79
  • uniu
    #79
    A Siemens PSE nel dolgozom, nemtom hanyan vannak, de 5 nel biztosan tobben:) Ha te IT ben dolgozol, linkelj be 1 kepet(magadrol), es a tobbit bizd ram/rank:)
  • irkab1rka
    #78
    VUHAHHAHAHHAHHhhahahhahahhahaa, ROFLOL vuhahhhahhahaaahahhahhahahaaa. Ez jó....

    külön bóbusz a mondanivalódhoz a szignód :'-))))
  • irkab1rka
    #77
    © 2004 AC Online & Asia Carrera Prod. - This site is 100% created, maintained, and copyrighted by Asia Carrera.
  • irkab1rka
    #76
    1322-lemorzsolódás.

    Igen kemény... Ebből hányan lesznek később VMS-esek? Ki fog a Frankfurti tőzsdén Fortranozni?

    Salma, veled vagyok :) Ostoba barátunk ostobaságokat mond, szíve joga. Aki járt már fejlesztő cégnél, ahol 5-nél többen dolgoznak, látott már csajokat, és nem csak szervezői munkakörben. Aki meg látatlanban ilyent mond, az mondjuk iq 90, év: 15. A World of Warcraftba még gruntnak se vennék be :D
  • Antifasiszta
    #75
    látom te mennyire szereted a windowsot ! neked biztosan egy isten a microsoft! tisztára egy reklám csicska lettél vazzeg, microsoftos csicskabuz* vagy!!!
  • BlackRose
    #74
    Barátom, vannak a könyvek, ajánlom Donald Knuth-ot (Art of Computer Programming), és ezen kívül a könyvek seregét, felejtsd el, hogy IT tanulj valakitől közvetlenül, a tudás a könyvekben és a munkában rejlik. Manapság akár olcsón is meguszhatod e-book van a neten bőven még ha nincs pénzed is, igaz, hogy illegális, de ha nincs lehetőség, hogy megvedd, hát azt hiszem nem halálos bűn ha kölcsön veszed valamelyik Kínai szerverről :), mindenesetre van még sok ingyenes könyv is amelyből sokat megtanulhatsz, a Sun, az IBM, Intel, AMD és a Microsoft honlapjain nagy mennyiségű oktatóanyagot találhatsz. Ajánlom, hogy ne add fel és ne utáld meg, hanem tanuld meg magad, így a legédesebb hidd el, én személyessen a dolgok 99%-át már amikor az előadásokon halottam régen tudtam, megtanultam a könyvekből. Mindenesetre Donald Knuth-ot ne hadd ki, ezt vedd meg, drága de minden betű 100x többet ér belőlle, a könyvsorozat szuperremekmű, és ha ebből megtanulod akkor nem lesz olyan dolog és olyan kihívás aminek nem mennél neki.
  • h4x0r
    #73
    Nincs kovunk, de hozzadvaghatunk esetleg egy OfficeXP telepitot :D
  • Dj Faustus #72
    Nos, mint tanárszakos, én is hozzáfűznék egy s mást:
    1. Az általános iskola felső tagozatában és az általános középiskolák első 2 évében (tehát nem a számítástechnikai középsulikban) CSAK az alapokat (operációs rendszer, szövegszerkesztés, táblázatkezelés, prezentációkészítés, adatbáziskezelés, rajzolás, honlapkészítés, internet használat - természetesen M$ eszközökkel - egy nagyon kevés hardverismeret, és - már ahol van - egy kis programozás Logóban, Pascalban) okítják meg. Ez rendjén is van - de csak azoknak akik nem akarnak behatóbban informatikával foglalkozni (irodai szint).
    Hogy egyes iskolákban milyen a színvonal, az teljesen más dolog...

    Aki otthon akarja a gépét használni, szerelni, úgyis rájön magától, vagy megkérdi az interneten - iskolai órán hardverszerelésre nincs rá mód,idő, és pénz.

    Egyetértek Sadist véleményével - az informatikához logikus gondolkodás kell (mondhatná néhány csoporttársam is, akiknek a beadandó kötprogijuk nem készűlt volna el nélkülem ;))
  • SoDI---
    #71
    sőt még irc-n is elgépelek néhány szót képzeld.
    most kövezz meg :D
  • SoDI---
    #70
    Nem csak az informatikusoknak, hanem mindenkinek illik tudnia, hogyan állítható be a margószélesség, mert ez a mai világban már alapműveltség!
    Levelet ugyanis mindenki ír, és már nem illik kockás papírra firkálni.
  • SoDI---
    #69
    ezt mondom.
    evidens, tehát ezzel kell kezdeni.

    hogy nem lehet haladni?
    naná hogy nem, mert hülyék a kölykök.

