176613
banner
  • Moby
    #164590
    Nincswarez. Szia.
  • Harlekin
    #164588
    Mint minden új dolgot ezt is tanulni kell!Hidd el Én prew dashes vagyok és kibebszott sokat szoptam miatta,de miután az ember megszokja sokkal kezelhetőbb és GYORSABB az új rendszer mint a régi!!!

    Viszont 1 év után tegnap előtt bekapcsoltam a 360 as boxot,mert nem tudtam leszedni valamiért a goldos ingyenes 360 as játékot xbox.comon.Természetesen a 360-on se lehetett..Viszont 1 év után azt se tudtam mit hogyan kell a 360 as menürendszerébe,mert rohadtul elszoktam tőle pedig 5 évig napi szinten használtam....

    A dologhoz nem tartozik hozzá,de azért nem tudtam leszedni a játékot mivel az előző generáció nagyon csodás dolgai egyike a régilockos baromság miatt nem lehetett leszedni,hiszen a 360 as profilom angol Én meg Magyar országon vagyok!!!Ezért hibát dobott boxon is!!!!
    Az lett a megoldás,hogy sógornőm Angliába belépet a profilommal xbox.comon és rá nyomot a letöltésre ami által már be került x1 en a letöltés listámba!!!És minden további nélkül le tudtam szedni...
    Nah ennyit az előző generáció jóságos szopásairól.Tehát a mostani rendszer a régihez képest maga a csoda a szabadságával...
  • Zozo76
    #164587
    hogy ossze tudtatok veszni ezen a dash dolgon, de legalabb en dobtam fel a temat...

    gyerekek, a gepeim:

    xbox (megvan)
    xbox 360 fat (eladva)
    xbox 360 slim fenyes (eladva)
    xbox 360 slim matt (megvan)
    xbox one 500gb fenyes (megvan, az ocsemnek adom)
    xbox one 1tb (most vettem a heten, megtartom, kihuzom vele a generaciot)

    szoval elegge utalhatom az xbox-ot mimt latjatok, ps-em soha nem volt es sztem nem is lesz, DE AKKOR IS SZAR A DASH, nem tudasban hanem kezelhetosegben, atlathatosagban, atgondoltsagban. rendezetlen, nem tetszik. jo a gep, szeretem hogy csendes, nekem bejon a formaja, mivel retro manias vagyok, es anno imadtam a videomagnokat (a vhs korszakban nottem fel), tetszik a vhs formaja. a kontroller telitalalat, jobb, kenyelmesebb mint a ps4-nek. de nekem akkor sem tetszik az UI. Ismerem a windows, osx-et hasznalok es a linuxal is elvagyok, szoval nem vagyok hulye a dashoz oke, mielott meg valaki ezzel jonne. de akkor is!!! na, lehet anyazni! :)
  • abel0317
    #164586
    A konzolvilág one-os black friday felhozatala elég gyér... AC Unity, NBA, Crew, Just Dance xD röhögnöm kell! És én még majdnem visszamondtam a platinumshopos rendelésem, mert azt gondoltam, hogy itt majd jól "bevásárolok" de még jó, hogy nem tettem.
  • Totti5
    #164585
    Mindenkinek az a jobb amit megszokott.

    Előző genben több év 360 után a PS3 rendszere is idegen volt a külön! álló store és a PCről nem igen használható store nekem nem jött be sosem. Nem azt szoktam meg, de amiatt nem mentem dunának, a játékok élvezeti faktorában vajmi keveset számított h nekem milyen személyesen problémáim vagy hiányosságaim vannak egy rendszerrel.

    De it a steam, naponta több órát autókázok PCn, de ennek ellenére kb semmit nem használok a steamból. Nem is érdekel, nem is akarok. Azt sem tudom mi hol van. Könyvtár store megvan ah akarok valamit venni megteszem és ennyi. Nekem nem platformom, csak használom mert azt kell használni hogy játszhassak.

