12892
  • ThedarkmanHUN
    #10091
    "egyebkent meg nem tudom mi a faszt igatsz en mar akkor 50+os karim volt mikor te meg azt se tudtad mi a kal, ebbol kovetkezoleg talan jobb ralatasom van a dologra" jajj istenem igy lenne 5ösöm a lotton mint ahogy tudtam hogy ezen a héten ronesz pap jonni fog azzal hogy igy ien lvl-em van meg ugy olyan lvl-em van XDDDD
  • ronesz
    #10090
    meg mindig nem pvprol beszelek, mert ott beismertem h jobb a commander ha jo cuccai vannak, egyebkent meg ne allitsal ilyen faszsagokat, h a commander gyorsabban solozik, mint a vaga csak azert, h a te commented is itt legyen koszi
  • ronesz
    #10089
    az embereknek altalaban van eleg otpjuk szal az h neked szar a builded es ebbol kovetkezoleg te ra vagy szorulva erre a calllra az mar nem az en problemam (altalaban a masodik call cod szokott lenni...)
    egyebkent meg nem tudom mi a faszt igatsz en mar akkor 50+os karim volt mikor te meg azt se tudtad mi a kal, ebbol kovetkezoleg talan jobb ralatasom van a dologra
  • ThedarkmanHUN
    #10088
    Ronesz csitu comma rulZZZZ (kis off lesz benne:\) de tesztelve van! Privát serveren 65-ös comma vs vaga (comma win) aztán, full clean g50 cuccokban és egy majdnem ugyanolyan karddal (1h-2h a kulonbség) a comma gyorsabban kivégezte a moncákat ugy h rajta még a 3-4 sem fogott... Ronesz bekell látnod vaga nem a legjobb választás de NEM is rossz!
  • Dodokacsa
    #10087
    "van aki a commandert alapbol egy szar,leecher kasztnak tartja, de a tobbseg aki meg 1et megtur partyba, meg azok is altalaban kilepegetnek a partybol amint felmerul annak a veszelye h 2 commander egy partyba, mert akar hiszed akar nem, a dmguk keves, es az egyetlen igazan jo callja a copa tehat a masodikra mar nincs szukseg..."
    Call of OTP, miaz?
    ha vmit sokszor mondanak neked, legyen az akármilyen baromság már el is kell hinni? 'ne hidj el mindent amit a TV-ben látsz'
    attól még, hogy szinte mindenki azt hiszi, és hangoztatja, hogy a commender nem üt nagyot, ez így ebben a formában nem igaz...
  • ronesz
    #10086
    nem jobb pvmben hidd mar el
    az h tobb mobot tud eltankolni az nem az jelenti h gyorsabban meg is tudja oket olni eppen ellekezoleg...
    egyebkent meg en meg nem tudok olyan spawnrol a jatekban ahol mondjuk egy jo 65+os party turheto healerrel commander nelkul ne tudna olni vidaman (ez persze nem azt jelenti h teljesen felesleges lenne a jelenlete, sot en szeretem ha van 1 a partyba, mert a copa nagyon hasznos dolog es nem kell neki behead)

    "utolso kérdésedre válaszolva azért, mert marha kevés nagy commander van az it szerveren, és neheéz összehozni öket... viszont én voltam 4 commanderes partyban(ott én healeltem, asszony volt a commal), 3 call-al, és mitmondjak, ugyanugy hullottak a hermitek, mint ha vagák ütöttek volna, viszont öröm volt healelni öket :D (gyakorlatilag fél percenként nyomtam egy GC-t, meg osztottam a buffokat, a többi idöben meg szedtem a droppokat :P)"
    ezen mondataid felett valahogy sikerult elsiklanom, pedig ezen most jot rohogtem nagyon. van aki a commandert alapbol egy szar,leecher kasztnak tartja, de a tobbseg aki meg 1et megtur partyba, meg azok is altalaban kilepegetnek a partybol amint felmerul annak a veszelye h 2 commander egy partyba, mert akar hiszed akar nem, a dmguk keves, es az egyetlen igazan jo callja a copa tehat a masodikra mar nincs szukseg...
    a szerver egyebkent tele van 65+os commanderekkel csak te neked meg eselyed se volt h talalkozz veluk mert nem mozogsz ilyen korokbe sajnos (most eloszor szemelyeskedek ebben a vitaban eddig birtam)
  • Silversting
    #10085
    Csimbi, tudsz ugyanilyen szép átfogó elemzést írni CJB vs. HERMIT témakörben?
  • Silversting
    #10084
    Sztem semennyire, ha csak nem akarsz workereket gyilkolászni milliószámra. Mágikus ellenállás max még háborúban jó mágusok ellen.
    Csimbi kössz az infókat, tanultam pár dolgot belőlük :)
  • DamageAdept
    #10083
    A call of lightning/ice/fire defense-t mennyire tervezzem bele az életembe?
  • DamageAdept
    #10082
    Köszönöm
  • Csimbi
    #10081
    ronesz, ha majd beérlek 1-2 lvl el a commal, majd megütközünk :P
    (de még mindig tartom, hogy pvm 1v1 vaga jobb, pvm sok mob comm jobb, duelben sok függ a cucctol, de kb azonos cucokkal és minden skillel valszeg a comm... téma close)

