112
  • Ratty
    #1
    "A böngészés manapság nyilvánvaló kockázattal jár" - jelentette ki Gates

    Erről szerintem nagyon sokunknak megvan a véleményünk, és tudjátok mennyi igazság van benne, feltéve h az emberek nem hülyék, tudnak netezni és nem IE-t vagy ami mégroszabb windowst használnak
  • Dave77
    #2
    Fikázáson kívül vmi más...?
  • Ch_Slater
    #3
    részemről mostmár akármit javíthatnak nem hiszem hogy IE-t használnék bármikor is... és ezzel valószínűleg sokan vannak még így.
    bár valószínű azokat megfogja vele, akik még mindig IE-t használnak (feltéve ha tényleg biztonságosabb lesz)
  • merlin11
    #4
    Én egyvalamit nem értek! Miért csak M$ -t fikázák és miért nem azokat is akik unatkoznak és a sok kártékony vírust és egyéb szemét programokat írják? Ha ők nem lennének fele annyi gond lenne az M$ -el is!
  • whitehawk
    #5
    Lehet, ha az ms nem verne a nyalat, h hu de biztonsagos a win hazug modon, akkor nem probalna annyi ember megcafolni :)
  • vitus
    #6
    Én firefox-ot használok mióta létezik, de ha az ie6-os nem csukná be magát véletlenszerűen akkor azt használnám mert azért akadnak oldalak amit csak az ie nyit meg rendesen. Lehet most mondani, hogy rosszul megírt oldal meg ilyenek de attól még a probléma fenn áll.
  • Keldor
    #7
    jó lessz hogy lessz új IE!
    én sem használom de attól még jó lessz!

    egyébként tényleg nem kéne fikázni az MS-t!!

    én inkább a Virus és kémprogi gyártókat rugdalnám meg!
  • Andris
    #8
    Mútkor még azt mondták, hogy nem lesz több IE! ...most meg beijedtek aztán: "...hé fiúk dobjatok má' össze egy 7-es verziót jövő hétre..." biztos megfontolt és jó munkát végeztek
  • Killgore
    #10
    te nem vagy normális...
  • Killgore
    #11
    Válasz a #9-esnek ment
  • Killgore
    #12
    Amúgy meg azt nagyon bírom, amikor van egy MS-es cikk, vagy hozzá kapcsolódó, megy a fikázás ezerrel, de a témáról nincs is comment :D
  • hornbali
    #13
    Az Windows biztonságos mindaddig ameddig nem akarja a sok b_zi bizonygatni hogy ő milyen magasszinten tud programozni...
  • The Hedgehog
    #14
    Én IE alapú böngészőt (Avant Browser) használok, mely sokkal immunisabb igaz, de megvannak az IE féle gyermekbetegségei is.
  • Murdoc
    #15
    A Microsoftot nem véletlenül káromolja mindenki, mivel monopol helyzetben vannak, szinte alig fejlesztik az oprenszerüket, próbálnak minden konkurens programot kiküszöbölni, hogy nekik dőljön a lé. Ha nem lennének hackerek, valószínűleg a Win95 szintjén tartanánk, és akkor valószínűleg nem lenne ingyér' játékod, filmed, meg zenéd, mert ezeket ők csinálják. Egyébként is nekem sokkal több "kárt" okoz a sok felugró/előugró/szétugró reklám, meg banner, ami elfoglalja a 3/4 képernyőmet. Kit érdekel, hogy megtámadják pl. a microsoft.com-ot?
  • hornbali
    #16
    A Microsoft nem állította hogy nem lesz, csak azt mondta hogy a Longhornal együtt fogja kiadni.
  • h4x0r
    #17
    Nem akarok fikázni, eddíg csak a námber ván hozzászólás volt az. De megkérdezném, hogy mi a jobb? Ha egy rendszer amiatt biztonságos, hogy nincs rá szar-szemét-vírus/spyware/stb., vagy ha amiatt az, hogy nem lehet rá (vagy csak nehezen) ilyeneket írni.

