86

DeskTop Publishing (minden a kiadványszerkesztésről)
  • ILLNeo
    #46
    Mindenki szabin van?!!!????
  • ILLNeo
    #45
    Látom az össze operátos itt b%ssza a rezet!!!
  • ILLNeo
    #44
    Köszi megnézem...
  • munka_gorilla
    #43
    Most hirtelen csak ezt találtam, de még én sem próbáltam ki. Majd talán ma este megnézem, mert lehet hogy nemsokára nekem is szükségem lesz rá. Bár valószínű, hogy én a linuxos verziónál maradok...
  • ILLNeo
    #42
    Köszönöm szépen!
  • munka_gorilla
    #41
    Hmmm... maga a fordito van. (Ti., amivel a dokumentumot a forrasbol generalod) Asszem, valami wintex a neve, de nem biztos. Szerkesztofelulet is biztosan van, de azzal meg nem talalkoztam. Ha lesz idom, utananezek!
  • ILLNeo
    #40
    XP-re nincs ez a progi?
  • ILLNeo
    #39
    Nem becsültem le... csak szerintem ellégé szélsőséges esetekben vesszük igazán hasznát a programnak!!
  • munka_gorilla
    #38
    Gondolj itt viszont arra, hogy pl. egy tudományos értekezésben, egy szabadalmi leírásban, amiben mondjuk hemzsegnek az igen bonyolult matematikai formulák, nem biztos, hogy ilyen egyszerű a dolog.
    Másik fele: ha egy kicsi időt szánsz rá, és beleolvasgatsz a lentebb belinkelt pdf-be, észreveheted, hogy pl. automatikusan történik az új fejezetek új oldalon kezdése, a fejezetek/alfejezetek/al-alfejezetek/(nem folytatom) sorszámozása, a felsorolások sorszámozása, függelékek indexelése, és még egy csomó ilyesmi. Hab a tortán, hogy a végén, amikor az egésszel megvagy, automatikusan legenerálja a tartalomjegyzéket, irodalomjegyzéket, stb.
    Így egy nagyon tagolt, nagy terjedelmű művet is tökéletesen áttekinthetően meg lehet szerkeszteni, anélkül, hogy folyamatosan azzal törődnél, mi hova kerül. Az elején beállítod a kívánt formátumnak, elrendezésnek megfelelő paramétereket, és utána gyakorlatilag csak a nyers szöveget kell beömlesztened, ahol kell kicsit variálnod, a szükséges helyekre betenni a képeket (amiket, ha akarod automatikusan lebegőképként raksz be, azaz a bekezdések hossza függvényében a következő x (általad meghatározott) oldalon ott helyezi el, ahol optikailag a legegységesebb oldalképed eredményezi), és kész is van a mű... És szó szerint vedd, hogy csak elenyésző részét említem a jobbnál-jobb tulajdonságoknak!
    Szerintem ne becsüld le! Még ha tényleg nem is használjuk a "hétköznapi életben", én akkor is hasznosnak tartom, hogy megismerkedtem vele egy kicsit, és biztosra veszem, hogy adott esetben elő is fogom szedni, ha ilyesmi munkám lesz!
    Amúgy meg, ha annak idején nem két nap alatt kellett volna összeraknom egy háromszázakárhány oldalas életrajzi könyvet, amiben rengeteg versrészlet, rengeteg hosszú levélidézet volt, biztos, hogy ebben csináltam volna. Próba képpen megcsináltam az első 15 oldalt. Ég és föld! De hát, maradt a quark, a két nap, és a végeredmény olyan lett, amilyen! :)
    Végül pedig, hogy ne felejtsem el, azért még sem teljesen olyan, mintha pl. notepadban egy program forráskódot írkálnál. Vannak nagyon jó kis grafikus felületű szerkesztők hozzá, mint a mondjuk egy html szerkesztő. És nem mellesleg: teljesen ingyenes!!!
    (Ja, és használ ligatúrákat is... :))
    Na ennyit a propagandáról! :D
  • ILLNeo
    #37
    Na látod ez az... hogy ennyi ideig nem tarthat a tördelés...mert ha megkérdezed a megrendelőt, hogy mikorra kell az anyag azt mondja: tegnep előtre(tehát siess)...

    Matematikai képletek: Illustrator-eps mentés -és Quarkban vagy Indesignban place-elés... ennyi...

    Nem mokányolhatunk össze 3 óra alatt vmit, amit meglehet oldani 2 perc alatt is....
  • magillagorilla
    #36
    Pontosan. Illetve nagyon jó még pl. tudományos folyóiratok és egyéb hasonló nyalánkságok készítésére, főként például komplex matematikai képletek szedésére. Ez az egyik legnagyobb előnye.
    De annak idején én eljutottam vele odáig, hogy akár egy nem túl bonyolult újságot is be mertem volna vállalni vele. Sajnos szinte már mindent elfelejtettem. :)
    Meg nehéz is ám megszokni! Olyan mintha weboldalt szerkesztenél notepad-ban...
  • ILLNeo
    #35
    Ez szerintem tudod kiknek nagyon jó progi... a könyvtördelőknek...(szerintem)
  • munka_gorilla
    #34
    Nos hát nem wysiwyg rendszerű kiadványszerkesztő rendszer...

