48
  • koppi85
    #48
    Én könyvtárból vettem ki, úgyhogy ha csak elolvasni szeretnéd akkor ott is megpróbálhatod. Több verzióban is van a könyvtáraknak.
  • bippo
    #47
    Librin kint van, gondolom rendelni kell.
    http://www.libri.hu/konyv/galaxis-utikalauz-stopposoknak-2.html
    De külön könyvek is vannak.
    Bookline-nál csak 3:
    http://bookline.hu/search/search!execute.action?inner=true&__checkbox_searchInAntique=true&searchfield=douglas+adams&searchInAntique=true&tabname=konyv


  • mate1260
    #46
    hol lehet beszerezni azt amelyikbe mind az öt benne van???
    Please Help!!
  • Barnagekko
    #45
    Én beültem a családdal végignézni a filmet... apám - aki egyébként nagy Galaxis Útikalauz fan - már szinte sírt a röhögéstől, a film végéig. Nekem nagyon tetszett, el is olvastam a könyveket. :)
    Tény, hogy nem nagyon ragaszkodik a könyvhöz, de még sztem így is jobb, mint a SW 3 - pláne, hogy eleve egy kicsit új folt a sc-fi filmek palettáján, nem a túlvezérelt lézerkard csattogtatások, vagy lézer-fézer tüzek a nyerők. ;) Na jó, nem ez az egyetlen ezektől mentes film.
    Csak az volt a fura, hogy az egész moziban voltunk hatan, a másik kettő egy kiscsaj és egy öreg néni volt... :D
    De még valami: a Galaxis Útikalauzból már képregényt is csináltak...
  • Santoro
    #44
    Ilyen szart még életemben nem láttam!!! Aki még nem látta NE is nézze meg!! Inkább olvassa el…
  • cain
    #43
    hhhááááát, ebben a filmben két dolgon tudtam röhögni. marvinon, meg a kenyérpiritón. :D
    inkább ne csinálták volna meg. sokkal jobb, ha a könyv alapján a fantáziájára hagyatkozik az ember. bár az angol humort kedvelők még szórakozhatnak is rajta.
  • Fender
    #42
    kurrrrrrvaszar film.... megnenézzétek
    tiszta csalódás volt az egész
  • FTeR
    #41
    nem mintha bárkit is érdekelne 1 ilyen kihalt topikban, de sztem a film vége jobb mint a tv sorozaté (asszam az teljesen követi a könyvet). A sorozatban kicsit összecsapott lett és nincs happy and se :)
    végülis a filmban minden benne van ami abban, csak a sorrend más és néhol a vonatkozás is megváltozott :)
  • FTeR
    #40
    ááá, a mozifilmben benne van az a robot, ami a tv sorozatban a marvin (a depis robot). A vogan bolygón amikor a szöke 2 fejű srác felfedi kilétét (elnöknek) :D
  • FTeR
    #39
    nem tudod te, h én milyen gyorsan tudok olvasni :)
  • Kazak
    #38
    A bontásvezető a League of Gentlemen-ben is szerepelt (a BBC Prime-on lehetett látni tavasszal). Az nagyon durva volt. :)
  • Inquisitor
    #37
    Szerintem sokáig tartan elolvasni az 5 kötetet, meg ha nem a könyvet olvasod el elöször, akkor nem okoz nagy csalódást :)
    Igaz nekem azzal együt se okozott. ;)
    Ellenben a poénok jó része vagy akkor lesz érthető ha olvastad a könyvet, vagy ha elég "véjtfüllű" vagy az ánglius abszurd humorra.
    Szerintem.
  • FTeR
    #36
