69
  • Hedgehunter #1
    Amig ezt hasznaljak tobben addig erre lesz a legtobb virus adware spyware.........
  • bertino
    #2
    nah ja
  • blackeagle
    #3
    Tipikus megjegyzés az m$ rajongók oldaláról. Abban a hitben ringatják magukat ,hogy mindegyik rendszer sebezhető ,csak másra nem írnak virust csakis az m$-re. Tévedés. Nyugodtan írhatnak virus linuxra ,lehet próbálkozni ,szart nem fognak érni vele ,föleg ha az ember 10 percnél többet szán a telepitéskor a linux védelmére.
    Pedig a képlet egyszerü ,szar a windoz úgy ahogy van. Pesze előbb utóbb lehet hogy biztonságos lesz ,de annyi alprg. fog futni a védelem miatt ,hogy egy erőmü kell majd egy alap nethez is ,de kitartást.
  • droland
    #4
    "Pedig a képlet egyszerü ,szar a windoz úgy ahogy van."

    Fogadjunk ha NTFS alá telepítek XP-t, és hasonlóan a te általad kedvelt OS-hez vendég szinten használom nem hozol olyan vírust, ami hanyatvágja a rendszert? Na fogadjunk???
  • droland
    #5
    Ezt arra fel mondom, hogy egy Linux hívő azt mondta, hogy ész kell ahhoz, hogy egy OS-t, ne admin szinten használj. Innentől fogva egy rendszer védelme, biztonsága (magáé a rendszeré, nem pedig a beléptetett user szintje) innnentől attól függ, arról szól, hogy ki milyen "szinten" használja, nem pedig arról, hogy mi a neve az OS-nek.

    UI: anno nagyon reklámozták, hogy firefox, mennyire über pro, aztán kicsit elterjedt és HOPPÁ, biztonsági hibák jöttek elő...

    Ennyi az egész, én nem istenítek senkit, és semmit, valamit szeretek használni és kész. De nem vagyok annyira elvakult, hogy nem merjem azt aláírni, hogy NAGYON SOKAT jelent az elterjedtség. Te ezt alá mered írni? Mert ha nem, akkor az elfogult nem én vagyok.
  • droland
    #6
    UI: A probléma ott kezdődik mikor olyan ember ül a gép elé NETEZNI (címszóval), akitől ha megkérdezed pl., hogy mekkora adat fér fel egy floppyra csak néz maga elé. A gond ez. Mert fogadni mernék (ha hasonlóan a windowshoz) linux alá ültetnék egy admin joggal, az a rendszer sem sokáig bírná ki.

    UI2: miért hasonlítjuk egy olyan OS biztonságát, ami nem admin szinten fut alapértelmezetten egy olyanhoz ami igen?
  • TothLaci
    #7
    Windowst is belehetne 100%-osan foltozni. Csak 10x több munkát, és pénzt igényelne, hogy az alkalmazások csak azt csinálják, amire tervezték.
  • strogg
    #8
    Itt is félúton van az igazság.
    A sebezhtőségek többsége sw architekturális okoból van kihasználva, és ezért is van lehetőség a kihasználására.
    Hiába van megkülömböztetve a root és user, amíg egy felhgasználói (!) program megköveteli a root jogosultságot a korrekt működéshez, addig a user nem user módban fogja használni. Mondjuk ez valóban nem az m$ hibája.

    A lényeg, ami a lényeg. At IE7 végre csupa fícsörként végre tudni fogja azt, amit egy böngészőtől manapság elvárnék.A mozillára pedig nem lesz "csapással". Az m$ úgy tudná tönkrevágni az összes böngészőt, (ami konkurencia lehet), hogy az IE7-et megjelentetném linuxra is.

