90
  • gordonmail
    #90
    megint kifognak tíltani ezért de megmondom a magamét, hiszen ezért regisztráltam egyrészt...
    Szal mindenkit kiakarnak használni Bill gécék'
    Elakarják törőlni a "kissebbséget" (ezt úgy értem, hogy nemvagyunk olyan gazdagok, mint ""Ő"" )
    Gondólj bele, akkor teljesen mindenki illegálissá válna, hiszen senki nembírná fizetni, Választhat: illegális, vagy netalán eladná gépét. Gép nélkűl meg nemlehet élni, legalábbis én mindent a gépemre írok, szkennelek, nyomtatok. Szerintem ha megvalósúlna ez a terv, akkor mindenki Sztrájkólna
  • Hegyikecske
    #89
    Le lehet szedni :DDD csak a téma, kezd kicsit offba menni, bár rám uccse figyel senki...
  • Taxy01
    #88
    Abban van igazság, hogy nem lehet olyan törvényt alkotni, ami mindenkinek jó, de azért nem kellene pofátlanul csinálni a dolgokat, és kellene adni valamit a beszedett pénzért, mondjuk védettséget. Amit az Artisjus kér (vagyis levesz) az tényleg sok. Nem zúgolódnánk ennyire, ha a dvd-ken mondjuk lenne 10 ft a cd-n 6. Az is lehet, hogy a forgalomban lévő lemezeknek nem lenne a 80%-a csempész, és még talán a bevételük is több lenne. Itt tényleg a gond, hogy megkapták a hatalmat, hogy fizettessenek, és ezt meg is teszik keményen. Sőt, ellenőrzik is. Ha pedig van egy illegális tv vagy rádió a kocsmádban, akkor büntetnek keményen. Valahogy komolyabban kellene ezt szabályozni állami szinten.

    Az egy másik dolog, hogy nyilvános szórásból eredő anyagért (pl rádió) miért kell fizetni, amikor ezt egyszer már a rádióadó kifizette nem értem. Ezt elmagyarázhatná valaki.

    Sőt, sajnos az sem igaz, hogy védve vagyok, ha jogdíjat fizetek, mert ha letöltött zenét írok ki a csillogó hologrammos lemezükre (amin persze nincs rajta a cimke, mert a csomagoláson volt, az életben nem bizonyítom be, hogy kifizettem a jogdíjat), akkor ugyan úgy bűnözök.

  • hypno
    #87
    És ha én most teszem azt vettem egy gyári, műsoros, matricás lemezt, és a tartalma egy szar, akkor indítsak pert, mert rejtett hibája van?

    Mi volna, ha a jogtulajdonosokat a tisztességes haszon keretei közé szorítanák?
  • fv
    #86
    Abszolút egyetértek Thezsenykával és Fenjoy-jal!

    Gondolatrendőrség!
    És ezek a törvények átmentek az Alkotmánybíróságon!