    Bocs, ha nem vagyok világos, de a lényeg talán lejön. FF rulez :-)
  • hornbali
    #18
    Hacker és Cracker nem ugyan az
    Addig nincs is baj hogy felfedezi a hibát, de akkor ne többmillió embert károsítson azzal hogy megmutatja mekkora f_sza gyerek! Hanem akkor forduljon a Microsofthoz és jelezze az észrevételeit.
  • archkoven
    #19
    Az az igazság, hogy én próbálkoztam. Próbáltam a Firefox-ot megszeretni. Kábé ötször határoztam el hogy csak azt fogom használni és ötször tértem vissza az IE-hez. Nem azért mert MS-buzi vagyok, hanem mert megközelítőleg sem voltam olyan elégedett a FF-szal mint itt egyesek. Például ezt a szöveget sem tudnám megírni rajta amit most gépelek mert mindig percekre lefagy ha írok bele valamit, azóta megtudtam, hogy ez a probléma nem csak nálam jelentkezik. Valamint jó pár oldal van amihez úgy is IE-t kellene használnom mivel vagy hibásan nyílik meg más böngészőn, vagy eleve nem is hajlandó menni rajta. A kedvencek rendezése is sokkal nehézkesebb mint IE-ben, ami szintén fontos nekem. A mouse gestures-t bár jó játéknak tartom, egyáltalán nem igénylem, használhatnám az IE-re épülő Maxthon-t is, amiben alapból benne van, de már nem érdekel a dolog, játszottam már vele eleget. A letöltőprogramra sincs semmi szükségem. Soha nem volt problémám a letöltésekkel. De ha mégis kellene akkor ott a Getright ami mindet tud ami nekem kell. Nekem a vírusokkal még a büdös életben nem volt semmi problémám és el sem tudom képzelni mekkora lámának kell lenni ahhoz, hogy valaki folyton vírusokat szedjen be. Ez lenne számomra egyébként a legfőbb érv az IE ellen, majd ha jönnek a vírusok akkor leszokom róla, de jelen pillanatban semmi sem késztet arra, hogy váltsak.
  • Sil78
    #20
    Hmm, pár hónapja mintha még arról lett volna szó, hogy nem ijedtek meg a Firefox sikerétől, meg hogy ha a felhasználók figyelembe veszik azokat a szempontokat, ami miatt anno az IE-t választották, akkor visszatérnek hozzá. (Mondjuk azt elfelejtették, hogy az IE "választásának" ill. használatának egyetlen oka az, hogy alapból rajta van a gépen.)

    Mellesleg a böngészés nem jár "nyilvánvaló kockázattal", csak épp nem IE-t kell használni. Magával a Windows-zal nekem semmi bajom, csak ezzel a böngészőnek nevezett szeméttel. Érdekes, hogy mióta Firefoxot használok, egyáltalán nincs dolguk a spyware-irtóknak a gépemen, semmi nem próbálja átállítani a kezdőlapomat, beírni magát a Registry-be, meg popupok se ugrálnak fel. Sőt, nálam le van tiltva az összes hülye reklám (AdBlock rulez), mert azokból is épp elegem volt már. Nem hiszem, hogy valaha is visszatérnék az IE-re, még ha biztonságosabb is lenne, akkor se tudná a FF-tól megszokott kényelmi szintet nyújtani.
  • testerlnx
    #21
    Először is nem értem a cikk címét... Nem inkább azt kellett volna adni neki, hogy: Csúszik a Longhorn mert az M$ úgy döntött böngészőháborúba kezd a Firefox-al... Nem kéne minden hozzászólást fikázásnak minősíteni amely az M$ ellen szól! Amúgy tavaly április óta használok Firefox-ot és Mozilla-t, és nincs semmi problémám velük :)
    Június óta mindezt már Linuxon élvezhetem, és mondhatom igen sokat nyertem vel (gyorsabb, szebb, inteligensebb, kézhezállóbb azokra a feladatokra amelyekre Én használom [munkára!! ;)]). Amúgy meg ha egy oldal nem jelenik meg, hát másikat keresek. Képzeld el mekkorát szopnának az IE-sek ha a Linux-os website-ok csak a Mozilla speckó kódjait használnák fel ;) Csak hát vannak szakemberek, meg laikusok, meg egyebek... Egy szakember már 1999-ben nem adott ki olyan HTML kódot a keze közül amely a 4.72-es Netscape-el ne ment volna! Szerintem aki szereti az M$-t az támogassa, vegye meg az összes programot amit használ, és utána dicsérje!! Érdemes megnézni egyszer mennyibe kerül az a sok progi amit az ember nap mint nap használ (Total Commander, Photoshop, MSOffice, Ahead Nero mindenből természetesen Enterprise meg Platinum Edition ;)).