    ea vs ic (ugy általában a nyilasról)
    - gyatra hp (talán pure healernek van ilyen kevés, de legalább felvesz egy flag-ot :)
    - vicces defense (a magenál egy kicsit jobb azért)
    - magas eva (erre hagyatkozni viszont életveszélyes, mivel van hogy egymás után van 5-6 evade, aztán 3 attack betalál aztán lehet futni, vagy cipöt kötni :P )

    EA:
    - focus jól néz ki, G1 en gyakorlatilag még használhatatlan, átlagba kevesebbet lövök vele, mint focusal (ráadásul 1,5x annyit missel :( )
    - sajnos ezenkivül más értelmes skillje nincs EA nak (mármint olyan, amit lehet mindig használni perfect eva ugye passiv, EE-t meg nem nyomod el mindig ... resistek meg max duelbe jók, silence2 meg full bugos)
    - 61 en lévő criticalt mindenki oriásira magastalja, de ugye az is csak akkor jó, ha bejön, de akkor nagon ütös (csak persze van hogy 4-5 percig nem akar bejönni :D )
    - nagyon jó EA nagyon sok lóvéba kerül, ált. despo + bof cuccokkal aggatják tele (tudom a jó cucc minden kasztnak drága ...)
    - duel ben mage ellen neces a dolog, mivel b@szhatja az eváját :( persze 1hq más kérdés :D

    IC:
    - sajnos az IC skillek 50% bugos, hogy miért nem javitják, rejtély....
    - 50-55 között még egész jol el lehet evickélni staggal, de az a amax 1400-1600 dmg critical a sok HP s mobok ellen kezd kevés lenni (56-tól ea már simán tol 2,5-3k dmg focussal)
    - késöbb ez csak még rosszabb lesz, a többi IC skill (LA,pain) persze max narancs ellen müködik, átkozni meg nincs sok értelme a mobokat
    - duelbe 62+ nagyon ütös, majdhogynem esélytelen (vaga ea 1hq val persze még mindig jó)