    Baz Presszernek meg Ákosnak fizetek azért, hogy a saját amatör filmjeimet kiírom DVD-re!
  • szájmontemplár
    #85
    Már látom, meg fognak jelenni a nyomtatókat, multicuccokat alkatrészenként áruló boltok. Burkolat, mechanika, elektronika, patron, stb. külön dobozokban, csináldmagad összeszereléssel. Nnnna akkor erre hogy jön rá a jogdíj?
  • Fenjoy
    #84
    :) teljeset egyet értek, csak ha madárcsicsergés és patakzugás hallatszodna egy masszás szalonban, mint "zene"... akkor jönnének a madár és patak védők és tartanák a markukat:) Ezzel azt akkarom mondani hogy az Artisjuc, beszed combos összegeket, talán évi milliárd is... és milyen érdekes hogy valahogy akikért Beszedik, szinte egy fillért sem kap a többség... Amugy ez mikor tünik már fel valakinek hogy Ha veszek PL: egy irható DVD-t, előre kell fizetnem azért hogy másolok rá és az Artisjuc Szerint Biztosan Illegális dolgok, ergo mindenki aki Írható DVD-t vesz LOP... a kurva anyjukat... már elnézést... Akkor mi van azzal az Alkotmányos Jogal hogy az "ártatlanság védelme"??? lenne időm, pénzem...energiám erre, Elmennék ezzel az Alkotmány Birosághoz... vagy velem van baj?:)
  • fapapi
    #83
    ellenőrizhetetlen ennyi
  • lazsi
    #82
    És mi van azzal aki a kossuthot meg a petőfit hallgatja a hírek miatt? AZokon nem gy semmyilyen zene ami még jogvédett lenne. Nah ők is fizssenek jogdíjat ha taxiznak?
  • fapapi
    #81
    "A masszázs szalonokat meg abszolut nem sajnalom ugyis sokat keresnek."
    Na látod ez a legnagyobb hiba, ők is így gondolkodnak. Ettől nem illetné meg őket egy fillérel sem több jogdíj, mert az illető vállalkozás sokat keres. Nem amiatt van sok bevétele, mert szól a zene. Az összes árképzésük ezen alapul.
    Eben egyet értek nem a zenéből fog megéni egy cég.
    De és az internetes jogdijal a magánszemélyről beszélek.
    "Mint ahogy a kötelező biztosítást is gyakorlatilag a 10-15 szeresére emelték 14 év alatt"
    A biztosításokat azért emelték meg mert 14 éve a trabant volt a sláger és ha te nekimentél egy trabantnak a vartyogoddal nem volt nagy kár.
    De most ha nekimégy egy vargyogóval egy 30 millás mercinek nagyobb is a kár értéke. ez elég hülye példa volt részedről."benzin is csak az 4-5 szörösére emelkedett." Hát tudod 1 éve mikor megtankoltam az autóm 10 ezer ból tele ment most 13.000 alatt nem ószommeg és ez csak 1 év.azt a 3 ezret befizetem szívesen jogdijba.
    Az internet árát viszont nem fogják az egekbe verni mivel minig minen évben csak csökkent.
    És nem lenne piacképes egy horror árral.
    Mert az kihatna az egész üzleti világra mivel már majdnem minden netek keresztűl bonyolódik.

  • aaaaa
    #80
    "Ha fizeted a jogdijat valamilyen szinten védve vagy."
    A maffia is hasonlóan működik. Csak itt nem verőlegényekkel fenyegetnek, hanem máshogy.
    Ja először havi 1000 Ft aztán 10e akár a végtelenségig.
    Ahogy a diszkósokat halálra szivatták régebben. Évi 10-en ezerért bármit játszhatott írott CD-ről, azután gyorsan kitalálták a CD-nként 2500ft-ot. Volt olyan akinek a gyűjteményét 3-4 millióba került volna "legalizálni" ami egy évvel korábban a befizetett 15 ezerért teljesen legális volt.
    Ott a legnagyobb baj, hogy ha egyszer JOGOT adsz nekik hogy valmiért pént kérjenek, utána gátlástanul elkérik azt a maximumot, amit még pont ki tudsz fizetni. Lehet hogy az első évben még nem, de biztos lehetsz benne, hogy később igen. Mint ahogy a kötelező biztosítást is gyakorlatilag a 10-15 szeresére emelték 14 év alatt, miközben még a benzin is csak az 4-5 szörösére emelkedett.
    "A masszázs szalonokat meg abszolut nem sajnalom ugyis sokat keresnek."
    Na látod ez a legnagyobb hiba, ők is így gondolkodnak. Ettől nem illetné meg őket egy fillérel sem több jogdíj, mert az illető vállalkozás sokat keres. Nem amiatt van sok bevétele, mert szól a zene. Az összes árképzésük ezen alapul.


