442
  • norbre
    #162
    azért nem lehet semmi 100% ami még nem történt meg, mert nem lehetsz benne teljesen biztos hogy úgy lesz.
    Még akkor is ha eddig soha nem volt kivétel egy biz történés eseményei alól, attól még előfordulhat hogy valamikor lesz egy.
  • uniu
    #161
    Amugy a levegoben aramlo targynak a hangja a levego es a targy surlodasabol adodik. Na persze ez mar kitalacio a reszemrol, de mivan ha az objektum tudja taszitani a korulotte levo levegot ? Kisebb lesz a surlodas, kisebb hang.
  • uniu
    #160
    ""Mielött kapok a fejemre leszögezem, hogy én mind az UFO-kban mind pedig Isten-ben hiszek."Talán mert egy és ugyan az csak nem merjük bevallani:)"
    Erdekes h az ismeretlent az emberek mindig istenitik, vagyis omagukat automatikusan degradaljak... Szinte erdekes h sok ufos doksiban, szinten ez a felallas csak a ufanncsok reszerol. Azert erdeklodnek ilyen elenken, de diszkreten.
  • uniu
    #159
    A villamlas hangja abbol adodik, h az elektromos iv robbanasszeruen felmelegiti a korulotte levo levegot.
  • babajaga
    #158
    Pld az a felvétel amin 3 fényfolt mozog és mellette 3 ugyanolyan helyzetű, egyértelműen tükröződés a repülőgép ablakán. Tovább nincs miről beszélni.
  • babajaga
    #157
    A 156-os norbre-nak szól.
  • babajaga
    #156
    "nem kell pl elhinnem hogy leesek a 10. emeletről ha kilépek az ablakon, mert 99% biztos"

    Nem 100% véletlenül? Épeszű embernek ezt nem tudnia kell?
  • Kornan
    #155
    Kicsit utánaolvastam a dolognak.És már tiszta.A földi radar nem jelezte,csak az infrakamera.Később valaki utánajárt a dolognak és a több kilóméterre lévő tengerparti olajfúrótorony komplexum kéményeinek erős hőkibocsájtását látták.Azért tűnt ugy hogy mozognak mert a felhők ellenkező iránymban mozogtak.És azert tűnt úgy hogy az égen van mert messze több kilometerre volt.Én úgy gondolom hogy az észlelések legalább 70%-hoz van egyszerű magyarázat.De mi van a maradékkal?
  • Fiok
    #154
    Ajánlom mindenki figyelmébe az "Amire nincs magyarázat" című könyvet.Abban is sok érdekes dolog van hasonló témában...
  • norbre
    #153
    szerintem tök mind1 hogy ki mit hisz vagy mit nem hisz el egy olan dologról amit nem ismer.
    amit nem ismerünk, abban nem érdemes logikát keresni addig amíg meg nem ismerünk, mert bármi lehet a létezésének célja, alapja, stb stb
    és a hit nem szükségszerűen alapja az ismeretnek.
    nem kell pl elhinnem hogy leesek a 10. emeletről ha kilépek az ablakon, mert 99% biztos.

  • ropi21
    #152
    hehe pöpec a gabonakör,biztos ők is ide járnak fórumozni ;)
    asgardok márpdíg vannak :P

    anno az erkélyen voltam majd az égbolton valami villanásra lettem figyelmes... nem is tulajdonítotam neki sok figyelmet ám pár napra rá haverral beszélgettünk és valahogy szóbakerült ez a téma és ..hát.. eléggé meglepődtünk:) monnyuk inkább hiszem azt hog yvlami csillag volt ami épp felrobban vagy ilyenek.. dea képzelet határtalan :)
  • dez
    #151
    100 éve történt: "Ezek olyan nagyszerû elméletek voltak, és oly széles jelenségkört foglaltak magukba, hogy a fizika épülete a befejezettség érzetét keltette a kor tudósaiban. Ennek jellemzésére szoktuk idézni a német fizikaprofesszort, Philipp von Jollyt, aki a hozzá tanácsért forduló fiatal Plancknak azt mondta, hogy a fizika annyira tökéletes és befejezett, hogy ott már nem sok új kutatnivaló akad, nem érdemes erre adni a fejét. Van ugyan egy-két megoldatlan probléma - mondotta -, mint pl. a hõmérsékleti sugárzás energiájának a frekvenciák szerinti eloszlása, vagy az ún. fényelektromos jelenség, a gázok vonalas színképe, de ezek is hamar megoldódnak az eddig ismert elméletek alapján. Amint kiderült, ez a néhány kérdés sokkal nehezebb feladatot jelentett, mint Jolly gondolta. Olyannyira, hogy a klasszikus fizika nem tudott megbirkózni velük." - Ehhez képest éppen Planck volt az, aki megalkotta kvantumhipotézist, elindítva ezzel a fizika új korszakát, amiért 1920-ban Nobel-díjat kapott... Ma is van pár megoldatlan kérdés, és rengeteg még fel sem tett kérdés.
    Százéves a kvantumhipotézis
    meg egy másik írás
  • pipaxy
    #150
    Ha 200 évvel ezelőtt lennénk, azt mondanád, eleve nem is repülhet valami mozgó szárnyak nélkül. (Sőt, egyes neves fizikusok azt mondták, semmi sem repülhet, ami nehezebb a levegőnél. Madarat valószínű még nem láttak. Fel sem néztek az akkori fizikakönyvek lapjaiból.) Szal, honnan tudod, hogy valamilyen módszerrel nem tudják kiküszöbölni a légmozgást?

