369
tv sorozat
  • Nethyrrea
    #161
    végülis igen, legalábbis én először a serenityt láttam, nagyon megtetszett, utána tudtam csak meg hogy ez egy sorozatból lett, így néztem meg és szerettem meg azt is :)
  • [NST]Cifu
    #162
    Érthető, és élvezhető is, de a karakterek és a csapat hátterét csak úgy láthatod át, ha láttad a Firefly-t. Ha ez így hirtelen nem megoldható, legalább a hivatalos oldalra nézz el, és a karakterek háttértörténetét olvasd el.
  • Nethyrrea
    #163
    mininova.org, és megoldható ;)
  • qper
    #164
    Köszönöm mindnekinek a választ.


    Egyébként az egyik magyar torrentoldalról le lehet tölteni a szinkronos DVD ripet, az info-ba be va irva hogy forgalmazo: UIP Duna film..

    Ki erti ezt?
  • Nethyrrea
    #165
    lol.....félnek hogy bevételük lenne?
  • qper
    #166
    Nagynehezen sikerült leszednem a sorozatot.

    A pilotot sikerült eddig csak megnéznem, de marhára tetszik ez az egész. Szimpatikusak a karakterek, tetszik maga a világ, szóval nagyon fain.
  • EmThor
    #167
    várjuk véleményedet, de ezek alapján fog tetszeni az egész :) előbb sori aztán a film
  • RaveAir
    #168
    Zseniális, hatalmas, nem lehet rá szavakat találni!

    Az egyetlen gond, hogy úgy tűnik, hogy nincsen esély a folytatásra... :(
    Azért az Imdb-n többen is szavazhattak volna a sorozatra!
  • tnm #169
    nah, én most jutottam el addig, hogy megnézzem a filmet:
    sztem nagyon, nagyon jó, és tökéletesen visszaadja a sorozat hangulatát, azzal együtt, hogy tényleg egy kicsit komorabb a hangvétele, de ez sztem abból is adódik, hogy azért egy filmhez valami komolyabb sztori kell, mint egy sorozatepizódhoz.
    Sztem zseniális ahogy meg van oldva, hogy a film önmagában is megállja a helyét, de egyben befejezi a sorozatot is, ill. ha kell arra is lehetőséget teremt, hogy a meglévő sorozat és a film közé még néhány új évad a sorozatból beékelődhessen (bárcsak.....).
    Azt azért sajnálom, hogy Sheppard rejtélyét nem oldották fel, de körülbelül annyit szerepelt, mint a sorozatban szokott volt.:)
    Spoiler:
    DE annak nagyon nem örültem, hogy Wash-t kinyírták, sztem azt kár volt, ha lesz 2. rész (vagy a filmet követő sorozatévad), akkor ő nagyon fog hiányzni, az egyik legidiótább figura: a legelső részben, ahogy játszik a dínóival, a filmben meg: "Falevél vagyok a szélben." meg: "Van egy kis gond. - Pontosabban? - Úristen lefogunk zuhanni és felrobbanunk!"
    De Firefly & Serenity akkor is RuleZ!!!
  • nothes
    #170
    szeretem a scifi műfajt, de irónikus módon csak pár hete hallottam a fireflyról. [ennyit rólam[#vigyor] ] na, a helyzet az, hogy két hét alatt ledaráltam a sorit, ami a pilotot kivéve nagyon tetszett. éreztem egy kis sw-s beütést (szövetség, peremvidék stb), de f.stam rá, és élveztem az amúgy egyedi szorit. olvastam, és, hogy őszinte legyek lövésem sincs miért kapott cancelt, hisz minden felől csak dícséretet hallani. alacsony nézettség.. hát nem is tom. szerintem az egészet a pilot b@szta el. igazából a pilot után nekem is egy kicsit nehezemre esett folytatni. de a "láttam már ennél sz.rabbat is" alapon tovább néztem, és szerencsére hatalmasat csalódtam, mert a 2. eptől fogva hihetetlenül megtetszett. szerintem, ha a pilotot nem szúrják el, most egyszinten lenne a battlestar galacticával(a nézettséget illetően, mert egyébként azon van/volt).
    a firefly tulajdonképpen egy űrwestern-vígjáték sori volt, ami a pilotból még nem igazán derült ki(mindenki egy a bsghez hasonló sorira gondolt). s mivel a bevezetőben a backstory elég gyengének tűnt (szövetség, felkelők), gondolom ezért hagytak fel a nézésével...
    de ez csak az én véleményem.

