176613
banner
  • Harlekin
    #149340
    ja ja ja a kinectet nem érdekli persze persze itt meg igen!!!

  • arty
    #149339
    amugy ügyes a kiscsaj :)
  • arty
    #149338
    Ténylegnemár. Az egyik 100%-ra akkor ad pontot, ha jót nyomtál, a másik meg... általában.

    Csaj is egy ponton elcseszte a lábával és érdekelte a játékot? dehogy, a kinekt vszeg meg se látta...
  • Harlekin
    #149337
    Na ne már ez még viccnek is rossz!

    Ez valóságos tánc mozgást igényel!



    Ez meg a viccen kívül még azt,hogy a lábad használod a kontroller nyomógomb nyomkodására.




    Azért tényleg ne már!!!!!!


  • DummyBoy
    #149336
    Kicsit túlbonyolítod ezt a dolgot, nem? :)

    Mert ebben az esetben arról van szó, hogy adott egy extra eszköz, ami leegyszerűsíti a nézelődést, úgy hogy követi a fejed mozgását a kamera, és ezeket az adatokat a játékok felhasználják a kameramozgatásra vagy épp a karakter extra mozgásainak kivitelezéséhez (Kihajolni a fal mögül pl ...)

    Lehet nem a legtökéletesebb megoldás, de az egyetlen ami elérhető jelenleg :) (Na jó, nem az egyetlen, ezt billentyűkkel is meg lehet valósítani, csak az még gyengébb :) )
  • Moby
    #149335
    Hápedig sokban hasonlított a google glassre!
    Külsőleg. Távolról. Nagyon távolról :DD
    gyakorlatilag ezt valósítottam meg valamivel őelőtte. később implementáltam is a srác demóit, megvannak a mai napig :)
  • arty
    #149334
    nem is értem, hogy nem lett belőle kváziszabvány? :D
  • Moby
    #149333
    Amit én építettem anno a progizáshoz, az egy wiimoteból, két infraledből, és két kilencvoltos elemből állt, amik egy szemüvegkeretre voltak szigszalagozva :D
  • Moby
    #149332
    Én ezt értem, de a kicsit kötekedésed arról szól, hogy elvi hibás vs. sokanhasználjákénisszeretem. Nem állítom, hogy nem használják sokan, mer nem tudom. Az elvi hiba nem ebből származik, habem azon egyszerűségéből, hogy miközben a 3d megjelenítés az euklideszi teret képezné le, ez a térnek olyan absztrakciója, ami totál idegen az embernek. Ha használod, akkor tudod, hogy miért, MAXIMUM elfogadod ilyennek. De ez az elfogadásod nem ellentéte a hibának, csak toleranciája.
    Hozzáteszem az oculus is hibás (nem azonos fókusz és konvergencia pont miatt), de jóval kevésbé.
  • DummyBoy
    #149331
    Semmi gond, nem veszem magamra, de ugye ez fordítva is érvényes? :)

    A szimulátorosok nagy része megelégedéssel használja mai napig a különböző alternatívákat, én csak point modelleket építettem, meg kamerákat tesztelgettem:

    Itt olvasható :)
  • Moby
    #149330
    Háfigyi, semmi személyes, de kakkantom le, hogy te mit hiszel, és mit nem.
    Miért kéne tudjak jobbat??? Ha valami nem jó, az helyett akkor kell működő alternatíva, ha problémát old meg. Csakhogy a nintendo óta nem képes kezelni az iparág azt azt az axiómát, hogy a mozgásizék olyan izgalmas megoldások, amire ma sem találja senki a problémát.
    Pontosan mit is építettél? :)
  • orichalcos
    #149329
    Chronusmax-ról kezdő infó. Haver vett ugye, most próbálgatja.

    Amúgy akit érdekel úgy néz ki hogy itthon is kapható:

    17490Ft

    Bemásolom ismerős mit irt kezdésnek róla.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hello.
    Na megjött a cucc. :) Már ahogy pakolgattam a cuccokat rendeltem is gyorsan egy usb kábel hosszabbitót és igazam is volt, mert a gépnek közel kell lennie a konzolhoz. Minden egyes használat során authentikálni kell az eszközt egy hozzá tartozó eredeti kontrollerrel, utána már megeszik mindent. Xbox One DS4 kontrollerrel is megy :).
    Bill + egér kombónál a számitógéphez kell kötni és úgy a konzolba dugni és igy futtatni végig, szóval azért kell egy hosszabbító hozzá.
    Mivel FPS miatt vettem azt nézegetem majd, Destinyhez kell majd meg Halo Collectionhöz, ezek nem jönnek pcre valószinüleg úgyse. Egyelöre csak egy Cod Ghosts van Xbox Onera.
    Kipróbáltam gyorsan, de majd este még tesztelem tovább, a kezdeti beállitása pofonegyszerü, pár perc volt kb, semmi gond nem akadt vele. Viszont egyelöre ez még közel sincs az 1az1hez irányitáshoz az egért illetően, de majd tuningolni kell rajta.Kipróbáltam egy beállitást, azzal mentem, nem volt rossz, de az Y tengely olyan volt, hogy ha mozgattam az egeret, ilyen félköröket csinált szinte, majd néztem egy másikat ami meg teljesen más megközelitéssel volt megoldva, kifinomitva az egér mozgását, sokkal alacsonyabb érzékenységgel és itt már a fel-le mozgás is sima volt. Az Aim Assistot is szokni kell még, itt nem kikapcsolható, azt hiszem BF4-ben az. Destinyre nem emlékszem, de örülnék, ha ki lehetne.
    De egy játék árát, ha sose fogják bannolni megér szerintem, kontrollerre is van sok script akimboshot stb meg rapidfire, szóval akik kontrollerrel játszanak is használhatják sok mindenre. Amire nekem kell, hogy ne a hajam tépjem a kontrolleres irányitás miatt, nem lesz ez rossz, csak találnom kell majd egy jó beállitást.
  • DummyBoy
    #149328
    FM4-et nem próbáltam, de a videók alapján az 5-ben és a BF-ben ez állítható ...

