176613
banner
  • Harlekin
    #157063
    Sajnálkozni már csak lehet!És akkor ennyi erővel az Alan wake se mindenkinek a kedvence sőt esetleg ki se próbálja tehát azokat is csak sajnálni tudom...
    Mint ahogy magam is sajnálom amiért az elmúlt 10 évnyi közel 1900 játékból csak 360 at próbáltam ki,mert biztos van még jó pár olyan amit nagyon is játszanék csak valamiért erre nem került sor...
  • Totti5
    #157062
    Zseniális a cucc. Most voltam a coplayos küldinél ( csak ennyi ne spoilerezzünk ), egyszerűen temérdek az ötlet, kreativitás minden percében. Olyan brutál jó BOSS harcok vannak + a zene kombó és a látvány, graf hogy ilyet ritkán látni. Már elég jól tudook közlekedni városban, nagyon el lehet kapni a fonalat az ugrabugrát, csúszkálást, dash a levegőben stb... az plusz poén h a karaktert bármikor meg lehet változtatni a ruhák meg betegek és a képességeket is én szabhatom meg, lényegében tök aprólékosan össze lehet tákolni a karakterünket olyan stílusuvá amit mi szeretünk.

    De a látvány, graf az egyenesen brutál, olyan masszív harcok, jelenetek vannak hogy csak lesek. Elképesztően jól néz ki.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.01.04. 13:37:13
  • darkSectorxxx #157061
    Ámen, de ha valaki kihagyta a játékot mrt nem érdekli a stílus még nem kell sajnálni, ez nem egy Alan Wake játék. :)
  • darkSectorxxx #157060
    Persze AAA címek sem rosszak, indie játékok is sokszor izlés miatt vannak túlértékelve.
  • Harlekin
    #157059
    Sunset overdrive 1250 GS... 61 óra a teljes gameplay minden összeszedve a challangek 95 %-ban aranyra teljesítve a dlc-k még mára maradtak,de azt hiszem amit csak lehet 1 játékból játékban teljesíteni azt megtettem!Csak sajnálni tudom azokat akik ezt ilyen olyan okok miatt kihagyták kihagyják!

    Persze azért a Multi mókát folytatom,mert az megunhatatlan!
  • Totti5
    #157058
    Az "igénytelen" szó a te hszediben ezentúl instant DEL. Mindenki felfogta h mindenki igénytelen, köszünjük az építő jellegű kritikát, pont oda tesszük ahova való. Többet erről egy szót se. A fórumot a továbbiakban mindenki normális stílusban és normális csevegésre használja.
  • Harlekin
    #157057
    Már ne is haragudj,de szívesen viselem a Te általad ecsetelt igénytelen jelzőt,mint sem azon agyajak,hogy megvettem 1 vagy esetleg 2 különböző konzolt és ez után 1 éve azon agyaljak,hogy minden mennyire szar ezen a téren.
    Én az ilyen embert szimplán HÜLYÉNEK nevezném,hogy pénzt ad valami olyanért (ráadásul2x)amit ki se tud használni!És próbál olyanokat győzködni akik ennek az ellenkezőjét teszik...Tehát tőlem aztán mindenki azt mond amit akar ismét csak azt tudom mondani Én megtaláltam a számításaimat kihasználtam azt amiért pénzt adtam azokkal ellentétben akik szerint mindig csak a gond van!!
  • Moby
    #157056
    LOL
  • Ra1n
    #157054
    Indiana Jones
  • partizan182
    #157052
    Swapper, transistor, isaac, octodad, super time force, shovel knight etc etc. Mind nagyon fasza volt, egyik sem a limbo féle művészieskedés a gameplay rovására.
  • davidka003
    #157051
    Limbo jó volt.
    Fez is jó lett volna de szar volt a térképrendszere, részben ez miatt is untam rá. Meg gyakorlatilag miért vidd végig ezeket a játékokat? Basszon el rá az ember 10-15 órát azért, hogy a végén kapjon egy szaros 2 soros introt?

