79
  • uniu
    #39
    oo a cegeknel van akik alkalmaznanak!:)
  • uniu
    #38
    A mi progtech tanarunk kijelentette az elejen, hogy aki iskolaban akar +tanulni programozni, annak nem fog menni. Vagy magatol csinalja vki vagy sehogy. Minket hulyeknek nevezett akiknek "a fejet kalapaccsal kellene szetverni" es ha vki valami baromsagot kodolt, renezett a monitorra es fogta a fejet es rohogott/sirt. Ennek ellenere egy paran jol +tanultunk kodolni, de abban igaza van, hogy ez belulrol jon, csak tanitani nem lehet.
  • ncswork
    #37
    ja.
    középsulis infó oktatás egy kalap szar. sőt az egyetemi is az. tele olyan tárgyakkal aminek az égvilágon semmi értelme, közben meg szakmai dolgokra nincs idő. az embert hülyének nézik.

    Jó azt még megértettem amikor általánosban programozás gyanánt qbasicet vettünk.. bár azt is szánalmasnak éreztem. jópárév pascal után.. középsuli html .. szánalom, pascal ( persze oo még sehol.. ), egyetem pascal ( oo még mindig sehol.. ), ilyen oktatás mellett az ember kedve úgy elmegy tőle h az IT felé sem akar nézni...
  • abonyitomz
    #36
    én imádtam az informatikát a, annak is tanultam , de hihetetlenül megutáltam , mert nincs normális ember aki megtanítsa....
  • NuCLEARScoRp
    #35
    egy kis OFF:

    Ennél nagyobb baromságokat nem is írhattál volna...
    tipikus nyálfröcsögtető beszólás kevés igazsággal...

    Az XP-nél könnyebben kezelhető oprendszer nincs... csak sajnos sokan még ehhez is hülyék... és a saját
    hozzánemértésüket is a MS-on verik le....

    Milyen érdekes, hogy nálam 8 hónapja fennvan az XP, gyoran betöltődik mint telepítéskor... vírust már jópár hónapja nem láttam... ami esetleg megpróbálna
    bejönni azt NOD32 megfogja...
    Stabilan müködik az egész rendszer... stb

    Ezzel csak azt akarom mondani, hogyha nálam ez mind
    lehetséges, akkor talán mégse az XP a szar...

