57
  • Remetix
    #57
    Nem gondoltam volna, hogy rajtam kivul mas is emlekszik meg a Magidash-ra :)

    Magatol nem nagyon hajlando windows alol elindulni, de innen lehet szedni DOS emulator-t, azzal tokeletesen fut:
    http://dosbox.sourceforge.net/news.php?show_news=1
  • dez
    #56
    T.A.S.K.3. Jó kis játék volt ez is. Afféle felülnézeti lefelé scrollozós lövöldözős, de nem olyan sablonos, hanem "poénos".
  • Anteris
    #55
    amigán is volt katakis de elég harmatosra sikeredett. céhatvannégyesen volt a király.
  • Tonesz
    #54
    Jóóó oké, de én ugytudom nincsen PC-re írt katakis. Pedig nekem is az egyik legnagyobb kedvencem volt anno, nem számoltam de több 100X végigvitem. :)
  • mikike
    #53
    ez nem ugyanaz
  • dez
    #52
    Nem sok esélyt látok arra, hogy átdolgozva kiadnának régi játékokat. Nem olyan kis munka lenne az. Mint íttam, tervezik/tervezték egy kisgép kiadását, amin lehet internetezni is, oda elkél a több szín (azt hiszem, azon van nagyobb felbontású, hi-color üzemmód is). Ez a joystick-os megoldás annak lehet az egyszerűsített változata. Persze lehet, hogy annak nincs piaca, csak ennek. Bár talán van még retro C64 scene.
  • archkoven
    #51
    Gondolom azt tervezik, hogy egyes játékokat jobb grafikával újra kiadnak. Csak szerintem ezeknek pont az a húsz éves grafika a varázsa, meg az a sok esetben béna irányíthatóság és az a gépzene. Aki nem azokon nőtt fel annak nem fog jelenteni semmit. Akinek a jobb grafika kell, az ezt így is messze elkerüli, labdába sem rúghat ilyen szempontból egy mai PC vagy konzol mellett.
    Nekem nosztalgia kell, már az is marhajó érzés volt, hogy felmentem ma este egy C64-es site-ra és ráismertem egy csomó olyan játékra amit már réges régen elfelejtettem.
  • TeszteloPontHu
    #50
    De mi értelme tuningolni, ha egyetlen egy játék sem használja ki, lévén, azokat 16 színre írták.

    SYS 64738
  • Tonesz
    #49
    http://www.poke53280.de <-- itt is van pár game.:)

    Anno nekem is volt C-64-em, csak sajna túladtam rajta. Már bánom. Amikor lett Pc-m, azután. De előtte felmásoltam az összes lemezemet, na az eltartott vagy 2 hétig. Emlékszem kicsit szenvedés volt összebarkácsolni a kábelt, de sikerült. Most nekem is van emulátor, szinte az összes játékkal, nem csak C-64, hanem Amiga is.
  • Tonesz
    #48
    Szia.
    Katakis az nincs, de Takatis van :)
    Innen letöltheted:
    http://www.megagames.com/news/html/freegames/takatis.shtml
  • archkoven
    #47
    Kösz
  • archkoven
    #46
    Amolyan logikai-ügyességi. Sok pályán azért előre meg kellett tervezni, hogy mit hogyan fogsz csinálni, pl. hogy hogyan ütöd agyon a lepkét, hogy kirobbantson egy falat stb. Ha már minden ki volt találva, onnan már csak ügyesség, főleg az akkori joystickokkal.
    Egyébként kösz a linket.
  • archkoven
    #45
    Köszi neked is!
    El sem hiszem, hogy ennyien ismeritek ezt a játékot.
  • archkoven
    #44
    Köszi, már töltöm:))
  • archkoven
    #43
    Köszi!
    Nehogy még ezért kelljen áttérnem linuxra:)))
  • archkoven
    #42
    Jól emlékszel, a C64 valóban 16 színt tudott.
    Ez a joystickba épített valami azért már egy erősen tudningolt C64.
  • Cat #41
    storm across europe, wizard of wor, batty :)
  • dez
    #40
    Ja,

    "A Commodore 64-est két kábel segítségével lehet a televízió audio-, illetve video-kimenetére csatlakoztatni."

    Inkább bemenetére... (Már nem azért, de így terjed a "köd".) A kimeneten kifelé jön a kép és hang.

    A 256 színt talán tényleg tudja ez a cucc. Korábbi tervekben még egy kis minigépbe lett volna, talán lesz olyan is. Legalábbis azt hiszem, egy személy csinálta/csinálja a kettőt - aki mellesleg egy lány - akkor lehetett volna/lehet majd új programokat is írni hozzá, ami ki is használja. Csak épp a beégetett játékok nem fognak vele sokat kezdeni.
  • NEXUS6
    #39
    raid over moscow
    űberkirály: elite
    scarabeus (made in hungary)
    pit stop (multiplayerben;)
  • dez
    #38
    Nekem az IM1 volt a kedvencem (szomszéd sráccal versenyezve naponta többször végigvittük - és még nem is kellett "beleőrülni"). Én biztos veszek, ha bejön. (Bár esztelen árat nem vagyok hajlandó fizetni.)

