76
  • tommyg
    #76
  • akyyy
    #75
    nekem se tetszett annyira. sokat unatkoztam rajta, leginkább egy, esti rtl-es nyári filmnek menne el
  • Anteris
    #74
    Tegnap megnéztem ezt a dolgot és elég sokat unatkoztam alatta. Na nem azért, mert folyamatos csihipuhira áhítoztam volna hanem, mert nem tudodd magába szippantani. Valahogy üres az egész film. Kicsit meglepett a főszereplő személye aki maga a megtestesült Mr. B-kategória. Addig csupa másodosztályú akciófilmben láthattuk csak és ott sem ájultunk el a színészi teljesítményétől, mert a rezzenéstelen arckifejezésen kívül valjuk be egyéb másra nem igen képes. Picit kínos volt nézni azt a sok összecsödített, jobb napokat megért kivénhedt világsztárt is akik már mindent elvállalnak csak hogy a rivaldafényben sütkérezhessenek még egy kicsit. Meg az egész úgy gáz ahogy van. Pl. a csávó is, hogy az anyjába tanult meg repülni?? Semmi nem utal arra, hogy itt csodaképességekkel megáldott emberekkel találkozhatunk, teljesen átlagos életet élő városban vagyunk hasonszőrű polgárokkal, szóval nem értem honnan ered eme csodálatos képesség. Zavaros, kusza, hangulat nélküli fércmunka.
  • Blasta
    #73
    "igazából Ő miatta nézték meg sokan az első részt, és ott nemigen vált be. Nicholson más karakterű színész, tipikusan az, aki ha játszik, lemos mindenki mást a vászonról :) "

    Már miért ne vált volna be? Ha -állításod szerint- Ő miatta nézték meg annyian az első batman-t, és mindenkit lejátszik, akkor miért ne vált volna be? A nézők azt kapták amit akartak: igazi Nicholson-t, bravúros Joker alakítást. Kit érdekel, hogy lejátszott mindenkit, mikor az Ő karaktere vitte a filmet. Legalábbis szerintem.
    (ki fogom köülcsönözni az első Batman-t, évek óta nem láttam és megjött hozzá a kedvem :-D)
  • Blasta
    #72
    "Rutger Hauert, akit úgy tűnik ismét felfedezett a mozifilm (ld. Sin City), és ha így megy tovább pár év múlva egy nyomorék festő vagy egy skizofrén manikűrös szerepéért biztosan Oscarra fogják jelölni."

    Viktor, ezért a mondatért kapsz egy piros pontot! :-)))
  • Xcentric
    #71
    Nem tartanám jó 5letnek újraforgatni az egyetlen Batman részt ,ami nézhető volt (az újat még nem láttam).Szerintem találjanak ki valami újat,a jelek szerint úgyis jók ebben.Megjegyzem Katie Holmestól falra tudok mászni (Angelina Jolie és Jenifer Lopez dettó). Mellesleg A kezdet = The Begining. Begins a kezdődni ige egyes szám harmadik személyű alakja vagyis kezdődik,továbbá a film vége miatt egyértelmű hogy a kezdet címnek egyáltalán nincs létjogosultsága,hacsak nem akarnak beleroncsolni a film lezárásának koncepciójába.Viszont feltétlenül egyet kell értenem abban hogy hülyén hangzik az így kialakult magyar cím.
  • Laci73
    #70
    Talán egyedül maradok a véleményemmel, de a film nekem nem tetszett annyira: bár igaz, jobb volt mint az eddigi Batman filmek.
    Ott csúsztam el, hogy a keleti vonal (az önmagát kereső Bruce) valahogy nem illett a képbe, a prózaian lemásolt vívó jelenet (Bruce tanul a mesterétől) pedig egyenesen visszavarázsolt a Hegylakóba.

    Darth Sith: szerintem Nicholsont már nemigen látjuk újra a Batmanban - igazából Ő miatta nézték meg sokan az első részt, és ott nemigen vált be. Nicholson más karakterű színész, tipikusan az, aki ha játszik, lemos mindenki mást a vászonról :)
  • Laza
    #69
    bar sokan Jokert latnak szivesen az uj reszben, nekem sem lenne ellenvetesem, megis inkabb azmondom, ha egy teljesen uj, de legalabb ezzel az elsovel hasonlatos szinvonalu sztorit dolgoznak ki, akkor legyen vmi uj...

