76
  • Darth Sith
    #1
    Nah végre. Nagyon tűrtőztettem magam attól hogy letöltsem. De kibírtam, már van délutánra jegyem.
    Nem tudom a cikkírónak mi baja van Tim Burton stílusával, de nekem nagyon tetszett. De a leírtak alapján ezt is nagyon fogom szeretni. Kiváncsi vagyok tudja e überelni Jack Nicholson féle Joker-es első epizódot. Nekem eddig az az etalon.
  • Vucli
    #2
    Majd irdd meg milyen volt:)
  • The Hedgehog
    #3
    Sikerült tegnap éjjel idő előtt megnéznem egy próbavetítésen és egyet kell értenem a fent leírtakkal. Tökéletes képregény rekonstrukció. Nagyszerű színészi játékokkal és remek történettel. Egyébként a BATMAN: A KEZDET! szerintem jobb címválasztás lett volna hazai részről. Így olyan esetlen!

    Egyébként sajnálom, hogy egy Mr.& Mrs. Smith baromság kicsit elnyomja a premiert mert gyaníthatóan sokan ez utóbbi filmet választják majd mondván a Batman egy hülyeség... tévednek!

    Kezdek újra bízni a képregény megfilmesítésekben, főleg a Fantastic 4 kritikákat is olvasva...
  • Zedas
    #4
    Most akartam írni "a kezdet"-et :)

    Teljesen egyetértek: nagyon jó a film: toronymagasan a legjobb Batman múvi (Tim Burton iránti minden tiszteletem mellett), de a képregény adaptációk között is nálam a csúcson időzik.

    Aki szereti a műfajt, annak gyakorlatilag kötelező darab.
  • winnie
    #5
    Egyébként a BATMAN: A KEZDET! szerintem jobb címválasztás lett volna hazai részről.

    hiába jobb választás, ha egyszer angolul sem a 'kezdet' címet adták. itt, gondolom, hűnek kellett maradni az eredeti címhez, ami valóban nem hülyeség, legalábbis valahol érthető.
  • Picador
    #6
    Ez egy pörgös, akciósdús és igen szórakoztató film!!!! Egy percig nem unatkoztam (az előző batman filmeken állandóan elaludtam). A történet végre sokkal valósabb alapokra lett helyezve.

    Gotjam City végre egy modern város arcképét kapta. Nem a sötétség az uralkodó hangulat, hanem egy valóságosabb város jelenik meg (a ma társadalomban meglévő próblémákkal), ahová tökéletesen sikerült Batman-t beilleszteni. Végre nem batmobil, meg batautó, mig mindenféle idióta megnevezések felsorolásából áll a film, hanem ezen trükkös eszközök használatból (mint valami James Bond filmben).

    A rendezés egyszerűen mesteri. Egy felesleges jelenet van a filmben: a csók a végén, ami hál'istennek minimális körítést és hangsúlyt kapott (mintha csak muszályból rakták volna be - pl. finanszírozói instrukció), a film nem Batman szerelmének kiteljesedéséről szól. A helyszínek és a képek olyan gyorsan váltogatják egymás, hogy az embernek nincs ideje beleunni az eseményekbe.

    A cikkben egy szó sem esett a zenéről, pedig úgy gondolom, hogy ilyen a zenei aláfestés nélkül nem lehetne szuperlativuszokban beszélni a filmről. TÖKÉLETES!! Sikerült a minden jelenethez kiválasztani/megalkotni a megfelelőt kompoziciót. Szerintem ezért külön dicséret éri a filmet.

