203
Zongoristák, billentyűsök zeneesztétikai és zeneelméleti eszmecseréjének találkózási pontja
  • tandras1977
    #123
    ...Már nagyon várunk téged :D
  • tandras1977
    #122
    ;)
  • tandras1977
    #121
    ;) .....:D
  • tandras1977
    #120
    Billentyűst keresünk újonnan alakuló zenekarunkba!!
    Írány: Ötletes, "igényes" rockzene, funky-s, blues-os beütéssel,...
    Jelenlegi tagok kor eloszlása: 24-től 31-ig!
    Jelentkezés:
    e-mail:
    [email protected]
    tel.:
    06 20 3975308
  • ReasonBand
    #119
    A budapesti REASON zenekar keresi kreatív, rugalmas és megbízható billentyűsét! Amennyiben kedveled például az Opeth, a Type O', vagy a Katatonia zenéjét, jelentkezz!
    További információk: http://www.reason.hu http://www.myspace.com/reasonnet http://www.reason.zajlik.hu, illetve a 30-236-9082-es telefonszámon, valamint a reason kukac reason pont hu email-címen.

  • menyus77
    #118
    hát az sg-n nehéz zenéről bármlyen fórumot is futtatnu, mert akik komolyabban beszélgetnének iylesmiről azok inkább a hangmester.hu vagy egyéb ténylegesen zenei fórumokat választják.
  • Italo forever
    #117
    Nem értem miért ilyen kihalt ez a fórum!!!
    Én is billentyűs vagyok és szívesen beszélgetnék a kollegákkal erről arról, de látom nincs sok értelme.
    Mindenesetre furcsa, azt gondolnám , hogy több billentyűs zenész igényli az ilyen fórumot, ahol jókat lehet dumcsizni hangszerekről, kottákról, tapasztolatokról, esetleg kottát cserélni vagy meghallgatni egy-két demót!
    Mi a vélemény?
  • Borgi
    #116
    nekem a La Marseillaise-hez kellenének akkordok. köszönöm ^^
  • srh
    #115
    Légyszi vki megtudná szerezni a Vangelis trombita kottáját?
    Nagyon meg hálálnám
  • marveollous
    #114
    Ooh,kérlek segítsetek!!!
    A megasztár3 búcsúdalának+
    Roy és Ádám Feketén a hófehér zongorakottáját keresem ha tudod holtalálom vagy eltudod küldeni Lécci írj!!!

    Előre is köszi!!
    Egyébként minden ismertebb dal zongorakottáját szívesen fogadom!!!
  • Maci2
    #113
    Sziasztok!

    Tudja valaki, milyen Pc rendszerkövetelmény kell egy cubase sx3hoz?
  • MuchACHO79
    #112
    Ja Gaspy! Én felzongorázom neked az altass elért... :)
  • MuchACHO79
    #111
    Nincs meg valakinek Shane54 - Altass el midiben? Kééééééne nagyon. Kösz!
  • gaspy
    #110
    hy ha valakinek megvan a beatles:let it be zongorakottája please küldje el nekem ide:[email protected]
    illetve nemtudjátok hogy ilyen kottákat honnan tudok letölteni?
    előre is thx!!!
  • csiocsipsz
    #109
    hali! örülök hogy egy olyan fórumra akadtam, ahol nem vetik meg a szintiseket!! :)
    nem tud valaki olyan oldalt ahonnan könnyűzenei kottákat lehet letölteni?
  • sepi1995
    #108
    zongoratanuló programot, zongorakottát tudtok v.hol?
  • gyulus2
    #107
    Szia Hokotro.

    Van egy eladó dx7 II D típusú hangszerem, ha érdekel vkit írjon. Dual, split, performance mód, panorama, millió hangszín, pc-ről betölthetők. Ár: 60 e Ft.
  • hokotro
    #106
    Ok:-)Köszi
  • menyus77
    #105
    én egy "állvánnyi" összeget lealkudnék:)
  • hokotro
    #104
    Köszönöm segitségeteket 70-ért horogra akasztottam eggyet.Megéri vagy alkudjak szerintetek???
  • menyus77
    #103
    a dx7 az egy nagyon legendás kis hangszer; bizonyos szempontból ma már elavultabbnak számít, de van jópár hangszín benne,ami egyedivé teszi, nem hiszem, hogy drágán adják, nézz körül neten, akár kérdezz rá más fórumokon is.
    szerintem 40 és 70 között odaadják. Ha szeretnél ilyet ,akkor értékarányosan hozzá is lehet jutni; persze használtan.
  • hokotro
    #102
    Üdv billentyüsök!Én egy basseros fószer vagyok, és azt tudakolnám tőletek,lehet-e még yamaha dx-7est valahonnan szerezni jó áron.Érdemes még ilyent venni???Köszi Üdv
  • Fatalterror
    #101
    Nah kicsit utáűnanéztem és mint kiderült, az alapszoftever nem tudja ezt a funkciót. Tudna valaki egy olyan szoftvert ajánlani ami tudja ezt a hozzárendelést, illetve jó minőségű soundbankkel is rendelkezik?
  • Fatalterror
    #100
    Kaptam hozzá de erről konkrétan nem találtam információt :S
  • Gabyee
    #99
    én is kinéztem magamnak ezt a billentyűt,sok jót hallodtam róla!
    használati utasítást nem kaptál hozzá??
  • Fatalterror
    #98
    Üdv!

