171
Milyen PDA-t vegyek?
  • tomo
    #131
    höhö
  • Kovács legény
    #130
    te meg az ékezeteket:D
  • tomo
    #129
    ja es ne szegyeld a "ly" betűt, hasznald nyugodtan.
    melyik , melyiket

    es a "kerdeseddel" az a gond, hogy fogalmunk sincs neked mik az igenyeid, mit varsz el a keszulektol.

    kellemes keresgelest
  • tomo
    #128
    www.pdamania.hu oldalt nezted? gyanitom mindketto benn van a gepadatbazisban, es forumtemajuk is lehet.
  • bauer15
    #127
    hello meiket érdemes meik a jobb és miért -?
    Prestigio Geovision 350
    Mitac Mio C510
    találtam leírást mindketőhöz de azokat nem nagyon értem
    köszi előre is
  • desigo
    #126
    BÁr ez nem PDA hanem csak egy PNA de lehet egy ilyet betesztelek:

    Ha memóriakártya nélkül megy vele az IGO akkor hibátlan lenne...
    Airis T930 PNA

  • desigo
    #125
    Tudom,hogy én voltam a hülye :(

    másfél éve használom és a Vivaroban a kormány alatt jóval van egy polc ami elég mély.Oda szoktam berakni a rongyok alá.
    Csak most pest legbiztonságosabb részén parkoltam (Rottenbiller u.) és így jártam...
  • Sir Quno Jedi
    #124
    mermérhagyolilyetkocsibane?!??!?!?!??!??!?!?!?!?
  • desigo
    #123
    Tegnap feltörték a kocsimat és kilopták a Mitac Miomat :(

    Most én is ezeket nézem.
    Vagy 620-as vagy 610-es lesz.
    Elég jó áron van csak még tapasztalatokat nem hallottam róluk...
  • theone91
    #122
    erról mi a véleményetek, ilyenben gondolkodom!
    http://http://www.pdamania.hu/shop/shop.php3?do=2&catalog_id=2&prod_id=69084
  • szotyi60
    #121
    Ok.

    Idáig nem foglalkoztam pda-kal (mint látható...) de
    most szeretnék venni egyet, és ahogy néztem a tulajdonságait nem tudtam mire vélni a dolgot.

    Még egyszek köszi!
  • tomo
    #120
    en nem vagyok biztos benne, hogy fizikailag mas lenne a ket memoria.

    de ez igazabol lenyegtelen.

    van egy resz ,ahol az operaciosrendszert tarolja, ez csak speciprogrammal irhato, es csak operacios rendszert lehet vele cserelni.

    van egy masik resz, amin a kutyu a telepitett programokat tarolja, ez egyenerteku , mukodeset tekintve az SD kartyaval, csak nem lehet kivenni.(ez az amit te romnak irtal, es lehet akar 1GB is )

    es van egy resz amiben az eppen futo programok vannak.(ez az ami ram neven futhat)

    regi gepeknel, ha kimerult a gep, az osszes telepitett program odaveszett. ezeknel az uj gepeknel , mar "ROM" ba menti igy azok megmaradnak aramkimaradas utan is. ahoz , hogy mindent torolj azujfajta gepekrol, nem eleg kivenni az elemet, kenytelen vagy egy speci gombkombinaciot lenyomni, hogy az egesz gepet "ujratelepitsd"

  • szotyi60
    #119
    Köszi. Ne haragudj a ... kérdéseimért, viszont akkor az még mindíg nem vágom hogy mért van benne ROM és RAM is ha egyszer a ROM-ot is tudja írni. Mi szükség még 1 másik memóriára benne?
  • tomo
    #118
    a rom irhato, ezzel minden kerdesed ertelmet veszti
    itt a rom egyfajta flash memoriakent mukodik, tudod ami a pendriveokban is van
  • szotyi60
    #117
    Hali!
    A PDA-k működésével kapcsolatban lenne 1 pár kérdésem.
    Ahogy nézegettem pda-kat mindegyikben van ROM és RAM, amit neten olvastam abból az derül ki, hogy a ROM-ról fut a rendszer. De ha pl újra akarom telepíteni rajta a windowst akkor az hogy lehet, hiszen a ROM csak olvasható.. Létezik ROM frissítést is, tehát valahogy csak lehet írni, megaztán ha telepítek rá valamit akkor azt hová teszi feltéve, hogy azt választom hogy ne a kártyáról fusson a ROM-ra avagy a RAM-ra teszi? PDA-től függően a ROM 1gb is lehet benne míg a RAM ugyanakkora szóval ha a ROM-ot nem lehet írni akkor minek bele egyre nagyobb??
    Szóval hogyan működnek ezek a dolgok?
    A választ előre is köszönöm!
  • Sir Quno Jedi
    #116
    ASUS P535, aki ennél alábbadja, az csirke!!! :DDD
  • chadi
    #115
    húúú aztaaa!!!
    cukrot neki
  • virs lee
    #114
    Megvenni.
  • zsolesz78
    #113
    sziasztok!az lennne a kérdésem hogy vettem egy mio p340-es pda-t felraktam rá az igo 2006 térképet,de gps jelet nem fog egyáltalán,hogy ez mitöl van??
  • chadi
    #112
    sziasztok!

    letöltöttem az igo2006plus nevű csodát de nem sikerül elindítanom.
    hardwareid error hibaüzit kapom.
    mit kéne tennem hogy működjön ?

    előre is kösy
  • Klemice
    #111
    rusnya :D
  • virs lee
    #110
    i-mate Ultimate 6150





