67
  • Oldern the 1st
    #67
    Egy éve használom a 120 gigás Maxtorom, semmi baja :D
  • szombi
    #66
    Mondjatok amit akartok, de a Quantum-ot ne dícsérjétek...
    A tipikus jellemzők: pörgés mint egy halk Boeing747, töltés mint egy német géppuska. de amúgy jó...
    Egy érdekes mesét mondok a nemrég vásárolt, samsung 160GB-SATA vinyómról:
    Egy héttel a vásárlás után történt egy affér. Éppen a belső(kollégiumi) hálóról töltöttem nagyban,
    amikor a töltés kellős közepén kék halál(WinXP), mert ,,kernel write error'' történt, de nem sikerült elolvasnom,
    mert a gépem azon nyomban újraindult. Megintcsak zavartalanul, sebességcsökkenés nélkül használom tovább,
    majd elkapott a hév: be kéne fejezni a letöltést. A letöltés iszonyú lassú lett, és... RESTART
    Újratelepítettem már 3-szor a windóz-t, de ugyanez. A hálókártyához másik drivert szereztem,
    és a sebességcsökkenés elmaradt. töltés közben netezni akarok, és... RESTART
    Egyik szobatársamnak megosztottam a vinyómat(nem ftp-n, hanem MSWIN-hálón), hogy rátegyen egy DVD-t.
    Mondanom se kell, hogy a művelet kellős közepén megszakadt a kapcsolat. megnézem a gépem: RESTART
    A szervizben többször is átnézték, de nem találtak hibát. De azért kicserélték.
    És láss csodát! Azóta megszűnt a hiba. Én a gyorstárra gyanakszom, ami nem mozgó alkatrész...
  • FtranX
    #65
    A melegedés nem elsősorban a kapacitástól függ, hanem a fordulatszámtól és az elektronikától. Egy-egy "széria" eltérő kapacitású modelljei legtöbbször csak bennük lévő lemezek számában különböznek.
    Amúgy ma már nem mernék vinyót hűtés nélkül használni. Tavalyelőtt a 60-as Maxtorom is rakoncátlankodott a nyári melegben. Legutóbb egy ismerősnek meg két 80-as Samsungja ment tönkre egymás után, mire szóltam neki, hogy a vinyók nem igen szeretik, ha rosszul szellőző házban, külön hűtés nélkül tartják őket 30 fokos nyári melegben.
  • soulhunter
    #64
    van 200as és 120as maxtorom...
    az aljára kellett vennem kifejezetten vinyohűtő ventit,de amugy halk (amikor épp nincs 180%ban töredezve) :)
    csak jot tudok irni rola a melegedésen kivül :)

    viszont annyi érdekelne,hogy melyik online áruházban lehet rendelni 400 GB-set? mer igértek nekem mindenféle szupert,aztán soha nem lett semmi,és még 1 üzletben sem lehet rendelni sem,legalábbis se bp-n,se győrben nem jártam sikerrel...

    mindenhol a max. az 300GB,de az nekem kicsi lenne,mer a mostani 320-am is be van telve :)
  • Hegyikecske
    #63
    Hmm most bírom h elkezdi sorolni a tapasztalatait... Ebből csak az derül ki h minden cégnek voltak ballövései meg jó szériái is... Általánosan: a Maxtort szokták ajánlani mert jó az ár/érték viszonya, vagy a Samsungot mert halk és megbízható... Nekem nincs egybe 120gigás winyóm( 80+40Maxtor) de 120fölé nem is mennék winyóban... Az 500ast se próbáltam de 160as már volt a gépemben és úgy melegedett mint a veszett fene, 80as winyót még nem láttam leégni, ez inkább kapacitás mint márkafüggő sztem!
  • dez
    #62
    "Tápegységtől is függ? Túlfeszt kaphat vagy miért?"

