117
  • robrose
    #1
    lol.. csöppet drága..
  • HUmanEmber41st
    #2
    Ennyiért már veszek 1 jobb hangkarit...
  • dez
    #3
    "Ma már a diszkókban is majdnem egyeduralkodó a CD, nagyobb méretű elődje minden előnyét elvesztette."

    Ez egy nagy butaság, de inkább nem is megyek bele... :P
  • dez
    #4
    Valószínű nem neked való, ha 23e is sok a "studió minőségű" (ha valóban az, mondjuk némileg kételkedem ebben) bakelit digizéshez. 128kbit-es mp3-ba konvertáláshoz jó lesz az alaplapi is... :)
  • robrose
    #5
    Azért mondtam h drága, mert ami benne van az kb. 3000 huf.. Najó, még a progi is kell.. Amúgy meg egy Creative Audigy 2 Platinummal elég faxa a digizés.. Célszoftver meg eddig is volt..
  • dez
    #6
    Aham, feltéve, ha nem 44.1kHz-re digizel, mert akkor a hírhedten gagyi belső SRC-jével konvertálja 48kHz-ről, amin amúgy dolgozik. 96kHz-en is akkor digizz, ha kikapcsolsz minden DSP funkciót (hangszínszab. is a driverben), mert máskülönben akkor is 48kHz-re konvertál, és úgy dolgozza fel, majd vissza 96-ra. Ja, lejátszáskor is ezt csinálja... (Most adtam el emiatt a sajátomat... És vettem egy olyat, ahol driverből állítható a master rate.)

    Nem tudom, milyen ADC van ebben a cuccban, de egy normálisabb (nem a csúcs) is eleve 1-2eFt.
  • MrTressy
    #7
    lehet nem jár partyba a cikk iró de elég sok dj bakelittel dolgozik hogy a nagyobbakat emlitsem: Tiesto,Armin van Bureen,Paul van Dyk
  • IoIa
    #8
    Akinek van bakelit lemeze, annak van lemezjátszója is. És akinek van lemzjátszója is, annak erősítője is van. Az erősítő kimenetét már bármivel lehet digizni.
    Kicsit csúsztat ez a gagyi fizetett reklám.
  • IoIa
    #9
    Ezt minden topicban el kell sütnöd?
  • dez
    #10
    A 2 neked már a végtelen kategóriája? :) Különben is csak reagáltam egy kijelentésre.

    Szerintem ez elég fontos infó, de pl. a Creative nem fogja nagy dobra verni... Pedig jól tudják, hogy ez kissé gáz, az X-Fi-nél már megoldották végre (a konverziója is jobb [*], de a master freki is állítható). Hány év után, hány eladott kártya után, hány dollár bevétel után? (És ha azt hiszed túlzok, hát nem. Az új kártya hangja sokkal jobb. [Pedig végülis csak úgy szól, mint egy normálisabb asztali CD-játszó...] És azóta az EQ többnyire ki van kapcsolva...)

    [*] Mivel itt már rendelkezésre áll a kellő számítási teljesítmény egy elfogadható (bár nem olyan jó, mint ami egy jobb SRC chipben lévő, tranyós alapú) SRC (sample-rate conversion) minőséghez. Na persze korábban is javíthattak volna ezen, némi CPU ciklus feláldozásával (ahogy egy emiatt készített WinAMP plugin is teszi, illetve a sima, nem DSP-s AC97 alapú kártyák driverei, bár ott sem mindíg törekednek annyira a HQ-ra), de az ugye némileg rontotta volna a versenyelőnyt, amit a DSP jelent...
  • dez
    #11
    Az anyagok nagy része eleve bakeliten jön ki... Plusz egy igazán jó lejátszó esetén jobb a hangja, mint a CD-nek. Egy olyan partyn, ahol nem az alkoholizálás a fő motívum, ott igenis számít ez is. (Bár vannak rossz példák is, pl. amikor úgy fel van tekerve a magas, hogy már semmi mást nem lehet hallani. Bár ilyet amatőrök csinálnak sz@r hangcuccal, aminek az erős magason kívül nincs más ütőkártyája.)
  • robrose
    #12
    Azta.. dejó.. és ki beszélt itt professzionális szintről? partykról stb? Házi felhasználásra találták ki szerintem a gyűjtőknek..
  • robrose
    #13
    Azta.. dejó.. és ki beszélt itt professzionális szintről? partykról stb? Házi felhasználásra találták ki szerintem a gyűjtőknek..
  • robrose
    #14
    (Hurrá 2x ment el.. Éljen az sg fórum motorja)
  • dez
    #15
    "és ki beszélt itt professzionális szintről?"