    Pl. itt találsz róla infót. Maga a pdf is ebben készült. Én egyszer már belemásztam egy kicsit, de nagyon sok idő kell hozzá, sajnos az pedig nem áll rendelkezésemre. Ellenben ha megtanulja az ember igazán jól használni, akkor tipográfiailag kifogásolhatatlan minőségű munkát tud kiadni a kezéből!
  • ILLNeo
    #33
    Erre gondolsz?
    Mit tud amit a Quark vagy az Indesign?

    Ránézésre egyáltalán nem hasonlít egyikhez sem... és nem grafikus a felülete



    Soha nem hallottam róla....
  • munka_gorilla
    #32
    Beleolvastam... és jut eszembe: Latex-et használtatok már?
  • ILLNeo
    #31
    Kössz a tippet...
  • artschiatwork
    #30
    itt nézzetek szét, nekem is elég sokat segítettek 1-2 dologban
  • magillagorilla
    #29
    Hát akkor nekem az indesignra átállás is hiú remény, pedig kipróbáltam volna...
    De hát annyi minden munkánk van, amit elég régóta csinálunk quarkban rendszeresen, hogy hetekig tartana mindent újra megcsinálni indesignban. :(
    Azért lehet, hogy majd megnézem, és ha valami újdonsült munka jön akkor megpróbálom abban.
    Akkor jól értettem, hogy egy acrobat distiller-szerűség is van benne?
  • ILLNeo
    #28
    E felöl nagyon rossz tapasztalataim vannak.... 6os quark például hiú remény.....

    A 4eset még csak csak de pluginek nélkül,mert különben szétesnek a fontok vagy vagy eltünnek a képek.....

    A másik probléma lehet még esetleg a facing page, style sheet és hasonló plussz opciók a programon belül....

    Egy szó, mint száz fölösleges időpocsékolás....

    Ami quarkban készül az úgy is kerül nyomdába az indesignnal egyetemben...
  • munka_gorilla
    #27
    ok... :)
    lehet quarkot importálni bele?
  • ILLNeo
    #26
    Várjál nem arról van szó, hogy ezzel a 3-mal nem lehet csak, hogy ha a DTP-s program rendelkezik olyan opciókkal, mint amivel a grafikát csinálod, az lényegesen meggyorsítja a munkádat, mert nem kell programból programba rohangálnod mert Te ezt meg ezt találtad ki... ennyi....

    Egyébként ezzel a három programmal mindent meg lehet oldani én is úgy gondolom....ezért mondtam csak, hogy az indesign több funkciós... nyomás és postscript előtt megnézheted benne a plateteket...meg ilyenek ami egy csomó hibalehetőséget kizárnak....
  • ILLNeo
    #25
    Egy apró kis példa: Font Drop Shadow...
  • munka_gorilla
    #24
    Gzőzz meg!
    Mi az, amit photoshop+illustrator+quarkkal nem tudok megcsinálni, de indesignal igen?
  • ILLNeo
    #23
    Gyorsaság hatékonyság szempontjából Quark

    Design Art ====Indesign
  • munka_gorilla
    #22
    Nesze Neked Dance Tuning Party!
  • munka_gorilla
    #21
    Hehh, ugye most nem fogtok itt PC kontra MAC vitába kezdeni???
    Ezt már hallgattam eleget! Szerintem pl. mindkettőn lehet dolgozni. Mindkettőn dolgoztam is (most már csak pc-n), és mindkettővel meg voltam elégedve. Szóval nem hiszem, hogy ez itt a lényeg!
    Inkább tényleg valós problémákról kellene beszélgetni.
    Pl. engem ne kérdezzetek InDesign-ról, mert az életben nem használtam még! Igazából nem nagyon tudom, miért olyan jó? Nekem eddig megfelelt a Quark...

    Ellenben: Valós probléma!!!
    Nincs véletlenül olyan pc-s postscript fontotok, amivel tudok normális román ékezetes betűket írni? Valami egyszerű, helvetica-szerű...
  • ILLNeo
    #20
    Majdnem négy éve reklámügynökségeknél Mac -en tervezek és tördelek... Arról én nem tehetek, hogy Te eddig csak PC-n dolgoztál...

    Egyébként pedig pontosan az esetleges problémák megoldására hoztam létre ezt a topicok csak, amint látod egyenlőre még nem túl népszer?...

    Örülnék, hogyha előbb megbizonyosodnál valamiről utána kritizálnád...

    Nem véletlenül, hogy Mac-es képeket raktam be...

    De örülök, hogy végre van egy hasonló kaliber? ember is a topicomban....


    Köszöntelek!