    Valahogy úgy. Pl. egy oszcilloszkópon nézve a PC-s tápból jövő fesz nem egy szép egyenes vonal, hanem - a kapcsolóüzem miatt - "tüskés": pillanatnyi túlfeszülségek vannak. Persze ezt próbálják kondikkal kisimítani, ez adott esetben jobban sikerül (jobb kondi -> drágább kondi [+ jobb áramkör] -> márkásabb táp -> drágább táp :) ), más esetben rosszabbul. Az alaplapon is vannak erre plusz kondik (tehát az alapfeszültségeken is), és a vinyón is (ami ne felejtsük, közvetlenül a tápból kapja az áramot), de utóbbiak - helyszűke miatt - kicsik, nem sokat segítenek, jut a tüskékből az egész elektronikának.
  • Zsoltika 007
    #61
    "Samsungot is, arról már 2x elszállt a partíció, amikor másik gépbe tettük." - Ilyenről még nem is hallottam.
  • BiroAndras
    #60
    Nekem csak egy Maxtor halt meg, pedig jópárat használok. A cégnél meg tucatjával evttük, és nem volt gond. De kipróbáltam egy Samsungot is, arról már 2x elszállt a partíció, amikor másik gépbe tettük.
  • Bandee1987
    #59
    Nekem egy 120 gigás Seagate Barracudám van, kb. másfél éve vettem, és azóta sem volt soha semmi baja, csendes, szóval én seagate-et ajánlom.
  • Zsoltika 007
    #58
    Nekem a maxtor volt az új gépemben (ház venti nuku) 47-49 fokos. Most a samu stabil 35 fokon megy.
  • gz8
    #57
    Mértétek már működő 80 vagy 120 gigás Samsung hőmérsékletét? Próbáltátok az oldalán tartani a praclitokat kb. 10 másodpercig? Nem hiszem, hogy az 55-56 fokot sokáig bírná bárki is.
  • Zsoltika 007
    #56
    Szerintem az IBM-ek nagyon jó vinyók voltak. Igen megbízhatóak. Ez a füstöléses dolog nem volt annyira jellemző.
  • Főgonosz
    #55
    Szerintem inkább IBM, ha meg is köveztek érte....
    nálam 3 éve megy egy 120Gb-s darab napi 24 órában és semmi baja.
    Igaz egy kicsit korábbiból 2 egyszerre füstölt el.....
  • Zsoltika 007
    #54
    Én már kérdeztem (Közepes cég) és volt már hogy vissszakerült majdnem a Maxtorok 50%-a bizonyos szériákból. Azóta nem is nagyon erőltetik a dolgot.
    Tápegységtől is függ? Túlfeszt kaphat vagy miért?
  • dez
    #53
    Nálam egy 120-as Seagate ~2 éve megy 24/7-ben. Semmi baja. (És totál halk.)
    Vagy egy kisebb Samsungom is, az még csak 2 hónapos, de az újkori hangtalanságból fokozatoasan kezd sípolni.
    (A vinyók élettartama erősen függhet a tápegységtől is...!)