    hozzateszem, nekem a hangulatona film eleje, a bortonos es ninjas resz nagyon sokat dobott, jo lenne ha ismet elvonatkoztatnanak kisebb jelenetek erejeig mas videkekre :)

    amugy a filmm uber f..sza volt
  • immovable
    #68
    ja az más....
  • AeroS
    #67
    Az a vicc, h magyarnál pedig Jack Nicolson szinkronhangja volt.
  • vg
    #66
    A narrátor volt a film elején, és a végen! Természetesen a szinkoros verziónál semmi értelme keresni...
  • immovable
    #65
    Morgan Freeman mit játszott a világok harcában, én láttam azt a filmet de nem emlékszek rá?????
  • mad363
    #64
    Most nézztem meg hát überfasza film.Mostanában láttot legjobb film,de hozzám képi világba a Burton féle egy kicsit közelebb áll de ez mesze veri az ucsó két trágyát .
  • Darth Sith
    #63
    remélem is hogy lesz folytatása. Szivesen látnám Joker-t újra vásznon, ebben a film stílusban. De azért érdekes lenne újra Nicholson-t látni. Az első epizód óta eltelt több mint 16év, és mire ezt lerogatják több is elfog. Kiváncsi vagyok mi lesz belőle, és mikor érkeznek konkrét infók...
  • Nyiri
    #62
    Bar tobb mint valoszinu, hogy a legutolso kep (plakat) bal also sarka miatt ilyen a verekedes.
  • vg
    #61
    http://index.hu/kultur/cinematrix/cinehirek/?main:2005.07.15.&229313

    Christian Bale már az új Batmanre készül

    A Warner Bros. jogászai ezekben a hetekben készítik elő a szerződéseket, hogy a Batman: Kezdődik! (Batman Begins) folytatásához megállapodjanak az első rész szereplőivel. A film az egész világon nagyon gyorsan népszerű lett (Amerikában az első hétvégén majd 47 millió dollár bevételt hozott), és az alkotók szeretnék, ha a győztes csapaton nem kellene változtatniuk - jelentette az IC Press.

    Christian Bale, vagyis maga Batman volt az első, aki aláírta az új szerződést, őt Michael Caine követte: már ő is vállalta, hogy újra felveszi Alfred, a hű komornyik libériáját. Morgan Freeman azt mondta: csak akkor játszik a következő Batmanben is, ha Michael Caine szintén visszatér, így aztán most ő is készen áll az új forgatásra. Egyedül Katie Holmes szerepe bizonytalan. Mivel még nincs meg a második rész forgatókönyve, senki nem tudja, hogy szükség lesz-e rá: lehet, hogy nélküle készül el a folytatás.