    Én mostanában 99%-ban csak AAA címekkel játszok és nem hiányzik az indie gagyizás.
    Jelenleg GTA V, iszonyú élvezetes, nagyon elvagyok vele.

    Max telefonon azt mondom játszanám ezeket a 2D-s indie címeket de arra meg jópárat ki sem adnak.
  • darkSectorxxx #157050
    Ja közbe rájöttem mivan én most az arcade játékokkal kevertem össze kicsit. :)
  • Moby
    #157049
    Az megvan, hogy az indie minek a rövidítése?
  • DummyBoy
    #157048
    Most nem azt akarom bizonygatni, hogy az indie Az Isten, csak szimplán attól hogy valami indie, még nem kötelezően szar, valamint attól hogy valami AAA, még nem kötelezően jó.

    Nekem az idei év meglepetése a Sunset, az űberistenkirályság pedig a DA:I multija :) Szinte csak azzal játszom, olyan mint anno a Wot, igazi apuka játék, ha van fél órám tolok egy kört ... Pedig szinte biztos, hogy a tavalyi év legbugosabb játéka. De én élvezem, szórakoztat, ennél több nem kell.
  • darkSectorxxx #157047
    Ja akkor ez nem jó példa.

    Akkor igazából max a Limbo jut eszembe az talán már beleillik a képbe.
  • Totti5
    #157046
    Mind a kettő masszív AAA cím. Ne keverjük ide a nagy kiadók AAA fejlesztésű letöltős címeit. Az nem indie.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.01.04. 11:03:46
  • darkSectorxxx #157045
    Nekem 2 messiás is jött vagy jön. Lara croft Osiris és Resident Evil Remastered. Én ezeket nem tekintem AAA címeknek, amúgynem tudom eredetileg mik, mert Remastered nem arcade kategória konzolokon.
    Szóval nekem ez a 2 játék a legjobb kb 1 év távlatából.
  • Totti5
    #157044
    Indie közt is 70% egykaptafa, amik közt ugyan úgy van nagyon jó játék is. Kértem itt tegnap egy listát h mik azok az innovatív címek, sajna semmi nem jött rá semmi.

    Indie-t lehet magasztalni, de ott meg az a gond, hogy a művészkedésen túl játékmenet nincs. ( itt most nem a Super Meet Boy és társairól van szó mielőtt az jönne, mert az megint egy más stílus ). Szép grafika, könnyezős story, cuki, mézes mázas nagyon igényes és a játékmechanika totál semmi... mennyi ilyen cucc volt, amiből sokkal többet ki lehetett volna hozni, ha nem csak a megkapó külcsínre mennek.

    No Man's Sky nagyon jól szemlélteti. Maga alá csinált mindenki egy tréler láttán ahol bolygóra megy minden percben, de semmi más nem történik. Azt sem veszik észre hogy 10 méterre miket LOD-ol, bezzeg egy AAA nál ez már akasztás lett volna olyan dúrva teknó hiba. Tényleg elég a cuki külcsín meg a művészkedés ilyen formájja, azt hogy játékként totál semmi egyelőre nem sok embert izgat, de a fejlesztőket sem...

    Indie is telített és az AAA is telített, mivel újat nagyon nehéz feltalálni, azok játékok melyek úgy rakják össze mind a játékmenetet, mind a teknót részét az az indie szekcióban sem sok + ott halmozottan több a mocsok.
  • DummyBoy
    #157043
    Indie vs. AAA ... avagy verjük keményen a grafra ... Anno úgy vártam a Limbo-t mint a messiást ... az egy qrva jó játék ... mellette egy új cod vagy fc meg sem mozgatott ... lehet túl öreg vagyok már, de pl. A project spark, a limbo, a sunset mind-mind olyan játékok (jó, a sunset kicsit kilóg, mert az is AAA, csak nem az agyonhájpolt folytatás típus ...) amelyek százszor többet érnek mint az AAA-nak csúfolt szarok.