    Tedd fel kérdésed és együtt megoldjuk!!!!
  • PiR8
    #19
    Namost azzal, hogy kimásoltad a szoftver.hu oldalrol, mi van a CS2-ről uj info, illetve csináltál egy szép képet ide legfelülre, még nem lesz DTP-s ez a topik. Hozzáteszem, MAC-es képeket is igen ritkán látni. Tulnyomórészt PC-s szerkesztőségek vannak, bár a nagyobb ujságoknál valóban MAC-en tördelnek. Én még nem, bár tervbe van véve egy MACmini.
    Te melyik ujságnál tördelsz vagy bármi???
    Lehetne például olyan dolgokat is ideírkálgatni, hogy egy-egy problémának mi a megoldása.. nekem is volna pár dolog, amiben spec nem tok rájönni, h indesign-ban hogy lehet megoldani...
  • ILLNeo
    #18
    Az Adobe Creative Suite 2 egyes elemei az eddigi jó tulajdonságaikat megtartva, újabbakkal bővültek. Anélkül, hogy belemennénk a részletekbe, néhány fontos képességet emelünk ki, ami megmutatja azt, hogy mekkora a fejlődés.

    Adobe Acrobat 7 Professional
    A program egyik legnagyobb előnye, a Kibővített megjegyzések. Ezt használva mindenki, aki az ingyenesen letölthető Adobe Reader PDF-olvasót használja, beleírhatja megjegyzéseit az Acrobat PDF-dokumentumokba, amennyiben ezt az Acrobat 7 Profeissional programban engedélyeztük.

    Adobe Photoshop CS2
    A program segítségével mindenekelőtt jelentős időmegtakarítást érhetünk el: pillanatok alatt készíthetünk elképesztő eredményeket az Eltűnési pont <(Vanishing Point)/i> eszközzel, mert a klónozó, festő, beillesztő eszközök mind az általunk meghatározott perspektivikus felületen működnek. Ettől kezdve már könnyedén javíthatjuk a perspektivikus képeinket is. Szintén nem feledkezhetünk meg az Intelligens elemek (Smart Object) pontról sem. Többé nem kell attól félnünk, hogy a vektoros kép minősége - a Photoshop programba beágyazva - minden módosításnál (forgatás, nagyítás, kicsinyítés) romlik. Az Adobe Illustrator fájlok importálás után is megtartják vektoros tulajdonságukat, így a minőségük nem romlik szerkesztés közben.

    Adobe Illustrator CS2
    Itt mindenképpen szükséges kiemelni a Vektorizálás (Live Trace) képességét, amelyért az Adobe Streamline új, továbbfejlesztett változata felel. Használatával a egy pixeles képből komolyabb megerőltetés nélkül készíthetünk vektorosat.

    Adobe InDesign CS2
    Az Objektumstílusok (Object Styles) olyan eszközt ad a kezünkbe, amivel már nem okoz többé problémát, ha több elemnek ugyanazt a stílust szeretnénk adni (árnyék, kitöltés, körvonal...). Mostantól már ugyanis a szöveghez hasonlóan a stílust is meghatározhatunk, így a látvány nemcsak egységessé válik, hanem könnyedén módosíthatjuk is egyszerre mindegyik elemet. Másik jól hasznosítható képessége, hogy ha az Adobe Photoshop és az Adobe PDF fájlok rétegesen készültek el, akkor InDesign-ban ki tudjuk választani, mely rétegek vagy rétegszedők (layer comp) látszódnak, vagy kerülnek kinyomtatásra.


    Az Adobe Creative Suite 2 szoftvereket külön-külön tudjuk kipróbálni, vagyis a csomag egyes részeinek összehangoltsága csak a teljes verzióban él. Ettől eltekintve viszont minden mást megtalálhatunk az új változatokban, így 30 napon keresztül - eddig tudjuk használni őket - semmi sem szabhat annak határt, hogy megismerjük a programok sok-sok újdonságát.


    forrás: Szoftver.hu
  • ILLNeo
    #17
    Az Adobe Creative Suite 2 újdonságai közé tartozik az Adobe Bridge, ami tulajdonképpen nyilvántartóként üzemel...

    Képek, memória, kreativok, stock photos, vectors...stb.

  • ILLNeo
    #16
    Az indesign-ba ha beillesztünk egy *.psd-t akkor lehet ki- bekapcsolgatni rajta a layereket.

    Mindezt bizonyítja a lenti kép is...
  • ILLNeo
    #15
    N

    A kezelő felület egyáltalán nem változott de viszont az opciók annál inkább
  • ILLNeo
    #14
    Az Indesign CS2 kezelő felülete
  • Nadi
    #13
    Photoshop 8.0 CS-m van.
  • Nadi
    #12
    Nincs FM 2005-ös oldalam!
  • ILLNeo
    #11
    Ajánlom mindenki figyelmébe a Kreatív honlapot (persze annak, aki még nem ismeri)




    Kreativ.hu
  • ILLNeo
    #10
    Volt már szerencséd a Abobe CS 2 szoftvercsomaghoz?

    Adobe CS2
  • ILLNeo
    #9
    Ez az FM2005 a Te oldalad
  • ILLNeo
    #8
    Még beta de lesz egyszer szebb is
  • Nadi
    #7
    Jó az oldalad!