    Viszont az első rész vége azt sejteti, hogy a következő ellenség Joker lesz és Jack Nicholson egy nyilatkozatában már utalt rá, hogy esetleg újra eljátszaná egyik kedvenc figuráját. Ebből pedig az következik, hogy a két-három év múlva a mozikba kerülő új film legalább olyan erős szereposztással büszkélkedhet majd, mint a Batman: Kezdődik!
  • Nyiri
    #60
    Ezerszer jobb igy mint ha Matrixos drotos baromsag lett volna.
  • Nyiri
    #59
    Szerintem azert csinaltak ilyenre, mert azt a hangulatot akartak sugallni mint amilyen Batman igazabol. Kurva gyors eros es lathatatlanul tud mozogni. Inkabb az ellensegek szemszogebol lattuk az esemenyeket. Villanas, tores aztan ujra semmi csak fekszik felholtan.
  • Nyiri
    #58
    Keszitik a masodik reszt es Joker lesz a fogonosz :)
  • vg
    #57
    winnie! A legtöbb Batman rajongó Joker-t akarja újra látni, köztük én is! Az pedig, hogy szinte minden hozzászólásod hülyeség, már meg sem lépődőm...
  • winnie
    #56
    ez egyelőre pletyka, mintahogy még a 2. részről seincs semmi konkrétum
  • vg
    #55
    Igen, erről már én is olvastam... Szeretem Jack Nicholson-t, de közel 70 évesen nem való Joker-nek!!!!!!!
  • SoDI---
    #54
    mindketten jó fele gondolkodtok
    a második részben valszeg joker lesz az ellenség.
    és MEGINT Jack Nicholson játsza majd.
  • winnie
    #53
    újracsinálni nem fogják, mert minek? joker egy főgonosz, aki szerepelt pár szát batman sztoriban.
  • Darth Sith
    #52
    sztem újra csálják a Joker-es epizódot. Csak nem tudom, melyik színész tudná überelni Jack Nicholson-t...
  • winnie
    #51
    a joker csak egy kis utalás volt, szerintem nem hagynák ki azt a ziccert, hogy teljesen új főgonoszt mutassanak be:)
  • Csaba
    #50
    Ma megpislantottam. Nekem is hasonló a véleményem. Kurva jó a film!
    Viszont 1 nagy hibája van szerintem, hogy a Batmanes akciójelenetek furcsa kamerakezeléssel lettek felvéve. Magyarán, össze-vissza ugrált a kép, alig lehetett kivenni, hogy éppen hogy bánik el a rosszfiúkkal. Ez biztos direkt volt így, mert más filmekben is láttam ilyet, de kicsit zavaró volt. Ettől függetlenül tökéletes a film. És úgy néz ki, lesz folytatása, méghozzá Jokerrel...
  • Sir Quno Jedi
    #49
    No Budapest uccáira ilyen járgány kell az tutker ! D. polgármester úr nem szponzorálta a filmet véletlenül ?! :DDD
  • Nyiri
    #48
    A cikkiroval abban egyetertek, hoyg Katie Holmes nagyon gyer volt. Eltorpult a tobbi szinesz mellett.
  • Nyiri
    #47
    Megneztem a filmet es azt kell mondjam kurva jo. Ez a Nolan gyerek nagyon eltalalta a filmet. Sajnos azt kell mondjam sokkal jobb lett mint Burton fimjei. Nem is jobb. Inkabb mas. Maskeppp fogta fel a Batman vilagat. A lenyeg hogy melto utod a 1-2 reszhez es elfeledteti a borzalmas 3-4 reszt. Az autoval kapcsolatos velemenyemet pedig visszavonom. Brutalis az a gep. :)
  • Herds
    #46
    A film nagyon nagy sztem, a polcomon ott lesz a dvd...
  • Robeast
    #45
    Erre nem is gondoltam, de jó érv ;)
  • winnie
    #44
    szerintem azért, mert az elején nem írják ki a címet, csak a végén, ami kvázi arra utal, hogy innentől kezdve indul útjára a denevérember. film vége és jön a felirat: "batman: kezdődik!" ellentétben, a "batman a kezdet"-tel, ami arra utal, hogy a film a kezdetet mutatja be - ez lehetett volna akkor, ha a film elejére írják ki:), de lehet, hogy csak beképzelem és teljesen más van a háttérben.
  • Darth Sith
    #43
    most jövök a moziból, végre megnézhettem, és nem csalódtam. Ez a film, szinte leírhatatlan! Annyira jól mutatja be Bruce Wayne fiatalkori életét. Nagyon hű a képregényekhez, és nagyon is hasonlít rá. Ahogy batman álldogál többször is a házak tetején, oszlopokon, csak nézelődés képpen, vagy ahogy a házak oldalán lóg. Mintha egy képregény kezdett volna el mozogni.
    A film, látványilag szerintem nagyon jóra sikeredett. Ugyan eltér a nálam etalonnak számító, Tim Burton által képviselt kissé műr művészi városképektől, de ettől függetlenül nagyon tetszett. Mindenhol bűnözők, lepusztult sikátorok, és pár kilóméterrel alrébb meg már a fényőzés. A verekedések, a harci stílusok amelyeket bemutatnak a film során nagyon jól kilettek dolgozva. Az autós üldözős jelenet szintén pörgős és látványos. Kellően bemutatja, hogy Batman elszántsága, tudása és a technika együtt, mindenre képes. Bemutatja hogy lehet a technikát jó célokra is használni. A dialógusok is kellően jól megírtak, nincsenek felesleges mondatok, mindegyik a helyén van. A történet folytonossága is nagyon jó, pár másodpercre se volt időm máshova figyelni, folyamatosan történt valami, vitt magával a film, és nem hagyta lankadni a figyelmemet.
    Összegezve, egy nagyon jó filmet kaptunk szerintem, más mint Tim Burton I-II. epizódjai, de szerintem van olyan jó, sőt üvereli is azokat. Kissé ugyan nehezen tudom öszsekapcsolni ezt az epizódot a Burton féle Joker-es résszel, de ahogy elnéztem a film végét, elképzelhetőnek tartomh ogy újra forgatják a Joker-es epizódot. Mellesleg a kisebb figyelmességek, mint hogy itt abban a kastélyban laktak amelyet Burton is használt az ep1-2-ben, nem az szerepelt amely a 3-4ben volt stb.. Sok ilyen apróság, amelytől egy nagy egésszé áll össze.
    Le se tudom írni, mennyi olyan jó momentum vana filmben, amelyek kapcsolódnak a képregényekhez, történetekhez, előző filmekhez stb.. A film 9.5/10!
  • HUNIgor
    #42
    Elolvastam a cikket!
    "a film végén pontosan kiderül, hogy mi volt az alkotók szándéka a címmel és miért pont ez a cím."

    Én arra lennék kíváncsi Ő mire gondolt.
  • vg
    #41
    Miért nem olvasod el a cikket?????????????? Arról szól a film, hogy miként is lesz Batman....
  • NuCLEARScoRp
    #38
    Nálam eddig a 3. rész(Mindörökké Batman) volt a nyerő.. a 4. rész nagyon gyengus volt... Remélem ez a 3-ast is übereli!!
  • HUNIgor
    #37
    Elmondaná valaki, hogy mit mondanak a végén amiből kiderül miért adták pont ezt a címet a filmnek. Én még nem láttam és kíváncsi vagyok. Aki tudja az írja ide mondjuk fehér betűvel. Így csak az olvassa el aki akarja. Köszi.
  • Csaba
    #36
    Az biztató, hogy szinte mindenkinek tetszett, még annak is, aki egyébként nem szereti a Batman-filmeket. Szóval alig várom, hogy lássam!
  • Csaba
    #35
    Hát, nyugodtan lehetne kezdeteknek fordítani, mert sokszor nem szokás szó szerint fordítani az angolt magyarra. Az magyarosabban hangzik, és kész. A Simlis és a szende rémlik valakinek? Annak sem ez volt az angol címe.
    Mondjuk ha a filmkészítők nem engedték a kezdetek címet, akkor nem lehet mit tenni. Egyébként én már tudom is, hogy mi lesz a következő résznek a címe: Batman:Folytatódik.