  • BlackRose
    #34
    Szerintem ez azért van mert nehéz a munka és most valahogyan a világon az a kép járja, hogy gyorsan munka nélkül meggazdagodni. Különben ezért voltak olyan sokan 10 évvel ezelött mert akkor az IT-ben munka nélkül gyorsan meglehetett gazdagodni, most már csak akkor ha tényleg tudás van lehetséges ez. Most mindenki business (MBA később) meg jogászatra iratkozik... a matek meg az algoritmusok büdössek, a konkurencia meg nagy (jönnek az indusok, kínaiak, pakisztániak stb.) és ők dolgoznak szöntelenül. Peldaként van egy haverom aki jelenleg Pittsburgban él és dolgozik, amikor itt egyetemista volt akkor fényévekkel a legjobb eredményei voltak, a generációban verhetetlen volt mint tudásban úgy eredményben, és most azt mondja nekem, hogy ha nem dolgozna mint az állat napi 16 óra hosszát nem tudna megmaradni a kutatócsoportban, mert az indus, pakisztáni és többi ázsiai kolega olyan gőzerővel dolgozik, hogy nehéz (majdnem lehetetlen) velük lépést tartani, és ő is csak azért képes erre mert átlagnál jóval nagyobb a mentális kapacitása, de ez kemény munka nélkül nem lenne neki elég. Na most számold akkor bele, pl. egy kényelmes életű amcsi középosztályban felnevelkedett pasit miért érdekelné ez a birkozás ez az élet, amikor már az is gond lenne neki, hogy állást találjon a meggazdagodásról ne is beszéljünk. Az IT még mindég a legérdekessebb és lehetőségekkel legjobban megtömött terület, és Bill Gates szerintem most téved, mert azok akik azelőtt csak azért jüttek az IT-be, hogy meggazdagodjanak, azok miatt van az IT-ben alig 30% projectsiker, ezekre a fake szakemberekre az IT iparnak nincs is szüksége, és minnél kevesebb lesz belöllük annál jobban járnak az igazi IT fickók, azok akik ezt szívből csinálják és akik nem riadnak vissza a médiában keringő buzzword-októl de nem is ugranak neki az Alaskai aranynak csak úgy, mert holnap délutánig Ferrarit akarnak tekerészni... Én az IT-ben vagyok 20 éve (12 profi) és mondhatom, hogy soha sem volt ekkora lehetőség (reális, a felfújt 90-es beli rohamot nem számíthatjuk reálisnak, habár sokan meggazdagodtak), sohasem volt ilyen komoly választék, ennyi jó project és ilyen jó pénz, mert végülis akármennyire is szeretem, a reális világban pénz nélkül nem sokra viszi az ember. Persze munka sem volt ennyi soha, na de éppen ebben van a dolog szépsége, dolgozni, megoldani a problémákat, versenyezni... ettől fél a mai gyerek (tisztelet azoknak akik nem ilyenek).
  • pemga
    #33
    Egyébként az okot A hallgatóknak egy felmérés szerint azért nem szimpatikus az informatika, mert unalmas munkának tartják, ahol egész álló nap csak kódokat és programsorokat kell írni. tökéletesen alátámasztja az, hogy a munkahelyi elégedettség ugyanezen szakmában az egyik legalacsonyabb, úgyszintén amerikai felmérés szerint. Sőt, ezt még tovább akarják húzni majd, még apróbb részletekre szedni, "gépiesíteni" ameddig csak lehet, kb. Taylor-i módszerek felé közelíteni. Ezek után semmi meglepő nincs benne, hogy az amik nem akarnak ilyen munkát végezni :)).
  • pemga
    #32
    Ha jól értem ő sehol sem a magyar oktatásról beszélt, hanem arról, hogy az amikat érdekli egyre kevésbé az IT. Ami nem meglepő, a legtöbb IT hír arrafelé valami per, így nyilván inkább a jog iránt érdeklődnek :).
  • uniu
    #31
    Koszi a linket szalma:)
    Majd jobban ki is elemzem:) Amugy az iskolai es munkahelyi tapasztalataim alapjan beszelek. Sajna nagyon csunya csajok vannak errefele, max a titkarnok jok
  • Munch
    #30
    Helyből szánalmas az informatika-oktatás magyarországon.
    Büdös paraszt szakmunkásfejű tanárok elmennek kéthetes továbbképzésre, ahol kapnak egy papírt hogy ők már informatika tanárok.
    De hogy semmit nem tudnak az is biztos.
  • blackeagle
    #29
    "ma 12:02","bocs helyesirásért, félorája keltem" , már 2x elfáradtam :)
  • blackeagle
    #28
    Mit akar ez a billgace ? Mit ért oktatás alatt ,hogyan kell a saját oprendszerük startmenüjére klikkelni ? pancser
  • KDOG
    #27
    informatikai szakközépbe jártam.
    Wow volt nagyon....
    Számtech ora:
    -word
    -excell
    -ppt

    sacc/kb ennyi. Az osztálybol 2 en voltunk akik ezt akarták tanulni, a többi totál más akart lenni. Volt aki mükörmös :) ehhh mondom bazz dejo helyre jöttél.... Senki nem figyelt orán, vagy valaki tudta és az már otthonrol tudta, vagy pedig k*rvára nem érdekelte. JAh apropo volt egy két idiota szemüveges szotlan kis semmire valo, ök akartk ezzel foglalkozni, csak nagyon kinai volt nekik, még ha gépük is volt otthon, és a word jegyzeteiket bujták...

    azota....
    Nincs office a gépemen, és nem is lesz, azota számitogépeket állitgatok össze, és weblapokat készitek (nah nem xara webstylos hulyegyerek modjára hanem rendes dinamikus oldalakat egy 3 fös csapatban, elég szép számmal).

    Az informatikai oktatás alap és középszinten magyarországon egy VICCCC !
    HA valaki infoval akar foglalkozni, az vegyen egy könyvet, vagy google. És hajrá....