  • fapapi
    #79
    De irtam neked ilyen szinten a benzinen is kiakadhatnál.
    De tudodmit a minisztériumba írok egy levelet hogy vezessék be a JÁRÓKELŐ ADÓT mert ha sétálsz a járdán kopik a járda is de vegyük ide a bicikliseket is.
    Egyébként számold össze ,hogy mennyi vállalkozás van ebböl mennyi helyen szól a rádió és ebböl mennyi is fizet ?????
    Ellenőrizhetetlen!!!!!!
    És ha masszázs szalonom lene tudod mit csinálnék kimenék az erdőre és felvenék madárcsicsergést meg patakcsörgedezést aztán lazuljon az ügyfél.
    Végül is azért megy oda.
    Na erre szedjenek jogdijat.
  • Hegyikecske
    #78
    Érdekes árak... egy szkenneren többe kerül a jogdíj mint egy dvd írón?
    nem igazán vágoim mi indokolja, mer ha te beszkenneled a britniqrva képét a cd tokról (mer nem netről töltenéd le, áá ugyan az túl jó minőségű lenne)több kárt okozol mintha lemásolod 20* a cdt?
  • fapapi
    #77
    Nézd ez nem cipészmőhely és nem masszázs szalon hanem internet.
    Az meg hogy én befizetem a pénzt onét már nem érdekel hogy ki hogy sikkasztja el.
    Volt nekem is egy rock kocsmám és nekem is kellet jogdijat fizetni.
    De biztos lehetsz benne hogy senki nem gog bemenni egy vén cipész mesterhez hogy a szokol rádiód után fizes.
    Ha előfordult is ilyen ritka.
    A masszázs szalonokat meg abszolut nem sajnalom ugyis sokat keresnek.
    Minden rendszerben van hiba és lesz is. nekem már nics rockkocsmám nincs cipészüzletem és maszázsszalonom sincs de netem van és inkább ezen vagyok felháborodva. És ha erre a problémára találnánk megoldást jobb lenne.
    Ha fizeted a jogdijat valamilyen szinten védve vagy.
    És ez a lényeg!
  • aaaaa
    #76
    Azt hiszem nem értetted. Ezek nem jótékonysági szervezetek. Szó nélkül elsikkasztanák a milliárdos szintű jogdíjakat a nethasználatért, mindamellett ugyanúgy üldöznék továbbra is a felhasználókat. Igaz ez felvet mindenféle törvényességi kérdést, de ez őket soha sem zavarta... Az törvénzes, hogy a cipész a műhelyében halgatott sokol rádió után jogdíjat kellene, hogy fizessen ???
    http://www.artisjus.hu/felhasznaloknak/nyilvanos_eloadas.html
    Ajánlom a figyelmetekbe a Hol szól a zene bekezdést...
    A jogdíjközleményben találhatók az árak. Elképesztő, hogy ilyen dolokat értelmes országban egyáltalán van aki engedélyezzen, de mint látjátok ott van.(Törvény)
    A masszázs szalon pl. havi 66,000 Ft-ot fizessen ,ha netán szólna a zene...
    Szerintem a cégek kb 1-10 %-a van olyan szerecsétlen , hogy fizet nekik, de ebből is horribilis pénzeket kaszálhatnak.
  • avman
    #75
    nem akarok pletykálni (jajdenagyon tökön fog rúgni az informátorom), de például a szerzői jogi díjak meghatározása egy bonyolult pontrendszer alapján működik. csak példaként: Kovács Ákosnak van pölö 6 pontja Presser Pici bácsinak (aki alapító tag) meg 30. Aszámok nem stimmelnek, csak az arányok.
  • fapapi
    #74
    jah, h a legtöbb honi "előadóművész" éhen halna???
    Tanulmány készült hogy az internetes letöltések által nőtt a lemezeladások száma is.
    De végre megérti valaki miröl is beszéltem.
  • avman
    #73
    lehet megkövezni, de én is a legértelemesebbnek a szélessávú netelőfizetésbe épített ÉSSZERŰ szerzői jogi díjakat tartom, de csak kizárólag magánembereknek, globális szinten. és csakis úgy, ha ezek után többé nem lehetne perelhető semmmilyen jogvesztő szervezet által a magánfelhasználó szerzői jog + le/feltöltés + magánfelhasználású másolás viszonylatban. valamint a befolyó pénzek elosztását nyílttá tenni és fellőni a netre ki mit mennyiért és hogyan kap. sőt a legjobb lenne mindezt úgy, h figyeltetni független cégekkel a letöltéseket a p2p rendszereken és ez alapján kiosztani a pénzeket. jah, h a legtöbb honi "előadóművész" éhen halna??? szorri, de ez kemény piac, kéretik betartani minden oldalról a szabályokat.
  • fapapi
    #72
    Mi ??
    Milyen lóvét ??

    Nézd ha nem fizeted be a net árát nincs szolgáltatás sem.
    Azt meg ugyis behajtják amit nem fizetsz be.
    De gondoljatok már bele mennyit fizettek a net szolgáltatásért hasonlítsad össze már egy külföldi dijal. A mi net árunkban lazán belerakhatnák a jogdijat és legfejebb jövőre is ezt az összeget fizetet nem a kevesebbet( mivel minig csak csökkent a net ára). ha idén kibirtad fizetni kibírod jövőre is és akkor már a jogdijasat fizetetd.
    Ha nem tudod fizetni a mostani csomagod nem lesznek olcsóbbak a csomagok árai hanem átmész egy egyel olcsobba és kész.
    Remélem valamennyire érthető volt.

