203
Zongoristák, billentyűsök zeneesztétikai és zeneelméleti eszmecseréjének találkózási pontja
  • zsolti65
    #203
    Sziasztok!

    Eladó kifogástalanul működő, ( a fejhallgató csati kicsit kontaktos) színpadokon is használt KORG TRINITY 61, + "Tajti" féle alu.szivacsbélelt kemény tok + felhasználói kézikönyvek (Magyar) 2 könyv: Alapismeretek, Paraméterek.

    Irány ár 110e ft.
  • Atosz71
    #202
    Sziasztok !
    Segítséget szeretnék kérni azzal kapcsolatban hogy Voice & Style Expansion Pack-ból ki lehet-e szedni a styleket , és ha igen akkor milyen progival ami fut win 8-on nagyon nagyon köszönöm ha tud valaki segíteni.(yamaha)
  • Papa51
    #201
    Azért beírom, hogy szerencsésen megjött a vevő a felkínált szintire. Üdv.
  • Papa51
    #200
    Köszi, az első próblémám megoldódott, már csak a másiknak kellene megoldódni, de látom, hogy pár hónapja nem írt ide senki.
  • Papa51
    #199
    Sziasztok!
    Tudnátok segíteni Yamaha PSR 3000 szinti beállításban? A Mega Voice gitárhang nem szól úgy , ahogy a YouTube Yamaha PSR 3000 bemutató videón.
    Arra a hangra célzok, hogy amikor játsza a szólót a Mega Voice jelzésű gitárral és a billentyű erősebb lenyomásakkor meg csúszó hang hallatszik. Valamit be kell állítani, a szintimen ahhoz, hogy ez a hang szóljon? Mert nálam csak koppanó, puffanó hang hallatszik .
    És lenne egy vadi új Yamaha Psr EW 400-as szinti gyári dobozában , magyar leírással , 95000-ért eladó!
    Köszönöm, ha valaki segítene! Üdv.
  • strepsils
    #198
    Sziasztok ! Nem tudja valaki hogy lehet e csinálni vagy kapni egy olyan dobozt amit ha rákötök a midi billentyűzetemre akkor utólag lehet szabályozni a velocity érzékenység méretét ? Mivel gyárilag nem lehet szabályozni sem a billentyűzeten sem a 150eFt os szintetizátoron amit vezérlek vele.

    És így meg használhatatlan mivel a hangerőt is hozzáköti a velocityihez és kurva idegesítő hogy ha csak egy picit gyengébben ütök le egy másik billentyűt akkor eltűnik a hangja . Főleg hogy nem polifónikus a szintetizátor és ha nem engeded fel az előző leütést akkor annak a velocityjét alkalmazza az összes további leütésre ezáltal játszok és 10mp múlva lecseng a hangerő ! hiába engedtem fel már rég azt a billentyűt amit "túl gyengén" ütöttem le.
  • galico
    #197
    Kerestem a hírdetések között olyan oldalt ahol használt szintetizátorok eladása történik.Végül is találtam egy olyan hírdetést ami igen kedvező áron kínálta a Yamaha Tyros-t. MEGA TRADE a cég neve, a hírdetésbe Magyarszombatfa van megjelölve semmi utca vagy házszám. Velemér mellett Vas megyében található a helység. A levélváltásnál a hírdetett 2000 eurós összeg hírtelen 2300 euró lett. Levélben írták, hogy amerikai cég, fizessek és kapok egy számot amivel nyomon tudom követni a csomagot, ami 4-5 nap alatt ér ide. Bizonytalanná váltam. Valaki már üzletelt ezzel a csoporttal? Mi a vélemény?
  • Chris 2000
    #196
    Sziasztok! Dark Synth-Pop stílusú zenéhez keresek kreatív billentyűst! Depeche Mode, Bonanza...stb. Amennyiben felkeltettem az érdeklődésed, hívj bátran: 06 20/932-6373, vagy írj a [email protected] mailcímemre! Nagy buli, ne hagyd ki...:)
  • petitella
    #195
    Sziasztok.Eladó WK 3700-as típusú CASIÓ szintetizátor 80eft-ért.Állványával együtt adom.Ha valakit érdekel irjon a [email protected]ímre.
  • voltakeppeni
    #194
    Budapesti zenekar billentyűst keres világzenei, smooth jazz műfajhoz. Érdeklődni: [email protected]
  • Maneki
    #193
    Lelkes, kreatív, haladó szintist keresünk Nightwish stílusú zenekarhoz, BP vagy környékén. [email protected]
    http://roseofsilence.try.hu
  • Csaby2
    #192

