171
Milyen PDA-t vegyek?
  • Sir Quno Jedi
    #91
    Más kategória, meg más márka.
  • Csacsi
    #90
    Persze. Ez érthető. Hiszen embere válogatja. Közben rájöttem, hogy max addig nem tudok pötyögni, míg nem fogadom ahívást. Ettől függetlenül....Nekem a telefon, az telefonálás. A PDA meg az egyéb plussz. De mondom, Én másképp gondolkozom.Na mind1. Biztos jó kis készülék. Bár szerintem nem tud sokkal többet a Mitac Mio A701-nél. És azért az majdnem 40.000-el olcsóbb.
  • Sir Quno Jedi
    #89
    Egy jó PDA olcsóbb, mint egy ilyen csúcs féltelófélPDA, csak én nem fogom magammal cűgölni a telót, meg egy bazi nagy PDA-t. Emmeg kicsi és mindég kéznél van, mert a telót úgyis kénytelen vagyok magammal vinni meló miatt. Nálam a sima PDA nem opció, mert nyilván nem mindig vinném magammal és ha pont akkor kell, mikor mondjuk otthonhagytam, megesz az ideg helyben. :D
  • Sir Quno Jedi
    #88
    Nemérted, a telózás közben is lehet pötyörészni, így valszeg. a navigáció is mehet tovább. Szvsz.

    De mondjuk ez nem is izgat.
  • Csacsi
    #87
    Igen ez a bajom, hogy a háttérben megy. Mert épp nem tudom merre járok...és hívnak...akkor kéne anavigáció. Egyébként tényleg jól néz ki, meg sokat tud, de asszem maradok az Fujitsu Siemens N560-nál.
  • Sir Quno Jedi
    #86
    Gondolom. Amíg telózol, addig pl. a videók is pause-ban vannak ésszerűen. De lehet, hogy BT-vel a navigáció megy tovább, ha hívnak, ez valszeg. beállítás kérdése. Amúgy telefonálás közben garázdálkodhatsz a gépen szabadon, azért van. Jegyzetelgethetsz, miegymás. Nemtom, mer ájgót még nem raktam fel rá, a sima GPS szoftok meg mezei proggik, amik mennek tovább a háttérben is.
  • Csacsi
    #85
    Jó, akkor a másik. Engem sokan hívnak napközben...és zavarna, hogy a navigáció futtatása közben hívnak. Mert akkor gondolom nincs navigáció. Vagy van?
  • Sir Quno Jedi
    #84
    Boltban olyan 130 körül van bruttó. No persze nekem nem annyi volt... :D
  • Sir Quno Jedi
    #83
    És? Ekkora telefonos PDA-ban ez is nagyon nagy felbontás, pixeleket nem nagyon látsz már. Jobbat ennél (most) nem kapsz. Ha meg filmet nézel, akkor is tökéletes, jól olvashatóak a feliratok is amit rákódolsz.
  • Csacsi
    #82
    Nekem csak egy bajom van Vele. A 320X240-es felbontás. Semmi több.
  • hunbasser
    #81
    jól hangzik? :) és mennyibe került?
  • Sir Quno Jedi
    #80
    Ja és faja gammákkal lehet megpakolni! :D Jól ketyeg az 520MHz-s Intel proca benne!
  • Sir Quno Jedi
    #79
    Egy napig ha nyúzod, játszol rajta órákat, meg telefonálsz, meg filmet nézel kihangosítva, max. fényerőn, meg hasonlók, akkor este azért már tölteni kell, dehát ezért van autós, hálózatos USB-s és gépről töltő USB-s töltő hozzá. Úgyis mindig töltőn használja az ember. Telefonként meg több napot kibírhat, mert attól alig merül, ha készenlétben van.

    Ha az energiatakarékos dolgokat jól beálítod rajta többet is bír nyilván, de ez engem nem izgat. Max. szerzek hozzá valami erősebb aksit.

