203
Zongoristák, billentyűsök zeneesztétikai és zeneelméleti eszmecseréjének találkózási pontja
  • Viszlát
    #83
    Egyébként Ti milyen programot ajánlanátok arra a célra, hogy összekötve a géppel, lekottázza azt amit játszom?
  • menyus77
    #82
    hát ugyanúgy, mint zongorán:) Viszont ha szintin valamit mellényomsz az durván kihallatszik, még zongorán el-el lehet kenni a kisebb hibákat. SZintetizátoron amúgy másabb játszani, valamilyen szinten könnyebb megszólaltatni, mint egy zongorát, viszont sok függ a hangzástól, egy gyenge cuccal ha megszakadsz se lesz jó annyira, mint kéne.
  • Viszlát
    #81
    Hát ez is 27 kg asszem és hurcolom minden hétvégén két helyre :(( Egyébként játszottam én is szintin (egy Roland volt az is, de meg nem mondom milyen típus), kb 2 évig, amíg nem lett pénzem venni egy súlyozott billentyűset. Nem rossz a szinti, de nem igazán szerettem soha, nem fekszik valahogy az a billentéstechnika amit az kíván, a zongora dinamikája sokkal jobban bejön. Bár tény, hogy szintin 2-3 óra játék utána sem fárad el a kezem...
  • Mojlepque
    #80
    és szintivel te milyen szinten tudsz játszani?
  • menyus77
    #79
    hát igen, és a kalapácsmechanika sem egy utolsó dolog; nekem elektromos zongiban
    Korg ec120-am van, nagyon király, csak neméppen hordozható. De a szimtim az igen (roland xp-60), sok jó dologra képes azis
  • Viszlát
    #78
    Köszönöm, egyre inkább úgy gondolom, hogy ennyi pénzért ez a hangszer szinte ajándék...

    "Magjában a Roland legfejlettebb processzorával, az RD-700SX két komplett hangon mintavett, világszínvonalú koncert zongora hangot tartalmaz, melyek mindegyike minden egyes billentyűn, különböző dinamikákkal mintavett multisample-k."

    Ez igencsak észrevehető a cuccosban :)
  • Viszlát
    #77
    Mint írtam, 1 évig tanultam iskolában, utána önképzés. Egy gitár akkord a következőképp néz ki zongorán, vegyül pl a D dúrt: d,f#,a. Ez az alap akkord. Ennek modulált változatait pedig ugyanúgy le lehet fogni zongorán is, pl egy D4 az: d,g,a. És így tovább. Nem gitározom, viszont mivel sokat improvizáltam együtt gitárosokkal, felismerem az akkordokat fogásról, így könnyedén tudok együtt játszani velük (mostmár). Ez élesben is használható, a lényeg, hogy a gitáros aki vezet és nincs előre megegyezett akkordmenet, úgy álljon, hogy lehessen látni a kezét :)
  • menyus77
    #76
    nincs bizony, viszont az a roland ,amid van az elég pöpper!
  • Mojlepque
    #75
    A 17 év zongorázás számodra tanárnál, vagy családi körben történt?
    Meg szoktál akkor ezek szerint gitározni, de te miből kiindulva kezdesz el egy gitárakkordot?
    Csak mert mi mivel még csak 15-16 évesek vagyunk a zenekarommal, ezért éppen mindenkitől próbálunk ellesni ezt-azt, hogy fejlesszük némileg a koordinációs, és az ütembeli érzékünket, ha bár legalább 5 éve mindenki aktívan tanul, vagy tanult zenét valamilyen hangszeren (dob, gitár, trombita, zongora, ének), meg aztán tavaszra tervezzük az albumunk megalkotását, ami egyből 3 szám próbájával kezdődne, csak kicsit bizonytanalon vagyunk az akkordok terén
  • Viszlát
    #74
    Hát nincs valami nagy élet...
  • Viszlát
    #73
    Sziasztok!

    Jó, hogy itt is van ilyen topic (azt hiszem TheRemixerrel már ismerjük egymást másik fórumról). Kis bemutatkozás: 17 éve zongorázom, ebből 1 évet tanultam zeneiskolában, túl sok mindenre nem volt jó, de megismerkedtem a hangszerrel. Azóta saját magam fejlesztgetem tudásomat, bár elég speciális területen.

