500
A webfejlesztés netovábbja. :)
  • Dj Faustus #380
    " A kérdésem az, hogyan lehet azt megoldani, hogy a honlapon belül csak a tartalom görgethető legyen?"
    Az adott blokknak a CSS-beli overflow tulajdonságát scroll-ra (ez esetben a görgetősáv mindig látható lesz), vagy auto-ra (ez esetben a görgetősáv csak akkor jelenik meg, ha a tartalom túllóg) kell beállítani.
    Itt láthatsz egy példát rá
  • silverfilm
    #379
    Köszönöm szépen az előző segítséget! Lehet hogy én nem találtam még meg... Létrehoztam sablont a honlap egységes kinézetéhez, és szerkeszthető maradt (úgy lett beállítva) a tartalom ap-div. A kérdésem az, hogyan lehet azt megoldani, hogy a honlapon belül csak a tartalom görgethető legyen?
  • Dj Faustus #378
    "Ha egy kész dokumentum (body) címkéjéhez egy háttérszínt rendelek, akkor a később beillesztett táblázatok háttere is ugyanaz a szín lesz, ami nem jó."
    Jó az, a beillesztett táblázat háttérszíne nem a <body> taggel egyező lesz, hanem átlátszó (transparent) lesz.

    "Ha egy táblázatot illesztek be az ap-elements-be, akkor a táblázat átveszi a "body", ban beállított háttérszínt, kivéve, ha a body-ban nem állítok be háttérszínt. Ilyenkor a táblázat háttere az ap-elements beállított háttere."
    Tehát:
    * beállítasz a <body> elemnek egy háttérszínt
    * elhelyezel egy blokkot (<div> tag), beállítasz neki abszolút pozicionálást (CSS: position: absolute;), meg egy háttérképet (CSS: background-image:url(valami.jpg);)
    * ezek után elhelyezel a blokkban egy táblázatot

    Ha a táblázatnak nem állítasz be külön hátteret (képet vagy színt), akkor - mint azt az előzőekben említettem - a táblázat háttere átlátszó lesz, azaz "átveszi" a táblázatot befogadó elem (jelen esetben az abszolút pozicionálású, háttérképes blokk) hátterét. Ez így teljesen természetes.

    Ha azt akarod, hogy a <body> tagben beállított hátteret a táblázat is örökölje, akkor vagy külön beállítod a táblázatnál, vagy létrehozol egy osztályt, amiben beállítod a háttérszínt, és alkalmazod mind a <body> tagre, mind a táblázatra.

    * Az eredeti felállás
    * A táblázatra és a <body> tagre alkalmazott háttérszínes változat
    * A CSS osztállyal megoldott változat
  • silverfilm
    #377
    Ha egy kész dokumentum (body) címkéjéhez egy háttérszínt rendelek, akkor a később beillesztett táblázatok háttere is ugyanaz a szín lesz, ami nem jó. Konkrétabban. AP- elementsek a grafikai háttere, hozzárendelt "jpg" hárretekkel. Eddig rendben is lenne, de... Ha egy táblázatot illesztek be az ap-elements-be, akkor a táblázat átveszi a "body", ban beállított háttérszínt, kivéve, ha a body-ban nem állítok be háttérszínt. Ilyenkor a táblázat háttere az ap-elements beállított háttere. Ez lenne a végcélom, de úgy, hogy a body-ban tudjam használni az előre beállított színemet Adobe DW3

    Köszönettel előre is: Ágoston Gábor
  • tibor16
    #376
    köszönöm, nézem
  • Dj Faustus #375
    Még DW sem kell hozzá - csak egy kis webes nyelv (HTML, CSS, Javascript) ismeret. ;)

    Mellesleg tele az Internet példákkal - csak rá kell keresni:
    [url=http://javascript.internet.com/navigation/popup-menu.html]#1[/url]
    [url=http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex1/popupmenu.htm]#2[/url]
    [url=http://elouai.com/javascript/javascript-popup-menu.php]#3[/url]


  • BEE LEE
    #374
    POP-UP MENÜ-t szeretnék DW 8-ban.
    De úgy vettem ki, hogy ilyet a DW 8, nem tud. Csak a DW CSS4.