    bocs helyesirásért, félorája keltem, és hasogat a fejem... (érdekes tegnapi nap :) )
  • Yv@n
    #26
    Neki mondjuk úgy épp nem sok köze van az informatikához. Azon kívül, hogy csináltak róla egy képsorozatot, ahol gépek közt vetkőzik pucérra.
  • Clava
    #25
    Hát jah télleg elég szopi ez a magyar oktatás mert más nem folyik itt csak az office azt meg sztem már mindenki megtanulta általánosba vagy azelőtt, meg a mi sulinkba kicsit foglalkoztunk az AutoCad-al de ennyi és itt kimerült minden de az előző sulimba se volt több, de olyat nem mondanak el a tanárok hogy mondjuk egy hálózatot hogy kell létrehozni vagy esetleg egy oprendszert hogy kell felrakni a gépre vagy hasonlók amit esetleg más is tudna használni mert sz.tem ez egy ilyen által
    nos dolog lenne nem az hogy az offiszt tanuljuk 5-6 éven keresztül hogy hogy kell használni. mikor ott van nem 1-2 ismerősöm hogy télleg csak ilyen üzleti dolgokra kell neki a gép meg izé oszt amikor behal a windóz akkor azt se tudja hogy mit kezdjen. pedig ugyanúgy járt sulioba mint mi. áhh tehát elvan csesszve.
  • Dr4gonlord
    #24
    Na igen, ez is 100%-osan igaz, mert itthon nem kifizetődő, külföldön meg egy specializálódott (mondjuk modellező, adatbáziskezelő) személy nos, *sokkal* többet keres, mint itthon.
  • Bucser
    #23
    Az iskolai számítástechnika oktatás ott bukik meg, hogy ad 1 valamilyen tanárt elküldenek továbbképzésre előbb ugye. Mert nem fognak egy szakos informatikust felvenni. Sőt manapság már egy 2 szakos tanár is nehezen helyezkedik el. Az egyetemen az informaztika oktatás pedig a béka segge alatt van.. ott nem programozni tanítják az embert hanem matekozni és azt igen keményen... Programozni az alapok alapján egyedül kell mindenkinek megtanulnia...

    Szóval programozói oktatás nincs a felsőoktatásban sem szerintem (akit kicsit is érdekel a programozás az úgy kerül oda, hogy tudja akit meg nem érdekel csak kellegy diploma az meg úgysem fogja soha megtanulni:D) Mondjuk egyetemen rengeteg az olyan végzős aki életében egy épkézláb programot nem tud összehozni...
  • Bucser
    #22
    Azt is tedd hozzá, hogy Itthon....
  • Benoke
    #21
    Lehet hogy külföldön hiány van, de idehaza túlkínálat van a piacon.
  • JZO
    #20
    Más okai is vannak a szakma iránt való érdeklődés csökkenésének. Először is a mai fiatalok egyre kevésbé hajlandóak tanulni. Ebben a szakmában pedig rengeteget kell, mire versenyképes leszel és nem Wordhöz és Excelhez fox érteni.
    Nézegetem az álláshírdetéseket, nem árt ha tudsz Javat, C#.NET és/vagy VB.NET, C és C++, külféle adatbázisok: Oracle és MS SQL, plusz a webes fejlesztésekhez használt mySQL, PostgreSQL és egyéb cégspecifikus adatbázisok. Plusz a két leggyakoribb oprendszer mélyreható ismerete (Win és Linux). Még sorolhatném sokáig. Ezeket a tudásokat úgy, hogy biztosan "csuklóból" tudd alkalmazni, bizony évekig kell tanulni és gyakorolni. Nem 2-3 év, hanem sokkal sokkal több ideig. Az egyetemek eléggé silányak, a középsulikról nem is beszélve. Ide kemény önszorgalom kell és szakmai elhivatottság. Mit kapunk ezért manapság?
    Egy szar fizetést napi 10 óra munka után. Tőlem spec elvárják, hogy a fentebb névszerint felsorolt dolgokhoz értsek, ami nem is gond, de a fizetés az éhbér, egy szégyen. Erre basztam el a fél életemet és fiatalságomat. Van olyan biztonsági őr haverom, aki ugyanennyit keres mint én, és mégtöbb olyan ismerős, akiknek sokkal "könnyebb" melójuk 2x, nem ritkán 3x ennyi fizuval. Jelenlegi fizetésből nekem soha nem lesz semmim. Se házam, se kocsim, semmi.