    huh, hatalmas dilemmában vagyok segítsetek. nem olvastam a könyvet, sőt nem láttam a tv sorozatot és a rádiósat sem. ellenben mindegyik megtekintésére lehetőségem van.
    kérdés, nézzem meg a mozifilmet és élvezzem, majd olvassam a könyvet, h azt jobbnak találhassam és a több és a többi.
    vagy olvassam el a könyvet, mint az szokás, és csalódjak a filmben.
    esetleg szépen időrendi sorrendben mennyek végig az összesen.
    előre is köszi, :)
  • winnie
    #35
    akkor menj el egy feliratos oldalra szedj le egyet. vagy használd a google-t.
  • drow3
    #34
    Tudna nekem segiteni valaki? ehhez a filmhez keresek feliratot!!!!
    Előre is kösz!
  • Lee732
    #33
    Így már értem:) Szerintem ez a film csak azoknak tetszik, akik olvasták a könyvet. Úgy talán a poénok is érthetőek.
  • Inquisitor
    #32
    Nem a lapát volt vicces, csak rávilágított arra a kérdésre, hogy a Vogonok mitől olyan hülyék és lapos az orruk ;)
  • Lee732
    #31
    Most komolyan, mi vicces azon, hogy egy lapáttal pofán csapnak? Az ilyen poénokat már csak B kategoriás vigjátokban látom. Lehet, hogy jó a könyv, de a filmről legszívesebben már az első tíz perc után kimentem volna.
  • Inquisitor
    #30
    "... de a "kihagyott" poénok jó része vizuálisan előjön itt-ott!"
    Például az épí... bontásvezető, aki Dzsingisz kán leszármazottja :)
  • Inquisitor
    #29
    Olvastam D.A. könyveit, és imádom is őket. De annak ellenére, hogy Ő maga írta a forgatókönyvet, SE vártam, hogy pont ugyan az legyen.
    Saját bevallása szerint eléggé depis hangulatban készült az "eredeti" mű, azért is robbantják fel a földet már az elején benne, ellenben ez a film már az idősebb D.A. műve.
    Sokkal életigenlőbb, és átüt rajta a harcos, földért aggódó D.A. szellemisége. Szerintem.
    Amúgy meg kihagyott poénokról:
    Kb a fele maradt ki a poénoknak (nem kevés új lett viszont bepakolva), de a "kihagyott" poénok jó része vizuálisan előjön itt-ott! Csak figyelni is kéne néha.
    Másrészt sajnálom azokat, akiknek nem jött le a sok abszurd, angolos és/vagy D.A.-s poén, ők valószínüleg nem is értették a poénokat.
    Pedig jó volt.
    Az meg a Jenki szellemiségből fakadó dolog volt, hogy USA-ban nem volt befutó, de ezt akkor megjósolták, mikor a filmet még csak elkezdték forgatni :(
  • gz8
    #28
    Hagyd csak... Az ilyen hozzáállást hívják úgy, hogy szent együgyűség.
  • Yeti
    #27
    Nem tudod mit hagysz ki. Dehát ez már legyen a te bajod.
  • Lee732
    #26
    Ilyen gagyi vígjátékot még életemben nem láttam. Egy poénon nem tudtom rögögni. Lehet hogy nagy kultusza van a könyvnek, de ezután a film után biztos nem fogom elolvasni.
  • neonlight
    #25
    Na en is megneztem. olvastam a konyveket is, de mar orabban, az emlekek kisse elhalvanyultak mostanara.
    Nekem nagyon tetszett a film, annak ellenere, hogy sokat kinyirbaltak belole a konyvhoz kepest (nem is tehettek mast).