    Én kifejezetten kerülöm az előző Batman filmeket, de erről csakis szuperlatívuszokban beszélhetek, pedig nem vagyok Batman rajongó. AJÁNLOM MINDENKINEK, AKI SZERETI A PÖRGÖS AKCIÓDÚS FILMEKET!
  • avman
    #7
    Kis helyreigazítás: Goyer a Crow: City of Angels c. film írója volt, amely nem nevezhető képregényfilmnek, csak egy képregényfilm folytatásának.
  • Caine
    #8
    Ugyan már!
    Máskor nem zavarja őket, hogy mennyire hűek az eredeti címhez, vagy hogy éppen milyen hülyén hangzik is az magyarul. Gondolj csak a "A tökös, a török az őr meg a nő" fantasztikus névadásra. (Tényleg nem tudja valaki, hogy annak mi volt az eredeti címe?)
    Amúgy eredetileg nem akartam megnézni ezt a "Batman, a sokadik"-at, de lehet, hogy teszek egy próbát vele, a Mr. és Mrs, Smith amúgy sen érdekel. Ilyen idétlen sztorit ...
  • Caine
    #9
    Az utolsó képen az ott Liam Neeson?
  • Picador
    #10
    Jó a plasztikai sebésze, mi?! :)
  • NEXUS6
    #11
    A cikket elolvasva nekem is megjött a kedvem. Rengeteg jó szinész szerepel benne.
    Garry Oldman túl jó színész ahhoz, hogy örökre beskatujázzák a dilinyós, ámde fanyar humorú negatív főszereplő szerepébe, remélem itt végre valami hozzá méltót láthatunk tőle.

    Azt nem értem, mi a francért kellett akkor meg most ragaszkodni az eredeti címhez, amikor a magyar "filmcímlefordítóművészek" az alaábbi merényleteket már elkövették:

    Home alone - Resszkessetek betörők! -Poén ezzel lelőve
    Downtown - Philadelphia-i zsaru - gondolom hogy mindenkinek beugorjon a beverlihilszizsaru féle röhögcsélős lazazsarus stílus
    Pitch black - ööö erre nem is emlékszem talán 22 évente sötétség
    stb stb
    És az örök klasszikus hülyeség:
    ALIEN - Nyócadik utas a halá';)
  • Zedas
    #12
    "És az örök klasszikus hülyeség:
    ALIEN - Nyócadik utas a halá';)"

    Hát speciel szerintem zseniális cím.
  • Zedas
    #13
    Egyébként itt egy szép nagy betmobil kép (nem fekete):

    Pikcsör
  • Zedas
    #14
    Nem volt jó a link, ez már süti:

    http://www.smtunning.com.ar/notas/batmobile/images/TUMBLER3_JPG.jpg
  • winnie
    #15
    a külföldi stúdió nem engedte, hogy változtassanak a címen (a nyolcadik utas a haláls cím meg francia találmány:)
  • IlluminatoR
    #16
    A cím nagyon jó szerintem. Aki ezen vitázik, az elveszett.
  • winnie
    #17
    de a lényeg, hogy tényleg így utólag nem rossz a cím, hiszen szerves része a filmnek:)
  • NEXUS6
    #18
    Végül is szerintem is hülyeség, hülye címeken vitázni.
    Bár szerintem maga a cím is fontos része bármelyik műnek!

    A magyar nem rokonnyelve az angolnak, ezért tök hülyeség ragaszkodni a tükörfordításhoz, "a kezdet", "Így kezdődött", "most kezdődik" stb, sokkal magyarosabb lett volna.
    (Utálom amikor egy reklám szövegét egy az egyben átfordítják és pl kihagynak névelőket ott ahol a józan paraszt magyar meg kiteszi.)

    Szerintem nem jó stratégia, ha a cím furcsaságát csak utólag érti meg az ember. Bizonyos kult filmeknél ugyan bejön a dolog, de azokkal ugye nem akarnak rögtön az első héten nézettségi rekordot dönteni.
  • spR
    #19
    Nem. Az Ken Watanabe.
  • Inquisitor
    #20
    http://port.hu/pls/w/logging.page_log?i_page_id=152&i_param=0372784

    "hiába jobb választás, ha egyszer angolul sem a 'kezdet' címet adták. itt, gondolom, hűnek kellett maradni az eredeti címhez ..."