    PC-s példa: Ezért tudod beállítani, hogy a fejed milyen elmozdulásához mekkora valós kameramozgás társuljon. Ezt elég szépen be lehet lőni úgí, hogy ne kelljen bandzsítani, és ne kelljen folyamatosan egy irányba nézni.

    Pár perc használat után pedig úgy nézelődsz mintha teljesen természetes lenne. De ehhez alkalmazkodni kell, nem megy mindenkinek.
  • arty
    #149327
    :D
  • Firerock
    #149326
    A garancia hogy van igy a hivatalos megjelenés előtt?

    Igazából jelenleg 2 játék érdekelne,a fifa 15 és a Forza. Ezeket adják majd a kinect nélküli verzióhoz 130 ezerért. A kinectesnél pedig 160 ért csak az egyiket adják hozzá. Ez a nagy problémám jelenleg. :/
  • Totti5
    #149325
    Nem jobb megoldás, de a döntést is nézi, nem csak a fordulást:D
  • DummyBoy
    #149324
    Tegyük fel elhiszem. (Ez a fix megjelenítős dolog a leggyakoribb kérdés azoktól, akik még életükben nem láttak ilyet, szóval némileg fenntartással kezelem azért a dolgot ...)

    Tudsz jobbat? Egyszerűbbet? Nem hinném ... Majd az Oculus Rift ... hát persze.
    Alig várom, mikor kerülnek az első példányok a piacra a beharangozott 300 dodós áron (A Sony fejTV-je most bőven 200 ropi felett van, és az csak a megjelenítő, semmi más ...)

    Mivel elég sokat használtam, építettem és magyaráztam a használatát, így tudom, hogy vannak olyan emberek akiknek nem jön be az egész koncepció, akik nem tudják használni valami okból. Meg is értem. De ők a kisebbség.
  • arty
    #149323
    Az a baj, hogy ahogy moby is irta, a kijelző fix és az beza nem fordul a fejed előtt, ergo "bandzsítanod" kell, hogy továbbra is lásd az elfordult nézetet.

    VR sisak lehet majd megoldás, de ott meg máshol kötöd a kompromisszumot :(
  • Moby
    #149322
    Sajnis már programoztam is. Sajnos, mert az elvihibái nem megkerülhetőek. Értem, hogy ez neked nem probléma, de ne legyen ez akkora baj, ha mást mégis.
  • DummyBoy
    #149321
    Ln nagyon sajnálom, hogy nincs annyi időm szimulátorozni, amennyit szerertnék, de én pl. olyan szinten megszerettem, hogy ha valami okból kifolyólag nem működött, akkor inkább nem is szimeztem.

    Való igaz, embere válogatja, van akinek nem jön be. Ez teljesen oké ... de inkább számít az ő véleményük, jelen esetben a tiéd, mint azoké, akik nem próbálták sosem.
  • DummyBoy
    #149320
    Ugye mondtam, hogy nehéz elmagyarázni olyanoknak akik sosem használták ...
  • Moby
    #149319
    Szerintem Harlekin tud mesélni róla mit bohóckodtunk 15 éve headtrackinggel.
    A headtracking fix helyzetű megjelenítővel szintén fail. Oculus rifttel már oké.
  • Moby
    #149318
    Igen, ha valakinek nem ugyanazok a preferenciái, arra az egyetlen magyarázat, hogy sosem próbálta.
    Lolsrác.
  • arty
    #149317
    "néha köröket ver a nagy AAA+aaa4négy kategóriás játékokra élmény szempontjából ... "

    embere válogatja (meg persze játéka)

    engem a fejmozgásérzékelés is zavar, anno FM4-ben próbáltam....
  • DummyBoy
    #149316
    A mozgásérzékeléshez viszont látszik, hogy semmi közöd sincs ...

    Hátrányod semmi sem származik belőle, hiszen nagy valószínűséggel semmilyen Kinectes játékot nem próbáltál. Pedig a leggagyibb ugribugri is néha köröket ver a nagy AAA+aaa4négy kategóriás játékokra élmény szempontjából ...