    damage:
    commot ugy statolod, ahogy akarod használni...
    - alap elosztás : 90/90/50 a többi játékstilustol és cuccoktól függ
    - hea comm: nem sok értleme van 90 felett a hp 4 pont, és bár hatalmas hp lesz, commot amugy sem ütik le sok def miatt, tankolni meg lureolni talán jó, de akkor inkább agi comm
    - str comm: ált dmg sword mellé és solozni vágyó commok nyomják, 120ig 3 pont lesz egy str, egész jol megy fel a dmg, és az otp is igy lesz a legtöbb
    - agi comm: szerintem a legjobb választás, 50-70 között 2 pont csak 1 agi, és a sok eva mellett még otp-t is ad (tankolni is jó, meg solozni is)
    - wisdom: hááát kényes kérdés, sajnos az összes jó comm skill k@rva sok mana... FOD 320+ ES 475 survival meg ugye manából gyógyit ... (és az LS szintén sok mana) ha ezekután ráadásul steely-t használsz, ami egy deka manát nem ad, nah akkor lehet filózni azon, hogy kell e wisdom :D sajnos 35-40 ig kell rá pakolni hogy látszatja legyen, eleinte 4-5 manát ad 1 pont, csak igy vmelyik másik stat rovására megy a wisdom (nekem perpill 8-as wisdomom van, de 70 agi után sztem arra tolok)
    cuccok:
    - alapvetően prideful, de pain kard mellé nem árt 1-2 despo cucc sem, az otp-t potolni a kard miatt, full bof set megintcsak sokat segit... (nekem perpill keverten van, 2x pride 2x mans 1x despo, és még egy despot akarok venni)
    skillek:
    TB: nem egy rossz skill az, piros lila ellen partiba vagy soloba jól jön, amikor átl. 100-150 et ücc, tb vel az 550 (és a +5% critical chance miat sokat critel, ilyankor 1-1,2k dmg lesz belöle...) és hát erre épül az FS, ami meg soloba meg duelbe jó stun miatt :D
    LS: maxolva ütös, de kizárólag duelbe használható jól (ott viszont sima ütéssel is 600-800 critet tol, és 2,5x olyan gyors mint 2h, szal brutális tud lenni) mobok ellen kezd szar lenni föleg ha nincs behead, fogy a mana stb...
    CRIT: elvileg elég 10-ig feltolni, hisz commnak nincs 61-en uj criticalja, és mivel 15-ig az esély nem nöl, csak a bevitt dmg 10% al, ezért nem biztos hogy megéri a +5 pontot (föleg ha kell máshova), persze maxolva str-es comm imperial kardal azért egész szép criteket nyom... (nah nem olyat mint ea meg a vaga :( )


    nah bocs hogy hosszu lett, meg ha sok a hülyeség benne :D GL !
  • DamageAdept
    #10080
    Na emberek sehogyse nem megoldható hogy nem lássam csak az xp sávot/kockákat a százalékot meg nem???
  • ronesz
    #10079
    megmondom az ic szarra sem kepes mobok ellen, altalaban ugy lvlezgetnek h ir partyknak lureolnak szal ha azt elvezed akkor hajra :)
    viszont pvpben 61-62 utan tenyleg a legjobb kari talan, de erre kihegyezni egy karit kicsit necces, ezert is van olyan keves magas ic talan :)
  • Dodokacsa
    #10078
    EA 61 alatt nem egy nagy szám, nincsenek jó skilljei, de miután megkapja a critikálját... meg ott az EE (emergency escape)ami szerintem a legjobb skill xD, meg a fókusz iszomyat jól néz ki:). és szólóban és partyban is jó karakter.
    IC-ről nem tudok sokmindent mondani, ha magas szintű, PvP-ben majdnem verhetetlen, mob-ok ellen nemtom mire képes, majd megmondja egy IC
  • Silversting
    #10077
    Ja és szerintetek IC vagy EA jobb? Érveket kérem alátámasztani ^^
    Pluszokat és hátrányokat szeretném tudni mindkét oldalon.
  • Silversting
    #10076
    Hát volt sub-leaderem is újra akarja skillezni magát, és leveszi a TB-t és ráteszi az összeset a lighting slashre, mert az commnak fasza. Amúgy trancedental télleg semmit sem ér, mert nagyon lassú skill, és sokára töltődik vissza, vagyis 50 felett haszontalan. Sztem lighting-t hagyd meg és inkább tb-t nullázd
  • DamageAdept
    #10075
    Csimbi ha van időd írnál pár jótanácsot a commanderhez? nagyon megköszönném.
    Statok skillek... most 83/83/51 en vok. Tb - Weapon Mastery - Crit Def full - meg lightning slash full XDXDXD majd probalok SOC-ot szerezni...
  • ronesz
    #10074
    hat igen 65on altalaban mar mindenkinek megvan a full g50 par g55tel megspekelve mig en szerenykedek 2 g46tal... (az a kard az ssen termeszetesen nem az enyem volt csak kolcson kaptam :)
  • v150r
    #10073
    azért azt tedd hozzá, hogy neked nem átlagos kardod, meg cuccod van...
  • ronesz
    #10072
    jo nem folytatom mert hiaba van igazam nem latod be...
  • Dodokacsa
    #10071
    itt próbálkozz, köszi :)
  • TenshinHun
    #10070
    Hy.ti mit szóltok a Silkroaadhoz?Csak kiváncsi vagyok
  • Csimbi
    #10069
    PvM ben akkor jobb a vaga, ha tud 1v1 ben solozni a mobokon (akár lilákon is, amit a comm csak lassan tud), viszont mihelyt kicsit melegszik a helyzet és 2-3 mob megtámadja, bizony futni fog...
    persze ez nem azt jelenti, hogy jobban fog fejlödni solo miatt, mert egy jó kis party jobb XP, mint a solo