    Sziasztok.Modern gondolkodású BILLENTYŰS jelentkezését várja egy nem kezdő Rock zenekar főleg saját szerzeményekhez ill;feldolgozásokhoz. Felvételt tudunk küldeni egy meghallgatást meg ér. A zenekar működik tehát nem alapításhoz kell zenész légy kreatív és kísérletezgető. [email protected]
  • vizipipa19
    #191
    Kísérletező kedvű billentyűst keresek zenekar alapításának céljából. Kb 3 éve elektronikus zenével foglalkozom, sok éve gitározok és énekelek, az elektronikus zenei hangzásokat szeretném élő zenébe "implantálni".

    e-mail: [email protected]
    msn: [email protected]
  • LexIcon
    #190
    Sziasztok!

    Budapesti FOLK METAL zenekar keresi tanult, tapasztalt billentyűsét. Hanganyagot tudok küldeni!

    A jelentkezéseket erre a címre várjuk: metsatoll1 (kukac) gmail (pont) com
  • kkwx
    #189
    Hellósztok

    Sopronból vagy a környékéről keresünk szintist a nem rég alakult zenekarunkba (Delírium)! (Továbbá egy énekesnőt és gitárost is keresünk.)

    Jelentkezni a [email protected] címen lehet.

    Itt megtekinthető egy dal (többek között ezt is játsszuk majd ha összeáll a banda :) ):

    http://www.rtlklub.hu/dalverseny/6769_kevinkain_-_se_nyugat_se_kelet

    Ha tetszett szavazz (Csak egy gyors regisztráció, amihez még e-mail visszaigazolás se szükséges) és terjeszd ismerőseid között, és töltsd le a lemezemet a weblapomról (http://kevinkain.hu/).

    Előre is kösz minden szavazatot :).
  • DaveGuy
    #188
    E-mail lemaradt:D
    [email protected] <-- ide írjatok
  • DaveGuy
    #187
    Hali!
    Hajdúszoboszlói symphonic goth metal együttes keres elszánt billentyűs kollégát. Sok fellépési lehetőséget, fűtött, ingyenes próbatermet, erősítőt, jó hangulatot biztosítunk. :)
  • HBea
    #186
    Zenekar billentyűst keres /Kiskőrös, Bács-Kiskun megye/
    Fél év leállás után 30 éve működő rendezvényzenekar billentyűst keres. A zenekar profilja eddig - régi és új magyar slágerek pop-, rock- és vendéglátós zene. A repertoárunkat külföldi világslágerekkel szeretnénk kiegészíteni ami gyakorlást igényel, csakis élőben játszunk. Ha van időd hetente legalább egyszer próbálni akkor jelentkezz. Jelenlegi felállás: szaxophon-klarinét-ének, dob-ének, szóló gitár, énekesnő. A basszusgitáros még keressük. Nézd meg honlapunkat eddig mit csináltunk. www.koros5-os.hu 30/9552338
  • Rohamoszti
    #185
    Segítsetek, milyen programmal érdemes mid-et felvenni zongoráról midi-usb kábellel? Amit most használok egyszerűen nem hajlandó figyelembe venni ha hangzást váltok illetve ha használom a pedált.:(
  • Maneki
    #184
    Kreatív billentyűst keresünk budapesti, szimfonikus metál zenekarba. Játszunk feldolgozásokat, és szeretnénk belekezdeni saját számokba, de ehhez elengedhetetlen a billentyűs.
    Érdeklődj: 20 / 496 53 46, [email protected] (msn), [email protected] (email)
  • szegedi zenekar
    #183
    Sziasztok!

    Szegedi szimfónikus és POWER metál zenekar keres megfelelő tudással, felszereléssel és hozzáállással rendelkező SZÓLÓ GITÁROST.