    De ha elmegyünk kicsit a komolyabb játékok irányába, és megnézzük a szimulátorokat, akkor bizony előjön, hogy mondjuk egy fejmozgásérzékelő mekkora előnyt jelent. A komolyabb PC-sek ezt tudják, de ott a célhardver alsó hangon 50 ropi! (A házi megoldásokat most nem nézem ...)

    Arma-ban pl. hogy ne csak szimulátorokat nézzünk, a femozgásérzékelővel lehet nézelődni, és kihajolni a sziklák mögül ...

    Ezt az élményt nehéz elmagyarázni olyanoknak akik sosem használták ...

    Nos, a One-os BF4-ben a kihajolós rész működik Kinecttel. Vagy a fejmozgásérzékelés a Forzában. (Ahogy tudom, az már a 4-ben is volt, csak kicsit lassú ...)

    Nekem van trackIR-em, építettem is magamnak, használtam is és van Kinectem is. Én látom benne a fantáziát. Egy ilyen rendszer bizony, ha kihasználják, akkor olyat dob a játékélményen, hogy az bődületes.
  • Moby
    #149315
    Mint mondottam az engem érdeklő játéktípusokban. Amiből a táncitáncit nevesítve vontam ki :)
  • arty
    #149314
    táncmatraccal :PPP
  • Moby
    #149313
    Minden posztomat egyes szám első személyben fogalmazom. Semmilyen érdek nem mozgat bárkinek a meggyőzése felé :) kizárólag magamat képviselem, és ezen csak pénzért vagyok hajlandó változtatni.
    Sok. Pénzért. :DD
  • Totti5
    #149312
    Tánc milyen eszközzel jobb, vagyis mivel a defenetív, amit kiadtak valaha is játékvezérlőként?
  • The Protector
    #149311
    Nekem volt kamerám,move-om.Hatalmas élmény,kibaszott pontos és amekkora élmény annyira felesleges is és bukás rá beruházni.
  • Harlekin
    #149310
    "Az összes érdeklõdésem technológiai"
    Oké ezzel semmi gond,de akkor maradjon is az érvelésed ezen a vonalon.Ne akarj meggyőzni se engem se másokat,hogy a tincitánci szar élvezhetetlen a kinectel,mert szerinted hibás koncepció játékvezérlésre!Hiszen csak gondolod és nem tudod!!!
  • Moby
    #149309
    Az összes érdeklődésem technológiai. Ahhoz próbálnom sem kell, hogy tudjam: hibás koncepció játékvezérlésre azokban a játékokban, amikkel én játszom. Akárcsak a move, wiimote, tapiképernyő, mégmegnemnevezet/kinemtalált játékvezérlő, amiket közösen az jellemez, hogy a vezérlés egy nem érzékelhető, csupán logikai, főleg trial&error megközelítésű határok között mozog, aminek ráadásul a nullpontja is lebeg. Tapijátékkal sem játszom, csak azért mert megtehetném :)
  • Totti5
    #149308
    Március : "900,000 units sold"

    Persze az SG a legjobb mintavétel.

    Sztrímet nem szoktak kommentálni? nem szoktak kép a képben csinálni? én pont azt látom hogy csak kép sream ( amihez nem kell kamera ) alig van...

  • Moby
    #149307
    Annyian veszik, hogy konkrétan egyetlen olyanról tudok a ps4 totyikban, aki vett hozzá :D
    Játékot sztrímelni nem kell kamera. Mindenki el tudja dönteni van-e rá szüksége, nem kell birkáskodni. Jóreggeltkívánok.
  • Harlekin
    #149306
    Hogy ismerhetnéd a hiányát ha 1etlen egy kinect játékot se játszottál 5 percnél tovább!?És ez most nem személyeskedés.De Csak olyan emberek jönnek igy ezzel a megközelítéssel a kinectről akik 5 percnél többet nem foglalkoztak vele...
    De az alap felállás marad az,hogy ki szenvedheti a hiányát MI akiknek van NEM és ennyi...
  • Totti5
    #149305
    Tök mindegy ki mikor veszi meg. Magánügye, de mást az ellenkezőjéről meggyőzni? miért kell???

    Játék van, annyi vagy több, mint ami prevgen gépekre is megjelent ezen rövidke idő alatt. Hol a gond?! Jön minden a szokásos mentrend szerint...
  • Totti5
    #149304
    Biztos azért vették vagy veszik tonna szám a PS4 kamerát is mert nincs rá szükség, pedig a negyedét nem tudja mint a kinect. Twiccs? stream? valaki? jóreggelt? tessék csak megnézni mekkora siker.
  • Moby
    #149303
    kMondhatni komoly 360-as múltal rendelkezek ahhoz, hogy ismerjem a hiányából fakadó hátrányokat :)
  • Harlekin
    #149302
    Főleg így,hogy x1 ed sincs könnyen beszélsz le másokat...
  • Moby
    #149301
    Mosollyal az arcomon állok elébe bármilyen hátránynak, amit a kinekt hiánya okoz :D