    Ez kell nekem.
  • Klemice
    #109
    emberek már mióta szenvedek az active sync-el már telepítettem újra csomószor meg minden és szinte sose kapcsolódik a pdahoz (mio p550)
    mi lehet a baj? :S
  • Kovács legény
    #108
    köszönöm szépen
  • Örm
    #107
    Kösz a választ! Még lenne egy pár kérdésem.
    1. Három könyvtár van: 2577, crack és iGO. Mindhármat át kell másolni és hová?
    2. A crack könyvtárban lévő fájl hová kell másolni?
    3. A Maps könyvtárban van két térkép egy basemap és egy hungary. Ha a magyar térképet szeretném lecserélni egy újabbra akkor töröljem a régit?
    4. Ha több ország térképét szeretném feltenni akkor csak egyszerűen bemásolom a maps mappába?
    5. Magyar nyelvet hol tudom kiválasztani?
  • PíszLávJuniti
    #106
    PDAmánia fórumáról:

    1. PDA bekapcs
    2. Start > Programs > Activesync
    3. Menu > Add Server Source
    4. Server Address: fake
    User name: fake
    Password: fake
    Domain: fake
    'Data you want to synchronise'-nél ne jelöld ki egyik lehetőséget se
    5. Menu > Schedule
    6. Mindkét lehetőséget 'Manually'-ra állítani
    7. Menu > Options
    8. Exchange Server-t jelöld ki ha nem az lenne (alapból ezen kell állnia)
    9. Delete
    10. Kész is, magától nem fog többé elindulni, csak ha PC-vel kötöd össze, vagy kézzel indítod el
  • PíszLávJuniti
    #105
    Elég csak átmásolni.
  • Örm
    #104
    Hello!
    A következő lenne a kérdésem. Ma vettem egy Acer PDA-t. Letöltöttem hozzá az IGO My Way 2006 Plus program crackelt verzióját és egy júniusi kiadású Magyarország térképet. Hogy kell feltelepíteni a PDA-ra, hogy működjön? Kell még hozzá letölteni valmi mást is? Kösz a segítséget!
  • Kovács legény
    #103
    csak simán kiszoktam kapcsolni a kikapcs gombbal ,ő meg bekpcsol ,a HW off az mi is pontosan?
    és mit kell állitgatni?
  • PíszLávJuniti
    #102
    Készenlétből? Vagy HW off ból?
    Készenlétben ha nem fut semmi progi, active sync úgy is elindulhat, annak a beállításait kell megbabrálni. így kevésbé fog merülni is..
  • Kovács legény
    #101
    találkozott már valaki olyannal hogy magától bekapcsolodik a pda?
  • Sir Quno Jedi
    #100
    Mittomén, maj megnézem, de 2006-os ez is.
  • PíszLávJuniti
    #99
    Melyik IGO-t használod?
    A 2006 plusra váltottam nemrég, ami még bétás ugye, hosszabb úton a végére előjött vmi hiba, feldobott popupot, hogy vmilyen fájlt nem tud megnyitni.. Nem értem, mert előtte 4 órán keresztül ( folyamatosan ) jól ment, bár autópályán nem volt gond, h merre menjek, csak mégis, hogy fordulhat ez elő ?
    Hozzáteszem előtte a sima 2006al nem volt semmi instabilitási gond, csak az k lassan találta meg a műholdakat.
  • tomo
    #98
    pl kedvenc torrent oldaladrol.
  • Örm
    #97
    Hello!
    GPS-s PDA-hoz keresnék részletes Magyarország és Európa térképet. Tudna valaki segíteni, hogy honnan tudnék letölteni? Kösz a segítséget!
  • Sir Quno Jedi
    #96
    Ja simán jól látszik minden a kocsiban, sőt állítva is, úgyhogy most már csak úgy használom navira (pedig rövidlátó vagyok). A csomagban adnak hozzá autós szélvédőre tapadós kart+teló tartót+autós USB-töltőt+stereo headsetet, bőrtokot, meg ilyeneket, a telóban meg ott a SirfStarIII-as GPS beépítve, szal. azt sem kell venni hozzá. Berakod, 2 perc és megy a muri. Amúgy kézben is szépen szuperál, ha az ember szeret barangolni gyalog (én nem).
  • PíszLávJuniti
    #95
    Milyen többi ?:)))
    A 2.8 as képernyő nem volt zavaró? Átlátható volt a térkép?
  • Sir Quno Jedi
    #94
    Nnna, ma volt alkalmam navigációt is tesztelni vele a városon át. Nagyon kényelmes, pontos, jól olvasható, elég hangos, 1xű és csak egy ájgó szoft kellett hozzá, mert a többi benne van telóban, meg adják hozzá gyárilag.
  • Kovács legény
    #93
    Sziasztok,
    lenne egy kérdésem, szeretném digitalizálopadként használni a pda-t a PChez, photoshophoz, ezt hogy lehetne megoldani?

    A válaszokat köszönöm!
  • PíszLávJuniti
    #92
    még 3.5 colos kijelzőnél sem gáz az a felbontás..
    webböngészéshez jobb lenne nyílván 640, viszont ha úgy nézed, egy oldalt ált 800 pixel szélességre terveznek, ha nem 1024 re.. akkor ugyan úgy vagy görgetni kell oldalra is, vagy átrendezni az oldalt..
    videónál tökéletesen elég
    egyedül még a túrista térképnél lenne hasznos, hogy kül szintvonalak precízebben megjenenjenek..