    Összefoglalva, nem éri meg a befektetett energia, idő és pénz.
  • Dr4gonlord
    #19
    Amúgy most pont azon gondolkozok, hogy lemondom a suliban a debil "emeltszintű képzést" (ameddig a régi tanárunk volt, aki tök jófej volt, és *értett hozzá*, addig jó volt, pont ő mondta, hogy szeretne minél gyorsabban átesni a wordos meg exceles részen, mert nem ezért jöttünk emelt szintre, bár lehet azt is emeltszinten tanítani, de most nem az a lényeg, és szeretne áttérni értelmesebb dolgokra. Pl.: webszerkesztés, programozás, stb, csak sajna ő elpatkolt, és a használhatatlan fia jött be, aki egy egoista énvagyokavilágközepe b@lf@sz), mert sz@rt se ér, és elmegyek inkább valami *komoly* tanfolyamra.
  • Dr4gonlord
    #18
    "Ez a nagy baj. Akik döntenek a felelős pozíciókról, azok nem értenek hozzá."
    (Azért tegyük hozzá: legtöbbször)
    Ahogy mondani szokták: Point taken.
  • Dr4gonlord
    #17
    Hát ez az, hogy a mai tananyag (nem csak info), egy rakás *sz@r*. És a normálisabb tanárok ezt jól meg is mondják néha órán.
  • Dr4gonlord
    #16
    Nahát nálunk a diákok nagy része még az IPv4-el sincs tisztában, nehogy IPv6-al :D. De amúgy amit leírtál arról, hogy ki gondolja komolyan, azzal teljesen egyetértek, mert pontosan ez van itt is.
  • Szalma
    #15
    (A.C. link)

    Szeretettel:
    Szalma
  • Szalma
    #14
    (Asia Carrera neve mond valamit?

    Ekkora hímsoviniszta általánosítást, amit írtál öregem... Azért mert a "geek" fickók többsége gnóm, a hölgyek nem feltétlenül... )

    Szeretettel:
    Szalma
  • uniu
    #13
    En meg ugy toom, hogy most mar minden 3. ember sztechre megy es minden 2. jogra, itt kicsi honunkban. Es epp, hogy higul a piac, persze nem a jol kepzett munkaerovel, hanem a szamtech tanfolyamos valakikkel. Sott a fizuk sztem meg egyre alacsonyabbak, meg a nagy Amerikaban is, nemtom Bill mit nezett be. A programozo csajok jo 5let, de sajna az o agyuk nem eppen arra jar, ugyhogy nagyon keves kozottuk a jo programozo, es sajna a NApra lehet nezni de rajuk nem
  • Chriss745
    #12
    Hát szerintem pont az a probléma kis hazánkban, hogy egy jó helyre a vezetők nem a hozzáértőket veszik fel, hanem a unoköcsikéjének a haverját, mert megígérete neki, mert már egyszer felrakta neki az Office-t.

    Ez a nagy baj. Akik döntenek a felelős pozíciókról, azok nem értenek hozzá. Én is csak vergődtem ide-oda, míg végül tök véletlenül találtam egy helyet, ahol meg vannak lepve, mennyit is értek a gépekhez, és kicsit kibontakozhatok...

    Amúgy az oktatásról annyit, hogy én 5x tanultam már meg a word-ben körlevelet küldeni az idők folyamán, de egy driver, vagy egy Windows feltelepítéséhez papír szerint nem kéne értenem, nem is beszélve egy postfix configról...

    Erről ennyit
    Magyarország SUXX
  • snorbi
    #11
    Érdekes, hogy ennyire szar az oktatás, de persze nem hihetetlen :)
    Most végeztem BME infó szakon, és ott is látszik, hogy az évek alatt mennyire felhígultak a dolgok.

    Egyébként szerintem ma már nincs olyan varázsa a számítástechnikának, mint pl. a nyolcvanas évek közepén-végén. Szerintem...
  • immovable
    #10
    Fizetett ms emberük ismét akcióba lépett...
  • TothLaci
    #9
    Hát tényleg baj van! Nálunk magyarországon mit csinálunk általában számítástchnika órán? Na mit? Office. Mindig Office. Exel, World, Adatbázis kezelés, PowerPoint.