    Egy tippem azoknak akik fejlesztenék tudásukat. Általában minden dalhoz sokkal könnyebb találni gitárakkordos "kottát". A gitár akkordok alapvetően hármashangzatok, amiket elég könnyű elsajátítani. Nagyon jó kis keretet adnak a dalnak, amiből el lehet indulni. Én mindent gitárakkordok alapján játszom és ez azért is jó, mert hihetetlenül fejleszti az improvizációs készséget, plusz nagy fejlődést lehet elérni a hallás utáni játékban.

    Nemrég sikerült vásárolnom egy Roland RD700-SX-et egyébként, de még igencsak ismerkedem vele :)

    Üdv, V
  • Mojlepque
    #72
    Nem feltétlenü, ugyanis hogy valaki kitaláljon magától egy akkordmenetet, ahhoz elég sok időre van szüksgége, hogy kigyakorolja, illetve nem elég a sok idő, hane tehetség is kell hozzá... ...ilyen pl James Blunt, aki amúgy kitűnően tud zongorászni, de egyedül semmit nem tud kezdeni, max kottából tud zenélni
  • DreamTheater
    #71
    Ha az ember megtanulja az összhangzattant, akkor már alkalmazni is tudja majd az akkordokat? Tehát magától kitalálhat egy akkordmenetet, ami harmónikusan szól?
  • dtibor
    #70
    Új tag vagyok a fórumon,hozzászólnék én is!Nos,az összhangzattant mindenképpen tudnod kell,legalább az összes akkord szintjéig(fekvésekkel,fordításokkal stb.együtt),ill.kell hogy legyen bizonyos fokú hangszerismereted.Én anno Bach "egyszerű" kis prelúdiumaival,menüettjeival kezdtem...természetesen mindezt TANÁRNÁL,és a kotta ismeretét (legalább alapfokon)sem lehet kikerülni. Én tanulni bárzongoristától vagy jazz-zenésztől javaslok,ők ugyanis a zene komoly, és könnyű oldalát is alaposan ismerik! Szóval, ahogy Lenin is mondta: tanulni...tanulni...
  • Mojlepque
    #69
    Huh, milyen rég írtunk ide... ...van 1 új hírem, januárban kaptam egy szintit, és elvileg nyáron mek diák munkára, és akkor tudok venni egy elektromos gitár szettet. Bár nem tudom hogy hova kell megrendeljem majd, mivel van jelenleg 1 próba termünk a gitárosunknál, 1 a dobosunk báttyánál, de oda csak akkor tudunk menni ha nem lesz hideg, ugyanis garázs melletti helység ez, ami ilyenkor sincs fűtve
  • Mojlepque
    #68
    Hát ha minden az akaratom szerint lesz, meg ha anyám nem felejti el, hogy én vagyok az egyetlen fia, és csak egyszer élünk, akkor elvileg pár hónapon belül meg is lesz egy elektromos gitár, de mostanában viszont percussionnal, és hobbi szinten akusztikus dobbal próbálkoztam
  • TheReMiXeR
    #67
    Akkor csak annyit tudok írni, hogy gyakorolni, gyakorolni... :)