    BTW, a Mercenary-t szerettem még. Ez egy teljesen élvezhető 3D-s játék volt (repülőszimulátor-ügyességi-logikai :) - és mégsem túlbonyolítva). Meg még jópárat, de már nem emlékszem a címekre.

    (Az emulátorok nekem nem annyira jönnek be, nem olyan szép folyamatos a mozgás.)
  • dez
    #37
    Ez egy Competition Pro-féle joy. Ez egy profi joystick, mindent kibír! Én is elnyűttem pár Quickshot-ot, de amikor kaptam egy ilyet, nem kellett több! Még ma is jó. (Mikrokapcsolós, és erős műanyagból van.)
  • mikike
    #36
    és Encountert!
  • mikike
    #35
    KataKist
    KataKist tegyetek bele, könyörgöööm
  • FairCO
    #34
    qrva jó! :)
  • The Termentor
    #33
    nem jo joyba mer szetkurodik pillanatok alatt egy izgalmasabb jatek alatt.
    vagy ez masszivabb???
    eskuszom veszek egyet.
  • Macc
    #32
    Ez nagyon kiraly remake!!!! ez volt amugy a kedvenc jatekom! 300+ szoba csucs 1bites grafika, es mindez elfert 64K-n. Ma egy kulturalt ikon ennek tobbszorose...
  • Macc
    #31
    38911 BASIC bytes free!

    Ennyi hely a basic programozasra volt. Majdnem teljes 64K ki lehetett hasznalni. Es egy csucs gep volt anno. Azt nem ertem, hogy aki azt a gepet szerette, biztosan orulne egy kompatibilis pici remake-nek, de akkor mar ugyanugy kene tudni hasznalni a portjait, hogy ugyanarra legyen jo. Most akinek nincsen itt a kedvenc jateka az mit csinal? De azert poen:)
  • slajos
    #30
    Head Over Heels
  • HNR
    #29
    Az én kedvenceim többek között:

    Laser Squad, Rally Speedway :),Pirates! , Spy vs Spy, Test Drive :), Medieval Lords, Defender of the Crown, Rátkai féle szöveges játékok

    Őrület, napi 10-14 órát játszottam, éveken keresztül... csoda, hogy pc-n sem bírok leszokni a gamekról? Amúgy sztem a régi játékok hangulatát pc-n elég nehéz volt visszaadni, persze a hang meg a kép überkirály lett, de a feeling csak ritkán olyan jó... Lehet, h. meg is öregedtem? :)
  • RpPRO
    #28
    38911 bytes free. :))

    Ennyi helyre programoztak olyan gyonyoru jatekokat isteni zenevel, mint a The Last Ninja I-II es meg lehetne naphosszat sorolni. Nem semmi.
  • LEHO
    #27
    Ez egy nagyon jó kétjátékosos PC-s remake:

    Magidash
  • LaPalma
    #26
    itthon lehet kapni? kéne egy, hogy ne kelljen mindig összepakolgatni a cuccot. kicsi már a hely az asztalomon
  • Scintillation
    #25
    #10,14: Mivel a DTV hardveres emulator, a technikai kepessegei kulonboznek az eredeti C64-etol.
    Barcsak Jeri a kovetkezo valtozatot flash-elhetove tenne! Sokan megvennek. Mobilabb lenne, mint egy 64SX, es az IDE64-et se kellene magammal vinni :)
  • kisviku
    #24
    Leginkább az olimpiai játékok kajálták a Quickshot II.-est.
    Viszont az 1-2 hónap elég reális...
  • kisviku
    #23
    Ez okés, hogy van ilyen de hogy írod be a LOAD"$",8 -at??

  • smv
    #22
    Hát. Nekem egyetlen egy joy se tartott tovább 1-2 hónapnál, mindig eltörtem... :D
  • HUmanEmber41st
    #21
    Még az a sok PAC MAN clon amit azon toltam..
  • Anubys
    #20
    Hát, a Boulder Dash inkább ügyességi, semmint logikai...

    Amúgy nézz körbe itt ha Boulder Dasht keresel, van vagy húsz féle Windows-ra, meg még egy rakás régi játék ingyen letölthető remake-je...
  • balfi
    #19
    .... és persze c64.lap.hu :)
  • balfi
    #18
    http://web.externet.hu/sk/c64/

    Ajánlom minden régi lelkes rajongó figyelmébe...

    Többszáz eredeti C64-es game és windows alatt működő emulátor !