    Érdeklődni:
    dreambound69(kukac)gmail(pont)com
  • Reida
    #182
    SKA/REGGAE stílusú zenekar keres billentyűst (saját szintetizátorral).

    email: [email protected]

    sms: 06208512794

    Peace!
  • zzenekar
    #181
    Sziasztok! Keresünk megbízható, nem kezdő de nem is full profi, magabiztos billentyűst rock,blues,funky stílusú zenéhez. Érd: [email protected]
  • ibanez1
    #180
    SZEGEDI klubbzenélés céljából alakuló zenekar keres billentyűst.
    Ne legyél kezdő mi sem vagyunk azok.
    Amíg kialakul a stílus addig kb. ezekben gondolkodunk:
    Eric Clapton, Joe Cocker, Bryan Adams, Queen, U2, Greenday, Offspring, Michael Jackson.

    E-mail: [email protected]
  • yosha
    #179
    Az ENGINE zenekar billentyűst keres sürgősen!

    Stílus: rock, dallamos metál (Stratovarius, Sonata Arctica, Hammerfall, Helloween, Bon Jovi, Europe, Malmsteen, valamint saját számok)
    A zenekar felállása: ének, gitár, bassz, dob, szintetizátor. Korban 25-32 év közöttiek vagyun ...tovább »k.
    Nem kell csúcsprofinak lenned, de kellő komolysággal állj a zenéléshez, biztos alapokkal rendelkezz és ne riadj meg a billentyű szólóktól sem. Heti 2 próbánk szokott lenni általában, saját próbatermünk a Lágymányosi hídnál van (Vágóhíd ipartelep). Rendszeresen járunk koncertezni budapesti és vidéki klubokba.
    A legközelebbi koncert 2010.03.19 Wigwam, ahol a Kalapács és az EGO Project előtt játszunk.

    Ha kicsit is magadra ismertél vagy tudsz olyat akit érdekelne a dolog, kérlek segíts nekünk!
    Bővebb info:
    http://www.enginemusic.hu
    Tom
    70-218-3506
  • bassman1965
    #178
    Sziasztok!
    Budapesti hardrock/metal zenakar szólózni tudó és szerető billentyűst keres. Heti 1-2 próba, havi 2-3 koncert. Havidíjas próbatermünk van. Újrakezdők is jöhetnek, mi 30-40 körüliek vagyunk. Szeretjük Jordan Rudess hangszíneit, de nem akarunk és nem is tudunk Dream Theater-t játszani. www.urbwnuslegendak.atw.hu
    [email protected]
  • tandras1977
    #177
    zenészeket keresünk:
    http://www.goodday.hu/
  • Daza500
    #176
    Üdv nektek.

    Én is el szándékozom indulni eme művészet útján.

    Ez a gépezet fog segítségemre lenni.

    Nagyon meg vagyok vele elégedve, a hangszerboltban ki is próbáltam, pozitív a tapasztalat.

    Hamarosan megvásárolom.
    Van egy művész ismerősöm, ha minden jól megy, az ő segítségével olcsóbban tudok hozzájutni.
  • tmisi
    #175
    Nem mondtál keretösszeget, de Yamaha, 61 billentyűs, 5 oktávos mindenképp. PSR széria. Nekem 203-as van, nem nagy szám, de az alapokat tudja. Mondjuk a PSR303-asnál kisebbet már nem vennék a helyedben, a billentésérzékeny billentyűk miatt elsősorban (az enyém nem ilyen). Most látom 313-ast már találtál. Az is jó.
    Én magamtól tanultam, bár lehet megbántam mert az ujjrendre nem ügyelek rendesen, így viszont többször tévesztek. Bár ezt az embernek magának kell kialakítani, kivéve talán a zongorajátéknál, az kötöttebb, mint a könnyűzene. Neten is vannak dolgok (pl. kabóca zenefüzetek), de lehet könyvet is venni. Ha komoly jővöt szánsz neki, tanár javasolt, hobbiszinten nem feltétlenül szükséges. Nem annyira nagy dolog, egyedül az akkordlefogással lehet baj, bár eleinte érdemes Single Finger módban használni (én is így játszom). Ez attól függ milyen ügyes a kezed és milyen sűrű akkordváltás van az adott dalban. Persze improvizálni sosem szégyen.
  • Schwarzenegger
    #174
    Tisztelt Szakértők!