    Ez persze az én személyes véleményem, hisz a szarokat még mindig millió számra veszik világszerte, és emiatt sorra készülnek a folytatások, szóval egy ideig várhatunk még a minőségi játékokra.

    Mondjuk az Elite-ért az idei év AAA felhozatalának 80 százalékát simán beáldoznám :)
  • TomStorm
    #157042
    Ez egy baromság.Full igényes játékok vannak mostanában.Én is azt mondom ha ez nem tetszik akkor találj magadnak mást a szabadidődre!
  • Totti5
    #157041
    Úgy hívják hogy gémer, amennyiben ez neked nem tetszik tartsd meg magadnak, tedd azt ami téged szórakoztat és ne másikkal foglalkozz, hogy ők hogyan teszik.
  • Ra1n
    #157040
    A zsigerfika meg a többi elmondható jah....Ahogy elmondható az elvakult parasztszemlélet (fullközépszar tucatjátékokat jónak nevezni) is ami a mai játékok 90%-át övezi....:-P
  • darkSectorxxx #157039
    Előző generációhoz képest mindenképpen, de én sok játéktól nem vagyok elájulva.
  • Totti5
    #157038
    Mostani generációban ha ránézek a játékok listájára nem igen tudok mondani olyan címet aminek ne lenne jó a grafja... AAA szegmensben minden játék baromi jól néz ki, igazából nincs olyan ami nem.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.01.03. 19:38:18
  • darkSectorxxx #157037
    Most arra érted hogy a GTA V nem jobb feltétlen az utána következőktől?
  • darkSectorxxx #157036
    Ja egyetértünk.
    Ez egy kifejezés volt ezt szokták mások is mondani, azért fogalmaztam így. :)
    Amúgy igen egy csúnya grafika sem szégyen ha van mellette ami elfeledteti a játékossal.
  • Totti5
    #157035
    382 szavazóból az 1/4-ed hozta ki a GTA-t elsőnek.

    Ebből az derül ki, hogy boldog boldogtalan rátolta a GOTY címet, úgy hogy kurrens gépet még csak nem is láttak, mert ennyi ember egyszerűen nem vehette meg 1day teljes áron, ennyi embernek nincs kurrens gépe vagy GTAja. Így meg mi értelme van egésznek, hogy nem a játszottak alapján alakul ki a lista, csak szimpátia alapján vagy én nem tudom mit gondolhat az aki olyan címeket ír össze amivel nem játszott.

    Érdekesség

    92 | Grand Theft Auto V
    32 | Dark Souls II
    21 | The Last of Us Remastered
    18 | Forza Horizon 2
    17 | Destiny
    17 | Dragon Age: Inquisition
    15 | Middle-earth: Shadow of Mordor
    13 | Bayonetta 2
    12 | Alien: Isolation
    10 | Far Cry 4
    10 | Mario Kart 8