    Droland. Épp a napokban (tegnap, vagy valahogy így) egy másik topikban cáfoltam a feltevést, miszerint minnél elterjedtebb egy OS annál több vírust írnak rá.A srác belinkelte a symantc ide vonatkozó oldalát. 15 bejegyzés található (nézd meg), abből kb: fele egy local expolit, 5 vírus, a többi worm. A 15-ből kb: 13 javítható frissítéseskkel, mert bug-ra támaszkodva hatékony.
    A vicc, hogy az utolsó (ha úgy tetszik legfrissebb ) dátum 2003-09. Azóta csend. És 2003 óta megjelenő összes disztrib tartalmazza azt a frissítéseket, amik ugy ezekere megjelentek. Magyarán alapból az a 13 má nem veszélyes. A fennamaradó kettő amire lehetne (és érdemes lehetne) védekezni, csakhogy hírét nem hallottuk 2 éve. Magyarán kihalt.
    Ha ehhez hozzáveszem az IDC évi 42%-os innovációs Linux alapú növekedést a világban, akkor azt kell mondjam jobban elterjedt linux, mint két éve volt. Magyarán a te elméletedet követve az elmúlt két évben min. 10 olyan vírusnak, wormnak, stb-nek kellett volna megjelennie, ami támadhatja a linuxos rendszereket. Egyenlőre ilyen nem történt. Mindössze biztonsági rés javítások történtek, arra épülő rosszindulatú program nincsen. Ha megnézed a dátuokat láthatod, hogy 2002-ben több ízben is megpróbálták a linuxos réseket kihasználni. Láthatóan az eljárás csődöt mondott, és leálltak vele. Valószínüleg nem azért, mert keveseb linuxos van, mint 2-3 éve.
    Inkább arról van szó, hogy a linuxos rendszerek igen határozottan, és keményen megkövetelik a user, és root mód elválasztását.
    És még egy "divatlinuxos" is van már olyan szinten, hogy eszében me jut root-ként netre menni. Valszeg azért, mert a rendszer nagyon határozottan ezt igyekszik "kiverni" a fejéből".
  • droland
    #9
    "Windowst is belehetne 100%-osan foltozni. Csak 10x több munkát, és pénzt igényelne, hogy az alkalmazások csak azt csinálják, amire tervezték."

    Ez mindenre igaz.

    Leírtam a másik helyen is, itt is leírok egy érdekességet:

    Egy adott gép, amin XP fut, kiszolgál kb. 30 munkaállomást, internet, iis ftp és web, illetve nyomtató. Két éve be van kapcsolva. Nem emléxem se fagyásra, se vírusra, se kékhalálra.

    Ezt akkor a jóisten küldte? Lehet itt mellédumálni ez tény. Ezek miatt röhögök az olyan hozzászólásokon, mikor olyanokat írnak, hogy egy windows csak 1-2 napig, hétig, hónapig bírja. MERT AZ HAZGUSÁG, erre a példa a suli ahol dolgozom (én felügyelem) az EGY TÉNY!

    Én ezeket nem értem. Itt megy jó, biztos másutt is. AMOTT MEG NEM! Akkor hol a kakukktojás? Vagy a felhasználó nem lehet hibás???
  • strogg
    #10
    Egyébként igen.
    Mert ha végre betartanák a beztonsági előírásokat, és azokra hallgatnának nem a baxatlan titkárnő visítására, egy munkahelyi gépet be lehet úgy állítani, hogy a user ne tudja hazavágni.

    Csakhát a legtöbb helyen gizike visít, ha a barbis kurzor theme-t nem tudja felrakni, és ezért megengedik neki.

    Ideje lenne szólni az alakalmazottaknak, hogy a gépe munkaeszköz. Otthon a sajátjával azt csinál amit akar, ami a cégnél van az a cégé.
    Egyébként lehet menni máshová, de amíg itt akar dolgozni, addig a gépen az van, amit a munkája megkövetel. Pont.

    Mindjárt nem lenne annyi fertőzött gép.

  • dirty dogg
    #11
    ...ha a felhasználóim elé odatennék egy akármilyen linuxot, szerintem kb 2 perc bambulás után kérdeznék, hogy ez mi. szerintem sok felhasználós helyen (kivéve egy két céget) kizárt, hogy tudjál linuxot használni, mert annak is csak örülni tudok, hogy, ha a mentés másként sikerül nekik.
    Saját célra otthonra meg azért nem fogom használni, mert azok a progik nem futnak rajta, amiket én használok. Tehát marad a jó öreg windows, amiről lévén, hogy x-szer többen használják, mint az összes linuxot együtt, nyílván több bibi is kiderült.
    Lehet fikázni a win-t, de valjuk be, hogy ma az átlagos felhasználó részére jobb OS nincsen a piacon.
  • fflx
    #12
    "Hiába van megkülömböztetve a root és user, amíg egy felhgasználói (!) program megköveteli a root jogosultságot a korrekt működéshez, addig a user nem user módban fogja használni. Mondjuk ez valóban nem az m$ hibája."

    mar hogyne lenne az MS hibaja? Meg emlekszem arra az idore, amikor a legtutibb windows jelszo a Cancel gomb volt. hat ha ok szarn(t)ak a jelszavas vedelemre, akkor a fejlesztoktol mit vartak?
  • strogg
    #13
    Ezzel vitatkozom, pontosan a céges környezet miatt.
    Ha a cégnél a marika a kis mindenes meg bele tudott jönni két hét alatt simán, a maga 45 éves kora ellenére, akkor kapja be a 27 éves gizike a sirámjaival. Pont.
    Ez nem meglátás a gizike részéről, hanem hiszti. Pusztán azért, mert a barbis theme nem megy fel linuxra, és nem tud bíbelődni vele, munka helyett. Ennyi.