    Emlékeztetőül a cucc neve: "Phono PreAmp Studio" (persze mint írtam, ez nem sokat jelent, de azért nem is lehet olyan nagyon rossz sem). Vagy ha a Creative-os kommentemre utalsz, hát sajnos az eddigi (kivéve X-Fi, de az még nem kapható) kártyái SRC-je valójában házi használatra sem teszi alkalmassá, ha nem 48kHz-ről van szó (vagy 96-ról, de kikapcsolt DSP mellett), és kicsit is odafigyelünk a minőségre. (Tekintettel arra is, hogy az ilyen "házi késítésű" másolatok rendszerint az interneten is megjelennek. Az a legálnokabb az egészben, hogy általánosságban véve jó a hang, csak épp zajos, "digitális" a magas.)

    "partykról stb?"

    Idézek a cikkből: "Ma már a diszkókban is majdnem egyeduralkodó a CD, nagyobb méretű elődje minden előnyét elvesztette."

    "Házi felhasználásra találták ki szerintem a gyűjtőknek.."

    És ők szerinted mind botfülűek?
  • robrose
    #16
    dez okoskodsz.. de minek? minden házi user igen botfülü.. lókakit.. csak nem sok embert érdekel h 192khzben tudja felvenni a kedvencét vagy csak 44.1khzben, ha az elöbbi pl 150ezres cucc,utóbbi meg pl 10ezres cucc..

    Lehet h te vagy az egyetlen akit érdekel, és meg is engedheti magának.. Mert egynek mindig kell lennije, aki okosabb a másiknál, meg jobban tudja..
  • smv
    #17
    Veszek egy aux kábelt (asszem az a neve annak aminek mind a 2 végén "fülhallgató" csatlakoztató van, egyik végét beledugom a bakelitet lejátszó magnó kimenetébe, másik végét a hangkari bemenetébe, és woala felveszem, majd cd-re írom, mindezt maximum 500 forintból.
  • dez
    #18
    Figyu. Ha kicsit körülnézel pl. külföldi pc-s audiós fórumokon, ez már szállóige, amit itt írok, szal épp eléggé érdekli azokat, akik akár csak hobbi szinten audióval foglalkoznak, és nem teljesen analfabéták, azok nem örülnek, hogy a kártya rátesz egy nagy adag IMD torzítást. Te viszont úgy tűnik, még mindíg nem érted: nem "csak 44.1khzben", hanem csak 48kHz-en! Éppenhogy a 44.1-gyel van baja az Audigy-knek (meg a 96/192-vel is, ha be van kapcsolva bármilyen effekt, akár az EQ).

    Itt is olvashatsz róla: http://www.digit-life.com/articles2/multimedia/creative-x-fi.html

    Az SSRC-s (software SRC) WinAMP plugint is elég sokan letöltötték. Nézd csak meg a hozzászólásokat... (2-3 néven is fent van, mert a verzióval át is lett nevezve.)

    Mellesleg a kártya, amit vettem, 20eFt volt... Szal a Platinium többe van...

    ps. én meghajlottam a tények, és a fülem előtt (eddig azt hittem, hogy ennyit lehet kihozni a pc-s hangkarikból, de ugye kiderült, mitől van a "gyenge" magas), és fogtam és eladtam, de te dugd csak a fejed a homokba...
  • dez
    #19
    Egyszer próbáld is ki... Aztán indulj vele az igénytelenségi versenyen.
  • Nyiri
    #20
    Kik ezek? Es miben nagyok?
  • Tetsuo
    #21
    Én örülök h "okoskodik", most hallottam először az Audigy2 ezen hibájáról (utána is járok :)
    A többiben (is) teljesen igaza van, csak kiforgatod a szavait, v kötekedsz. Pont nem a pénzről szólt 1 hozzászólás sem, hanem h a Creative a reklám ellenére egy nagy ratyi (mármint az 50e alatti kategóriában). (Még 1enlőre, amíg nem lesz monopólium) Vannak kisebb cégek, sokkal kisebb marketinggel akik olcsóbb de jobb kártyát csinál(hat)nak, és csinálnak is, lásd: #18.
  • Tetsuo
    #22
    Angol kommersz house és trance dj-k, a nagyok helyett inkább mondjunk híresek-et.
  • dez
    #23
    A főleg DJ-k számára megjelenő CD-k és bakelitlemezek számának összehasonlítására kiváló site: http://chopinhaguen.com/online/
  • dez
    #24
    Köszi! Remélem, némileg segíthettem majdani jobb hangélményed elérésében... :)

    Az alábbi 20e-s kártya egyébként egy M-Audio Revolution 7.1 (amin annak ellenére, hogy "7.1"-es, proaudio kategóriás D/A-k vannak - ez mondjuk nem mondható el az A/D-iről [de legalább itt is érvényes a sample-rate direkt beállítása, mármint az egész láncra vonatkozólag], de nekem az első volt a lényeg - az sem érdekelt, hogy nincs rajta DSP [vagy legyen jó, vagy ne legyen semmilyen...]). Erről, és társairól (az Envy24 vezérlőchip alapú kártyákról) egy másik topikban már írtam, itt nem ismétlem meg, mert valaki még újra beszól.