    ui.: na ha ezt mind összeadtad és tudsz még beszélni akkor állj ki és mond el a véleményed...
  • Sil78
    #22
    A problémáiddal kapcsolatban feltehetted volna a kérdéseidet mondjuk a Firefox topicban, és kaphattál volna rájuk választ. Pl a könyvjelzők rendezésérnek megkönnyítésére van egy Sort Bookmarks nevű kiterjesztés, pár másodperc telepíteni. GetRight-ot is lehet használni pl a FlashGot kiterjesztés segítségével. Mouse Gestures alapból nincs benne, és pl nekem sincs rá szükségem, nem is használom. Hogy lefagy, amikor beírsz valamit, ilyen hibával még nem találkoztam, pontosan milyen verziót használsz? Az oldalakat is helyesen jeleníti meg nálam, nagyon ritka az az oldal, ami csak IE-vel megy.
  • strogg
    #23
    szerintem elég jól közelíted meg a dolgot.
    Sajnos ebből a szempontból is fordítva van bekötve az átlag user. És nem csak az átlag.
    A windows 3.x és az utánna lévö időszak annyir mély nyomot hagyott a felhasználók feltörekvő generációjában, hogy gyk: úgy szocializálódtak a cyber térben, ahogyan most látjuk. És ezért halál term. neki, ha elszáll egy word, vagy lassú a gép.
    Ráadásul az átlag user mindezt ingyen teszi, mert lopja a gépére a cuccosokat.
    Én is kíváncsi lennék, hogy ha pistikének meg kéne keresni az ogóffice 2003 árát, és ki kéne fizetnie (tegyük fel, hogy nincs semmi más lehetösége, tehát nem tudja lelopni) akkor is ilyen elnézö lenne-e.
    Vagy ami nem is oly ritka példa, hogy dolgozna a user a méregdrága win+office párossal, és állandó felugró ablakok keserítik meg az életét mit szólna. Akkor sem nézné meg a firefox-ot?
    Mert mély tiszteletem azoknak, akik kifizetik tényleg azt a zsák pénzt, és jogtiszták, de döntően nem ez a jellemző. általában itt azok vitáznak ilyen hülyeségeken akik 0 forintért használják ezeket a programokat, mert lopják valahonnan.
  • mikike
    #24
    muhaha
    a firefox sosem lesz maxthon
  • Sil78
    #25
    Hmm, még jó, hogy nem lesz. Az elég nagy visszalépés lenne, ha arra akarna hasonlítani.
  • mikike
    #26
    miért?
    mert az egy használható böngésző?

    míg az ff-ben még rendes csoportokat sem tudtak csinálni?
  • lck
    #27
    szerencsére
  • strogg
    #28
    Én szerintme a legjobb az opera.
    pici, gyors, és kellöen felszerelt. Legalábbis annyit tud, amennyit kell szerintem:) Mindezt pár megában. Ez nekem impresszív, és zsvzs nagyon kényelmes használni is.
    Szerintem, tudásban ezt kéne alapnak vennie az IE-nek, ha már méretben sosem fog érdemit felmutatni. (80 megás install egy szégyen)
  • mikike
    #29
    és szerencsére kell 1 perc, hogy beinduljon...
  • RpPRO
    #30
    Mijaza Internet Explorer?
  • strogg
    #31
    Nem tudom. Sosme hallottam ilyen linuxos progiról. Melyik disztribben van?
  • Yossarian
    #32
    Fent van nálam egy NOD32, egy Sygate tűzfal és egy Spybot. (Ezek szerintem egy firefoxos gépre is kellenek.) Hogy a túróba nem szedek össze minden szart az IE-vel? Legtöbbször nem a böngésző a hülye, hanem az olvasni lusta, zsigerből okézgató felhasználó...
  • Macc
    #33
    Emlekszem arra, amikor billifiu meselte, hogy a Tabbed browsingra az IE felhasznaloknak nincsen szukseguk... (persze mert nem ismerik) Na most kivancsi vagyok, hogy az IE7-ben benne lesz-e, vagy szavahoz huen kihagyja, mivel nincsen ra szuksege a celcsoportnak.
  • NEXUS6
    #34
    Miért is kell fikázni?