    Új vagyok még ebben a midi technikában, a minap vettem egy EMU X-board-ot hangzások beállítása, effektezés megy nagyszerűen, nagyon megvok elégedve vele, egy dologban szeretnék kérni segítséget. Hogy tudom azt megoldani hogy egy billentyűhöz, hozzárendelek egy külön szekvenciát, vagy besamplerezett effektet, amelyet esetleg ismétel stb. Ha esetleg valaki tudna ebben segíteni nagyon lekötelezne, köszi
  • Gabyee
    #97
    felejtsétek el,megtaláltam:P
    elég az usb
  • Gabyee
    #96
    vagy pedig muszály hozzá egy ilyen interface:
    itten van!
  • Gabyee
    #95
    sziasztok!
    nem tudja véletlenül valaki hogy az usb-vel ellátott midi vezérlőbillentyűzetek azon keresztül komunikálnak a pc-vel vagy muszály hozzá valami midicucc?
    vagy az usb-n csak a tápot kapja?
    köszi!
  • DreamTheater
    #94
    Művelődés: mondhatnátok olyan zongoristákat, akiket érdemes hallgatni, akár fejlődés, akár szórakozás céljából. Keresem a billentyűs példaképemet jeligére
  • DreamTheater
    #93
    Van itt olyan billentyűs, aki Guitar Pro-ban tud kottát készíteni? Leginkább magyar előadóktól szeretnék billentyűs kottákat. Csak egy példa: Edda - éhes asszony. Ebben van egy nagyon jó billentyű futam, de fülre nem tudom leszedni..., sajnos. De érdekelne még Charlie, Bikini, Senator, stb. Heeeelp!
  • Viszlát
    #92
    Az sajna messze van...
  • DreamTheater
    #91
    XIII.ker
  • Viszlát
    #90
    Sajnos nem tudok ilyenről... merrefelé laksz?
  • DreamTheater
    #89
    A gitáros cimboráimnak persze könnyű, hiszen éppen ezért nekik sokkal egyszerűbb egymástól tanulniuk, nekem viszont nincs mentorom, s én sajnos néha erősen rászorulok kezdő mivoltomból fakadóan. Tanárhoz menni nincs nagyon pénzem meg időm se nagyon. Könnyen belelkesülök, de ugyanilyen könnyen ki is ábrándulok, egyszóval kéne valaki aki nem csak noszogat, de ellát elméleti és gyakorlati útmutatókkal egyaránt. Billentyűs zenészből szerintem kevesebb lehet az autodidakta, mint gitárosból, még ha százalékos arányokat is nézünk.

    Egy jófajta oktatóanyag (pl. DVD-n) is sokat segíthetne. Tudtok esetleg ilyesmiről?
  • Mojlepque
    #88
    így van... ...nagyon átpártolt mindenkia gityóra,ha bár a szinti meg a zongora is nagyon jó hangszer...
  • Viszlát
    #87
    Nehogy válts gitárra, belőlük van úgyis bőven sok, billentyűst meg alig-alig találni :)

    Sajnos nem túl sok időm volt még ezekkel a progikkal foglalkozni, de talán a hétvégén végre lesz. A kottázással végülis nekem az lenne a célom, hogy a szólót fel tudjam játszani, mert vannak kottázó progijaim, de baromi lassú velük.
  • DreamTheater
    #86
    A Cubase azért jó dolog, mert számtalan jó hangszínt (VSTi-t) lehet letölteni hozzá, s ezeket alkalmazhatod gitárra, billentyűre, mikrofonra is. Ha nincs dobosod, az sem baj, hiszen van ilyen virtuális hangszer is, s igen komoly, s drága technikákat lehet ilyen mód megszerezni, kiváltani. Sok elismert zenész dolgozik ezzel a progival, persze én meg a cimboráim jószerivel csak ökörködünk, de mókának sem utolsó.

    Én még a Reason nevű progival nem jutottam dűlőre, pedig ahhoz is van számtalan virtuális hangszerem, amit még meg sem hallgattam, ám nem hinném, hogy a Cubase-es virtuális hangszereket überelni tudná.
  • DreamTheater
    #85
    A Cakewalk audio sorozat egyben kottázó program is, de ezt talán már túlnőtte az új Guitar Pro 5-ös. Nekem utóbbi van, s a www.mysongbook.com oldalról óriási mennyiségű kottát tudsz letölteni hozzá, nem csak gitárra, hanem billentyűre is. Van még egy előnye, mégpedig az, hogy magyar nyelvű. :-)

    Nekem egyébiránt egy Fatar-161-es midi mesterbillentyűm van, s még nem volt kalapácsmechanikás szintihez, digitális zongorához szerencsém. Azonban nagyon kezdő vagyok a témában, így ennek még nem is jött el az ideje. A baráti körömben csak gitárosok vannak..., lehet, hogy ezt kellene nekem is erőltetnem :-) A Kabóca zenefüzetből és a Planki-féle módszer alapján kezdtem el tanulni, de mindig volt egy pont, ahol kérdeznem kellett, de azok a fránya könyvek nem túl bőbeszédűek.
  • menyus77
    #84
    na én ebben tudatlan vagyok sajnos, pedig de örülnék ,ha ismerném pl a cubase-t és barátait...