  • yvorl
    #71
    És ha netalán nem fizeti be azonnal a lóvét, keményen be is perelik őket. Halomban állnak az ilyen ügyek..
  • fapapi
    #70
    Nézz már meg pár statisztikát hogy a netezők mennyi százaléka tölt le. És aki levelezik is nem hiszem hogy még soha nem kapott 1 mp3 számot sem.
    Azt hiszem csak az nem tölt le akinek alacsony az internet sebessége. De ahogy nő a sebesség annál nagyobb tér nyílik az internet világában is.
    Egy idióta példa nem kell álltalánosítani de öreganyámnak megmutatam hogy kell használni a dc++ és most le sem tudom robbantani a dc ről mert keresgeti a rég elfelejtett, halgatott zenéit. ( pedig a lány elmut 60 éves.)
    Akár hogy is csőröd csavarod a dolgokat nem magyon fox mást találni csak ,hogy beépíted az internet árába a jogdijakat.
    De ha ezmoiatt is hőbörögsz ne tankolj az autódba mert azon annyi adó van hogy felsorolni is nehéz.
    Itt is mondhatnád hogy baze én nemk is használom azt az autópályát STB.
  • aaaaa
    #69
    Remek ötlet fizessen az is a netért jogdíjat, aki csak levelezgetni akar rajta, vagy soha semmi "illegálisra" nem használta. Csak adj nekik ilyen okos ötleteket !!! Nyugodj meg beszednék boldogan, és attól még ugyanúgy menne a rizsa, hogy a Neten minden milyen illegális.
  • aaaaa
    #68
    Én 2002-ben elolvastam a közlönyt, a lényege az, hogy ha bármilyen boltot, kocsmát, masszázs szalont, vagy akármit nyitsz, jobb ha egy zsebrádiót sem viszel oda, mert megsérted a szerzői jogokat. Épelméjü ember nem fizeti ki havonta a semmiért azokat a összegket, amik oda vannak írva...
    Persze fizessen a taxis mert ugye több utasa van ha szól a rádió...(Ez az okos logika, a "nyilvános" bemutatás) No persze, így is rendelik...(Rádiósat kérek :) De fizessen akkor is ha soha az életbe be nem kapcsolja be, mikor utas van a kocsiban ,és csak magának rakott be egy 5 ezer forintos rádiót, hogy mégse unja magát halálra.
    Ha bármelyikőtök ki akar akadni, és eddig azt hitte, hogy itt legalább nem lehet teljesen idióta rabló törvényeket elfogadtani ajánlom olvassa végig. Iszonyat havi díjak, a semmiért.

  • Caro
    #67
    Tökéletesen egyetértek.
    Ez lenne a legkorrektebb megoldás.
  • Caro
    #66
    Mivan? Dehát azok nyilvános médiák! Amit egyszer már leadnak rádióban, azért a rádió már rég leperkálta a jogdíjat!
    Akkor ez megint kettős adóztatás!
  • fapapi
    #65
    Jol mondod.
    Én 14.000 Ft ot fizetek havonta a netert abba miert nem számolják bele a jogdijat ?
    Miért nem azt csinálják hogy a net árába beleszámolnának egy általány jogdijat és utána hadjanak békén. ígyis úgyis kifizetem mert kell a net de legalább nem dörömbölnek az ajtómon hogy baze mit is töltöttél le.
  • RelakS
    #64
    A fene essen bele!

