369
tv sorozat
  • MerlinW
    #369
    Készülget a játék
  • ldavid
    #368

  • Neblax
    #367
    Ismét van egy kis történés a Firefly háza táján! Újabb képregények érkeznek, a Serenity film folytatásaként!
  • genndy
    #366
    Értem, csak arra próbáltam célozni, hogy személy szerint jobban tetszik az, hogy a két fennmaradt nagyhatalom nyelvét használják keverten (lore), mint az, hogy a tv miatt csak kínaiul káromkodnak (valódi ok).
  • PiszkosFred
    #365
    A ketto kozott nem "vagy" van, hanem "es". Elhangzott valaszkent anno valamelyik kozonseg talalkozon.
  • genndy
    #364
    Ez is biztosan igaz, mindenesetre a lore miatt az előző változat jobban tetszik
  • PiszkosFred
    #363
    Illetve, a mitologia mellett igy nem kellett cenzurazni a sorozatban a karomkodast. A nezo pontosan tudta, hogy valami nagyon cifrat mondott Mal, es meg be is helyettesitette (fejben), es mindez lement anelkul, hogy a cenzorok sipoltak volna.
  • genndy
    #362
    Aha, köszi.
  • ldavid
    #361
    valahogy úgy van a story hogy a földön két nagy hatalom maradt fenn az ottani élet végéig, USA és Kína, ezért terjedt el vegyesen a két nyelv
  • genndy
    #360
    Sziasztok! Frissen kezdtem bele a sorozatba, mert bár jókat hallottam róla, eddig valahogy kimaradt. Az eddigi két rész nagyon tetszett :)
    Lehet hogy volt már róla szó, de nem olvastam végig a topikot: van valami oka a sorozatban a sok kínai/japán írásjelnek? Meg néha furcsán is káromkodnak, kínaiul, vietnámiul? (eredeti nyelven nézem, ott is, bár ezek a mondatok is le vannak fordítva) Van ennek valami oka?
    Spoiler nélkül légyszi! Kösz.
  • ldavid
    #359
    pár klip ezeket sem szabad kihagyi
  • ldavid
    #358
    bassza meg, de jó volt ez most
  • Neblax
    #357
    A nyáron említett 1 órás dokumentumfilm premierje tegnap volt, azóta már megtekinthető a YouTubeon!
  • Neblax
    #356
    10 éve mutatták be a Fireflyt! :)
  • AssholeHater
    #355
    Tény, hogy van egy feelingje,de én azóta felhagytam ezzel,mióta nincs több falam :D,a vinyó meg kevés helyet foglal.
  • REALista
    #354
    Pont most szedtem le egy 40 gigás verziót úgyhogy a héten újranézem.Már nem is nagyon emlékszem rá olyan rég láttam...:)
  • Neblax
    #353
    Természetesen, de én úgy vagyok vele, amit nagyon szeretek, annak csak jobb helye van a polcon is, eredetiben. Pont így van ez a BSG esetében is a DVD gyűjtemény, a Fireflyt pedig még év elején rendeltem meg Blu-rayen. :)
  • AssholeHater
    #352
    Én folyamatosan újranézem, a BSGvel együtt kb, évente 1xer minimum.Viszont sztem a beszerzési javaslatod irreveláns,mert aki nagyon akarta, az már rég letöltötte magának a blúréyt, mielőtt meg lehetett volna venni.
  • Neblax
    #351
    Csak egy kis felhívás, hátha valaki szeretné beszerezni a sorozatot. Most elég olcsón lehet hozzájutni. :)
    http://firefly.scifi.hu/7-hirek/260-ujabb-firefly-es-serenity-akcio-az-amazon-on

    Hamarosan itt a 10 éves évforduló, tervezi valaki mostanában újranézni/megnézni a sorozatot?
  • ldavid
    #350
    ha már fegyver téma,
    ez még mindig az egyik legjobb jelenet amit valaha láttam sorozatban
  • Nethyrrea
    #349
    akárhányszor nézem a war stories epizódot, mindig fejtörést okoz, hogy vajon milyen fegyver van Book kezében a rajtaütéskor. elsőre csak egy módosított paintball puskának hittem, de ahogy milliomodszor is megnéztem, egyre jobban összezavart.

    aztán ráleltem egy oldalra.

    http://www.imfdb.org/w/Firefly

    itt egy igencsak hosszú és részletes leírás olvasható, képekkel az epizódokból és az eredeti fegyverekkel, hogy miket, hol használtak. és az általam keresett fegyver is ottvan :)
  • Neblax
    #348
    Az új képregénnyel kapcsolatban.
    http://firefly.scifi.hu/7-hirek/257-nem-a-kozeljovoben-de-ujabb-firefly-kepregeny-erkezik
  • Neblax
    #347
    Én sem az Epiet választanám elsőként (mondjuk a BioWare feje fölött is gyűlnek a felhők). Nem is tudom, hogy van-e egyáltalán normális választás, hiszen mindegyik kiadó nagyon sürgeti manapság a dolgokat, nem hagynának elég időt Jossnak és a fejlesztőknek, hogy kibontakozzanak.