    Tudna vki segíteni???

    köszönöm.
  • Dj Faustus #373
    "egy wav audió fájlt szeretnék az oldalamon háttérzeneként úgy lejátszani, hogy ne kelljen flash alkalmazást használni, valamint az általam meghatározott 2 gombbal tudjam be és kikapcsolni a lejátszást"
    1. A tömörítetlen hangállományt mindenképpen javasolt összetömöríteni - az MP3 egy eléggé elterjedt formátum.
    2. Natív HTML-ből nem lehet kezelni a beépülő plugint, leginkább Javascripttel oldható meg. Itt nézd meg a "Controlling Windows Media Player from a JavaScript code" részt
    3. Ahány látogató annyiféle lejátszószoftver - ez okból kifolyólag inkább erősen javallott a platformfüggetlenebb Flash lejátszó használata.

    "Kipróbáltam az flv convertert, amit írtál, de win 7 alatt és win xp alatt is kifagyott, vagyis szabálytalan műveletet hajtott végre...
    Lehet, hogy valami kodekkel akad össze? K-lite codec pack van fenn mindkét gépen."

    Megeshet, hogy a kódekek okozzák a problémát (nálam ilyesmit nem okozott a Riva).

    Hogy függetlenedjünk a kódekektől, megpróbálkozhatsz egy kódekekkel egybeépített programmal - ilyesmi például az FFMpeg, az mencoder (az mplayer nevű lejátszóprogramhoz mellékelik), a Super (ez FFMpeg-en alapszik), vagy a VLC Media Player. Az FFMpeg és a mencoder parancssoros eszköz de lehet rá találni példát, hogyan kell használni.
  • tibor16
    #372
    affene - és html kód kellene - remélem, nem felejtettem már ki semmit...
  • tibor16
    #371
    ja - a wav-ot persze átlehet konvertálni, ha éppen ez kellene a megoldáshoz :)
  • tibor16
    #370
    sziasztok - egy wav audió fájlt szeretnék az oldalamon háttérzeneként úgy lejátszani, hogy ne kelljen flash alkalmazást használni, valamint az általam meghatározott 2 gombbal tudjam be és kikapcsolni a lejátszást - mert ha valaki elunná... Tulajdonképpen az a problémám, hogy kicsinek találom erre a célra most a quicktime és a mplayer gombjait - ezért kellene, hogy én határozzam meg a gombokat és azzal a méretüket.
    Tudom, elég lámán hangzik, de nem ugrik be, hogy is kellene kódolni.
    Ha van erre megoldás, beírná valaki a kódját? - előre is köszönöm.
  • Higany
    #369
    Kipróbáltam az flv convertert, amit írtál, de win 7 alatt és win xp alatt is kifagyott, vagyis szabálytalan műveletet hajtott végre...
    Lehet, hogy valami kodekkel akad össze? K-lite codec pack van fenn mindkét gépen.
  • Higany
    #368
    Hali! Köszi a tippeket! Elsőre én is azt az FLV Player-t tettem fel a lapra, majd utána a DW cs3-asban lévőt. Végülis visszatettem az első variációt. Wmv to flv proginak először valami noname sz*rt használtam, az baromi nagy fájlt csinált, utána a Flash CS3 Video Encoder-t próbáltam ki, ez kis fájl méretet eredményezett, viszont a zsír új gépemen is több, mint egy óráig csinálta. Most lecsekkolom, amelyiket te linkeltél. Köszönöm a sok segítséget és további jó hetet kívánok Neked! Bye!
  • Dj Faustus #367
    "Tudnátok ajánlani egy egyszerűen konfigurálható, html-be ágyazható, FLV playert"
    Íme

    "Az utóbbit találtam, csak azt nem tudom, hogy normális dolog e, hogy átalakítok egy wmv-t flv-be és duplája lesz a mérete?"
    Fura, melyik programot használod?
    Ezt próbáltad már?

    "Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy a betöltött háttérkép is "klikkelhető" legyen"
    1. Nézz utána az "Image map" kifejezésnek
    2. Az image map megoldásnak van egy CSS-sel kivitelezhető változata (ezt a megoldást én is alkalmaztam - lásd például itt).

