442
  • Fiok
    #202
    Ha véletlenül szálltak le a fennsíkon,és az indiánok pedig visszavárták őket=>erre ez a nagy felhajtás + építkezés?
  • babajaga
    #201
    Akkor segíthettek volna az indiánoknak a spanyolok ellen.
  • Fiok
    #200
    http://www.lithuanian.net/mitai/nazca/nazca_1.jpg
  • babajaga
    #199
    Az igazi marhaság a "65km"-ben rejlik.
  • Fiok
    #198
    Lehet sokan jöttek:D
  • norbre
    #197
    épp ezt akartam mondani, hogy attól h nekünk ma egy leszállópálya jut róla eszünkbe, még nem feltétlenül igaz h ez az egyetlen magyarázat
    amúgy pl a helikopternek sem kell leszállópálya , csak h a "Földi" technológiát mondjam
  • babajaga
    #196
    "hosszú egyenes(leszállópályához hasonló,nem tudok rá mást mondani"

    Pedig kellene mert az egy kondor kiterjeszttett szárnyakkal a nap felé, és van majom, kígyó, skorpió stb. ezek hányszor írjam le indián népi motívumok, azt mondják a napistennek: íme ezek vagyunk mi a Te fiaid.
  • Fiok
    #195
    A föld felszinét értsd jól,én a fennsík felszinére gondoltam.

    Jól mondtad,fennsík,nem tökéletes landolási hely szted?
  • babajaga
    #194
    "Minek kellet ezeknek a majmoknak "
    Emberek építették, A 65 km hosszú "leszállópálya" marhaság!
  • babajaga
    #193
    "a föld felszinéről vhogy nem látszanak"

    Ez egy fennsík ha lenne mellete jóval magasabb hegycsúcs akkor látszana,de az indiánok pont azért építették ilyen magasra, hogy közelebb legyen istenükhöz a naphoz.
  • norbre
    #192
    ez 165 v 1.65?
  • Fiok
    #191
    http://forum.origo.hu/forum?act=show&fid=90253&page=1&order=&hiview=0
  • norbre
    #190
    na mire?
  • Fiok
    #189
    Én nem hallotam róla,de lehet.
    Viszont ez még mindig nem a fő kérdés:
    Minek kellet ezeknek a majmoknak 1 65km hosszú egyenes(leszállópályához hasonló,nem tudok rá mást mondani)-t egy több ezer m magasan lévő fensíkon létrehozni?
  • babajaga
    #188
    A mértan segítségével, és ezek mind állatmotívumok kivétel nélkül,én 65 km -es nagyságúról nem tudok, a fennsík ilyen nagy inkább.
  • norbre
    #187
    valahol olvastam (nem mondom biztosra h jól emléxem), hogy egyszerűbb léghajót csináltak.. talán
  • Asperot
    #186
    Akkor mesélj! Aztán ha baleset ér vagy eltűnsz nyomtalanul akkor elhiszem. :))
  • Fiok
    #185
    Én nem mondtam h nem ők csinálták,de a földről szted h tudtak ilyen pontos alakzatokat csinálni??Mert felfedezni(1926,a témával az 1940s évek után kezdtek el foglalkozni) is csak akkor tudták őket amikor erre alakalmas eszközzel(repülő v helikopáter)mentek a térségbe.Addig nem is tudtak róluk mert a akármilyen furcsa,a föld felszinéről vhogy nem látszanak
    Továbbá elég érdekes h 1 fensíkon van,több ezer méter magasan,és a leghosszab ilyen "alakzat" vagy ha úgytetszik vonal 65km hosszú.(tökéletes leszálópálya sztem)
    Több kutató is foglalkozott a témával,sőt film is készült róla.
  • babajaga
    #184
    Én pld nem hiszem hogy a WTC-vel mi történt, hanem tudom.
  • plamex
    #183
    bocs
    csak Rolinak válaszoltam (#140)
    úgy tűnik komolyan vette
  • babajaga
    #182
    A robbanástól szétáramló gáz a levegőmolekuláknak ütközik. A hangtompító lefékezi ezt az ütközést a lövedék segítségével.
  • norbre
    #181
    te miből meríted az információidad?
    mindenhová magad mész? kötve hiszem.
    Sztem tudnék olyan falut mondani Mo-n is pl ahol tuti nem jártál, de azt mondják létezik
  • Esrohnoil
    #180
    Ki? :D
    Én egy emberrel sem találkoztam aki személyesen volt ott.
    Te is csak elhiszed amit mások mondanak, pedig a föld nem is gömb alakú. ;)
  • norbre
    #179
    mivel más már járt ott, ez nem kérdés
  • uniu
    #178
    Igen igy muxik, de az ufok nem jetmeghajtassal kozlekednek, persze nem biztos, csak sztem:)A jetnel a forro nagy nyomasu levego 1:1 ben belecsapodik a hideg, kisebb nyomasu levegobe. Probald ugy elkepzelni a peldam mint azt kiserleti torpedot amit a NGn lattam. Szal maga a torpedo nem erintkezik a vizzel kozvetlenul, a kup reszen vizgozt/levegot valaszt ki, es egyfajta kopennykent beburkolja, ami segitsegevel tobb 100km/h-val tud repeszteni. -> mert csokkenti a surlodast-> az ezzel jaro kovetkezmenyek is csokkennek hang pl.
  • Esrohnoil
    #177
    Voltál már ott? :D
    Ha nem, akár kitaláció is lehet. :)
  • norbre
    #176
    tényleeeg? hogy mik vannak
  • uniu
    #175
    Erdekes, de nem osztom a nezetet:)Illetve igaz, de miutan az iv altal felforrosodott es "iszonyuan" szethuzodott(~vakum) levegomolekulak, az iv megszunese utan kozelebb kerulnek. Lehet h ennek is van hangja, de ez sztem csak a tortenet befejezese. A puskalovesnek is azert van hangja mert a vakum visszacsapodik a csobe ?:) Hogy mukodik a hangtompito ?
  • plamex
    #174
    Az SG - képre még senki sem kattintott ?
    Ott elolvashatja hogy ez csak viiiicccc ....
  • babajaga
    #173
    A piramisokat is az istenek tiszteletére, (nap) emelték. Nem véletlen hogy egyiptomban is volt napkultusz.
  • babajaga
    #172
    "Oda csak rajzolva van"