    A win nem a legjobb OS, és nem is a legrosszabb. A marketingje a legjobb a piacon.
  • strogg
    #14
    Most persze nem beszéltem arról, hogy vannak csak winre létező, és az adott cégnél "muszáj" programok, és ez zárja ki a linuxot. De ez más tészta természetesen.
  • smv
    #15
    Akkor most megkérném az összes Windows fant, hogy ne úgy beszéljenek a Windowsról, ahogy náluk fut, hanem úgy ahogy a felhasználók nagyrészénél, hisz a linuxosok is csak álltalánosságba beszélnek. Tehát: Attól még, hogy náluk spec nincs fagyás (extraultraszuperpro gép, vagy isteni hatalmak közbenjátszása miatt, esetleg mert nem ahsználja semmire), az nem jelenti azt, hogy minden egyes Windowsos gép évekig bírja bekapcsolva!
  • dirty dogg
    #16
    ebbe mondjuk van igazság, hogy végülis szövegszerkeztő van, amit mi használunk alkalmazást, azt meg akár át is lehetne tenni linuxra....szerintem van is olyan verziója, mást meg nem kell, hogy használjanak.....max levelezés meg egy kis inet. ...elgondolkodtató.....
  • smv
    #17
    Arról pedig, hogy a cékeg nem tudják használni a linuxot még midnig nem tudok nyilatkozni, hisz fel se fogom. Ok vannak cégek ahol tényleg olyan programokat használnak, amik linux alatt nem érhetőek el (pl anno írattak egy specko progit maguknak, vagy tudomisén). Őket megértem. Vannak cégek, akik Win2000 alatt még midnig dosos dolgokat használnak (pedig van fasza kis dosemu). Meg vannak cégek akik csak szövegszerkesztésre használtatják a titkárnőkkel (és senki ne modnja nekem, hogy nincs ilyen cég). No most annyit szerintem a gizike is meg tud tenni, hogy bekapcsolja a gépet, beírja a jelszavát, majd rákattint a szövegszerkesztő ikonjára.

    De az első csoportot kivéve, akiknek tényleg KELL használnia, nem értem, hogy a többieknek mi a buli a windowsok használatában.
  • pemga
    #18
    Volt olyan próbálkozás is, hogy DNS szervereket nyomtak fel, és az ip-számokat térítették el (magyarul a phisher oldala jött be az helyes címre is, észrevehetetlenül). Az ellen nem véd semmi ilyen okosság...
  • dirty dogg
    #19
    talán a tájékozatlanság....ezen még soha nem gondolkoztam....végülis abban igazad van, hogy a hálózatba lépéshez jelszót win környezet esetén is kell írnia, a szövegszerkeztő elindítása meg ugyanúgy egy klatty....(pl OpenOffice - ami nem is bonyolult)
  • BiroAndras
    #20
    "Akkor most megkérném az összes Windows fant, hogy ne úgy beszéljenek a Windowsról, ahogy náluk fut, hanem úgy ahogy a felhasználók nagyrészénél"

    Majd amikor a linuxot ugyanazok az egységsugarú júzerek fogják használni, és nem csak a kockák.
    Én láttam már egyetemen linuxos géptermet. Senki se szerette, mert folyton fagytak a gépek. Nyílván aki üzemeltette nem értett hozzá, de ugyanez a winnel is megesik, de akkor a wint szidja mindenki.
    És üzemeltettem már nt4 és win2k szervereket, meg mindenféle wines klienseket, és nem volt velük sok gond. Az nt4-hez pl. soha nem kellett hozzányúlni, amíg a vas meg nem halt alatta. Otthon sokszor ment a gépem hetekig újraindítás nélkül (vinyó cserélgetés miatt néha le kellett állítani), miközben játszottam, neteztem és programoztam rajta egész nap. Most van egy kis letöltő gépem, amit kb. egy hónapja telepítettem, azóta folyamatosan megy gond nélkül. Pedig rendesen meg van hajtva szegény, a DC++ folyamatosan 100%-on tekeri a procit.