    Azért egy új epizód leforgatásához elég sok minden kellett volna. A szereplők közül sem volt ott mindenki a Comic-Conon, díszletet legyártani csak ahhoz megint veszteséges lenne. Ahogy fogalmaztál, annak kell örülni, ami van, és jó látni, hogy nem felejtették még el a sorozatot. :)
  • Sati84
    #346
    Amúgy ha már csinálnak egy egy órás dokumentumfilmet, kár, hogy nem forgattak le egy egy órás epizódot. Persze mindenképp örülök, hogy valamilyen formában megint előtérbe kerül a sorozat!
  • Sati84
    #345
    Sajnos az EPIC (bár '99-ben megalkotta a világ legjobb játékát) nem jó választás egy Firefly-játék elkészítésére...

    Én sokkal jobban örülnék egy BioWare-játéknak, a Mass Effect 2-vel játszom éppen, és végig a fejemet fogom, hogy minek találtak ki új univerzumot, mikor ott van már a 'verzum Whedon által megalkotva... Ideális lenne egy ilyen TPS/akció/RPG-hibrid sok-sok cutscene-nel (a sztorit és a dialógust természetesen Whedon írja) a játékmenet szempontjából.

    Ha az EPIC megcsinálja, és NEM LESZ JÓ a játék, akkor az hatalmas csapást mér a Season 2 iránti reményeinkre. Ezért én nagyon aggódva figyelem a fejleményeket. Egyébként az az irányelv, hogy akármelyik cég is csinálja meg, nem fog sokat érni a játék, ha nem Whedon írja a sztorit és a párbeszédeket...
  • Neblax
    #344
    A Firefly panelen azt nyilatkozták, hogy szeretjük a játékokat. Erre az egyik nap az Epic Games munkatársa nyilatkozta, hogy már beszélt Joss-al arról, hogy szívesen készítene Firefly játékot. Vajon van összefüggés?
    http://firefly.scifi.hu/7-hirek/256-hogyan-valna-a-fireflybol-jatek-a-gears-of-war-keszitoje-szerint
  • Neblax
    #343
    Bár Morena Baccarin nem volt ott a panelen, azért egy interjút készítettek a színésznővel. Jó olvasgatást. ;)
    http://firefly.scifi.hu/7-hirek/255-morena-baccarin-interju-a-firefly-10-evfordulojanak-alkalmabol
  • Neblax
    #342
    Ha valaki nem tudna angolul, de szeretné tudni, miről beszélgettek a panelen, ne csüggedjen, az EW élőben blogolt az eseményről, amelyet lefordítottam, lehet olvasgatni. ;)
    http://firefly.scifi.hu/7-hirek/254-osszefoglalas-a-firefly-panelrol
  • ldavid
    #341
    a teljes panel


    és pár kép (az utolsó a beszélgetésről, ami a Science műsorában is lesz)






  • Neblax
    #340
    Köszi a teaser video-t. Igaz, jó messze van még a november, de megéri várni. A Sciencenek pedig hatalmas pirospont, hogy tíz év után így felkarolta a sorozatot. :)
  • ldavid
    #339
    *vagy ha is tart eddig, kár hogy ilyen messzire tették el
  • ldavid
    #338
    és itt a teaser is hozzá - kár hogy ilyen sokáig dolgoznak rajta

  • Neblax
    #337
    Itt a hír magyarul. ;)
  • Neblax
    #336
    Valóban jó lenne, ha mindenki részt venne a rendezvényen, de ezt elég nehéz lenne összehozni. Viszont az egy órás összefoglaló nagyon jól hangzik, így már nem kell amiatt aggódnunk, hogy lesz-e felvétel az összejövetelről.
  • ldavid
    #335
    a pénteki Comic-Con-os találkozóról egy 1 órás TV műsor készül a 10. évforduló okán, ezen kívül sok rajongói kérdést is meg fognak válaszolni
    szereplők közül ők lesznek ott: Nathan Fillion, Alan Tudyk, Summer Glau, Adam Baldwin, Sean Maher (+a készítők)

    tudjuk, Gina nem jár ilyenekre, de a másik két csaj nagy kár hogy nem lesz :(
  • REALista
    #334
    Valaki lefordítaná hogy mi is a hír pontosan.:)
  • ldavid
    #333
    már majdnem azt hittem, a Fox-on lesz.. de jó lesz ez, bár kár hogy nem lesz ott mindenki
  • Teppik Amon
    #332
    csak lesz valami!
  • Neblax
    #331
    Összegyűjtöttem Jewel Staite, Sean Maher, Adam Baldwin és Joss reakcióját a felmerült pletykákra:
    http://firefly.scifi.hu/7-hirek/250-kozeleg-a-comic-con-firefly-panelje

    Úgy tűnik, semmilyen nagy bejelentés nem várható, csak egy laza beszélgetés, de lehet, hogy ez is csak a "nagy terv" része. :D
  • Neblax
    #330
    Kíváncsian várom, mit alkotnak együtt a színészek. A régi közös fellélpésük a Comic-Conon sok nevetéssel teli percet szerzett, reméljük az idei is ilyen jó lesz. :)

    http://firefly.scifi.hu/7-hirek/249-ujra-egyutt-a-csapat