    Majd a Creative X-Fi is egy elég jó kártya lesz, ami a viszonylag jó hang mellett játékra is kiváló, csak ugye az újdonság varázsa + a mesterséges felhajtás, a nagy piaci befolyás, és nem utolsó sorban a komoly DSP miatt nem lesz túl olcsó...
  • Lacika 79
    #25
    és kis hazánban is aki egy picit is igényesebb, minthogy Mchaver és társait játszon, valszeg ott figyel a DJ pulton egy akármilyen bakelit, esetleg egy 1210MKII :P
  • creativehun
    #26
    Hát nem tudom ki,hogy van vele DE nekem pl.eszembe nem jutna bedigizni az lp-imet!Lehet az bármilyen profi hardver vagy szoftver nem képes visszaadni azt amit egy normálisabb analóg lemezjátszó képes nyujtani.
  • Lacika 79
    #27
  • Yv@n
    #28
    A creative jó ideje ratyi. Driver szinten pedig egyenesen siralmas.
  • robrose
    #29
    Ott a pont! Hangsúly pont ezen volt, h kit érdekel egy ilyen termék pláne ennyi pénzért.. Én dez ne gyere nekem azzal h akülföldi fórumokon ez+az van.. Kit érdekel? Szimpli usert nem, profi meg a fasznak sem fogja bedigizni az lpket.. Ennyi..
  • totya4
    #30
    Sziasztok!

    Érdekes ez a cikk, pont egy olyan dolgot csinál ez a berendezés amit nem kéne.

    Nevezetesen egy analóg studióban készített felvételeket tartalmazó korongot amit analóg lemezjátszó játszik le, lebutítani azzal, hogy a fül számára kellemetlen digitális módon eltároljuk.

    Hab a tortán hogy "javít is". Csak nagyon drága berendezések képesek zajt/pattogást torzításmentesen csökkenteni, tehát az eredmény sokszorosan is megkérdőjelezhető.

    Én azóta nem nagyon hallgatok zenét amióta bejött a CD, ez tény. Hátha megérem azt az időt, amikor a digitális analóg hangzást képes produkálni...
  • dez
    #31
    Szerintem meg nem csak szélsőségek léteznek... Hülyék meg profik.
  • dez
    #32
    "Nevezetesen egy analóg studióban készített felvételeket tartalmazó korongot amit analóg lemezjátszó játszik le, lebutítani azzal, hogy a fül számára kellemetlen digitális módon eltároljuk."

    Azért ahhoz elég jó lemezjátszó is kell, hogy igazán jó legyen... Hogy kihozzuk, amit tud.

    (De azt hiszem, hogy egy átlagos háztartásban, sőt, még azok túlnyomó többségénél is, akik némileg odafigyelnek, nem ez a szűk keresztmetszet, hanem az erősítő+hangszórók. Bár egy igazán rossz digitális forrás talán mindenen túltesz.)

    "Én azóta nem nagyon hallgatok zenét amióta bejött a CD, ez tény. Hátha megérem azt az időt, amikor a digitális analóg hangzást képes produkálni..."

    Már megérted, azaz az idő stimmel, csak a térbeli pozició nem. Azaz, valószínű nem találkoztál még igazán jó digitális alapú rendszerrel. Ezen mondjuk nem csodálkozom, nem sűrűn található. (És ennek elsősorban nem anyagi okai vannak... Ez benne a szomorú...) Ha nem hiszed, küldj privit, mutatok.

    Plusz, egy igazán jó lemezjátszóval (ilyen kevés embernek van) lejátszott, megfelelően(!) bedigizett, majd egy jó digitális-forrású rendszeren (nem D vagy T osztályú erősítőre gondolok, hanem normális analóg, de abból jó) megszólaltatott anyag tud sokkal jobban szólni, mint egy egyszerűcske bakelit lemezjátszót és persze átlagos erősítőt tartalmazó lánc...

    Namost, ha nem akarunk beruházni egy igazán jó bakalitlemezjátszóba (ha egyátalán tudunk szerezni), és hozzá bakelitlemezekbe (minőségi, mert ebből is van gyengus), netalántán egy jó riaa korrektorba, viszont van egy igazán jó digitális forrásunk, és egy jó erősítönk hozzá, megfelelő hangszórókkal, akkor felmerül a fenti setuppal készített digitális anyag megszerzése (net), és: jobban fog szólni, mint egy régi gyenge lemezjátszón az eredeti lemez.