    ami a filmet illeti, az is remek lett, habár a sorozat vicces feelingje odalett. csak pár dolog zavart: spoiler!
    1, Wash és Book kinyírása. ahogy itt már korábban tnm felvetett, ha netalántán mégis folytatódna a sori, akkor ez a két figura nagyon fog hiányozni.
    2, Mal és Inara "szenvedése". gondoltam, ha már a sorozatba nem jöttek össze, akkor legalább a filmben eljutnak odáig, hogy legalább keféljenek egyet.
    komolyan mondom (a többi szerelplőt is beleértve), olyan érzésem van, hogy a film nem lett befejezve.
    a kötelező néger olyan mint régen, nem vonult vissza stb.
    Inarának és Malnak fogalma sincs, hogy mi van.. szeretik egymást-vagy mégsem
    Jayne dettó.
    a többi cast legalább egy kicsit fejlődött.
    összességében nem érzem befejezettnek a történetet. nyitott maradt. ez a fosztogatók kilétének a felfedése nem volt olyan nagy durranás, ami lakatot tehett volna a sori végére. hogyismondjam.. nem olyan mint pl a st voyagerben a borgok legyőzése. az igazat megvallva nem is tudom, hogy lehett volna igazán méltó módon befejezni.. az igazat megvallva nem kellett volna befejezni! legalábbis még nem....
    na erről ennyit.
    innye...bocs a szóf.sásárt
  • tnm #171
    lehgyőzik a borgokat??? :)
  • dav
    #172
    Két hétig tartott megnézni? Én 4 nap alatt lenyomtam, annyira tetszett :) Aztán kapásból végignéztem még egyszer... és még egyszer... Persze nem gyorsasági verseny, csak azt akarom érzékeltetni, hogy engem mennyire magával ragadott. Azóta is imádom, és az ismeretségi körömben is terjesztem a hírét, amennyire csak tudom.

    A pilot tényleg kicsit kilóg a sorból, valamivel komolyabb/komorabb hangvételű, ez azonban nem befolyásolhatta a nézőket, hiszen a tv csatorna annak idején le sem adta, hanem rögtön a második résszel kezdték, ami tulajdonképpen egy második pilot. Utána is össze-vissza adták le a részeket, az időpontokkal is variáltak, és csodálkoztak, hogy nem volt nézettsége. Szerintem egyébként nagyon jó a pilot, az az egyik legjobb epizód, a filmet pedig szerintem simán kenterbe veri.

    A film nekem nagyon nem tetszett. A sztori szerintem harmatgyenge, a hangulat kiveszett, viszont tettek bele egy csomó Mátrix majmolást meg akciót. Kár érte. Egyetlen jelenet tetszik benne piszkosul, Serenity belépője a film elején (9:30-nál). Ahogy a hajó belép a légkörbe, szól a király zene, a kamera körbejárja és bekukkant az ablakon... aztán leszakad egy darab a hajó orráról :) És utána Wash szarkasztikus dumája: "Oh God, Oh God, we're all gonna' die" :) Meg persze Jayne a gránátokkal :) Nemrég vettem új monitort, és ez volt az első filmrészlet, amivel teszteltem :)

    Ajánlom figyelmedbe a http://www.firefly.hu/ oldalt.
  • [NST]Cifu
    #173
    A film azért, mert kicsit más, még szvsz hozza a hangulatot, a gigászi űrharc pedig nagyon csúcs. :)
  • dav
    #174
    Vitázhatunk :) Figyelem, spoiler következik:

    Szerintem az űrcsata nagyon jó példa az eredeti Firefly hangulat hiányára. A Fireflyban a technikai/sci-fi dolgok nem voltak hangsúlyosak, az emberek és érzelmeik voltak a középpontban. Az űrhajó gyakorlatilag csak arra kellett, hogy egyik világból a másikba utazhassanak vele, a lényeg az volt, amit az adott világokban műveltek (kb. mint a Sliders-ben). Másrészről a Firefly mégis törekedett némi realisztikusságra e téren, például az űrben nem voltak hangok, az utazások napokat/heteket/hónapokat vettek igénybe, stb. A film meg tiszta Star Wars ilyen szempontból. Például amikor először megláttam az új, csili-vili, lebegő-repülő öszvért, akkor azt mondtam magamban, hogy "Istenem, elcseszték", és ezt sajnos még párszor elismételtem a film végéig.

    De ami ennél is jobban bánt, az a karakterek megváltozott kapcsolata. A sorozatban Mal egyértelműen Jayne tudomására hozza, hogy a doki és River a legénység teljesértékű tagjai, itt meg ő maga vágja a doki fejéhez, hogy ők csak vendégek a hajóján. Aztán ott van az a rész, amikor Mal kitalálja, hogy álcázzák a hajót, és életveszélyesen megfenyegeti az egész legénységet. Hát hogyan férhetne ez bele a Firefly hangulatába?

    A sztori pedig szerintem ultragyenge, ráadásul tele van koppintásokkal. Most komolyan, ez volt az a nagy titok, amiért Rivert olyan vehemensen üldözték? Ennyit tudtak kitalálni a készítők? És amikor River eljut a Mirandára, hirtelen meggyógyul, pusztán attól, hogy végre kiderült a titok? Az übermájer rosszfiút pedig egy félperces videóbejátszás átállítja a lázadók oldalára? Könyörgöm, ennél még Darth Vadert is tovább kellett győzködni, hogy "visszaváltozzon" Skywalkerré :)
  • dav
    #175
    A hozzászólásom vége kicsit túlzottan gúnyosra sikeredett, ezért bocsánatot kérek. Nem akarom én bántani a filmet, hiszen meg kell becsülni mindent, ami Firefly. Örülök, hogy vannak, akiknek tetszett, és sajnálom, hogy én nem tartozom közéjük.
  • [NST]Cifu
    #176
    A Fireflyban a technikai/sci-fi dolgok nem voltak hangsúlyosak, az emberek és érzelmeik voltak a középpontban.

    Egy frászt nem, pont ahogy le is írod rögtön utána. A Firefly az egyetlen modern Sci-fi (volt), amelyben ügyeltek pl. arra, hogy a világűrben közvetítő közeg hiányában nem terjed a hang. Ott van a Firefly kialakítása, amely átgondolt és technikailag korrekt (esetleg egy kicsivel áramvonalasabb lehetne az orra, ha már kötekedni akarok). Ezek mind mind elég hangsúlyos dolgok.

    Nem attól lesz valami hangsúlyosan technikai, amikor Star Trek szintű technoblabla kulimászt adnak a színészek szájába, akik próbálnak úgy tenni, mintha értenék azt, amiről beszélnek. Na az az, ami eröltetett.

    A film ugyanakkor itt kissé kilóg, mert pl. már vannak hangok a világűrben... :(

    ...Hát hogyan férhetne ez bele a Firefly hangulatába?

    Figyelembe véve, hogy Mal milyen hangulatban lehetett ott és akkor, szvsz érthető volt a reakciója.