    ( top 10-ben 162 embernél szerepelt a Grand Theft Auto V )
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.01.03. 19:29:22
  • Harlekin
    #157034
    De mi az,hogy szégyenkezni valója 1 játéknak!?Egy játéknak???Hogyan???A játék tehet arról,hogy vannak olyanok akik annak nem tudják élvezni a szórakoztató részét!?És ez miatt mindenféle klisét húznak rá???
    Pont ma patyba bejöttek idegenek -valakinek a valakije...
    Szóba jöttek a játékok...
    Közli,hogy nem érti azokat akik tudnak játszani ezzel meg ezzel a játékkal és felsorolt 5 játékot,mert azok mind szarok(minddel játszottam amit mondott)...Kérdem tőle,hogy Te mivel játszol???Csak 2 játék a bf,meg a fifa.Na mondom magamba elmész Te a jó kurva anyádba,hogyan alkotsz olyan dologról véleményt amiről fogalmad sincs.Nem is létezik számára más játék csak ez a 2!!!Na erről ennyit...Ez pontosan elmondható a mai nagy "gamer" társadalomra...A zsiger fika,a nulla tapasztalat,a mások utáni trendi elutasítás!!Az ilyennek minek konzol,egyáltalán minek játék??De tényleg??Az ilyen mennyen le a Duna partra naponta és dobálja 1 éven keresztül a kavicsot a vízbe 10 órát,majd ha elfogyott arról a szakaszról akkor mennyen lejjebb 50 métert és kezdje előröl.
    Meg se próbál abból a szűk látókörből kikerülni és így bélyegez mindent szarnak...Csökött agyúak és ezek nevezik magukat gamernek!!!És nekem mondja,hogy hülye vagyok mert 350 játékkal játszottam!!Meg azzal játszok ami szerinte szar igaz ki se próbálta,de szar!!!Én meg nyomtam 9 nap 15 órát!!!(titan)
    Sajnálni tudom őket soha nem lesz nekik annyi élmény mint teszem azt nekem vagy olyanoknak akik ,mernek másba bele kóstolni és ehhez nem kell a mindig agyon istenített game...Sőt egy 5 dolcsis tripla zs kat game is tud 5-6 óra kellemes szórakoztató időtöltést eredményezni...
    Utoljára szerkesztette: Harlekin, 2015.01.03. 19:27:32
  • Totti5
    #157033
    Az új drágaszág! Érdekes dolgora bukkantam. Ugye vannak a parkolók ahol lehet gyülekezni, körbejárni egymás autót, meghallgatni hogy szól, s beléptem egy instant versenybe. Volt 4 B és 2 A-s kocsi. Először nem értettem hogy ez mi, mert a kvatrómmal a B-seket állva hagyom majd. Erre a gyengébb autósok szépen elindultak sorban, én meg X seccel később a másik A-s autóval. Tök jó balansz. ( így is legyaláztak ).

  • darkSectorxxx #157032
    " több éves látvány hanyagoljuk már"

    Szerintem nincs szégyenkeznivalója a FC4-nek.
  • Ra1n
    #157031
    Nem minden nap van ragozva azt meg hogy hagyjuk már nos tényeket írtam le ennyi, egyébiránt be is fejeztem. Egy példa volt a sok közül a játékos gen igénytelenségére.

    Kismillószor inkább húzzanak le egy fizetős MGS demóval amiben van minőség mintsem egy újabb ubifost játékkal.:)
    Utoljára szerkesztette: Ra1n, 2015.01.03. 15:39:24
  • Totti5
    #157030
    Ott tart h nagyon sokanak olyan élmény volt az FC4 h a listákon igen előkelő helyen szerepel. Ezeket a nagy szavakat h középszerű, átlagos, több éves látvány hanyagoljuk már... azt h te beszopattad magadat és megvetted a te bajod, csak is a te felelősséged nem a mienk és nem azoké aki kedvelik. Magaddal, magadban vagy máshol játszad le ezt a háborút, ne itt ostorozd, mert erre semmi szükség.. Tudjuk h neked mennyire nem tetszik, nem kell ragozni minden nap. Ez nem az a topik.
  • Totti5
    #157029
    Semmi? #157019
  • Ra1n
    #157028
    Nem mindenki....
    Egyébként egy totálisan középszerű játék amit szarráhype-olnak, és a csodás igényes játékosgen pedig magasztal.
    Buta AI, ostoba gameplay, gyenge sztori, totálisan átlagos több éves látványvilág. Gyakorlatilag egy sima újratextúrázott FC3, új mappal pár blőd új mellékfeladattal. Dögvész unalomtenger az egész.... Egynek jóvolt a 3-ban bár ott is egy idő után unalomba fulladt és mentem hogy minél elöbb a vévégre érjek...De mégegyszer csontra ugyanazt eladni....