    Btw, egyik szomszédom (50-es pár) rendszeresen hallgat régi lemezeket egy vélhetően régi lemezjátszón, nem tudom, milyen erősítővel... És hát, borzalmas hangja van.
  • dez
    #33
    Te meg ne csak magadra gondolj... :) (Ha érted, mire célzok.)
  • robrose
    #34
    Aha.. Szóval létezik a normál user aki vagy nem akarja az lpket digizni vagy nem hajlandó ennyit fizetni ezért a szarért (vagy nem is érdekli..) és létezik a nagy dez.. A szuperjólinformált hangtechnikus aki miliókat költ még a jackdugóra, szabadidelyében a házi stúdiójában digitalizál, és le merem fogadni, h nagy titokban erősítőt épít..

    Alap..

    Értsd meg dez! Amiről a cikk szól az egy drága szar! Pont. (leszarom h te hallotál jobbról stb..)
  • Cat #35
    nem értem hogy miért gondoljátok, hogy manapság már csak az audiofileknek van otthon lemezjátszója, meg bakelitlemezei. Nálunk pl. a szüleimnek soktucat ilyen van, régi elvis, rolling stones, pink floyd, csomo magyar előadó, meg magyar mesék, pl. süsü meg ilyenek van.
    Ezt az eszközt arra találták ki, hogy apám, aki amugy kurvára nem ért a számítógéphez, be tudja digizni, és pl. átrakhassa az mp3 lejátszójára, hogy meghallgathassa ha akarja. Szóval ennek az izének igenis van létjogosultsága, csak ti kicsit félrepozicionáljátok a dolgot.
  • robrose
    #36
    Hát Cat ha valaki nem ért a géphez, akkor ezt a "zseniális" terméket sem fogja tudni használni.. Nem azt mondtam h a termék nem jó, hanem h baszott drága!
  • dez
    #37
    Most ennyire fáj, hogy fellebbentettem a Platiniumod gyenge oldalát (amit már amúgy sokan tudnak), hogy az ésszerűséget és tényeket félredobva másra nem tudsz gondolni, mint - amúgy értelmetlen - személyeskedés? Kicsit se infantilis.

    Akár tetszik, akár nem, az 50eFt-os Platiniumod jóval kevésbé használható bakelit digizésre, mint ez a 23eFt-os cucc (mellesleg rosszul van megadva a cikkben a jel/zaj). Az alább említetteken kívül, erre közvetlenül rádugható a lemezjátszó, mert van benne megfelelő illesztés, előerősítés, sőt RIAA korrektor is, hangkártyára nem (vagyis rá lehet, csak épp teljesen használhatatlan lesz az eredmény). Mellesleg egy olcsó előerősítő is sokkal jobb lehet, mint egy középárkategóriás, lemezjátszóbemenetes egész erősítő. Ezeket kellene neked megérteni...

    Ha igazából nem is studióminőség, akkor is egy célorientált megoldás, és arra viszonylag jó lehet.

    A másik, a felhasználók. Te nézed le őket, nem én. Képzeld, vannak, nem is kevesen, aki annak ellenére, hogy nem vérprofik, nem szeretnék eljátszani az "egyszeri, mit sem tudó felhasználó" szerepét sem (ha van egyátalán ilyen, nem csak a marketingesek képzeletében). Ha nem így lenne, nem lennének fórumok, ahol megosztják egymással a tudást, stb. És még mindíg a Sound Blaster 128-nál tartanánk, mert sokakkal már arról is el lehetett hitetni, hogy milyen jó...

    ps. aki jól informált, az nem költ milliókat jack-dugóra. Bár nem is a legócskábbat veszi meg.
  • dez
    #38
    Vagy inkább te vagy egy olcsó jános. Vagy nem érted, mi ebben a jó. Ha igazi stúdió minőségben kellene ilyen, ennek az árnak a többszörösét is kifizethetnéd. Ha ez ahhoz képest elfogadható minőségű, akkor már nem is olyan drága.

    Csak akkor szükségtelen, ha van egy _igazán jó_ erősítőd, amin van egy RIAA korrektoros dedikált lemezjátszó-bemenet, és egy olyan, viszonylag jó hangkártyád, ami valóban olyan frekin dolgozik, amire szükséged van. Ez a két dolog jóval drágább, mint ez a kütyü...
  • robrose
    #39
    Wáááá dez pls fogd már fel h én azt szidom ami a cikkben szerepel! Nevetséges ennyi pénz azért a szarért! Nem mondom azt h az én Platinumom überfasza de 35ezerért (igen, ennyi volt.. leesett egy kamionról) simán jó és ezzel nem csak digizni lehet, mint ezzel a 23ezres kütyüvel...
  • dez
    #40
    Te nem tudsz olvasni, vagy mi? Amúgy biztos megy majd lejjebb az ára.