    Batman Begins
    10 emberből megkérdezve 10 szerint a Begins-et Kezdet-nek vagy Kezdeteknek kell fordítani.
  • vg
    #21
    Tegnap láttam a filmet (Origo Filmklubos vetítés Duna Plazában), és azt kell, hogy mondjam NAGYON KIRÁLY FILM! Az eddigi legjobb Batman film!
  • galocza
    #22
    én szerettem az elsőt is - nicholsonnál jobb joker-mosoly nincs, még akkor sem, ha az alkat nem stimmel - de ettől nagyon sokat várok. hogy kapok-e, majd este kiderül 8).
  • archkoven
    #23
    A nyolcadik utas a halál szerintem is egy fantasztikus cím volt.
    Egy címnek nem tükörfordítást kell adni, ami a nyelvek különbözősége miatt sok sületlenséget szülne, hanem egy olyan találó címet ami megragadja a nézőt.
    Sajnos született pár botrányos is:
    A szomszéd nője mindig zöldebb
    Tökös tekés (bár ez még elmegy)
    Apádra ütök
    Hullázó kedélyek
    és még van vagy ezer.

    A "nyolcadik utas a halál" viszont szerintem az egyik legjobb cím volt amit valaha adtak.

    Batman- a kezdet, szerintem is jobb lett volna.

    A filmet egyébként még nem láttam, de meg fogom nézni, az előző részek nekem csalódást jelentettek, bármekkora sikerek is voltak, de bízom benne, hogy ezen végere jól fogok szórakozni.
  • archkoven
    #24
    "10 emberből megkérdezve 10 szerint a Begins-et Kezdet-nek vagy Kezdeteknek kell fordítani."
    -akkor én a 11-edik vagyok, mert én is kizárólag kezdődiknek tudom fordítani. A kezdet: beginning.
    A begin-nek csak igei jelentése van, főnévként nem használható. Angol alapfok, második óra.

    Függetlenül, hogy ez kezdet, vagy kezdődik, a magyar nyelv nem angol és szerintem a "kezdet" jobb cím.
    Hogy mi milyen hülyeségeken tudunk lovagolni!:)))))
  • Inquisitor
    #25
    Na a fentieket leszámítva erőteljesen érdekel a film engem is :)
  • megrab
    #26
    Nekem személy szerint az eddigi Batman- filmek közül az első kettő tetszett. Az utána következők botrányosak lettek. A Michael Keaton féle filmeknek igazán eredeti hangulatuk van.

    Ezt a részt még nem láttam, de elkezdett érdekelni, inkább, mint Smith-ék...

    A Szereplőkről pedig annyit, hogy rejtélyes módon a Batman filmeket mindig a legnagyobb sztárokkal forgatták le olyannyira, hogy az első néy rész neveit is kár lenne sorolni, szinte minden valamirevaló színész játszott bennük. Más kérdés, hogy egyesek (Tomy Lee Jones , Schwarzenegger...) trágyához adták a nevüket.

    A lényeg az, hogy nekem eddig az etalon az első két rész: a meseszerűség jól összeillett a hangulattal, és a színészek is azt játszották amit kell.
    Lehet, hogy jó az új film, de kíváncsi leszek milyen az új "Batman feeling".
  • vg
    #27
    Az "Batman feeling" egészen más mint a régi. Szó szerint ordítva beszél Batman, nem igazán kedveskedik senkinek, ez eddig szerintem nagyon hiányzott. A képi világ teljesen sötét, Batman-t alig látni, olyan gyors a vágás mikor szinre lép. Van a filmben pár értelmelen dolog (London-t, és Ókóri Rómát is emlegetik a filmben, nóde olyan város, hogy Gotham nincs is, na mind1). A szerelmi szál is teljesen felesleges, szerintem.