    "Másik kérdésem; sehogyan sem tudok kétfajta "link" stílust előállítani"
    Így próbáltad már?
    CSS kódrészlet:
    a.sarga {
    color: yellow;
    }
    a.zold {
    color: green;
    }


    HTML kódrészlet:
    <a href="#" class="sarga">Ez egy sárga link</a>
    <a href="#" class="zold">Ez egy zöld link</a>


    "Dreamweaver 8-ban szeretnék legördülő menüt készíteni."
    Itt, és itt találhatsz rá példát, vagy ha a keresőbe beírod hogy dropdown menu találhatsz még rá lehetőségeket.
  • silverfilm
    #366
    Sziasztok! A kérdésem (DW3) AP elements-ekkel dolgozom, azoknak a háttereibe (background) töltöm be a háttérképeket. Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy a betöltött háttérkép is "klikkelhető" legyen, mint amikor külön képet illesztek be? Vagyis tudjak rajta régiót kijelölni, ugyanúgy, mint a beillesztett (img) képeknél? Másik kérdésem; sehogyan sem tudok kétfajta "link" stílust előállítani, annak ellenére, hogy a new css rule-vel létrehoztam az osztályt "." előtaggal.
    Köszönettel várom a válaszotokat.
  • Higany
    #365
    Sziasztok! Tudnátok ajánlani egy egyszerűen konfigurálható, html-be ágyazható, FLV playert és egy megbízható wmv to flv progit? Köszi! Az utóbbit találtam, csak azt nem tudom, hogy normális dolog e, hogy átalakítok egy wmv-t flv-be és duplája lesz a mérete? Csá!
  • BEE LEE
    #364
    Hali!

    Dreamweaver 8-ban szeretnék legördülő menüt készíteni.
    Tud vki segíteni?

    köszi.
  • sztyepi
    #363
    Sziasztok. DW cs4-be próbálok Flash (cs4)-ből nyomógombokat importálni, csakhogy DW-ben csak képekhez tudok hivatkozást rendelni, az általam készített animált gombokhoz viszont nem. Amennyiben tudtok erre a problémára megoldást közöljétek velem lécccccci nagyon fontos lenne!
  • Dj Faustus #362
    Sem az oldal forráskódjában a <style> és </style> tagek között, sem a CSS állományokban nem található meg a javasolt CSS-kód.
    Mellesleg a <html> és a <head> tagek közé nem kéne semmilyen HTML-kódnak kerülni (beillesztett CSS-kódnak sem). Minden CSS-definíció szerepeljen a <head> és </head> tagek között.
  • Lekvarostaska
    #361
    Az miért lehet hogy hiába írom be a ccs -be
    a img {
    border: none;
    }

    mégis ott marad a piros/kék keret..
    []lásd
  • Zunex
    #360
    lol...megkérlek*
    Csak siettem :)
  • Zunex
    #359
    Megnéznétek*
  • Zunex
    #358
    Hello! Itt látom tele van a fórum profikkal! Nagyon jó! :)
    Megnézétek az oldalam és tudnátok tanácsokat adni,ha szépen megérlek titeket? :)
    Az oldalam
  • Dj Faustus #357
    "azt hogy tudom megcsinálni hogy az oldal ne fix legyen, vagyis hogy ha elfogy a hely ne essen szét az oldal"
    Keress rá az elastic layout, fluid layout, vagy liquid layout keresőkifejezésekkel a témára - rengeteg leírást találhatsz.
    Leginkább a méretek %-os vagy em-ben való megadására hivatkoznak, a háttérkép ismétlésére (background-repeat).

    "Ja és még egy.. a menü képeinek csináltam hivatkozást.. ha rákkantintok miért a képre miért marad ott piros-kék csík a lép körül? "
    Ugyanis a képre tett hiperlink szegélyt hoz létre a kép körül, a hiperlink alapszíne pedig kék/piros.
    Eltávolítása CSS-sel:
    a img {
    border: none;
    }
  • Lekvarostaska
    #356
    Ja és még egy.. a menü képeinek csináltam hivatkozást.. ha rákkantintok miért a képre miért marad ott piros-kék csík a lép körül?
  • Lekvarostaska
    #355
    És lenne még egy kérdésem,
    Photoshopban ugye megcsináltam a sablont, fel is daraboltam és dreamweaverben meg is csináltam a div tagot a megfelelő helyre..
    azt hogy tudom megcsinálni hogy az oldal ne fix legyen, vagyis hogy ha elfogy a hely ne essen szét az oldal, ha nem folyamatosan "nyúljon" az oldal..
    Nem tudom hogy érthető voltam-e, remélem azért megértetted (:
  • Lekvarostaska
    #354
    áhh .. értem.. (: köszike
  • Dj Faustus #353
    Mivel a szóköz - mint a nevében is benne van - helyet foglal le, módosítja a weboldal egyes részeinek méretét, ezzel felborítva az eredeti kinézetet.
  • Lekvarostaska
    #352
    Szia! És még egy kérdésem lenne, miért van az hogy ha spacet nyomok akkor szétcsúszik az oldal?
  • Lekvarostaska
    #351
    Köszönöm válaszod!! (:
  • Dj Faustus #350
    "Olyan jellegű kérdésem lenne, hogy a dreamweavernek tényleg ennyire nehézkes a szövegszerkesztő felülete"
    A webszerkesztéshez kissé másfajta mentalitás kell mint például a kiadványszerkesztéshez. A weboldalakat ugyanis különböző webböngészők értelmezik (néha eléggé különbözőképpen), így érdemesebb a "program nyelvén" beszélni (kódnézetet használni), mint a grafikus felületén "összekattintgatni" a weboldalt.