    Nem mondom, hogy a win a legcsodásabb OS a világon, de azért nem kéne olyanokért szidni, ami nem is az ő hibája.
  • strogg
    #21
    Dirty dogg: én azzal tudtam meggyőzni a környezetemet, hogy felmerült a pdf-es elektrónikus anyagként küldés a nyomdába.(nem értem eddig miért nem így csinálták, de mind1. Eddig ugyanis a nyomtatott "kéziratot" világították le). Naszóval gondolkodtak egy adobe pdf writer -en, minden szerkesztőségi gépre. Én meg vgyorogtam egy jót, a megküldött anyagot OpenOffice 2-ben pdf-é generáltam egy kattintással. (egyik alap funkciója). Látni kellett volna a sok kockafejűt, aki ki sem látott a wines világábóll, amikor 3 másodperc alatt megvolt a kiadvány pdf-ben:)))

    Szerintem meg netre, és levelezésre a linuxnál jobb választás nem igazán van.

    SMV. megmondom, semmi. Egyszerűen félnek az újtól. És sajnos a linuxot annyi "legenda" sújtja, hogy a borzasztó.Nah meg az m$ marketing színes-szagos, csili-vili, és jól öltözött ügynökök hada folyamatosan csak domborítja domborítja azt, ami szerintük előny. Súlykolják, hogya vírus támadás gyak. egy természetes dolog, csak X feláért ami a partnerük hoz az ezt kivédi.

    Az m$ amit elért az nem a jó OS, nem az ablak, vagy a service pack, esetleg tűzfal, hanem a szemléletbeli változtatás.
    Azt sújkolják, hogy;
    -természetes, hogy egy szoftver méregdrága.
    - természetes, hogy a letöltés illegális. (mélyen hallgatnak ugye a szabad szoftverekről. ÉRdemes ellátogatni a bsa oldalára, jó tanulmány)
    - természetes a horribilis office ár, még akkor is, ha a 80%-ra nincs is szükséged.
    - Az informatika mint tudomány v. ipar = windows
    - a vírus, és egyébb támadások természetesek.
    - Az SW licensz = sok pénz, és büntetőjogi felelőség
    - Az újítás, és fejlődés az, amit a microsoft kínál
    Holott ezek nem így vannak. De ezt persze nem teszik hozzá:)
  • BiroAndras
    #22
    "Arról pedig, hogy a cékeg nem tudják használni a linuxot még midnig nem tudok nyilatkozni, hisz fel se fogom."

    Sokkal kevesebb a linux-hoz értő rendszergazda. A júzerek meg a win-hez valamennyire értenek, a linuxhoz meg szinte biztosan nem, ezért jobban érzik magukat win-es környezetben.
    És a win-ek ára sokszor eltörpül más IT költségek mellet. Tehát ha egy cégnél a win-es domain már müxik , és nincs vele gond (többnyire ez a helyzet), semmit sem nyernek a linux-ra váltással. Esetleg egy nagyobb felújításnál lehet elgondolkodni rajta, de az átállás akkor is valszeg több macera, mint amennyit spórolnak vele.
  • strogg
    #23
    Igen, de az átállás költsége egyszeri költség.
    Ezért szokták ezt összehozni a felújításokkal, vagy bővítéseknél, ahogyan írtad is.
  • DOT
    #24
    Félrebeszélsz cimbora. Ez a W9x sorozatra volt igaz, amire cancelt nyomhattál az a hálózati jelszó volt. Anélkül bizisten nem engedett a hálózatra. Ezen felül volt egy windows jelszó is, az (ha be volt állítva, általában mindenki üresen hagyta) pedig a windowsba belépéshez kellett. Ennyi.
  • smv
    #25
    A cékeg cégek akart lenni, csak későn vettem észre. :) Amúgy ok, az le van tisztázva, hogy akiknél már van Win, azoknak nem éri meg lecserélni. És a kis cégek, akik most újítottak be pár gépet? :) Irodai gépeknél a windowsok árából még x gépet tudnának venni. Vagy megint tájékozatlan vagyok?

    Az ismeretlentől való félelem meg a legenda az végülis lehet. De ha valakinek cége van, és a profit a lényeg, ott nem értem, hogy, hogy lehet ilyen hülye midnenki, hogy senkinek nem jut eszébe valamilyen alternativa.

    Amúgy meg ez is igaz. A linux rekláma nagyon rossz. :( (szemben monjuk Winnel)
  • pemga
    #26
    A linux rekláma nagyon rossz.