    Évszázadokkal ezelőtt még nagyon fejletlen volt a tudomány, nem igazán tudtak semmit a természet működéséről, így aztán „bárkiből” lehetett tudós kinek a fejére esett egy alma, vagy beült a teli kádba, csak tovább kellett gondolnia a dolgokat. Nos, manapság ejtegethetsz a fejedre traktort is, akkor se fog valami új, eddig le nem írt dolog az eszedbe jutni. Bocs, kicsit morbid a példa..:)

    Szóval szerinted még annyi mindent nem ismerünk, hogy például ilyen “atmoszférikus vákumgömb képző” fizikai hatás is még felfedezésre vár? Mint még olyan sokminden, mint fénysebességen felüli kommunikáció, utazás, nem reaktív hajtás, stb…
  • Esrohnoil
    #149
    Én is mindkettőben.
    A kis ferdeszemű lények az angyalok.
    Ezékiel próféta mennyei szekere pedig egy korabeli UFO volt.
    Egy kis érdekesség.
    Lehet h. nem kapcsolódik szorosan a cikkhez, de vannak benne érdekes dolgok, amiken babajaga-hoz hasonlók vitatkozhatnak. :D
  • ayden
    #148
    "Mielött kapok a fejemre leszögezem, hogy én mind az UFO-kban mind pedig Isten-ben hiszek."

    Talán mert egy és ugyan az csak nem merjük bevallani:)
  • Magnetic
    #147
    Hehe :)Minden bizonyal nem láttak madarat :)
    Sok-sok minden van még ami még felfedezésre vár.


    " Léteznek UFO-k?"
    " - badarság az egész, nem bizonyitott"
    " Létezik isten?"
    " - Természetesen"
    " Bemutatnál neki?"

    Mielött kapok a fejemre leszögezem, hogy én mind az UFO-kban mind pedig Isten-ben hiszek.
  • dez
    #146
    Minek, minek... 2 fontos okból: 1. A légellenállás sok energiát felemészt. 2. Kicsit feltűnőek lennének a hangrobbanások...
  • dez
    #145
    (Kissé leegyszerűsítő és alapvetően szkeptikus film volt.)
  • babajaga
    #144
    "honnan tudod, hogy valamilyen módszerrel nem tudják kiküszöbölni a légmozgást?"

    Minek kellene kiküszöbölni, és amikor a csodaűrhajót megépítették tudták hogy hova érnek és ott mi lesz.

    Láttam olyat hogy egy ipse fényképet készített földönkivüliekről, és a képen semmi. Azt mondta azért mert azok nem engedték meg hogy a képen legyen valami. Én meg tudom hogy annyira balfasz a fotózáshoz hogy nem is lehetett a képen bármi.
  • dez
    #143
    Ha 200 évvel ezelőtt lennénk, azt mondanád, eleve nem is repülhet valami mozgó szárnyak nélkül. (Sőt, egyes neves fizikusok azt mondták, semmi sem repülhet, ami nehezebb a levegőnél. Madarat valószínű még nem láttak. Fel sem néztek az akkori fizikakönyvek lapjaiból.) Szal, honnan tudod, hogy valamilyen módszerrel nem tudják kiküszöbölni a légmozgást?
  • dez
    #142
    Épp van egy UFÓ-s film az NG-n. (Néha értelmes, néha értelmetlen véleményekkel mindkét oldalon.)
  • babajaga
    #141
    "Negatív már nem sokáig lesz. Nagyon terjednek a digitális gépek"

    Csak van amit nem tudnak, és még egy ideig nem is fognak.
  • babajaga
    #140
    Gyorsan mozgó légi jármű is összepréseli a levegőt, a villám meg azért jó hasonlat mert ezek a járművek villámgyorsak!
  • Roli
    #139
    A villámáskor nagy hő keletkezik az ív körül és a hirtelen kitáguló levegő hangját hallod, je meg amikor kilép egy egy tárgyból annak a hasadását!
  • Roli
    #138
    De tényelg nem néztem meg még mit írtatok fóla, erről nincs több infó, mert érdekelne, hogy miért is pontosan az SG logóját rajzoták fel?
  • Roli
    #137
    Jó kis reklám volt az SG-nek az ufóktól
  • arschsg
    #136
    ott a pont. Olyan pedig elő-előfordulhat, nem? :D És még csak nem is idegen Földön kívűli civilizáció...
  • babajaga
    #135
    "tessek, magyarazd meg."