    viszont tény, hogy 1v1 be jobb pvm ben, mint a commander, ezt nem is tagadtam

    utolso kérdésedre válaszolva azért, mert marha kevés nagy commander van az it szerveren, és neheéz összehozni öket... viszont én voltam 4 commanderes partyban(ott én healeltem, asszony volt a commal), 3 call-al, és mitmondjak, ugyanugy hullottak a hermitek, mint ha vagák ütöttek volna, viszont öröm volt healelni öket :D (gyakorlatilag fél percenként nyomtam egy GC-t, meg osztottam a buffokat, a többi idöben meg szedtem a droppokat :P)
  • Dodokacsa
    #10068
    mert kevés a jól cuccol, jól statolt commander?
    (ez az 5 milliós kérdés? sztem nyertem :P)
  • ronesz
    #10067
    "de egy jól cuccolt és statolt comm PvM ben sokkal jobb mint egy vaga"
    en csak ezt a reszet kivantam a dolognak megcafolni (sikerult is) de igaz ami igaz, pvpben ha a commandernek jo cuccai vannak akkor nyer es nem is allitottam h nem
    ha pedig olyan jok a commanderek mindenben amiben allitod akkor miert nem fullos commander partyk rohangasznak mindenfele? :)
  • Csimbi
    #10066
    ronesz, adok egy videot, ahol 2 GM duelezik 3-at, full g60 armor + g62 imperial kardal !
    mindegyik vaga vs commander , és mindegyikben simán nyer a comm (ezalatt értsd, stunos duelben a vaga még csak dmg et sem vitt be ...)
    a többiben kb helf life al meguszta a dolgot
    a vaga marha jó dmg skilljeiröl meg csak annyit hogy comm pajzs >> eva+block, legtöbb skill ütés blocked vagy evade... rajtam 3 ból 1 skill tuti missel, de lehet több is (ha meg már a skilleknél tartunk, ált. mindenki sir, ha a comm használja a skilljeit, mert neki tilos, mindenki másnak lehet... de miért? (pl elasticot, meg survivalt, 1-2 stunt))

    de persze te sokkal okosabb vagy mert én csak egy okos dolgot irtam, és hát te már nagy 65 ös vagy én meg csak 59 es, és ez természetesen mérvadó mindenkoron

    ps:
    koreai szerveren kb 3x annyi comm van mint vaga, vajh miért is??
  • Silversting
    #10065
    Hát igen nagyjából ez van :)
    R10-be 3 piros Angertől már menekülök, mert állandóan eltalálnak A comma télleg fasza, de én akkor is vaga akartam lenni, és az is lettem :)
  • ronesz
    #10064
    ja a 2es pontnal kihagytam h sima utesnel ertendo az 1k es nem skillel mert skillel a 3-4k is megvan...
  • ronesz
    #10063
    a commander es vaga dmg osszehasonlitsodhoz gratulalok
    1. nincs olyan vaga aki ne hasznalna skilleket es a skillek igencsak megdobjak a dmget nekem elhiheted
    2. azt hiszem nem szamoltad bele h a vaga 61en kap egy elbaszottul jo skillt ami igencsak megdobja a criteket (en a szereny imp painemmel csinalok 1k+ criteket lilakon nemhogy egy g62 2hval)
    3. tagadhatatlanul igazad van abban h a commander tobb ebt csinal mert tobbet is ut, DE ha meg nem vetted volna eszre a 2hknak SOKKAL nagyobb az ebjuk szal itt egyenlo a ketto kb
    az egyetlen okos dolog amit irtal az az, h a commander nagyon cucc fuggo ergo ha nem jo a cuccod akar le is huzhatod magad, de szerencsere az 1hk mindig is a legolcsobbak voltak
    ennyi lett volna fogalmazasert bocsanatot kerek de a lenyeg kiveheto
  • DamageAdept
    #10062
    Nah skacok olyan kérdésem lenne hogy le lehet-e valahogy szedni az xp-sávról a számokat?
  • DamageAdept
    #10061
    Kösz Csimbi ez szívmelengető volt
  • Csimbi
    #10060
    khhm...