    Levédetem a jogdíjakat, és azután minden egyes jogdíjfajtáért licenszdíjat kérek! :D
  • wapee
    #63
    Ez kb olyan mint : Hölgyeim és uraim úgymond tisztelt bíróság. Itt van ez a chewbacca. Ő egy vuki. És most miért beszélek róla, mikor most számítógépes jogdíjakról van szó. Nem tudom. Ennek semmi értelme. / SP.
  • M2 #62
    Amúgy mi van ha a pécét alkatrészenként veszem? Melyik alkatrészre merik azt mondani, hogy na erre kell fizess 48,42 eurót!?
  • Taxy01
    #61
    Az Artisjus sok dologért szed vámot. Fizetni kell egy vendéglátósnak ha van a kocsmában tv, rádió, esetleg egy zenegép. Még a taxisok is fizetnek, mert szól a rádió a kocsijukban. Nagyon érdekelne, hogy hová megy ez a pénz. Mert komoly összeg jön össze, az biztos.
  • Dr4gonlord
    #60
    Artisbullshites lemezt meg azóta nem vettem, mióta bejelentették :D.
  • Dr4gonlord
    #59
    Nézem a híreket, meglátom ezt, mondom WTF? Megint egy értelmes pénzéhes törekvés, nagyon. Nem is tudom , mit szóljak ehhez. Mr. jogászge*i biAtch-nak annyit, hogy jöjjön le ide, MO. -ra, kap minimálbért, én meg megyek a helyére, na kisfiam, fizessed a jogdíjakat, én meg viszem a pénzt. Kíváncsi lennék a fejére. Mondjuk az ilyeneket inkább rákötözném egy Tomahawk rakétára, célnak meg az éppen aktuális Parlament épületét állítanám be, 'zt pápá.
  • clarus
    #58
    ÚÚÚtálom ezeket a jogvédő szervezeteket. A minden év novemberében megrendezett házimozi show-n szoktunk kiállítani és a kedves Artisjus természetesen ott is ott van. Úgy állapítják meg a fizetendő jogdíjjat, hogy megszámolják hány hangfalból szól a zene, vagy a film hangja és plusz a vetített kép és annyiszor X ezer forint. 7.1-es rendszernél fizetsz kb. 30-40.000 Ft-t a három napra, mert 5-10 perceket bemutatsz az általad BOLTBAN MEGVÁSÁROLT DVD-ből (kiállításon mégsem demózik az ember másolt anyaggal )
    Egyszerűen vicc! Aztán ki kapja ezt a pénz????
  • intrex
    #57
    "Ez a törvény-tervezet csak olaj a tűzre: ha bevezetik, még többen fognak a warez után nyúlni."

    :) Hát ez természetes. De ki látott már olyan politikust vagy jogászt, aki 4 évnél tovább gondolkozik? Úgyis leváltják, akkor meg minek eröltesse meg az agyát? :)
    Bár a warezolás a hülyeadó bevezetése után nanoszekundumokkal megindul, az meg olyan kicsi idő, hogy - mivel fizikát nem tanultak - nem tudják lemérni, ezért nem is létezik. Mint a zsiráf. Olyan állat márpedig nem létezik.
  • Laci73
    #56
    Máris felmerül több jogi probléma:
    - Mi lesz a használtan vásárolt számítógépekkel/részegységekkel? Többször is megfizetjük, minden egyes tulajdonos után???

    - Ha az otthoni video-felvevőért, kameráért, DVD-Ram rekorderekért, kazettásmagnókért stb. nem fizetünk "jogdíjat", miért fizetnénk a szgépek után? Vagy majd fizetni fogunk még egy szimpla fényképezőgép után is, mondván hogy alkalmas szellemi tulajdon ellopására?

    Ez a törvény-tervezet csak olaj a tűzre: ha bevezetik, még többen fognak a warez után nyúlni.
  • aaaaa
    #55
    Mondom én, hogy a multifunkciós a főbűnös.
    Nagyon okos emberek találják ki ezeket a tövényeket. Csak nézzétek az árakat ! Kisméretű cucc kis jogdíj, nagy darab készülék , nagy jogdíj. Kb. ennyi a logika a dologban...
    A számítógépasztalért már biztos legalább 200 Euró lenne a jogos... Idóták !
  • Asperot
    #54
    -Pistike szeretném lezárni az ének jegyed. Kérlek énekel el a Tavaszi szél vízet áraszt c. nótát. de elötte tegyél le az asztalra 100 ft!
  • PityBull
    #53
    LOOOOOL!!!
  • galocza
    #52
    én támogatom, remek ötlet, javaslom itthoni bevezetését.
    de onnantól, hogy kifizetem a gépenként azt a +37-38e HUFt, hagyjanak engem békén artisjus-szal meg bsa-val, azt másolhassak amit akarok, azt tarthassak amit akarok, azt tölthessek fel és le, amit akarok, jogvédőknek meg qss.
  • razsasc
    #51
    150, az kevés! + 100Eu - t a "számítógép" név használatáért is ki kell vetni! Éllljenek az ingyenélök!