    "bekezdést nem nagyon tudok vele csinálni."
    A bekezdéseket a HTML nyelvben a <p>...</p> tag kezeli.
    Ha a bekezdésen belül lágy sorvéget szeretnél, arra való a <br /> tag.

    Ha a szöveg kinézetét akarod formázni, akkor arra való a CSS.
    A sorközökre ott a line-height tulajdonság, a bekezdések utáni (vagy melletti) térközre ott a padding, illetve a margin.

    "vagy több szóközt"
    Ha a több szóköznek értelmi jelentése is van (például forráskódban indentálás), arra való például a <pre> tag, vagy egy rondább megoldás a több &nbsp; (non-breaking space) használata.
    Ha "csak" formai célja van, akkor arra ott a CSS - például a word-spacing illetve letter-spacing tulajdonságok.

    " hogy tudom azt megoldani a képet a szöveg közzé fogja..?"
    Alapvetően a megoldás a lebegtetésben rejlik - ezt CSS-ben a float tulajdonsággal érheted el.
    Ha arra gondolsz, hogy a kép körvonalát követve igazodjon a két szövegblokkban a sajnos el kell keserítselek: a webböngészők a képeket mint egy "kockaként" értelmezik - még átlátszó képek esetén is. Így ennek a kivitelezése esetleg trükközve oldható meg - vagy esetleg Flashben ActionScripttel.
  • Lekvarostaska
    #349
    Sziasztok!
    Olyan jellegű kérdésem lenne, hogy a dreamweavernek tényleg ennyire nehézkes a szövegszerkesztő felülete? a lények végül is sikerül benne.. de olyan, hogy bekezdést nem nagyon tudok vele csinálni.. vagy több szóközt.. ezekre van megoldás? ez mondjuk nem is annyira lényeges.
    A másik ami fontosabb lenne, a szövegkörnyezetbe való képek beillesztése... azzal meggyűlt a bajom.. hogy tudom azt megoldani a képet a szöveg közzé fogja..? Értem én ezen hogy a kép körül folyamatos a szöveg?

    Remélem valamennyire érthető voltam.. ezzel kapcsolatosan szeretnék segytséget kérni.. vagy linket ahol olvashatok ezekről (:
  • tomek44
    #348
    Köszönöm szépen Faustus!
  • Homeless3D
    #347
    sziasztok!
    DW cs 4 ben,,,de mar anno a 3 ban sem tudtam nezni a beepitett flash-t...
    eme 4 es is ezt irja,,,plugin kellene,,,hol?...s melyiket?..koszi,,
    faraszto allandoan a bridgen keresztul a flash ban nezni amit a dreamban is lathatnek,,
    koszi a segitseget
  • Dj Faustus #346
    Alkalmazz CSS-sel a táblázat cellájára kitöltést (padding):
    td {
    padding: 10px;
    }

    Erre példát itt találhatsz.
  • tomek44
    #345
    Sziasztok!

    Az a gondom, hogy teljesen a cella elválasztó vonala mellé kerülnek a betűk, és szeretném nővelni a távolságot. Hogyan tudom ezt megcsinálni?
  • Dj Faustus #344
    "Arrogancia fitoktatás helyett egy szimpla nem is elég lett volna."
    Milyen "arrogancia fitoktatás"-ról beszélsz?
    Volt egy kérdésed és én megadtam a válaszhoz vezető lehetőségek széles tárházát.
    Így segítsen neked az ember ezek után...
  • Kosadzk1
    #343
    Arrogancia fitoktatás helyett egy szimpla nem is elég lett volna.
  • Dj Faustus #342
    Az Adobe ilyen nyelveket támogat.
    A Winsoft ilyen változatokat készít.
    A honosított Adobe-oldal szerint ilyen nyelveken érhető el.
    Esetleg kérdezz rá a magyarországi disztribútornál.
  • Kosadzk1
    #341
    Sry lusta vagyok visszaolvasni, dw cs4-hez van valamiféle magyarítás?