    én különben info-tanárnak tanulok :))
  • Sadist
    #68
    Ne mondja már magát informatikusnak, aki még egy fórum hozzászólást se tud megírni normálisan.
  • Sadist
    #67
    Miért kellene nekem megtanulni azt, hogy hogyan lehet táblázatot rajzolni, margószélességet beállítani, hasábokra osztani stb.? Ezeknek semmi köze a programozáshoz, kivéve az adatbáziskezelést.
  • Caro
    #66
    Még kihagytam, az utolsó évi szenvedés persze csak a tanterv hibája volt, ha az infótanáromon múlt volna, nem lettek volna ezek a témák ennyire hangsúlyosak!
  • Sadist
    #65
    Bezony, ott a pont
    Ha megtanulsz szekvenciákban, szelekciókban, iterációkban és egyéb csúnya dolgokban gondolkodni, akkor mindegy, hogy milyen nyelvet tolnak eléd, csak a szintaktikáját kell megtanulnod.
  • Caro
    #64
    Itt mindenki osztja az oktatást, akkor hadd mondjak egy ellenpéldát.
    Én 4 évig infó tagos voltam...
    Hogy kezdtük?
    1. hónap elmélet
    2. hónap eleje:DOS
    innen első félév végéig algoritmizálás, tisztán, töményen
    10. év végén projekt, hálózatépítés cél: egy linuxos szerver beüzemelése
    De lehetett volna mást választani, én delphit akartam, csak nem volt jelentkező :(
    Így maradt a második jelölés, de futott még C, meg az a trágya visual basic
    sajnos az infótanárunk nem nagyon ért rá, nem fejeztök be... :(
    harmadik félévig programozás.
    negyedikbe meg megszenvedtünk a hülye excellel, wördel, póver pointall, meg az accessel(ami azért jó volt ezek után a sz*rok után)
    És ennyi.
    Az infó tanárunk meg marha jó fej volt, és _mindenhez_ értett.
    Aki Veszprém környékén él, kitalálhatja hova jártam :)
    Sajnálatos, hogy máshol ennyire rossz a helyzet :(
  • Sadist
    #63
    Töröld meg a szádat és ülj le!

    Az informatikát egyszerűen azért nem választják, mert ez egy olyan terület, ahova logikus gondolkodás kell és hogy jól átlásd a dolgokat. Legtöbben erre képtelenek, ezért inkább elvégeznek valamilyen seggelős szakot (pl. jogi kart), ami elég nekik, hogy megéljenek belőle.
  • NEXUS6
    #62
    Egy doom parti nem kifejezetten olyan hely, ami kreativitásra késztet, hiába barnítja egész nap a gyeköc magát a 21'-os monitorral.
  • NEXUS6
    #61
    Akkor had kritizáljak:)

    Nem értem BG mit akar az oktatástól, ha jól tudom ő is csak max díszdoktorig vitte, mert hogy végül is a sulit nem fejezte be, de ha igen akkor csak azután hogy befutott!!!
    A nagy öregeket (BG Carmac, stb) meg manapság már ki sem lehet robbantani a pozíciójukból, legyen valaki bármilyen tehetséges, már csak a piaci törvények szerint se. Márpedig mostanában csak azok vannak.
    Akkor hol marad a lehetőség a hírnévre? Sehol! Pénzt meg kevesebb melóval is lehet szerezni, ha már nem boldogít.


    Én is látok egy marha nagy problémát a számtekkel kapcsolatban.
    Lehet hogy sok embernek tanítanak programnyelveket, de igazán programozni senki nem a suliban tanult. Ui a programozás, az NEM magányos harcosok bulija, hanem egy közösségi tevékenység. A C64-es időkkel elmnúlt, hogy valaki egymagában összedobott egy világsikert.
    A suliban viszont nem szocializál arra, hogyan kell közösségben alkotni. A 80-as 90-es években ott volt a scene, ma pedig semmi sincs. Ez itt a bibi.
  • fflx
    #60
    en igy ismerem:

    Aki tudja, csinalja,
    aki nem tudja, tanitja,
    aki tanitani sem tudja, az KRITIZALJA
  • raingun
    #59
    Aki tudja, csinalja,
    aki nem tudja, tanitja,
    aki tanitani sem tudja, az ELLENŐRZI
  • maozedong
    #58
    erősen félreérthettél valamit és azt félremagyarázod. arról volt szó hogy csak a láma dolgokat tanítják, olyat amihez már a tanárnak is tudni kéne valamit olyat nem.
    egy office sztem elég evidens dolog ha valaki ezen a pályán akar mozogni.
  • h4x0r
    #57
    Es hogy fugg ossze ez az offisszal? :)
    Lehet levelet irni Notepaddal, vi-al, Kitekinto Gyorsvonattal, OOo-val, stb. is.
    Ahogy a tanarom mondana: "Koncepcio, ocsi, koncepcio"
  • Gemnon
    #56
    Valahol elkezdtek nem csak MS-t oktatni???? :D:D:D
  • SoDI---
    #55
    Azért ne mondja már magát informatikusnak aki még egy levelet se tud megírni normálisan :D
  • h4x0r
    #54
    Assembly, csak egy kicsit lentrol kezdik :D (deszar volt)
  • h4x0r
    #53
    Aki tudja, csinalja, aki nem tudja, tanitja, aki tanitani sem tudja, az megiscsak tanitja :D
  • h4x0r
    #52
    Mar nem azert, de az informatika messze nem ez. Ez olyan dolog, amit egy valamirevalo informatikus automatice megtanul. Ezt titkarnoknek kell tanitani.
    Egy orvosnak sem csak a Quarelin es Rubophen hasznalatat tanitjak (meg az orvosira felkeszito gimikben sem) :)
  • SoDI---
    #51
    Hát tényleg baj van! Nálunk magyarországon mit csinálunk általában számítástchnika órán? Na mit? Office. Mindig Office. Exel, World, Adatbázis kezelés, PowerPoint.