    Mondjuk a film utolsó 15 perce tényleg nagyon eröltett lett... :(
  • tnm #177
    csak,hogy adhass egy plusz pontot a filmnek:
    nincsenek ott se hangok a világűrben. először én is azt hittem, de aztán rájöttem, hogy pl. a legelején azért van hangja a hajónak, mert már elkezdte az ereszkedést a légkőr, igaz, legritkább rétegébe, de ha végig figyeled a filmben, nincs olyan jelenet, hogy bolygók légkörétől messze hangja lenne a hajónak... egy bolygó légköre meg ugye nem ott kezdődik, ahol látszik is...
  • dav
    #178
    Ugyanazt mondjuk, csak más szavakkal :) A "hangsúlyos" szóval pontosan arra a technoblablára akartam célozni, amit te is írtál, mármint hogy ilyen szerencsére nem volt a Fireflyban. Serenity tényleg korrektül megtervezett hajó volt, meg odafigyeltek a részletekre, viszont ezt nem rágták folyamatosan a néző szájába, és ettől volt jó. Szinte sosem beszéltek a technikáról (Mal Kaylee-nek: "Oké, akkor ezt most mond el újra úgy, mintha egy tökfej kapitányhoz beszélnél"), ezért írtam, hogy nem volt hangsúlyos. Tehát a technika hangsúlyos volt a tervezésnél/készítésnél, viszont a kész műben szerényen a háttérbe húzódott.

    A másik dolog az, hogy a Firefly-ban nem nagyon voltak akciódús űrjelenetek, űrcsata meg pláne nem, az űr inkább csak vágóképeken jelent meg, és ezért írtam, hogy nem volt hangsúlyos. A történetek mindig a bolygókon vagy a hajó belsejében játszódtak. Persze a sorozat hányattatott sorsát tekintve érthető, hogy kénytelenek voltak a CG mennyiségét minél lejjebb szorítani, de ebben az esetben én egyáltalán nem bánom a spórolást, sőt, kifejezetten örülök, hogy emiatt több figyelmet fordítottak a karakterekre és a sztorira.
  • dav
    #179
    Ebben valószínűleg igazad van. A belépő jelenetben nem is panaszkodtam a hangokra, sőt, mint mondtam az a kedvenc jelenetem. Az űrcsata is a bolygó közelében zajlik, az "ionfelhőn" belül, szóval akár lehet is ott légkör. Viszont az mindenképpen gáz abban a jelenetben, hogy a bolygók között száguldó űrhajóflotta (aminek ugyebár igen nagy kozmikus sebességgel kellett haladnia) nyílegyenesen nekiszáguld a bolygónak, majd ott hirtelen lelassul kényelmes csatározós tempóra. Behúzták a kéziféket, mint az űrgolyhókban? :) Az őket fogadó flotta is csak ott lebeg a bolygó előtt, nem úgy néz ki, mintha éppen körpályán keringenének. Na ezért mondtam, hogy tiszta Csillagok háborúja az egész.
  • dav
    #180
    A filmbéli főgonosz is elég lúzer szerintem a folytonos rinyálásával, meg a szamuráj marhaságaival. A kékkezű fapofák a sorozatban ezerszer félelmetesebbek és titokzatosabbak voltak, ők kellettek volna a filmbe is ("two by two, hands of blue"). A fekete csávónál még Niska is sokkal veszélyesebb volt, és még Saffron is karizmatikusabb negatív szereplő volt :)

    Bocsánat, hogy ennyire fikázom a filmet, de hát ami tény, az tény. A sok negatív vélemény kompenzálásául elkezdhetném a sorozatot dicsérni, de az igen hosszú dicshimnusz lenne :) Szinte minden epizódját imádom, és marha jó, hogy mennyire változatos. Az ember halálra röhögheti magát a Saffronos részeken (eleve mekkora poén az, amikor másodszorra feltűnik a színen), vagy a cantoni hős Jayne történetén, vagy végigizgulhatja a Niskás epizódokat, komolykodhat kicsit az Arielen, meghatódhat amikor az Out of gas végén újra összejön a nagy csapat (Mal: "Mind itt lesztek, amikor felébredek?"), stb. Csupa remek forgatókönyv, nagyszerűen megrendezve, gyönyörűen fényképezve, egy szóval: tökéletes. Sok ilyen epizód kellett volna még...
  • dav
    #181
    Ja, a másik dolog, amit imádok a sorozatban, az az, hogy nem esik bele a klisék csapdájába. Sőt, packázik a nézővel, hiszen gyakran épít fel tök klisé helyzeteket, hogy aztán teljesen váratlan módon oldja meg őket, éppen ellenkezőleg, mint ahogy a sablonos amerikai tucatfilmeken eltompult néző várná.
  • tnm #182
    "hands are blue", sztem, egyébként meg a néger karaktere sokkal méltőbb ellenfél volt, mint mondjuk Niska /aki igazából csak szadizni tud(, de azt hogy)/, vagy Saffron, akiről már kiderült, hogy egyszerűen egy szavát se kell elhinni, és akkor nincs baj. Ha meg azt veszük, az is klisés lett volna, ha azokat a kék kezűeket győzi le, akik lényegében gondolattal ölnek...
  • Zsolo007
    #183
    De az legalább beleillet volna a sorozat sztorijába...
  • RaveAir
    #184
    Mondjuk véletlenül fejükre eshetett volna egy űrhajó. :)
  • dav
    #185
    Örülök, hogy így feléledt a topik :)

