171
Milyen PDA-t vegyek?
  • ent
    #51
    teljes mértékben tudom ajánlani azn560at. főleg ha multimédiára kell. mondjuk tv kimenet nincs rajta, ahhoz ot az x51v. 116 ért megkaphatod+20eft 4gb sd és egy fasza gép van a kezedben.
  • Neogan
    #50
    Ha a közeljövőben PDA vásárlásra adnám a fejem mit ajánlanátok? Teljesen kezdő vagyok, az N560 nagyon tetszik, de nem ismerem ki magam az ár/teljesítmény viszonyában. Ha jól értelmezem az N560 erősebb mondjuk egy HP iPAQ HW6915-nél de ez sokkal drágább. Szóval mit tudnátok ajánlani max 150 ezer ft-ig. Főleg multimédiás célokra kéne, meg szövegszerkesztésre és egyéb programok futtatására. Ebből az árból a legjobbat szeretném kihozni.

    Előre is kösz!
  • ent
    #49
    116eFt+20eFt 4Gb SD (áfa nélkül kaptam)

    Ennyiért tudom drága volt, mert pda webáruházon 136 Igoval és hunosan. De igot be tudok "szerezni"+Hunolással meg egy csomó proginak problémája van.

    Szegeden egyébként. Tudok másnak is ennyiért, áfa nélkül...
  • hunbasser
    #48
    mennyiért vetted?
  • ent
    #47
    N560 lett a kütyü. Minden PDA vásárlás előtt álló ügyfélnek csak ajánlani tudom. Tévhit a sok lehurrogás. GPS teljesen tökéletesen dolgozik, gyönyörű a képe, Wifi kifogástalan, gyors. Egy hátránya van, nem raktak bele nagyobb memóriát. (128) Filmnézés elképesztően nagy élmény!
  • MrTressy
    #46
    Akkor talán ez lehet az amire gondolsz tud deriválni integrálni stb legalább is a leirás alapján
  • ent
    #45
    thx
  • tomo
    #44
    C550 ben nincs GPS, ahoz kell vegyel egy kulso bluetoothos modult, ha iGO t szeretnel hasznalni vele. amugy a tobbi funkciora alkalmas, amit irtal.
    szep a kepe , nappali fenyben is olvashato.
  • ent
    #43
    szasztok

    egy kis segytség kellene. ultra kezdő lévén szeretném megkérdezni melyiket?
    dell x51v vs. Fuji C550

    Amire használnám:
    -filmnézegetés
    -pár alklamazás
    -fénykép nézegetés
    -játék
    -igo
    -itthon és hostokon netezés

    thx előre
  • PíszLávJuniti
    #42
    Sázmológépnek nem rossz, de érdekelne egyenletmegoldó, szimbolikusan integráló program is.
  • MrTressy
    #41
    nem tudom hogy ilyesmire gondoltál el de talán megfelel
  • PíszLávJuniti
    #40
    közel Derive szintű programot tudsz mondani?
  • MrTressy
    #39
    Mindent lehet, gpst leosztani gépnek a gpsgatel kell.Wlant meg btn keresztül meg lehet osztani.Bár úgy azért nem lesz túl gyors a gép fele de menni fog
  • MrTressy
    #38
    Van ezerféle fajta az alap 4 müvelettöl a tudományos sinus cosinus stbn át az egyenlet számlálósig.
  • tomo
    #37
    http://www.pdamania.hu/soft/422
  • PíszLávJuniti
    #36
    és kicsit okosabb progi?
    4 alapműveletnél több kéne
  • tomo
    #35
    calculator pl
  • PíszLávJuniti
    #34
    Milyen néven?
  • tomo
    #33
    persze
  • PíszLávJuniti
    #32
    Számoló program létezik hozzá?
  • PíszLávJuniti
    #31
    illene tudnia. csak szoftver kérdése ( lenne ).
    a flash kártya sebessége mennyit számít egy progi futtatásánál?
  • Darth Sith
    #30
    én spec egy ETEN G500+ -al büszkélkedhetem, nagyon megvagyok elégedve vele, minden funkcija kiválló. WLAN az egyetlen amely nincs benne, de nem is nagyon hiányzik, itthon egyáltalán nem lehetne kihasználni, külföldre nem gyakran járok, kocsiban viszont a GPS nagyon jól tud jönni. :)
  • tomo
    #29
    ???

    pcn hasznalni a pda alatal hasznalt wlant nem fogod.
    forditva megy ugyanis a pc tud leosztani halot a pdanak.

