203
Zongoristák, billentyűsök zeneesztétikai és zeneelméleti eszmecseréjének találkózási pontja
  • menyus77
    #43
    azt hittem real time-ban akarod venni.. sng file konvertet nem ismerek sajna
  • szacsi
    #42
    hm, ez nem jó
    olyan kellene, ami az *.sng fájlokat kezeli
  • szacsi
    #41
    köszi
  • menyus77
    #40
    goldwave
  • szacsi
    #39
    ööö
    nekem olyan konverter kellene, amivel mp3-ba baszhatom a Korgon felvett zenéket o:

    vki?

    adok érte sportszeletet -.-
  • maozedong
    #38
    heló.
    tudtok olyan kottáról amit egyszerű embereknek írtak?
  • mrjan
    #37
    A zeneiskolában természetesen komolyzenét tanulok. Ott már egy kis Joplin ragtime is könnyűnek számít... Szeretem mind a kettőt.
  • menyus77
    #36
    komolyzene oder könnyű? mer egyiket meg kell tanulni, másikat meg kell érteni
  • mrjan
    #35
    Sziasztok!
    Most találtam rá erre a fórumra. Kilenc éve zongorázom zeneiskolában, és eléggé jól megy. Vonz a Jazz és a Blues hangvilága, és nem szeretnék megelégedni azzal, hogy kottából játszogatom ezeket a műveket. Szeretnék önállóan is, saját kútfőből játszani. De nagyon nehezen megy, hogy egy dallamhoz lejátszam a kíséretet. Ezt úgy értem, hogy ott van a fülemben, csak nem tudom hozzárendelni a billentyűkön fődallam hangzásához. Tudtok segíteni? Üssek fel egy összhangzat tankönyvet? Vagy skálázgassak?
  • DreamTheater
    #34
    Van egy magyar oldal, ahol hangszerekre bontva rengeteg kottát találhatsz:

    http://www.musicania.hu/
  • menyus77
    #33
    ja amúgy majd nézz(etek) be a veszett jó hangszerek topicba!!
  • menyus77
    #32
    Van olyan oldal valahol esetleg, ahol zongorakották tömegeire lelhtek?
    -mint gitárnál a powertabs vagy a guitar pro tab?
  • menyus77
    #31
    Annyira nekem nem jön be, de jó, hogy létezik ilyen is.
  • DreamTheater
    #30
    Ezt nézd meg!

    Play Piano Today

    A Blues kezdeti lépéseit játszva megtanítja, s azért nem kell fizetni. Free
  • menyus77
    #29
    Igen, magától az ember nehezebben tanul, viszont az biztos, hogy amit "magadnak tanítottál" , azt nem felejted el.
  • DreamTheater
    #28
    Nem járok tanárhoz, sajnos nincs rá elég időm, meg persze lusta is vagyok :-)autodidakta módon igyekszem előrébb jutni, bár be kell látnom, h. nem eccerű
  • menyus77
    #27
    hát amire én is lusta voltam mindíg, de azt kellett volna, az a skála után még1 skála, meg mégegy skála meeg még egy skála. Ha tanárhoz jársz akkor természetesen a szám, amit felad jól kigyakorolva, hogy lendületesen haladjon tovább a dolog.
  • DreamTheater
    #26
    A Te tapasztalatod szerint a skálákon kívül még mit érdemes sokat gyakorolni?
  • menyus77
    #25
    Én bal kezes vagyok, úgyhogy a két kezem kb u.annyit tud, de a jobb kéznek természetesen több dolga van. A két kezet a leütési szbályokkal is össze kell egy idő után majd kombinálni, mikor az a jobb kezes akkordot a basszussal egészíted ki. Én a bal kezes Swig basszustól parázom. nem az alaptól, hanem, mikor egy Nagybőgő szerű menetet kell nyomni. Odább one még..
  • DreamTheater
    #24
    Az én bal kezem jelenleg teljesen béna, legfeljebb akkordozásra használható..., de hogy két különböző ritmusban játsszak, ahhoz még nagyon gyerek vagyok.
  • menyus77
    #23
    Inkább úgy mondanám, hogy a Rock 'n Roll alap is egy jellegzetes patternre épül, de ott még nincs túlbuherálva a dolog.
  • DreamTheater
    #22
    Például a Rock 'n Roll alap is egy pattern?
  • menyus77
    #21
    Weboldalakat sajnos nem ismerek, zeneiskolai tankönyvem van.Régen jobban mentek nekem a skálák. Két kézzel, jó ujjrendel,két kéz ellenkező irányba, de már sajna kicsit elbénultam. Azért remélem ha nekimegyek előjön újra..
  • DreamTheater
    #20
    Hétvégén dúr skálákat gyakoroltam, de az ujjrend nem volt mindig rendben, s oda-vissza nem mindig ment jól. A H-dúr akkord a kedvencem, ez már biztos :-)
    A párhuzamos moll-tól eleinte tartottam, de teljesen eccerűen kiszámolható, feltéve, ha ismered legalább a dúr skálák hangjait. Sajnos a funkcióelmélettel kapcsolatosan még nem találtam anyagot, pedig a népszerűbb keresőkben már próbáltam..., nem tudsz esetleg egy, a témába vágó weboldalról?
  • menyus77
    #19
    Egyébként azért király dolog a funkcióelmélet (és ugyanezért félelmetes is), mert itt nincs olyan, hogy tudod; mindig újabb és újabb dolgokat tanulhat az ember és újabb dolgokat fedezhet fel magától. Blöffölni könnyű, tanulni nehéz!!
  • menyus77
    #18
    Köszi!
  • DreamTheater
    #17
    Kéz és lábtörést az érettségin! :-)
  • DreamTheater
    #16
    Kezdőknek és haladóknak is nagyon hasznos olvasnivalót találtam, érdemes tanulmányozni:



