Jött egy hurrikán ... és jött vele más is



  • winnie
    #105
    hmm. írtam én valahol ilyesmit???
    Idézek: "nincs olyan, hogy rossz időpont, csak keveseket érdeklő sorozat."


    nagyon rossz fele jársz, ha azért szarozol le valamit, hogy mennyien nézik. mióta volt a minőség és a nézettség ilyen kapcsolatban egymással? én a nézettségről beszéltem, te meg félreértettél.

    nézett Irigy Hónajmirigynek is a béka segge alatt lehetett a nézettsége, mert a Pottyerrel nem versenyezhetett)

    ezt nem értem.

    Szóval egy sokakat érdeklő sorozat is lehet sikertelen rossz időpontban ?!

    nem. nem értetlenkedni akarok, de tényleg nem értelek. ami sokakat érdekel az sikeres lesz. ennyi. ami keveseket érdekel, az bukik.

    ezt írtad: "Ha átteszik egy rossz időpntra ... láttuk mi történt az Enterprise-al is :(("

    az enterprise nézettsége mindig gyenge volt. pétneekn is az lett. és mi az, hogy rossz időpont? miért lenne az az időpont rossz, ahol az enti bukás más sorozat pedig siker?

    erre írtam, hogy nem az időpont rossz, hanem a sorozat érdekel keveseket.

    Talán ezért is nem csak az idióta félrevezető nézettségi adatokat kellene a csatornáknak nézniük

    csakis azt kell nézniük. mi mást? ezen szerintem nincs mit vitatkozni. a smallville itthon sincs a nagy sorozatoknak még a közelében sem.

    miért van az, hogy minden országban ugyanazok a sorozatok a legnépszerűbbek? miért van az, hogy minden országban a scifi-t a többihez képest viszonylag kevesen nézik? (miért van az, hogy az idei 3 scifi, mind, mind papírforma nézettséget produkált? ezek mind annyira előrejelezhető dolgok a múltbéli általad megbízhatatlannak tartott adatok alapján - és mégis.)

    Nem, az amcsik alapból hülyék és ebben sztem egyetértünk :))

    mégis ők csinálják a legjobb sorozatokat.

    De nem azért, mert a nézettsége az egeket verte, és jobb volt mint a Dallas-é !

    hogy jön ide a dallas. a thresholdot két dologgal lehet összehasonlítani. a másik 2 konkurens műsorral és azzal a sorozattal, ami jöhet helyette. (ha utóbbinak jobb lenne a nézettsége, akkor azonnal meg kell szüntetni a thresholdot. holnap ez kiderül.)

    Ezek a bugyuta összehasonlítások, amik mára teljesen lenullázták az értelmesebb scifiket (tiszteletakivételnek)

    a scifit a sicifvel is össze lehet hasonlítani. egy kábeles stargate röhögve verte az országos entit. például.

    Én pedig a vevő (azaz néző) átverésének/meglopásának tartom amit tesznek. Kialakítanak egy képzeletvilágot (egy univerzumot), ahova szivesen menekül az ember, amit ismer, majd egy karlendítéssel megszüntetik.

    kialakítanak egy képzeletvilágot, amiről aki belép az tudja, hogy egy karklendítéssel megszüntethetik. azzal, hogy belépsz, vállalod ezt.

    anno leírtam a 2. héten a másik fórumba, hogy milyen sorozatokat érdemes elkezdeni nézni, azoknak, akik félnek a canceltől. (a threshold nem tartozott közéjük)

    Végülis értünk a nézőért van az a k.rva csatorna, nem a tulajok szórakoztatására.

    és ez az a pont, ahol szerintem igazad van, csak rosszul következtetsz

    1. egy tévécsatorna csakis a profit miatt működik.

    2. ha valamit kevesen néznek. meg kell szüntetni. cserébe indítani kell olyasmit, amit sokan néznek.

    megszűnt a threshold - több lesz a néző. ennyi. mondd azt, hogy ez nem a nézőért történt.

    de ilyen kis számok esetén HATALMAS a tévedési ráta.

    tévedsz - viszonylag kicsi. mint írtam ott a naplózás, ami pont most novemberben a sweeps idejét is igazolja az eredményeket. ott vannak a tendenciák (egy sorozat nlzettsége viszonylag állandó, még cserélődő háztartások mellett is)

    (tipikus és közhelyes dolog. miért van az, hogy mindenki akkor szapulja a nézettséget, ha a kedvencét kevesen nézik? bezzeg, ha a másik kedvencét sokan, akkor nem mondja, hogy tuti csak feleannyi a nézettsége)

    (a CiC nagy siker. A west wing nagy siker volt.)

    (a másik. azt mondod, hogy nézettség. akkor a thresholdot többen nézik. vagyis a konkorenciát kevesebben. vajon melyik sorozat az (law and order svu, boston legal), amelyiknek teljesen véletlenül a nézettségmérés hiányosságai miatt pár milliói nézője a thresholdot nézte?)

    (most komolyan. vicces lett volna, ha egy sorozat nézettsége, amelyben összefüggőek valamennyire a részek, más napra átpakolva nem csökken.) - dettó tökéletesen érthető, hogy két családcentrikus sorozat jözé helyezett családcentrikus "1 rész - 1 eset" sorozat nézettsége szinte biztosra vehető volt, hogy nőni fog a scifihez képest)

    Nem lenne egyszerűbb weben gyűjteni, hogy kinek melyik sorozat mennyire tetszik ???

    nem, mert azzal sokkal súlyosabban torzulna a minta. (lehet, hogy csak poén volt, de ez durva lenne:)