    a gps koordinatakt sem fogod atkuldeni pcre szerintem....
  • PíszLávJuniti
    #28
    PDA ba integrált a wlan és a gps is.
    Ezeket a funkciókat szeretném használni PC-n
  • virs lee
    #27
    Ha külső gps egységed van, akkor mindenképp.
  • PíszLávJuniti
    #26
    a PDA GPS koordinátit, és WLAN hálózatot el lehet érni a nagy kocka számítógépről, ha össze van dugva?
  • Endre
    #25
    Saját antennával általában 3-4 holdat lát, külsővel 7-8 biztos, ez a pontosságra nagy hatással van. Külsővel általában 1.2-1.5 méter.
    Házak között a belső néha elveszti a fonalat, a külsőnél mindig marad elég hold a navigáláshoz.
  • Magoo
    #24
    Az az én kedvencem nekem is ;)
    n560
  • hunbasser
    #23
  • tomo
    #22
    jopofa cucc a
    fujitsu siemens pocket loox n560 as (wifi gps bluetooth infra beepitve )

    lan kabelt pda hoz nem lehet kapcsolni.de usb kabelen ( speci kabel adjak hozza ) hozza tud ferni egy szamitogep internetkapcsolatahoz, ha mar mindenaron madzagozni akarsz.

    oprendszert cserelni wm5 os modelleken nincs ertelme, mert nincs mas.
    wm2003 se gepeken lehet nemelyiknel oprendszert cserelni wm5 re.

    itt oprendszert muszaj megvenni a geppel.
    raadasul egyfajta ROM ban tarolja az oprendszert, igy azt egy billentyukombinacioval "ujra lehet telepiteni" ( hard reset )


    amit a netrol leszedsz vagy a nagy "kocka" szamitogeped segitsegevel activesync kapcsolaton keresztul telepited, vagy kütyün telepitheto verziot szedsz le ( .cab fileok ) amiket a pdan kell elinditani a telepiteshez.
  • hunbasser
    #21
    nem nekem kell :P
  • Magoo
    #20
    Sztem ha az alapfogalmakkal nem vagy tisztában akkor fölösleges neked egy ilyen...
  • hunbasser
    #19
    most itt olvasgattam más fórumokon,h lehet úgy,h ha van benne vmi wifis szarság,akkor úgy tudok vele netezni,de vhogy nem lehet megoldani a jó öreg utp kábellel? :D
  • hunbasser
    #18
    sziasztok!én szinte semmit nem tudok a pdakról,csupán annyit h egy kéziszámítógép,amit tollal kell nyomogatni,és sokmindenre jó :)
    szóval kérdéseimet beírom ide:lehet rajta úgy netezni mint egy rendes pc-vel?
    tehát utp kábelt tudok hozzá csatlakoztatni vhogy,vagy csak gps-el tudok netezni?
    pda-ra is ugyanúgy telepíthetem fel az oprendszert mint egy pc-re?
    persze azért én sem vagyok annyira sík,h ne tudjam,h ezekre külön van oprendszer,de gondolom lehet leszedni netről,és fel lehet rakni,nem?
    3.kérdés:amiket szedek le a netről programokat,azokat fel tudom rá telepíteni,és el is tudom indítani az alkalmazást?

    tesómnak jutott eszébe,h szeretne venni pda-t,de még ő sem tudja milyet,mennyiért,és h miket lehet vele csinálni.neki netezésre,táblázatkezelésre,meg zenehallgatásra kellene.nem tudom,h mennyire megoldható ez egy pda-val.
    ya,és a depo.hu-n láttam 30-ért hp pda-t,az milyen lehet?

    előre is köszönöm!
  • Magoo
    #17
    na mivan? :D semmilyen PDA tudós/mániákus nincs erre felé? :D
  • Magoo
    #16
    Emberek segítsetek! :D

    Azt szeretném megtudni melyik a legjobb Pocket PC / PDA, ami beépített GPS-szel rendelkezik, plusz van Wifi, Bluetooth és egyéb finomságok. :) Persze windows-os, ja és ha még filmet is lehet rajta nézni az sem árt! :D
    Most nem olcsóság szerint kérdezem, hanem valóban minőség szempontjából, aki tudja mondja már meg melyik az ami mindezt tudja és tényleg mindenki elégedett vele? :)
  • Atika :o)
    #15
    Hat szerintem sima pda es hozza bloothut -os antennat az tutti jobb mint beepitett
  • chadi
    #14
    Sziasztok!

    Szerintetek mi a jobb:
    egy pda beépített gps-el vagy sima pda + hozzá külső gps?
    Leginkább az érdekelne ,hogy melyik látja stabilabban a holdakat.(pl belvárosban)

    köszke
  • circa
    #13
    Szerintem egyik legjobb ASUS A620BT
  • KezdetPhia
    #12
    bocs, nem .com hanem .hu tehát www.cherryon.hu