    A vegere megbaratkoztam azzal is hogy Ford neger (talan jobban is jott hogy karakteresen kulonbozott Arthurtol..), Trillian (Zooey Deschanel) pedig annak ellenere hogy nem volt szoke nagyon jol jatszott es jol is nezett ki :)

    En nagyon rosszat vartam, azt hittem keptelenseg a konyvet elvezhetoen vaszonra vinni, de pozitivan csalodtam. A sok valtoztatasra szukseg volt ahhoz, hogy filmen is elvezheto maradjon a tortenet.
  • Thanks
    #24
    Szerintem jó lett ez! Nyílván nem hasonlítható a könyvhöz, mert az utánozhatatlan, de nagyon tetszett. Engem személy szerint egyáltalán nem idegesítettek az eltérések (amiből mondjuk gyakran több volt, mint hasonlóság), mert így is jó volt, ráadásul DNA írta a forgatókönyvet. Zaphodot és Marvint kiemelném, rohadtul jók voltak. De a többiek is. Meg az a jelenet, amikor berontanak a vogonokhoz visszaszerezni Trilliant. Arthur Marvin karjával
  • Zocsi
    #23
    Gyenge adoptáció. Hatalmasat csalódtam, annak ellenére, hogy angolul néztem, de ezek az angolok nem tudnak érthetően artikulálni... :(
    A bolygógyár fenomenális. Az a baj vele szerintem, hogy a könyvben rengeteg poén van és mindenkinek más a kedvence, és a rendező is a sajátjait válogatta bele, így sokan csalódnak a hiányosságok miatt... Kár érte, pedig naon vártam!
  • FTeR
    #22
    maga a könyv is egy az eredetihez nem ragaszkódó adaptáció, akkor a film minek ragaszkodjon?
  • Cat #21
    "a trilógia mind az 5 könyvét imádom"

    :)
  • hopp
    #20
    kicsit én is csalódtam benn.. a dialógusok nagy része tulságosan le van redukálva a könyvhöz képest, a legjobb poénok kimaradtak :|
    azért egyszer nézhető, de nem az év filmje, az biztos.
    flashynek igaza van: aki nem olvasta a könyvet az csak néz, hogy mivan?! aki meg olvasta, az meg már előre röhög, hogy na, most jön a legjobb rész, ami aztán mégse jön :(

    azért a bolygógyárat szépen megcsinálták :)
  • Flashy
    #19
    a rajongóknak azért nem tetszik mert vázlatos és nagyon eltér a könyvtől, annak aki nem ismeri a könyvet meg egy hatalmas értelmetlen zagyvaság az egész. nekem akkor se tetszik ha DA írta a forgatókönyvet. de a trilógia mind az 5 könyvét imádom.
  • BiroAndras
    #18
    "én nem olvastam a könyvet"

    Sűrgősen pótolni !
  • RocketyATwork
    #17
    a megoldás 42 szerencsére
  • p00h
    #16
    én nem olvastam a könyvet (lehet ez volt a baj), de megnéztem a filmet és sztem elg gyengus volt... tipikus angol humor, soxor erőltetett poénokkal , csak 1-2 jó poén volt... nem mintha nem szeretném angol humort, monty rajongó vok, de ez nemvolt 1 nagy vmi... könyvebn biztos jó, de így nagyot csalódtam...
  • Picivizipaci
    #15
    Hát eddig nem akartam, de most már elolvasom a könyvet.
  • winnie
    #14
    ember! nyilváníts véleményt, ne csak azt köpködd be iqnulla módra, hogy sz*r. annka mi értelme van?
  • irkab1rka
    #13
    ja, bocs Zedas, nem olvastam a postodat, csak most :))))
  • irkab1rka
    #12
    "de a remény hal meg utoljára."

    A faszt.

    A bábel hal meg utoljára. höhöhöhöhöhö
  • Meridian
    #11
    Szerintem nagyon cool ez a film... végre nem egy erőltetett hányás az egész, mint pl. a star wars 3.

    Mellesleg a 80-as évek sci-fi filmjeinek feeling-jét árszstja magából, ami persze nem csoda... :-))))
    Elég csak ránézni Marvinra... :-)))


  • Hmuda
    #10
    Nekem kimondottan tetszett. Még a golyófejű Marvint is megkedveltem. De a sorozatbeli Marvin modell feltünése kisebb vihogást váltott ki belőlem és a többi néző nemtudta mi a vicces azon, hogy Arthurék nyomakodnak az idegenek között. :D
  • HUmanEmber41st
    #9
    Ha százszor töröltök se fog tetszeni..