    commander nem jó semmire ? hehe egy szarul fejlesztett comm-ot valóban kidobhacc az ablakon, de egy jól cuccolt és statolt comm PvM ben sokkal jobb mint egy vaga, és magasabb szinten PvP ben és túlszárnyalja...

    hogy ne a levegőbe beszéljek:
    - 6-os party pirosakon, 2-3 elöl még healerrel is menekül a vaga, comm lazán kimedizi healer nélkül is
    - d1 be sárga mobokon be tudok állni eggparty helyére úgy, hogy beheaddel visszatöltöm az összes life-om
    - 58+ tol gyakorlatilag mindenhova visznek egy commot, callok nagyon kellenek erösebb mobok ellen
    - életmentő skillek: ES + SACRIFICE
    - és nem utolsósorban vaga 54-en megkapja az összs skilljét, comm 59-en, kb 2x annyi skill, változatosak, szituto függöen lehet variálni öket, és játékstilus+cucchoz igazithatóak (pl van egy nagy otp kardod de kicsit sebez -> copa vagy imp pain jó sebzés kicsi otp -> cootp)
    - magasabb szinteken és nagyobb cuccokkal a comm már jóval erősebb mint a vaga (skillek nélkül vaga ott ár esélytelen), hogy miért? egy kis matek: (1h 2x olyan gyorsan üt mint a 2h)
    g62 1h: 300-370dmg (335 átl) * 2 = 670 (crit : 1206)
    g62 2h: 560-620dmg (590 átl) = 590 (crit: 1062)
    2x annyi ütés miatt 2x annyi EB is les, szal lehet számolni...

    egykét hátrány:
    - lilákon valóban lassu a solozás, ált. legkisebb piros vagy legnagyobb narancs a legjobb XP soloba, partyba tök mind1... (viszont sok kis mob ölése és a sok parti miatt az egg nagyobb lesz mint a vagának)
    - ha ölni is akarsz kell egy nagyon jó kard
    - sajnos a comm legnygobb erejét a defet a cuccok adják ki, igy mig a vaga elvan egy brutál 2h val full g46-ban, addig commnak erösen javallott a full g50 set (cod+fod után nagyon sok a különbség...)
  • DamageAdept
    #10059
    Ha valakinek vannak az event boxokkal való ambíciói az életben akkor pm-ezzen nyugodtan^^ DamageAdept
  • Silversting
    #10058
    Hát a volt Sub-leaderem, Makma most 54-s félig fehérbe, és hát mondhatom erős. Nekem meg ugye nincs pajzsom, és evasion pontom is alacsony :(, ezért soloban szinte állandóan menekülök :( Egyáltalán nem rossz a commander sztem, de nekem a vaga tetszett jobban.
    Amúgy ha íjjász lennék csak és kizárólag IC lennék :)
  • ThedarkmanHUN
    #10057
    Hoggy áll a privát servered?
  • ronesz
    #10056
    hat igen eleinte a commandereknek nehez dolguk van mert annyira a callok sem jok a dmg meg meg annyira se, szal nem konnyu partyt talalni, de egy atlagos 61+os partyban szinte mindig van 1 commander csak addig meg el kell vinni :)
  • DamageAdept
    #10055
    egy a sokból...
    többször átnyálaztam már mindent... eldöntöttem.
  • v150r
    #10054
    megingathatatlan, de azért próbálkozzatok csak :)
  • gvarga12
    #10053
    szerintem azert gondold meg az elotted szolo tanacsat
    nekem egy 52-es Commanderem van es NEM jo semmire az az semmire
    se a skilljei se a statjai, sokkal jobban jarsz egy Vagaval !
  • DamageAdept
    #10052
    Köszi a tanácsot de már döntöttem.