    Nem ezen akár változtatni sok nagy? Novell, IBM, Oracle, vagy épp a Sün? És természetesen a Mozilla, az OpenSource.org, meg mindenféle egyesületek (pl. LME), stb-stb.
  • derwer
    #27
    Az Office-okhoz fűznék hozzá: Nem teljes a kompatibilitás az Open és az MS office között. Persze egy mezei dokumentumnál ez nem merül fel, de ha egy céget nézünk ott roppant fontos. Például ha az Open félreért vagy nem tud egy excel számítást tökéletesen végrehajtani az nagy baj.
    Nekem személy szerint az Open sokkal jobban tetszik, mert egyszerű, gyors. (bár a 2.0Beta már lomha...) Sőt sokszor igényesebb munkát lehet vele készíteni. (Powerpoint)
  • Oldern the 1st
    #28
    Egy egyszerű teszteléssel ki lehet szűrni azokat a függvényeket, vagy jeleket, melyet az Open Office másképp értelmez, onnantól kezdve meg egy 3 perc alatt megírt linux script kicseréli neked az összes ilyet, és már voila át is álhattál linuxra. :D
  • h4x0r
    #29
    Hmmm. Megint Windows-Linux vita.
    Na, mindegy: ha az IE7 olyan lesz, amilyennek igerik, akkor jo lenne, de szerintem az sem fogja jobban tamogatni a szabvanyokat (ajanlasokat), akkor szart sem er a csilivili uj kulso. Biztonsag szempontjabol pedig addig nem is bizom a Winben, amig ActiveX-szeru dolgok mennek benne. Lehet, hogy hasznos, de ...
  • NuCLEARScoRp
    #30
    Már el se olvasom a hozzászólásokat, mert a nickekből kitűnik, hogy megint összegyült a Linux imádók hada...

    Az IE7-nél a biztonság az elsődleges szempont....mindenesetre sokkal jobb lesz mint a 6-os az már most látszik..

    Off: A linuxnál már az első alapvető dolognál baj van: a könnyű kezelhetőség... a többi kehéről nem is beszélve....
  • h4x0r
    #31
    "Már el se olvasom a hozzászólásokat, mert a nickekből kitűnik, hogy megint összegyült a Linux imádók hada..."

    Mas szemeben a tusket, mi?

    "Az IE7-nél a biztonság az elsődleges szempont....mindenesetre sokkal jobb lesz mint a 6-os az már most látszik.."

    Tja, eppen ideje volt x ev utan :)

    "Off: A linuxnál már az első alapvető dolognál baj van: a könnyű kezelhetőség... a többi kehéről nem is beszélve...."

    Off: Kinek a pap, kinek a papne...
  • smv
    #32
    Na igen, de a szabványokat ez se fogja támogatni, akkor sokra megyünk a biztonság látszatával.

    Ez a probléma a nettel, hogy egyszerűen nem lehet szabványok szerint sokmindent megcsinálni, vagy csak egyszerűen egy átlátszó png-t se leeht berakni az oldalba, mert az ie nem támogatja, ergo a webesek nagyrészénél nem lesz jó...

    Nem szeretem az ie-t gusztustalan egyszerű vacaknak tartom. Akkor már inkább ff. az legalább támogatja a szabványokat.
  • stratoman
    #33
    Magyar Windóz Utáló Egyesület

    Biztos csak véletlen, hogy az összes friss hír innen, az sg-ről származik.:-)

  • neelix31
    #34
    Eddig ennyien utáljuk a Windows-t:36

    Kb ennyien vannak akik ide járnak fikázni.:-)
  • smv
    #35
    gusztustalan gportal.
  • droland
    #36
    Én összemerném kötni ezzel a weboldallal :)

    Mellesleg ha megkérnék egy fő embert itt, hogy fórumon csak olyan embert alkalmazzon root-nak, aki képes semlegesen döntéseket hozni, akkor mennyi ember maradna munkában? :)
  • Fenjoy
    #37
    mondom én, ezt az utálatot Win-fóbiát már kezelni kéne, sok a Frusztált ember és még oldalt is csinálnak neki?! MegaLoL...

    ui:...irigylem a problémájukat...
  • MaREk
    #38
    nekem is ez legyen a legnagyobb problémám hogy nem szeretem a windowst vagy a linuxot és portált csinálok egyik másik bajomnak
  • onimusha
    #39
    hiába utáljuk gameingre(sok minden másra) még mindig nincs értékelhető op rendszer mármint amin elfutnának a dolgok linuxos haverom néha szokott windows emulálni ha játszik ennyi erővel.......
  • NuCLEARScoRp
    #40
    Mondasz valamit,,, ez is csak a Linux hívők szánalmasságát bizonyítja... de legalább lemérhető az oldalon a Linux támogatottsága