    Ez az alap, hogy megtanulj bármi normális dolgot.
  • FTeR
    #50
    asszem már mondtam, de az egyik programozás tanszéki tanár, aki a gyakorlatokat tartotta (delphi), arra a kérdésemre, h tud e mondani vmi jó programozási kurzust, valami rendeset és komolyat, azt válaszolta, h hááát nem nagyon tud ilyenről, de hát hogy is lenne, mert aki tud programozni, annak nincs ideje tanítani, mert főállásban programoz, tehát csak olyan tanít aki a felületet karcolja. milyen igaza volt. (és milyen szép körmondat lett =P)
  • uniu
    #49
    "seggembli" ez mien prog nyelv ?
  • FTeR
    #48
    benne van a cikkben is hogy fejlesztőket hiányolja nem a felhasználókat. szép is lenne, ha win használathoz főiskolai(egyetemi) szakképesítés kéne. (habár linuxnál nem árt. bocs:))
  • fflx
    #47
    jajj, meg a delphi
  • fflx
    #46
    nekunk a foiskolan 3 ev alatt az alabbi programnyelvek + adatbaziskezelok alapjait vertek a fejunkbe:
    pascal, dbase, c (win es linux alatt), c++, occam, object pascal, level5 object, asm, powerbuilder, sybase, postgres, (altalaban sql), java

    (remelem nem hagytam ki semmit)

    termeszetesen nem arra kell gondolni, hogy mindenbe nagyon reszletesen belemelyed az ember (bar a seggembli, meg a c azert kemenyebben volt) de legalabb ralatast kap az ember mire mit erdemes hasznalni es aztan termeszetesen mindenki szepen maga elmelyed amelyikben epp kell.

    ezek utan elmentem egy helyre dolgozni ahol vb volt + oracle majd erreol alltunk at c#-ra. es nem nagyon okozott gondot egyik sem. szoval szemleletmodot kell foleg megtanulni aztan a tobbi jon magatol
  • uniu
    #45
    "Bisztos jo" szakember.. felmeztelen macskat etet a PCk kozt.. es a macskaeledelt meg a csavarokat keveri. Mondjuk ha ien csajok maszkalnanak itt semmi baj nemlenne, megha nemis ertenek hozza:)
  • Esrohnoil
    #44
    Hát hallod,... nekem nem kellene a csaj. :D
  • h4x0r
    #43
    Hehe, volt alkalmam a bot masik vegen allni: ebben a felevben az un. Informacios rendszerek labor kereteben alkalmam nyilt megtekinteni az oktatast. A targy 2 PhD hallgato kezeben volt, konzultaciokat, es egyeb, apro csicskamunkakat pedig velem egyutt ket hallgato vegezte. A targy lenyege halozati programozas C-ben, Linux alatt (de Windows alatt sem sokkal mas).
    A 2 PhD-s hozzaerteset jelzi, hogy tavaly a ket segedcsicska-helyettesnek kellett elmeleti es gyakorlati alapokat elmagyarazni a tanaroknak, akik ezt a magyarazatot adtak at. Jelenleg a nyakamba kaptam egy WEBszervert es egy IRC szervert megirasra es dokumentalasra, ket hetes hataridovel, mert a tanarok nem tudtak volna megirni.
    Es mit szoljanak a targy tobbi hallgatoi? Programozas cimszo alatt 2 felev Bevezetes az informatikaba: Programozas I/II targy allt rendelkezesre, amit annyira vettek itt komolyan, mint pl. a jogi egyetemen a matematikat szokas. Sokuknak extra orakat kellett venniuk, es vettek a beadandokat.
    Egy kezdo ad-hoc tanar nyavajgasait hallottak, koszonom a figyelmuket...

    UI.: Az IT csak az autodidaktakra szamithat. Ez mar a '80-as evekben is vilagos volt.
  • uniu
    #42
    Apropo milyen egyetem az ahol csak pascalt tanitanak oop nelkul ???
  • [HUN]PAStheLoD
    #41
    Így is van .. az amcsiknak dologzni büdös, inkább mennek háborúzni, és űzik a kisded játékaikat (szpemmelnek, könyvelési csalások, tőzsde spekulációk, házaló ügynökök .. etc.. ez megy nekik)
  • [HUN]PAStheLoD
    #40
    ROTFL, azért a kivételből nem kell általánosítani.