    Legyetek szívesek segíteni.
    Teljesen kezdő felnőttnek milyen szintetizátor jó tanulásra? Casio vagy Yamaha?
    Normál billentyüs,5 oktávos, három szintü tanulóprogramos jó? Ilyen van egy haveromnak de nem használja vagyis Casio CK-50.Ismeri illetve használta valaki? Jó tanulásra? Mennyit ér?
    Ez világítóbillentyüs,tehát látom melyik billentyüt kell lenyomni,szabad igy tanulni? Vagy inkább Yamaha PSR 313 ujonnan?
    Ja és milyen könyv a jó tanulni ,Pl. a Plánki Edit féle KEYBOARD ISKOLA
    Esetleg interneten is van video oktatóanyag?Minden tanácsot szívesen veszek.
    ÜDV:Laci
  • tandras1977
    #173
    .....
  • georgea
    #172
    Ha szeretnél egy új bandában játszani:
    dobost keres, bass/szólógitárost keres
    http://www.goodday.hu/
  • mollyfall2
    #171
    Sziasztok!

    Kifogástalan állapotú Casio CTK-591 szintetizátor 40 ezer forintért eladó.

    NAGYON SÜRGŐS, ALKUDNI LEHET!

    Érdeklődés: [email protected]

    Részletek:

    61 normál méretű billentyű billentésérzékenységgel, 24 hang polifónia, 255 hangszín (118alap, 128 GM, 9 dobkészlet), 120 ritmus (100 programozott, 20 zongorakíséret), egygombos beállítás, metronóm, 100 dal tanító funkcióval (50 Song Bank, 50 zongoradarab), mikrofon vezérlés (Sing Along), 3 szintes zenetanulás, dal lejátszás vezérlés, dalmemória (2 dal, 2 sáv, max. 5200 hangjegy, lépésenkénti-, illetve valósidejű felvétel), rétegezés (Layer), osztás (Split), transzponálás, hangolás, nagy, multifunkcionális kijelző háttérvilágítással, MIDI (16 csatornás multi-tibre vétel), General MIDI kompatibilitás, csatlakozók: fejhallgató/erősítő kimenet, sustain/változtatható pedálkimenet, MIDI IN/OUT, mikrofon bemenet. 2 x 2 W hangszórók, áramellátás: 6 db opcionális D-méretű elem, vagy opcionális AD-5 hálózati adapter. Méretek: 960 x 375 x 145 mm. Tömeg: 5,3 kg.
  • georgea
    #170
    jopi
  • georgea
    #169
  • georgea
    #168
    Zenész társakat keresek!
    Dalok:

    http://www.goodday.hu

    [email protected]
    06 20 39 75 308
  • arpi67
    #167
    köszi a véleményeteket,chris2000,és joker!én valóban zöldfülü vagyok még,későn is kezdtem el zenélgetni,de nekem most ez vanCasio ctk591,aminek a hangzása perpillanat jónak tűnik,és teljes mértékben kielégit zeneileg,bár még gyatra a zenei tudásom.és persze ha lenne egy Roland akármilyenem biztos csúcs lenne!még arra kérném valakinek a segitségét,hogy van egy E-MU Xmidi 1x1 kábelem,amit nem tudom hogyan kell használjak.Köszi,és mindenkinek BOLDOG ÚJ ÉVET kivánok!
  • georgea
    #166
    **ZENEKAR TAGOKAT KERESEK!***
    GITÁR,--- BASS,-- DOB,--- BILLENTYŰ,==-- (BUDAPEST).
    Énekes, **kreatív, belevaló **DOBOST **és GITÁROST keres
    zenekar alapításhoz, egyedi, igényes és átütő dalok megvalósításához.
    További ---tagok jelentkezését is várom:
    BASSZEROS és BILLENTYŰS posztra.
    Stílus: rock, alter, pop (funky)
    [email protected]
    06 20 39 75 308

    egy két dalötletbe itt belehallgathattok:
    http://www.myspace.com/tandras1977
  • z99999
    #165
    én ilyet vettem, szerintem tanulásra a legmegfelelőbb az árkategóriájában, profi munkára inkább mást
  • Chris 2000
    #164
    Hát az attól függ, mire kellene neked a hangszer... egy zenésznek, vagy zenélésre totál alkalmatlan. Sem hangzásban, sem tudásban nem megfelelő...

    De ha mondjuk otthon szeretnél vele hülyülni, pötyögni...stb és nem volt még előtte billentyűs hangszered, akkor semmi rossz nincs benne...El lehet vele szórakozni! Nekem is Casio-m volt legelőször, és mennyire tetszett! (eleinte)

    Bár én úgy gondolom, ez egy kicsit régebb típus, szerintem érdemes jobban szétnézni, mert a Casio háza táján is vannak hasonló árfekvésben sokkal jobb masinák.