    360 óta az X rendszerei azok melyekkel a géming 80%át eltöltöttem, nekem ez az otthonos közeg, bár semmi olyan nincs benne ami miatt pár percnél többet lenne érdemes legelni a dashon. A fontos funkciók meg játék közben is elérhetőek snapban, ami éppen "fontos". Party, kép mentés, videó mentés, acsik.

    Kijött az új dash, szántam rá 30 percet h mindent végigpörgettem, amiből 15 perc az új acsi felület volt ami érdekesebb újdonság. Ez ennyit ér, több tartalom nincs benne.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.11.29. 09:52:45
  • darkSectorxxx #164584
    Bocs de te komplexitásról beszélsz ami nem gon PS-en is millió dolog van, semmivel nem látok itt többet, de míg én logikus elrendezést panaszolok az megint más dolog. Annyira túl van bonyolítva és logikátlan minden.
    Érts azt hogy egyazon dolgok, most nem aról beszélek hogy sok a menü meg sok a csempe, nem ez a baj. :)

    De ha kell írhatok példákat konkrétan. :)
  • Harlekin
    #164583
    1000x le lett írva itt,hogy van az amikor várni kell (pár percet akár még 15-t is)a megosztással a mentési lehetőséggel.Gondolom Én ez azért van mert valami szűrőn átengedik a képeket,mielőtt a nagyközönséghez eljut...MS odafigyel ezekre a "sértő" dolgokra...Nem egy embertől lehetett olvasni,hogy trágár beszédér is ideiglenes bann-t kapott...
    Számtalan képet videót tettem már ide be a 2 év alatt érdekes módon nálam mindig mindenkor megy közvetlenül YT-ra töltés közvetlen dvr-ről vagy onedriveről,upload studióról szerkesztett dolgok mindenhonnan....
  • Harlekin
    #164582
    Ez meg hogy a ps rendszere sokkal átláthatóbb,meg csak azt tudom mondani nyilván való mindent a felhasználók szellemi képességéhez mérten kell megcsinálni.MS joggal gondolta azt,hogy a rendszere lehet komlexebb mivel a felhasználó rétege nem a birkaefektust követő rétegből kerül ki...Hanem a tudatos vásárlók közül akik tisztába vannak a dolgokkal...
  • Harlekin
    #164581
    Most komolyan 2015 ben ott tart a gamer társadalom akiknek nagy többsége legalább minimális eddigi tapasztalattal kell hogy rendelkezzen e téren,hogy kapott 1 komplexebb rendszert a box és ebbe beletérdel a fele társaság hozzáértése.
    Bezzeg amikor 1 játékot kell ízekre szedni amihez viszont a társaság fele hót hülye az viszont mindig mindenkor zsigerből megy mindig mindenki pixel pontosan tud lát érti a rendszer működését...
    Viszont amikor menük között kell navigálni keresni az már nehézkes hiszen ott valóban az embernek a rátermettségére kell hagyatkoznia ami ezek szerint nagyon sok mindenkiben még sincs meg.
    És pontosan ezért van integrálva a helper a dashba nem szégyen használni ha valami nincs meg sőt a friss dashnál nem kell azonnal a skipre nyomni amikor végig akar vezetni az alap minimális dolgokon videó formájában ami viszont utólag is elérhető!!!
    De természetesen sokkal jobb valamit szidni mint érteni...Csak szerintem kicsit gázos amikor az egyének a fórumokon a siránkozással a saját rátermettségük hiányosságait tárják fel...

    Na pontosan itt tart a játékos társadalom pontosan ezért szarnak a kiadók a készítők mindenre tökéletesen érthetően...
  • Selminar
    #164580
    Hat nem tudom nekem van gold de legutobb csak kimentettem a kepet es nem save-eltem upload atido-val megis ott volt az xboxdvr-on.

    A dash meg a Játékok terén lehetne rendezettebb, majd fejlesztik de igy is egyszerubb szerintem a kevesebb rogton az aecodba tolt menüpont miatt.