    Sötét színű kövekből van kirakva.
  • babajaga
    #171
    Az indiánok napimádók voltak. Az ábrákat isteneiknek rakták ki, és annál sokkal jobban ismerték a mértant hogy megtehessék. Mellesleg ezek az ábrák népi motívumok, még a vak is látja.Csak azok a "tudósok" nem akik mindenféle marhaságot magyaráznak bele.Az indián népi himzéseken ezek a motívumok találhatók.
  • Esrohnoil
    #170
    Oda csak rajzolva van. :D
  • Esrohnoil
    #169
    Tévedsz... nem 100, mert vhol erkély is van az ablak előtt. :P
  • Fiok
    #168
    A Dél-Amerikai Nacza fensík.
    Ott van a kutya elásva...
  • norbre
    #167
    én elhiszem hogy létezhet máshol is élet, de attól hogy itt létezik ez még önmagában nem bizonyíték
  • Davidus
    #166
    Ha te létezel itt akkor az x lény is létezik az y planétán. Vagy azt mered állítani hogy csak emberiség van a végtelen univerzumban?:D
  • blitzkrieg
    #165
    lehet hogy csak a nasa kisérletei
  • babajaga
    #164
    Ha taszítja a levegőt akkor a levegőmolekulák ütköznek egymással és hangot adnak. Hallottál már sugárhajtóművet süvíteni? Ott a hajtómű forró gázsugara a levegővel ütközik.
  • Kelta
    #163
    csak a pontosság kedvéért, a villám csatornát hoz létre a levegöben amiben nincs levegö, majd mikor megszünik a villám, a csatorna "összeomlik" és a két oldalrol beáramlo levegö összeütközésének a hangját halljuk.
    szerintem is vannak még megmagyarázatlan esetek, dolgok.
    engem inkább az zavar, hogy csak két szélsöséges vélemény van..semmi köztes....