    Marc SabatellaKabóca zenefüzetek
  • menyus77
    #15
    Én is zongorázom/szintizem. Most érettségi időszakára leálltam, de nyáron szabadidőben én is a Patterneket fogom bújni.
  • DreamTheater
    #14
    Amúgy milyen hangszeren játszol?
  • DreamTheater
    #13
    Szeretnék, igen. :-) Köszi az info-t. Rákeresek a Patternek-re, remélem találok valami hasznos információt.
  • menyus77
    #12
    Hát ehhez kell tudni a kvintkört minimum; aztán belenézni a funkcióelmélet alapjaiba. Ilyesmi dolgokra gondolok pl, hogy ha C-dúrban vagyunk, annak a második fokára D moll akkord épül, ez a funkcióelméletben a subdomináns funkciót tölti be,ami lehet dm7, dm9..bla-bla.. SZóval vágni kell mit mikor lehet, az adott hangnem hanyadik foka mit tölt be és ez miként vezethető át egy teljesen más hangnembe. Ajánlom az un. Patternek tanulmányozását, ha nagyon bele akarsz lendülni.
  • DreamTheater
    #11
    Lenne egy zeneelméleti kérdésem: ha hangnemet szeretnék változtatni pl. skálázás közben, akkor csak olyan hangnemre ugorhatok, aminek legalább egy hangja a jelenleg játszott skálában is benne van? Csak a disszonancia elkerülése végett... Vagy ha ismerem (ismerném) a párhuzamos mollokat, akkor már tudnám a hangnemek közötti váltásokat is?

    Toolband
  • menyus77
    #10
    kösz az oldalt; még nem bogarásztam rajta, de hasznosnak néz ki!
  • szacsi
    #9
    Dream Theater ^_^
  • Tetsuo
    #8
    Neten van sok leirás (angolul), keress rá.
  • Tetsuo
    #7
    www.absolute.hu fórumát tudom ajánlani..
  • DreamTheater
    #6
    Nem kellett gondolkoznom rajta, ez a "gyermek" már régóta megfogant bennem.
  • menyus77
    #5
    Sziasztok! Én rég óta zongorázom ,de szintetizátoron még újoncnak számítok..Van egy Roland xp-60-s cuccom, de az,amit ezzel a meg lehet csinálni, annak a feléről még sejtésem sincs. Ha valaki ismeri ezt a hangszert és tudna segíteni egy két pöpci beállításban, esetleg hangszínszerkesztésben, azt szívesen venném. Ha tudtok linket annak is örülnék. Előre is kösz!
    M.
  • Nh Shevits
    #4
    Ezen a szövegen sokat gondolkoztál?