    Szoval h rendezetlet azt túlzásnak tartom mert volt masik konzolok sok evig es ott hiaba volt konyvtarkezeles ha egyesével kellett a játékokat belerakni, mé a 600. menüben el volt dugva minden.

    Ha nem lettem volna szemellenzos hamarabb valtottam volna boxra bar a God of war meg a yakuza hianyzik.
  • darkSectorxxx #164579
    sajnos
  • Totti5
    #164577
    Van steam, origin, ubisoft, gog, psn, nintendo store.

    Ha most minden esetben odalennék h amit akarok azt nem tolja a pofámba akkor már a diliházba lennék. Ha valamit nem találok akkor megnézem az interneten. Vagy megkeresem. Amint egyszer megvan onnantól tudom hogy hol van és sosem lesz többé probléma.

    PSN és a Live funkciók egy része bele van integrálva a előfizetésbe. Ha nincs akkor több szolgáltatás sincs. Ez van.
  • Totya42
    #164576
    Átszerkesszem? Vagy töröld. Nézd. A legutolsó dolog a személyeskedés, amit akarok. Komolyan. Gondoltam én voltam a vak, hogy nem találom az alábbi lehetőségeket, amik amúgy teljesen alap dolgok ma már, mert még csak 2 hónapja használom az XO-t. És reméltem kiigazíttok, ha nem így van. Erre megint ez a személyeskedés kártya van kijátszva.
    Az xbox-ról elérhető store hiányosságait nem javítja az xbox.com. És ez a vegyél goldot is... Mindegy. Ezt inkább elengedem most és megyek aludni. Jó éjt neked is.
  • Totti5
    #164575
    Személyeskedésből 5ös

    Jóéjt és sok sikerült az X rendszer elsajátításához.

    Ha gold nélkül nem megy akármi akkor irány az MS nekik mond. Segítettem, végy goldot.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.11.29. 00:14:54
  • Totya42
    #164574
    Az igen. Köszi majd értesítünk.
    Legdurvább csóka vagy, akivel találkoztam fórumokon. Nem a jó értelemben. Ennyire csőlátás vagy elvakultság vagy nem is tudom mi ez már, vallás talán. Lesokkolt most ismét.
    Úgy néz ki igazam van és tényleg nem csak én vagyok vak és nem találtam valamit meg a frissen használt rendszeren. Mert az, hogy abban a topikban, ahol HG vagy ott sem segítőkészen állsz hozzá a dolgokhoz, hanem ismét ilyen durcás kisfiúként mintha bántana téged bárki. Na mindegy is.
  • Totti5
    #164573
    Végy goldot. Ennyi a történet vége.

    Menük normálisan főbb pontokra lebontva vannak.

    Ha analizálni akarod a sztórt akkor xbox.com
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.11.29. 00:07:21
  • Totya42
    #164572
    Na ez az, hogy de nincs ott. Megnéztem. Amíg nem save-eled addig csak az xbox-on van. Save-elni meg Gold nélkül nem engedi. Erre mondják, hogy na bravó.
    A menüpontokból meg nem bonyolultabb kell, hanem simán csak logikusabb elrendezés. Jelenleg csak úgy oda van hányva az egész oszt csókolom. Egy moslék, hogy nincsen egy normális keretrendszer. Olyan mintha a rendszer is tudná magáról, hogy egy rendezetlen moslék, mert mondja, hogy pinneld, amit sűrűn használsz, mert másodjára lehet, hogy nem futsz bele véletlen még egyszer.
    Az a store meg... Ha nem tudom a játék címét, amit akarok, hanem csak úgy vennék valamit, ami olyan mint a bla bla bla, na azt felejtsd is el. Hacsak nincsen több órád böngészni egyesével, mert leszűrni nem lehet semmire semmit.
  • abel0317
    #164571
    Kódot beírni pedig egyszerű. Rámész store-ra ott browse all games, aztán ott is van a "use a code" menüpont
  • Selminar
    #164570
    Nem tudom mire a sírás meg fogcsikorgatás, van 3 fő menüpont meg a beállítások. Ha bonyolultabb kell, le lehet ülni a PC elé. Ez meg konzol, szórakoztató egység.