    Niska és Saffron természetesen nem lett volna megfelelő főgonosz a filmben, ilyet nem is állítottam. Ők különben is pont eleget szerepeltek a sorozatban, a történetük korrektül le lett zárva, így további szerepeltetésük már erőltetett lenne. Csak azt írtam, hogy Niska szerintem veszélyesebb volt, mint a végrehajtó (persze ő más módszerekkel harcolt). Saffron persze sokkal inkább komikus karakter, őt már nem is lehetne komolyan venni.

    Természetesen a főgonosznak a Szövetség soraiból kellett jönnie. Szerintem a kékkezű fickók tökéletesek lettek volna erre a szerepre. Persze nem kellett volna pont azt a két színészt használni, hiszen el tudom képzelni, hogy a kormánynak egész seregnyi ilyen ügynöke lehet. Egyébként ők sem gondolattal öltek, hanem valami kütyüvel, ami mintha valami nagyfrekvenciás hangot vagy mit sugárzott volna ki. Szóval ők is csak emberek voltak, tehát legyőzhetők. A sorozatban sosem alakult ki konkrét összecsapás a főszereplők és a kékkezűek között, így aztán bármit kihozhattak volna belőle a készítők.

    A filmbeli végrehajtót sokan szokták dicsérni, hogy végre egy intelligens ellenfél, aki tisztában van a tettei következményével, mégis precízen végrehajtja a feladatát, mert hisz benne, hogy a jó ügy érdekében cselekszik. Nos, az intelligenciájáról én annyit mondanék, hogy a csávó gyakorlatilag egy vallási fanatikus volt, teljesen szemellenzős, vakon hitt minden demagóg szövegben, amit a megbízói a fejébe sujkoltak, és képtelen volt észrevenni, ami a világban ténylegesen zajlott. Aztán egy félperces videóbejátszás képes volt ráébreszteni, hogy a Szövetség a rossz fiú. Ezek szerint előtte gyakorlatilag csukott szemmel járt a világban. Tehát a fickó csak azzal volt tisztában, hogy amit ő csinál, az rossz, azzal már nem, hogy a Szövetség és a kormány is rossz.

    Ráadásul a fickó túl sokat beszélt, és nagyon modorosan. A kékkezűek nem jártatták a szájukat, viszont szemrebbenés nélkül kinyírták akár a saját embereiket is. Tőlük még Jayne is megijedt.
  • [NST]Cifu
    #186
    Tőlük még Jayne is megijedt.

    A reaversektől nem? :)
  • nothes
    #187
    "A film ugyanakkor itt kissé kilóg, mert pl. már vannak hangok a világűrben... :("

    a sorozatnál még elmegy, de képzeld el, hogy ülsz a moziban, épp a csatát mutatják és közben nagy kuss van.

    tnm q "Ha meg azt veszük, az is klisés lett volna, ha azokat a kék kezűeket győzi le, akik lényegében gondolattal ölnek..."

    vagy ha a szövetséget..
  • [NST]Cifu
    #188
    a sorozatnál még elmegy, de képzeld el, hogy ülsz a moziban, épp a csatát mutatják és közben nagy kuss van.