    Aztán csináljuk rajta meg ezt, azt, ráadásul hülye feladatokkal kell dolgoznunk. Az én véleményem az egészről az, hogy jó az Office, de nem mindig csak azt kéne vennünk. Általában a tanárok nem tudnak mást leadni, mivel a tananyagba sajnos csak ez számít bele...
  • smv
    #8
    És összesen 2-en vagyunk akik megértik, hogy mit akar mondani a tanár. Mond néha olyanokat. Pl: az ipv6 abban különbözik az ipv4 -től, hogy 5 pont van benne 3 helyett... Vagy: Akkor most kipróbálhatjátok a világ legismertebb keresőjét. Írjátok be: vévévé pont altavizsla pont hú. Meg hasonlok.
  • smv
    #7
    Azért magyarországon is odabasz az informatika szaknak nevezett valami középsuliban. De pl 2 év alatt már megtanítottak a Wordre meg a Paintra. Hát nem halál izgalmas?
    Mellesleg itt meg nekem nagyon úgy tünik (többek között pl a sulink összetételéből), hogy nagyon sok ember úgy van vele, hogy halvány lila gőze sincs, hogy mi a franc akar lenni, akkor leül játszik kicsit és azt mondja, hogy -te bazdki ko menjünk infora. 35 ös osztálylétszámból összesen 2 en vagyunk akit komolyan érdekelne, és aki tényleg ezen az ágon akar majd melózni... (Nem word...)
  • Dr4gonlord
    #6
    "Tisztelet a kivételnek, mert szerencsére van."
    Kicsit itt félreérthető a szöveg, az ez utáni példa, nem a kivételre példa (szép lenne).
  • Dr4gonlord
    #5
    Linux? Szeretem a linuxot, de rengetegen még a gép bekapcsolását is bonyolultnak találják, főleg, ha ajtó is védi a meghajtókat, csak néznek, és a legtöbben az előlapi LED-del akarják életrekelteni szegény gépet... Tisztelet a kivételnek persze. Az embereknek egyszerű dolog kell, azok, akik értenek hozzá, nos Ők a kisebbség, emberek nagyrésze tökéletesen nem ért az egészhez, és ha jön egy teljesen egyértelmű kérdés, hogy Igen vagy Nem, csak néz, hogy mit válaszoljon... És mivel innentől "bonyolult", hagyja az egészet. PL.: Az ot.-saim nagy részének mondhatom AMD, "Az mii?", hmm, ATI, GeForce? "Neem ismereeem...", INTEL??? Aha valami procigyártó, na ennyi, kész, itt kiszálltam. Ez a szint (neneneee :D, NEM az Intelt szapulom, mert tapasztalat, hogy valaki belekötne idővel ebbe is, csak azt akartam leszögezni, hogy az "alapvető" márkákat sem ismerik, nade kéremszépen???). Az Infó órák, nameg a tanárok, hajhheeeek, tanár? Az utolsó elment, aki jó volt, és *értett* hozzá, a mostani tanárunk egy vödör f*s, és még ezzel talán dícsérem is, vannak jó infótanárok, de sajna a többség itt sem a jobbakból áll, ja és igen, a legtöbb ember kedvét pontosan az iskolai órák veszik el az egésztől, ahol a tanár képtelen rendesen magyarázni, és amit mond az vagy már rég elavult, vag vadb*romság, és olyaaan *száraz*, hogy nagyon. Tisztelet a kivételnek, mert szerencsére van. Pl.: Mutogat ott alaplapot meg memóriát, "ez egy alaplap" nem mondoood? Azt hittem kutyasz*r. Lényeg? Akit behatóbban érdekel a téma, az már úgyis tudja, akit meg nem, az csak hideget kap az egésztől és innentől kerüli, messzire, az informatikát.
    Mert a legtöbb embert nem az érdekli, hogy mitől megy, hanem az, hogy menjen.
  • arschsg
    #4
    jó abnormális vagy te is ezzel a hozzászólással...
  • Picivizipaci
    #3
    Hát szerintem meg nagyon is jól csinálja azt amit csinál. Max írígykedhetünk, hogy mit el nem ért, na persze azon lehet vitatkozni, hogy hogyan. De kérdem én van, vagy volt valaha is üzleti tisztesség a világon ?
  • duke
    #2
    "hogy mennyire meglepte, miszerint egyre csökken a fiatalok körében az érdeklődés az informatika "

    Nem tudom mit csodalkozik.Egyszeruen arrol van szo hogy mar mindekinek kurvara tele van a toke windowstol.Amig nem volt win minden szep es jo volt,azota meg lassu,lefagyo,bizonytalan gepek adatvesztes,virusok ezerszamra.Hat nem csoda ha mostanra a hata kozepere nem kivanja mar senki sem az informatikat.Talan majd a linux ujra meghozza a kedvet.
  • haxoror
    #1
    "Paál Péter, az IBM Magyarország vezérigazgatója akkor elmondta, azért választották hazánkat, mert itt ígéretes a piac, megfelelőek az üzleti körülmények, s magasan képzett munkaerő is rendelkezésre áll."

    ...és éhbérért is dolgozik 10 órában