    1. A FF nem azért jó, és elterjedt, mert olyan sokkal tutibb, mint az IE, hanem mert az alapbeállításikkal 1000000X-szer biztonságosabb.
    Az Ie-t is kb ua biztonságossá lehet tenni, csak egy két dolgot külön be kell állítani. Ez sajna az emberek 85%-ának meghaladja a képességeit. A FF készítői ezt tudják billgéc meg nem veszi tudomásul.

    2. Az IE6 W98se alatt történő telepítése során egy csomó dolgot be lehet állítani, a szükségtelelneket ki lehet kapcsolni. W2000-től kezdődően a település autómatikus és minden szutykot felrak (outlook) kiirtani meg nem lehet őket.
    A w2000-től kezdődően a OS olyan mint az ementálisajt, tele van lyukakkal. A barátnőm gépén w98se van, minden tűzfal, és antispy antiad nélkül, de megfelelően beállítva. Egy éve egyetlen kanyi virnyákot nem tudott bekapni!!!!
    Én a legutóbbi w2000 telepítésem után, amikor viszonylag biztonságos helyekről tűzfalat, meg más biztonsági progikat szedtem le, 20-30 virnyákot, férget írtottam 15-20 percnyi böngészés után. A spybot meg nem győzte kiirtani a szemetet. Nem beszélve az olyan kedvességekről, amik olyan ügyesen tudnak települni, hogy csak az után hajlandó eltakarodni, ha újra meglátogatom a weblapjukat, és indiszkrét kérdésekre válaszolok!

    Az hogy a poáppokat valami kírtja ugyan, de pl a tűzfal félpercenként üzenget nekem ugyan annyira lassitja a munkát.

    Szal a böngészés valóban veszélyes, de tegyük hozzá: most már!!!
  • Yossarian
    #35
    "biztonságos helyekről tűzfalat, meg más biztonsági progikat szedtem le, 20-30 virnyákot, férget írtottam 15-20 percnyi böngészés után"

    1. 20-30 vírus erős túlzás...
    2. ez mitől biztonságos hely? :)))
  • IMYke2.0.0.0
    #36
    SP2-ben alapból tíltva van minden káros popup! Csak úgye nézni is kellene, nemcsak fikázni!
    Ja, meg használni a Windows Update-t, de hát kényelmesebb a fikázás...

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Második számú honlap

    Minden csak viszonyítás kérdése...
    Nekem tetszik. Lesz magyarítása? Lesz. Miért? Mert nekem tetszik...

    -----------------------------------------
  • Yossarian
    #37
    Na erre én is kiváncsi leszek :)
  • Zozo76
    #38
    Nehezen szoktam at a firefox-ra de most mar egesz jol elvagyok vele. De tulajdonkeppen egy dolog miatt nem banom a valtast: amiota a firefox-ot hasznalom nincs syware a gepemen! Persze le lehet tiltani IE alatt is az activex-et de akkor meg olyan mintha mankoval kellene jarni. Egy csomo dolgot nem tud megcsinalni az IE activex nelkul, a firefoxnak meg megy pedig ott sincs activex. Ki erti ezt?
  • arty
    #39
    amig pl a mcafee CSAK IE segitségével képes frissiteni magát, nem nevezhetem át az iexplorer.exe-t nudli.bmp-vé, s igy valoban veszélyben vagyok :(
  • Killgore
    #40
    Én is IE motoron működő böngészőt használok. le lehet benne tiltani sokmindent, nagyon ritkán azért beszívok egy adwaret. na és akkor mivan? leszedem. kész.
  • tehen_m
    #41
    áááá ez megalol ....