    Zenei aláfestés?

    Ne mondja nekem senki, hogy akkora törés lenne, ha nem lenne hang a világűrben egy mozifilmben...
  • nothes
    #189
    "Zenei aláfestés?"

    mond ezt a standard nyers akciókat kedvelő nézőseregnek, akik az sw-n nőttek fel.
  • Nethyrrea
    #190
    namost, ami a vanhang nincshang dolgot illeti, szeretném hozzáfűzni hogy:

    -amikor mal az ágyúval lő, ráfoghatnánk hogy a hangot az ő szkafanderjéből halljuk, mivel sem előtte (amikor a reaver hajó kettészed valamit), nem hallunk hangot, sem pedig a kishajó felrobbanását nem halljuk

    -ami a végén az űrcsatát illeti, ami azon az ionfelhőn belül van, az még magaslégkörnek számít, tehát elvétve van még ott valami amivel terjedjen a hang (hiába lebegnek ott az űrhajók, ott még/már simán lehet, meg amúgyis, a kései jövőben járunk, ott már bárhol lehet lebegni :D)
  • tnm #191
    lényegében, ha mégis csak akartak hangot a filmben légkörön kívűl, akkor a hangmérnökök jó sok helyen elb*szták, mert lemaradt...
    vagy nagyon nem konzekvensen dolgoztak // esetleg minden jelenetet más-más rendezett??
  • Challanger
    #192
    Hali!

    Most sikerült beszerezni a sorozatot(divx) és egy olyan problémám van, hogy a fájlok számozása szerint a "Serenity" című dupla rész az első, (zárójelben ott is van hogy pilot). Igen ám de az imdb-n, és a tv.com-on is ezt a részt 11.-ként tüntetik fel. Most akkor melyik a helyes sorrend? Szeretném már elkezdeni a sorozatot, de így nem lehet. Légyszi mielőbb segítsetek. Előre is köszi
  • nothes
    #193
    a "serenityvel" indíts, majd a "train job" stb..
  • Challanger
    #194
    Kösz szépen, így fogok tenni. De akkor miért írták másképp az említett oldalak? Azoknál ugye oda van írva a TV premier dátuma is, és a szerint a Serenity később volt. Na mindegy....
  • Challanger
    #195
    Áhh! Nem csak ez a rész nem passzol. Van még més kavarodás is. Légyszi valaki vesse már össze a beszúrt képet

    ezzel


  • tnm #196
    egyszer már kinyomoztam egy helyes sorrendet /ahogy minden visszatérő vendégszereplő sztorija érthető/, de most sajnos kölcsönbe van a dvd-m, ha visszakapom, felírom ide azt a sorrendet, de így ránézésre a képen szereplő feliratok sorrendje a helyes

    jah, és azt sem szabad elfelejeni, hogy a sorozatot lezáró mozifilmnek a címe ugyancsak Serenity, csak hogy jól össze lehessen keverni a Pilot-tal
  • dav
    #197
    Jó a fájlok sorszámozása, ilyen sorrendben kell őket megnézni, mert így kerek a történet. Az már más kérdés, hogy a hülye tv-sek össze-vissza adták le őket, néhány részt például egyáltalán nem is mutattak be.
    Ja, és jó szórakozást hozzá :)
  • Nethyrrea
    #198
    azért van ez így mert annakidején a fox hülye volt és nem az eredeti sorrendben adta le a tv-ben a részeket
  • lang14
    #199
    tudatlan és kíváncsi vagyok, információkat kérek:

    akkor van egy firefly sorozat meg egy firefly serenity?

    vagy pontosan hogy van ez?

    elkezdeném nézni mert piszkálja a fantáziám, hogy sci-fi :)
  • Evin
    #200
    Firefly: 15részes sorozat volt, amit sajna leállítottak
    Serenity: Elvileg egy mindent lezáró film volt.

    Egyébként a film főszereplő hajójának a neve Serenity, amely egy Firefly oszályú hajó(ez egy besorolás,mint pl a tengeralattjáróknál).