    És lám egyeseknek az év játéka....Sokaknak...Nem csoda hogy a játékipar szarik fejlődni....Visszafejlődés megy ezerrel...
    Utoljára szerkesztette: Ra1n, 2015.01.03. 14:48:32
  • Kongy
    #157027
    Far Cry 4-et is mindenki isteníti, egyszerűen nem tud engem beszippantani. Miért nem? Mert láttam már, és már ráuntam, hogy megint ugyanazt adták el nekem, és dühös vagyok magamra, hogy be is dőltem nekik.
  • Ra1n
    #157026
    "Inkább játszok AAA címekkel, mert azoknak esetlen van jó története, jó grafikája, jó szinkronja."

    Eeeez igen az igények netovábbja,nem csoda hogy ott tart a játékipar ahol tart,meg lehet nézni 2014-et. Egy kézen számolható a valóban minőségi AAA cím a nextgen gépeken.
    Van csilivili grafika meg hanghatás...És tucatszar játékélmény és gameplay...Jó sztori? Ehhez 3 ujj is elég, több úgy sem volt....

    Ez a szomorú, Far Cry 4, Infamous és hasonló jellegtelen tucatszar jtékokra rányomják az AAA jelzőt, és egyesek év játékaként élik meg ezeket holott az igazán komoly alkotásokhoz képest mint amilyen a Wasteland, Dragon Age, Elite...Nos rakás szarok.....Nem csoda hogy 2014 inkább a remasterek éve volt...
  • eddie
    #157025
    Ezer köszönet! :-) Meg nézem
  • Macccy
    #157024
    Ne! Tudjátok törölni játékonként a mentéseket, ha a gépen van akkor onnan, ha a Cloud Savegames felhőben, akkor onnan. Játék indításakor vagy a játék menüjében ezt mutatnia kell, fel kell ajánlja, hogy hová mentsen, ott megtaláljátok.
    SETTINGS > STORAGE > (a megfelelő tárhely, ahova a mentést pakolja) > Forza Horizon 2 > itt megtaláljátok a mentéseket és lehet törölni
  • Macccy
    #157023
    Csak picit pontosítanám: a hír amit idéztél November 22-es, szűk 3 hetes volt akkor még a Sunset Overdrive. Ettől persze nem nagy szám nyitány, de új IP sose tol nagyot! Azóta több mint 1 hónap eltelt, volt egy fehér SO XBOX ONE bundle, ami a legtöbb helyen észak amerikában rövid időn belül hiánycikk lett és volt egy Year End Sale is, amiben szintén "Overdrájvoltak" (most abba ne akarjunk vájkálni, ilyenkor hogyan alakulnak a dollár bevételek a -50% miatt). VGChartz: global total as of 06th Dec 2014 (units): 0.54m. Frissebbet nem találtam. Tehát az első három hétben eladott ~320 ezer példányt (toppolta a UK chart-ot!), majd két hét alatt még 220 ezer példány és akkor kezdődött a karácsonyi szezon ... !
    inFAMOUS (2009) PS3 - új IP volt, 9 hét alatt 734 ezer példányt adott el global total ...

    Persze végül úgyis a dollár számít a kiadónak, mennyire system seller, stb, de azért nem annyira rossz és nincs ez "hételve"
  • eddie
    #157022
    Sziasztok! Tudna valaki segíteni? Fiam most kapott egy xbox 360-at. Játszana a Forza Horizon 2-vel, de elég hamar bele ragadt egy helyen a falba, és onnan sehogy nem tudja kivarázsolni a kocsit. Ha újraindítja a játékot is mindig ugyanonnan folytatja. Ilyenkor mit lehet tenni? Csináljon magának egy új xbox profilet és az előző profilban lévő minden játékban mentett témának annyi? Egyáltalán a régi profilját hogy tudja törölni?