    Viszont cserébe ez egy olyan navigáció ami mindig veled van, egy pendrive, egy wlan központ, egy mobilinternet cumó, egy olyan WinMobilos kéziszámítógép (Word-del, Excel-lel és hivatalos, jogtiszta magyarítással), ami mindig kéznél van és egy miniSD-vel szarig bővíthető, maximálisan élvezhető MP3-4 és DivX stb. player. Mi kell még???
  • PíszLávJuniti
    #78
    Zsír!
    És ahogy nézem, mostmár az ára sem egetverően drága!
    Az akksi nem vészesen merülős?
  • Sir Quno Jedi
    #77
    ASUS P535. Ezt kb. egy hete vettem és egyelőre elégedett vagyok vele. Kicsi rohadtul és van benne 4 sávos teló, beépített GPS, WLAN, BT2.0, GPRS, 2MP fotómasina vakuval, meg ami jólesik. Mindössze egy pár milliméterrel szélesebb/hosszabb egy nokia 3330-asnál, szal. perpé ennél jobbat álmodni sem mernék. Nomeg jól is néz ki és a gyári csomagban minden van hozzá ami kellhet, még autós tartó és bőrtok is.

    Amit ez nem tud, azt más se nagyon tudja, vagy nem is kell.
  • Chrystopher
    #76
    oks, köszi szépen
  • tomo
    #75
    en ajanlanam a www.pdamania.hu oldalt. ott rengeteg infot talalsz a keszulekekrol, ugy hivatalos forrasbol, mint a tobbi vasarlotol.

    es vasarolni si lehet rajtuk keresztul, ha ugy hozza a sors
  • Chrystopher
    #74
    Sziasztok!

    Mint elöttem néhányan én is szo-szo fogjuk rá buttakisfijú vagyok a PDA csodákhoz.
    Tegnap nézegettem az Auchanban/Savoya Park/ 2-3 PDA-t(annyi volt) volt két db. 150+ fölött attól csöppet baromira kirázott a hideg meg egy 50-60K közötti. Az már tetszett, meg esztétikusabb is volt.. Hp gyártmány volt a drága. Na de ez nem lényeg.

    PDA-t szeretnék vásárolni úgy 50.000 és max. 70.000 pénz közt. Ami jó volna ha tudna:
    -zenelejátszás
    -számolás
    -video lejátszás
    -kép nézegetés

    esetleg:
    -gps
    -internet
    -WLAN

    GPS és Internet egész jó volna, de nem lenne igazán fontos.

    ill. az se lenne, nagy hátrány, ha lenne rajta kamera is ;)

    Előre is köszi,

    Chrys / Psyho
  • PíszLávJuniti
    #73
    Ha már nekem írtad :) :
    Nekem a qvga felbontás nem ereddményezett nagy hátrányt, persze, weblapokat jobb böngészni átméretezés nélkül, de az opera elég szépen méretez át. Navigáláskor kocsiban nem pixelekre vadászom :) Pláne ha hangnavigáció is be van kapcsolva. Sőt galád módon nincs az enyémben telefon, és mp3 lejátszót is külön használok.
  • virs lee
    #72
    Nem a tft méret a lényeg, hanem a felbontás! A 2.7"-esek kb. kivétel nélkül QVGA (320*240), a 3.5"-esek többsége is, de itt már van VGA (640*480). Értelemszerűen a több képpont jobb. DE! A nagyobb kijelző nagyobb PDA méretet is eredményez, a kezedből is kilóg, nemhogy a zsebedből. Illetve a fogyasztása is nagyobb lesz. Valamint jellemzően nincs telefon funkció a VGA-s PDA-kban, ezért még azt is tartanod kell mellette. Tehát vagy kicsi az egész cucc, vagy nagy a felbontása, a kettő együtt nem fog menni.
  • adamboro
    #71
    Köszi.
    Papíron én is jobban szeretek olvasni, csak enyhénszólva drága mulatság lenne kinyomtatni a sok e-book-omat. Gép elött görnyedve meg nemszeretek olvasni.
  • PíszLávJuniti
    #70
    Mindenképpen 3,5" tftset nézzél!
    Bár én nem szeretek rajta olvasni, kényelmesebb gépen, vagy könyvből.
    Szerintem ilyet kapsz már 80 alatt is.
  • adamboro
    #69
    Sziasztok! Elektronikus könyv olvasásra, és gps-navigálásra milyet ajánlotok? Úgy hozzávetőlegesen 100e-ig.
  • red bull
    #68
    Kingston kártyát vegyél...Lehet drága 1 kicsit de ha neked gyorsaságra kell, kingston...Egyébként ram-ba is a kingston a legjobb...
  • mateus33
    #67
    Sziasztok! Ha főleg GPS-re kéne a PDA,akkor jó az olcsóbb fajta? Vagy jobb egy hasonló árkategóriájú kimondott GPS készülék? Van aki erre,van aki arra esküszik,de ha jó a PDA is erre a célra,akkor inkább azt vennék.
  • PíszLávJuniti
    #66
    pqi 150x et ajánlom.
    depo.hu és edigital.hu-t érdemes megnézni
  • Csacsi
    #65
    Jó, akkor konkretizálom. 4gb-os Sd kártya kéne, csak kéne tudni, hol olcsóbb, és melyik márka érdemes. Amelyik megbízható, és elég gyors.
  • tomo
    #64
    amilyen belemegy.