    Persze kivételek mindíg vannak. Inkább egy nagykert kellene megkérdezni, miből mennyi jön vissza. (Ők persze nem verik nagy dobra.)
  • Caro
    #52
    Jujuj. Maxtor vinya az nem jó. Annyi elsült már a környezetemben, én inkább nem vennék.
    Inkább megvárom a Seagate/Samsung vinyókat, azok elég jól bírják.
  • PlayStation2
    #51
  • Zsoltika 007
    #50
    "Szerintem jó maxtor! ha vkinek tönkrement akkor az nem a szakszerű kezelésből adódott!"
    Bakker!! Bent volt a házban nem rack-ben és jól volt hűtve. (Házventi alatta volt)Most ebben mi a nem megfelelő?? LOL
  • Cat #49
    http://www.sg.hu/cikkek/13014
  • Aramir
    #48
    Én úgy emlékszem, a Maxtor felvásárolta a Quantumot.
  • Megamanó
    #47
    Quantumból letta Maxtor? Még viszonylag új vagyok a témában, tucc erről vmi linket adni, vagy ha nem hosszú sztori, akkor ide is beírhatod, ha glod, mer érdekelne a téma. Amúgy van két 80 asom, egyik Maxtor, másik Seagate, a Maxtor másfél éves, eddig semmi baja. A Quantumok meg sztem nagyon megbízhatóak, egy 4 gigásom van, elég régi, de még mindig nagyon jól megy, csak hangos. De csak rekkben használom. Remélem nem voltam túl hosszú. :)
  • Hegyikecske
    #46
    KHM javítás Seagate.. És 120gigás winyó fölé, (egyben) nem is nagyon mennék mer ha az elfüstöl akko télleg gáz van..
  • Advanced User
    #45
    Jók lesznek ezek megvelelő HDD hűtővel, mert a fő gond úgyis a melegedés lesz.
  • Hegyikecske
    #44
    Szerintem jó maxtor! ha vkinek tönkrement akkor az nem a szakszerű kezelésből adódott! Persze h jobban melegednek mer eleve a sebességre állnak rá de nekem az ilyen senegate meg hasonlók nem teccenek, vagy samsung vagy maxtor... Nekem is van egy 80+40Gb-s már 3éve, és semmi bajom nincsen vele.
    VIszont el nem tom képzelni hogy lehet ekkora winyót (legális) adattal megtölteni... Szal nekem ez ma kicsit soknak tünne :) Viszont mai viszonylatban ha nézzük akko meg már mér nem 1Tb-s?
  • KDOG
    #43
    Maxtor ? :)
    Van egy pár a kukában, quantum egész jol birta anno (mintha nem is egy cég lenne... ugy megváltoztak), bár ott is volt egy nagyon csunyán megdöglött winyom.
    Azota seagate, vagy WD :)
    És láss csodát, egyik se ment tönkre, napi kb 18 orás folyamatos használat mellet.
  • Zsoltika 007
    #42
    Az igazság odaát (Taiwan-ban) van.
  • HuHa
    #41
    Másnak meg WD vinyók halnak be, megint más óvott a Sansungtól, mert neki azok haltak be. Biztos akadnak szép számmal kiégett Seagatek is. Akkor hol az igazság?
  • Zsoltika 007
    #40
    Én is így vélekedtem még az esetek előtt...
  • Yv@n
    #39
    120as SATA maxtorom, megjött a boltból, megparticionáltam, megformáztam, elkezdtem rá másolni, és még aznap este meghalt :)
  • Yv@n
    #38
    Nem csak jobbna melegszik, de sokkal kevesebb üzemóra után kezd vinnyogni, még a samsungokhoz képest is. Seagate eddig a legcsendesebb, és hát 5 év garancia...
  • HuHa
    #37
    Sima mezei PATA Maxtorokkal semm ibajom nem volt eddig. a 60 gigá már 3 éves lassan, a 200 gigás fél éves. A 4 gigás Quantum Fireballom meg 4x esett le földre, és még mindig semmi baja. És a Quantumokból lett a Maxtor. Én megbízom ebben a márkában.
  • Inquisitor
    #36
    Én szoktam fikázni a M-t, igaz joggal, de normális hűtás esetén (legtöbb júzernél NAGYON NEM jellemző!) nem szokott gáz lenni.
  • Ceb
    #35
    A hőmérséklet nem gáz én mindig a házon melegítem a lábamat ha fázik :D
  • Zsoltika 007
    #34
    Nekem is van még 1 de azt csak akkor teszem be a rack-be ha kell róla valami. Amúgy 2 napja cseréltem, most samsung van beépítve. (Eddig fordítva volt, és hatalmas különbség van zajban és hőmérsékletben)
  • Ceb
    #33
    Az enyém is már vagy másfél éves. 120GB-s
  • Zsoltika 007
    #32
    A maxtor kaki ezt tudja mindenki. Zajos és meleg. Csak hát olcsó és gyors. Nekem is kihalt már 2.
  • atomfal
    #31
    Igen én láttam és van is neke!!:P
  • Chriss745
    #30
    Háát, nekem ebben az évben már elpukkant 3 120-as Maxtor egymás után.

    Egyik haveroomak meg egyszerre halt meg a két 120-a...

    Inkább a stabilitásra kéne menni, mert itt még a RAID se segít (egyszerre halt meg a két, RAID 1-ben lévő winyóm...)

    Látott már valaki 3 hónapnál tovább működő 100GB-nál nagyobb Maxtor-t?


    I LOVE MAXTOR!!!
  • L3oN
    #29
    Hát mit ne mondjak a maxtorrol. Számos helyről hallottam hogy ha teheted seagate. Igaz nincs nagy ár különbség de mégis. Most samsung elég jól megy de mindegyikben előfordulhat széria hiba. Tehát ha úgy vesszük mindenki más winyóra zavaz hogy melyik a jó, mert mindenkinek más winyo hal meg. Nekem csak quantum és seagate winchestereim voltak, és elég sokáig bírta mind. Maxtorral 1 gond van hogy jobban melegszik mint a többi(ez persze hűtővel orvosolható)és ez nem tesz jót a szerkezetének.Főleg az elektornikája melegszik jobban. Cikkre témájára rátérve nekem 500GB sokáig elég lenne. most tartok ott hogy a 80gb kezd kevés lenni de még bírom vele a munkát. :D
  • 12346
    #28
    500mb?:)