    Képet se kell kimenteni, felmentek az xboxdvr.com-ra azt ott van minden.

    Nuff said.
  • Totya42
    #164569
    Az hát. PS-en simán átláthatóan le lehet menteni mindent és meg lehet találni mindent és egy csomó különféle médiába fel lehet tölteni pikk-pakk mindent, youtube, facebook, twitter mindenhová akár plusz előfizetés nélkül is. Itt meg... Ááá csak kamillázok. És az a store... Meg az egész felépítés. Jobb ez a dashboard, mint ami volt, mert az valami kegyetlen volt, de elképesztő mekkora állatságok vannak itt is. Nincs rendes keretrendszer. Normálisan főmenük, almenük stb... logikusan elrendezve nincsen semmi. Az, hogy nincsen Redeem Code menüpont a Store felületen, de a dashboard settingsében sincsen, hanem a subscriptions alatt rá kell nyomni a learm about gold membership majd Buy Gold now-ra és akkor ott jelenik meg a use a code menüpont. Azt hittem tökön szúrom magam mire megtaláltam. Pedig a franc se akart goldot venni, hanem csak az egyik játékom előrendelői szarját kódját akartam beütni. És van egy csomó ilyen hülyeség benne. Borzasztó.
  • darkSectorxxx #164568
    Fosláda ez az egész.
    Csak szólok hogy PS4-en meg PC ez alap funkció.
  • Totya42
    #164567
    Az első azt tudom, hogy igen, mert sehol nincsen, amit októberben lementettem. A második dolgot csak reméltem, de akkor nem. Azt hittem, hogy a ps store kevés lehetőséggel/opcióval rendelkezik, hogy mit ne mondjak fapados. De nem az. Mert ez az MS store az über fapad, amit eddig láttam.
  • darkSectorxxx #164566
    Nem ez a baj, hanem alapvető dolgok túl vannak bonyolítva és kurvára nem áll kézre.
  • Totti5
    #164565
    "egy idő után magától törli a dolgokat"

    nem

    "havi goldot, mert most csak 200Ft hátha, akkor a store felépítése is más milyen lesz goldal"

    nem

  • Totya42
    #164564
    Az igen. Akkor ezért nem tudtam elmenteni a képeimet. Mindig kiírja, hogy sajnálom, de nem került mentésre. Köszi. Ráadásul ahogy nézem egy idő után magától törli a dolgokat. Volt a Gears UE-ből egy epic bug videóm és már nincsen meg. Jó tudni, hogy ez ilyen klasszul működik.
    Lehet veszek egy havi goldot, mert most csak 200Ft hátha, akkor a store felépítése is más milyen lesz goldal. Mert valami katasztrófa, hogy nem lehet normálisan rendezni a tartalmakat úgy, ahogy éppen akarja az ember. Persze van kereső és ha tudom név szerint, hogy melyik játékot keresem, akkor használható is, de ha a baszós/kardozós játékokra akarok rákeresni, akkor nem tudok. Van ilyen new realeses, coming soon, top rated, recommanded for u, de olyan, hogy leszűrjem csak mondjuk az autós játékokat abc vagy ár szerint csökkenőbe, vagy bármi értelmes, na az nincsen. Vagy vak vagyok és nem találom, de így ebben a formában ez az MS store felbasz. Még csak második hónapja nyomkodom az XO-t, de eddig úgy érzem minden savat jogosan kapott eddig.
  • Totti5
    #164563
    Pontosan. Nem kell idekeverni a 360 dasht, mert annak a gépnek a tudása primitív az X1hez képest. Csilliárd funkció jött be ebben a genben amit le kell kezelni.