    Egy fotózáshoz egyáltalán nem értő embernek hiába magyarázom hogy a fotón mi bizonyítja hogy szándékosan hamisították a képet, tehát nem egy natúr képről van szó. A kisrepülőgépes képen csak a bemozdult gépet látják azt hogy az épületek ugyanúgy bemozdultak már nem.
  • irkab1rka
    #134
    "haha haha bruhaha,
    nézd hogy lóg a taraja"
  • dez
    #133
    És arra még nem gondoltál, hogy azért tudsz ilyen sommás véleményt mondani, mert a szűk tudásbázisod alapján ez nagyon egyszerű?
  • HUmanEmber41st
    #132
    Azért javaslom mindenkinek, olvassa el a mexicoi UFOs topicot, ott már elég sok mindent leírtunk, megbeszéltünk
  • HUmanEmber41st
    #131
    Ez éppen most jutott az eszembe, bár lehet, h mások ezt már kitalálták:
    Mi van akkor, ha az UFOk nagy része csak valamiféle asztrális projekció? Talán épp ezért hangtalanok???
    Aki közelről láttak ( ????? ) UFOt néha beszámolnak valami zümmögő hangról, vagy halk suhogás szerű hangról..
  • unknown nick
    #130
    A hit a tudás egyik feltétele, de nem egyenlő azzal. Viszont a kettőt sokan össze mossák.
  • Kornan
    #129
    A földi radar is jelezte állítólag,és a videoelemzők is kizártak mindent.Biztos hogy nem álló objektumokról van szó.Azt észrevették volna.Meg a pilóta csak látja hogy miről van szó,látja hogy mozog-e vagy sem.Nem lehet rá még magyarázatot adni.Egyetlen magyarázat hogy azonosítatlan repülő tárgyakról van szó.
  • Anteris
    #128
    az még egy fasznak sem tünt fel, hogy gyakorlatilag nincs két egyforma "észlelt" csészealj? Meg ahány találkozás annyiféle űrember leírás. Meg mi van, az egész univerzumban földtípusú levegőt lélegzenek be az űrlakok, hogy ilyen bitang jól érzik itt magukat?? Sántít ez az egész. Az a baj, az emberek képtelenek azt felfogni, hogy vannak velejükig romlott gazemberek akik szemrebbenés nélkül hazudnak vagy hamisítanak akkorát, mint a hegy, mert mondjuk a média igen komoly összeget fizet ezekért kamuvideókért, mert ugranak rá az emberek, mert elegük van már ebből a fosból amiben élnek és két kézzel kapnak minden után ami valami más mint a megszokott pondrólétük. Nézd meg latin-amerikát pl: szinte kultusza van a repülő csészealjaknak meg a mindenféle emberkéknek a bádogvárosok nincstelen lakói közt. Aztán vannak még a notorius hazudozok akik erre élveznek, hog yátqrják az embereket, vannak aztán a sérült személyiségüek akik a kisiklott életüket szeretnék valahogy visszaterelni a közérdeklődés felkeltésével. Aztán vannak még a birkák akik még egy isterverte bolygót is képesek ufónak jelenteni, mert még a büdös életben nem néztek fel az égre, azt se tudják hogy mi az a sok szar a fejük fölött de azt viszont marhára megtanulták a médiából, hogy ha valami fényes van az égen az aztán csak repülő csészealj lehet. Saját magam voltam tanúja amikor egy kretén benzinkutas egyszer le kezdett hisztizni a pesten a József-Atilla lakótelepi kútnál, hogy ufó van az égen, aztán nekem kellet lehiggasztani, hogy nyugi barátom az csak a Jupiter. Nekem meggyőződésem hogy semmilyen ufójelenség nincs, csak ilyen-olyan motivációjú emberek.
  • nenad
    #127
    mondjuk igy nincs ertelme, mert amit mondasz vegulis logikus arra a tudasra alapozva amid van. (es itt nem is a fizika torvenyeivel van gond, hanem a mai allapotaval) Pesze akar lehetett egy gombvillam is, nem lehet tudni. Igaz akkor jo nagy. De en semmi esetre nem mernek okoskodni, mivel fogalmunk sincs rola. Szoval mindket valaszod erteke = 0, erre a kerdesre.
  • dez
    #126
    Nekem úgy tűnik, enyhén lefelé nézett a kamera, és inkább a felhők úsztak el a kamera előtt, ahogy haladt a gép. Tehát szerintem ezesetben tényleg földi a magyarázat.

    Kár, hogy arról nincs felvétel, ahogy "körbevették a gépet". De lehet az is félreértés volt.
  • nenad
    #125
    tessek, magyarazd meg.
  • babajaga
    #124
    Sok embernek a legértelmesebb magyarázat se mond semmit.
  • babajaga
    #123
    "csak ne a fizika torvenyeivel gyere ha kerhetnelek"

    Hát persze azok tényleg nem jók semmire! Nem is tudom hogy az ember mér fedez fel ilyen hülyeségeket.