    Nagyon várom a DVD megjelenést, kötelező film!
  • winnie
    #28
    10 emberből megkérdezve 10 szerint a Begins-et Kezdet-nek vagy Kezdeteknek kell fordítani.

    persze, csak akkor az alkotók miért gondolták, hogy ez sokkal jobb cím? (ahogy lejjebb is írják, nem véletlenül nem "batman: the beginning" a film címe)

    amúgy a vitát nem is értem, hiszen mint ahogy a cikkben is említve vagyon, a film végén pontosan kiderül, hogy mi volt az alkotók szándéka a címmel és miért pont ez a cím.
  • Nyiri
    #29
    Amivel rohadtul nem tudok kibekulni a Batmobil reszenkenti evulicioja az mocsmanysag fele. Az elso ket reszben ugyanaz a gep volt es valami hihetetlenul jol nezett ki. Sot meg most is rohadt jo. De ahogy a sorozat is ment a gagyi fele (3-resztol kezdve) ugyanugy az auto is. :(

    Ezt a reszt meg nem lattam, de mar most latom hogy az auto valami hihetetlenul ronda.
  • IMYke2.0.0.0
    #30
    LEGO-auto...

  • CrazyTomcsy
    #31
    sztem meg nem ronda, inkább a brutál jelzőt használnám rá :)
    jah, és a régi batkocsihoz képest, ez teljesen, 100%-ig működőképes...
    hát igen, azért érződik, hogy nem két szar kocsiból rakták össze :D (hummer + lamborghini rulz)
  • Picador
    #32
    Egyetértek. Kötelező!!!!
  • Adrian Graves
    #33
    Hmmm. ezifáig még egyetlen batman filmet se láttam (ezt se), de a látványtechnika a shotok alapján egészen pozitív (gondolok itt Katie Holmes-ra :) )
    A cím vitájához annyit tennék hozzá, hogy ha tíz emberből tíz szerint kezdetnek vagy kezdeteknek kellene a begins szót fordítani, akkor az a tíz ember rohadt gyorsan adja vissza a nyelvvizsgáját.
  • Chapell
    #34
    Nah, most jövök a vetítésről. Szépen emgcsinálták, a hallucinációs jeleneteknél az államat keresgéltem. Viszont Wayne bácsi Batman alteregóját valahogy jobban kidolgozhatták volna. Meg ha átvált Batman ruciba, úgy beszél, mint aki az előbb szívott el egy doboz cigit. Egyébként ajánlott! 7.5/10
  • Csaba
    #35
    Hát, nyugodtan lehetne kezdeteknek fordítani, mert sokszor nem szokás szó szerint fordítani az angolt magyarra. Az magyarosabban hangzik, és kész. A Simlis és a szende rémlik valakinek? Annak sem ez volt az angol címe.
    Mondjuk ha a filmkészítők nem engedték a kezdetek címet, akkor nem lehet mit tenni. Egyébként én már tudom is, hogy mi lesz a következő résznek a címe: Batman:Folytatódik.


  • Csaba
    #36
    Az biztató, hogy szinte mindenkinek tetszett, még annak is, aki egyébként nem szereti a Batman-filmeket. Szóval alig várom, hogy lássam!
  • HUNIgor
    #37
    Elmondaná valaki, hogy mit mondanak a végén amiből kiderül miért adták pont ezt a címet a filmnek. Én még nem láttam és kíváncsi vagyok. Aki tudja az írja ide mondjuk fehér betűvel. Így csak az olvassa el aki akarja. Köszi.
  • NuCLEARScoRp
    #38
    Nálam eddig a 3. rész(Mindörökké Batman) volt a nyerő.. a 4. rész nagyon gyengus volt... Remélem ez a 3-ast is übereli!!
  • vg
    #41
    Miért nem olvasod el a cikket?????????????? Arról szól a film, hogy miként is lesz Batman....
  • HUNIgor
    #42
    Elolvastam a cikket!
    "a film végén pontosan kiderül, hogy mi volt az alkotók szándéka a címmel és miért pont ez a cím."

    Én arra lennék kíváncsi Ő mire gondolt.