    Elég egyszerű a dash felépítése. Van fent vagy 5 menü azon belül meg a dolgok... amúgy van aki a gép bekapcsolása után a dashon legel és programoz, szörfözik? legyen gyors és könnyen elérhetőek a mindennapi használatos dolgok. Gyors? kb az. Az oldal menüből és a snapból pedig minden gyorsan elérhető.

    De hát ez volt a 360nál is, amikor jött az új dash mindenki elveszett árva lett, mert nem az vót mint amit évekig megszokott. Minő meglepő.

  • Harlekin
    #164562
    A kezelhetősége a faék egyszerűségből adódott a faék egyszerűség meg abból hogy az x1 dashoz képest a tizedét se tudta.
    Sokkal sokkal több dolgot tud az x1 dash aminek a használatát el kell sajátítani fél év múlva már senki sehol nem fogja szajkózni,hogy ez azért szar mert valamit nem talál...

    Nem értem nálatok mi ez a nem tudom menteni a képet meg feltölteni...néha várni kell a sharing lehetőségre de lehet a kép mentés meg a lehető legegyszerűbb dolog.dupla dash aztán y mi lehet ennél egyszerűbb...ráadásul nagyon sietni se kell mert az első das lenyomás pillanatát menti nem azt amikor az y-t nyomod...
    Utoljára szerkesztette: Harlekin, 2015.11.28. 22:41:58
  • darkSectorxxx #164561
    :DDDDD
  • abel0317
    #164560
    Cole még nagyobb lett
  • darkSectorxxx #164559
    Na sikerült találni egy áthidalást a képek kinyerésére, de értelemszerűen nem source minőség feltételezem....bár a célnak így is megfelel.


  • darkSectorxxx #164558
    Hát amikor kicsúsztatom, ott a kis bemarás az a nyil, az ujjammal nyomom befelé és aztán előre hogy csússzon le, de nem, annyira le kell nyomnom hogy félek a kis pöckök kitörnek a faszba...:D
  • Totti5
    #164557
    Miért törne szét az elemet burkoló műanyag fedél??!
  • darkSectorxxx #164556
    Én is behánytam, szóval a te panaszkodásod nem egyenértékű az enyimmel? :)
  • Kandurex
    #164555
    Én behánytam rajta. De az én vagyok. Te vagy a szalmakalapos.
  • darkSectorxxx #164554
    Nem látom hogy te végigvitted volna. :)
    Bármikor mutatsz egy videót amiben bárki NG sok +ban mindenféle csodafegyver nélkül megcsinálta volna visszatérhetünk rá. :)
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2015.11.28. 20:18:51
  • Kandurex
    #164553
    BB most lett jó! Te csicskultál be az NG+++++++ -re....
  • darkSectorxxx #164552
    Én komolyan most fogom magam mindent kikapcsolok és elmegyek gondolkodni, hogy a gamer életemmel hogyan tovább, ps-en a buzi Bloodborne basszák el itt meg ilyet...de komolyan a multi oké legyen goldos faszomat szerverek használata, de könyörgöm a képeimet had tehessem már át pc-re basszameg.
    LOL
  • TDC Geronimo
    #164551
    videót megvágni se enged gold nélkül. Elég féregség dehát ez van
  • darkSectorxxx #164550
    Na megvan:

    "Note Sharing your screenshots will only be available if you have an active Xbox Live Gold subscription, or if you’re performing the action on the home console of another Xbox Live Gold subscriber. For more information, see Using Xbox Live Gold sharing features on Xbox One."

  • darkSectorxxx #164549
    Tarkónbasznám azt aki a kontrollerre kitalálta hogy a középső X gombnak ad egy duplakattintós funkciót meg azt is aki kitalálta a kontroller elemtartójának fedelét, már várom mikor törik szét a faszba.

    Mindig van valami basszameg most ezt a geci képeket nem tudom elmenteni sem feltölteni. a büdös cigány kurvaélet bassza meg ezt a fos rendszert.

    Ez semmire nem jó de télleg csak arra hogy betedd a játékot és játsz.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2015.11.28. 19:23:36