    es ott vedd, ahol a legjobban elerheto szamodra
  • Csacsi
    #63
    Sziasztok. Milyen memóriakártyát ajánlotok pda-hoz? És hol vegyek? Konkrét link is jól jönne. Köszi.
  • Auruma
    #62
    Acer N35-ös GPS-es PDA 1 Gb-os karival, minden madzagjával (hálózati töltő; autós töltő; usb kábel; aluminium tok; stb. 55K-ért adom.
    e-mail: [email protected]
  • ent
    #61
    Sőt 4 gb ot is
  • ent
    #60
    Sokkal gyorsabban kommunikál a műholdakkal, pontosabb, és kevésbé veszíti el a jeleket.
  • PíszLávJuniti
    #59
    Tetszik az Asusok kihajthatós GPS antennája!
    Kíváncsi lennék, hogy mennyivel nagyobb nyereségük van kihajtva, mint egy más, beépített kütyünél.
  • uborka666
    #58
    Asus MyPal egyik uj tagjarol talaltok itt erdekes PDA tesztet, erdemes vegigfutni! Klikk ide!
  • M@TriX
    #57
    2GB-osat még kezel
  • Recs
    #56
    Hali!!
    Én nem vagyok nagyon otthon a témában és nem tudom hogy van-e korlátja a bővítésnek. Nekem egy Fujitsu-Siemens N 520-as lenne a választottam. A leírásban szerepel hogy sd karival bővíthető. De jó vajon bele egy 2GB-os is???
  • hunbasser
    #55
    az apróhirdetést fent találod,ez a topik nem erre való
  • SlickAdam
    #54
    Eladó sürgősen egy Mitac Mio 180 Digiwalker típusú PDA kitűnő állapotban, töltővel, telepített IGO 2006 szoftverrel, 1 gb-os SD memóriakártyával. Csak készpénzért, csere nem érdekel!
    Ár: 55.000 Ft
    [email protected] címen érdeklődj!
  • ent
    #53
    Ennél jóval könnyebben fog rájönni mi kell neked ha itt szétnézel és kérdezel.
  • PíszLávJuniti
    #52
    PDA-t nem ajánlanék szövegszerkesztésre semmiképpen :)
    Alap szövegszerkesztő dolgot szinte mindegyik készülék tud, de ezen felüli elemeket neked kell eldöntened. Multimédiára.. arra megint nem ajánlanék PDA-t :D mp3 lejátszáshoz túl sokat eszik ahhoz hogy ezt hallgasd. filmezéshez és képnézegetésre kicsi..
    Viszont mindenképpen 3.5 colost vegyél ( vagy nagyobbat ).