    Amúgy van most mit "csépelned"?
  • Mojlepque
    #66
    hát próbára nekem túl jó már a Tajti-music :)Mivel kissé kijöttem a gyakorlatból
  • TheReMiXeR
    #65
    Ha nem hiányozna a sok hülye general midi hang meg a felesleges szongok na meg a kijelző akkor nagyon jó alternatíva a kis öcsi is... Privia 100-as...
    A Tajti-music-nál szerintem ki is lehet próbázni... 149.900.-
  • Mojlepque
    #64
    hát akkor tuti hogy jó
  • TheReMiXeR
    #63
    A kép elkészülte előtt 1-2 órával (ha az óra pontosan jár a képen, akkor éppen kettővel :) ) tesztelte le egy zenész barátom. Azt mondta, hogy meglepően szép maga a zongora hangja. Sőttttt ledöbbentette, hogy egy Casio-ból ki sem nézte volna... A billentyű része meg egyenesen jó. Teljesen visszaadja egy igazi kalapács mechanika fílingjét.
    Amit érdemes még kiemelnem, hogy Ő egy Roland RD700SX tulajdonosa, ami ugye az egyik legjobb szinpadi digit piano fél milkáért...
  • Mojlepque
    #62
    Hát ha erős lenne a vaku, akkor még jobban zavarná a szemem, mert így is nagyon szép. Olyan klasszikus beütése van
  • TheReMiXeR
    #61
    de itt egy mostani kép is sötétben gyenge vakuval :)
  • TheReMiXeR
    #60
    pont ilyen Casio Privia 400R
  • Mojlepque
    #59
    képed is van róla?
  • TheReMiXeR
    #58
    Jaja, most vettem 3 hete : Casio Privia 400R by Tajti-music
  • Mojlepque
    #57
    Amúgy neked van valami billentyűs hangszered?
  • TheReMiXeR
    #56
    Persze, azzal nincs semmi gond, én Jamiroquai-nak reagáltam :)
  • Mojlepque
    #55
    Oké, nem is úgy szántam, csak gondoltam hogy azért ezt megosztom, hogy ha van olyan valaki, aki tanárhoz jár, azért annak is ajánlott lehetnek ezek a kazik
  • TheReMiXeR
    #54
    Nos, ha kezemben lesz a cucc, akkor jelzem hogyan s miként lehet beszerezni.

    Egyébként a pötyögést nem akartam összehasonlítani a zenetanárral, pusztán arra jó, hogy gyakorolj...
  • Mojlepque
    #53
    ez igaz, viszont egy tanártól ha már 5.-ször kérdezed meg mint mondott, akkor ár a haját tépi, viszont a felvételt meg rengetegszer meghallgathatod
  • menyus77
    #52
    össze se lehet hasonlítani azzal, mintha egy tanártól tanulsz. ez az utánapötyögős dolog eléggé korlátos, nem vezet annyira sokra.
  • DreamTheater
    #51
    Engem érdekelne a könyv!
  • Mojlepque
    #50
    Hát nem, ugyanis az óta a legtöbb már használhatatlanul szar minőség, meg azt sem tudom hol vannak, mert költözéskor valahol elvegyült
  • TheReMiXeR
    #49
    Hello!

    Most vettem egy Privia400R tip. digit pianot (van akinek tetszik és van akinek nem...) de nem ez a lényeg... Absolute kezdő vagyok és olvastam, hogy többen hogyan is tanulgatnak. Gyárilag tartalmaz X db piano szongot, és én azokat lejátsza utána pötyögöm... 1-2 óra alatt egész jól ellehet "sajátítani" a dalokat...

    Kottát még nem ismerem közelről, viszont ha minden igaz szombaton kapok egy jó fajta könyvet tanuláshoz... Új szomszédom zenetanár és Ő írta... Ha érdekel benneteket majd, akkor szívesen segítek a beszerzésében. (Csak mert álítólag nagyon menő, nagyon egyszerű belőle tanulni)

    Üdv.Én
  • DreamTheater
    #48
    Szia!

    S most el szeretnéd adni ezt az anyagot?
  • Mojlepque
    #47
    Hát Városi versenyen voltam Veresegyházán, mikor még ott laktunk... ...Amúgy az Elo, vagy lehetséges hogy Lelo (inkább a Lelo)-nak több fajtája van, ugyanis ez egy olyan dolog, amit igénylő lapon lehet megrendelni, és igány szerint hetente, vagy havonta küldök egy x összegért.Mikor én rendeltem meg, akkor összesen a 42 kazetta ha jól emlékszem kb 56.000Ft volt, ha bár haladó szinten vettem annak ellenére hogy az előtt soha nem is láttam szintetizátort sem:D
  • menyus77
    #46
    helo! Miylen versenyre?pontosan milyen kazetta?
  • Mojlepque
    #45
    Az Elo -nál vannak elég olcsó áron, okató kazetták, igaz nincs hozzá képi anyag, csak magyarázat, de viszont én is azzal tanultam meg profin játszani, úgy hogy még egy versenyre is eljuttam az abból szerzett tudománnyal
  • DreamTheater
    #44
    Midisoft Studio MIDI Song, legalábbis a filext.com szerint...

    Tud valaki letölthető billentyűs oktató anyagot? Kezdőnek kellene!

    előre is köszi!