24199
Chelsea Fan Club
  • Krisz018
    #13463
    Tudom nem ide tartozik de kiadták a Fifa 09 demóját arról készítettem pár képet :














  • Jagumo
    #13462
    lankad a topik :( nembaj mindjárt meccs aztán ujjáéled :D
  • lippet
    #13461
    Reméljük mihamarabb felépül Essien!
  • Japep
    #13460
    Én is nagyon remélem...és azt is, hogy volt valami kis záradék Wright-Phillips szerződésében, hogy idén nem játszhat még ellenünk... :D
    Még mindig nehezen hiszem el, hogy "elzavarta" a klub... :(
  • Japep
    #13459

    Zola a West Ham kispadján!

    Ami tegnap még csak lehetõség volt, mára bizonyos lett: klubunk egykori legendája, Gianfranco Zola ül le a West Ham kispadjára.

    Zola 1996 es 2003 között volt a Chelsea játékosa, ez idõ alatt 312 mérkõzésen 80 gólt lõtt, és oszlopos egyénisége volt az elmúlt évtized sikercsapatának.
    A klub szurkolói a Chelsea százéves történelmének legjobb játékosának is megválasztották.

    A most 42 éves olasz klasszis az utóbbi idõben az olasz U21 válogatott segédedzõje volt (Casiraghi mellett).

    Zola elsõ nyilatkozatai:

    "Tudom hogy a Chelsea és a West Ham riválisok, de ez részemrõl nem probléma. A játékos-pályafutásom már a múlt."

    "Ez egy új kihivás. Hét évet töltöttem a Chelsea-nél, és ez a hét év karrierem legszebb idõszaka volt."

    "Imádtam ott játszani, de a szurkolóknak meg kell érteniük, hogy az edzõsködés számomra új karrier, és a játékos pályafutásom a múlté."

    ----------------------------------
    Tényleg érdekes, hogy a Chelsea történelmének legnagyobb játékosa pont a West Ham padjára ül le...de ennek ellenére engem nem zavar, sokat köszönhetünk neki, és sok sikert kívánok neki a továbbiakban is!
  • Japep
    #13458

    Rossz hír: Essien kidõlt

    Sajnos már a hivatalos oldal is tényként közli: Michael Essienre mûtét és több hónapos kihagyás vár.


    Essien a pénteki, Líbia elleni VB-selejtezõ mérkõzésen sérült meg, már a 22. percben le kellett cserélni. A vizsgálatok szerint Michael Essiennek elszakadt az egyik térdszalagja, ezért meg kell mûteni, amint a duzzanat lelohad. A klub orvosainak becslése szerint az operáció ezen a héten lesz.
    A kihagyás hossza egyelõre nem meghatározható, de biztosan több hónapos felépülés után léphet csak újra pályára. Óriási veszteség, kár is ragozni.

    Essien és Mikel sérülésével a szûrõ pozícióban minden valószínûség szerint ismét Belletti kaphat majd szerepet a hétvégén a, míg Ballack sérülésével még egyel csökken a középpályán az opciók száma, elöl pedig továbbra is várat magára Drogba felépülése. A hátsó alakzatunk egyelõre ép, de a középpálya és a támadó szekció igencsak foghíjas. Nem könnyû mérkõzésnek nézünk elébe a megerõsödött és mindenképpen bizonyítani vágyó Manchester City ellen...

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    Drogba játszhat a City ellen

    A Chelsea menedzsere, Luiz Felipe Scolari reméli, hogy Didier Drogba 45 percet fog tudni játszani a Manchester City elleni vasárnapi bajnokin.

    Drogba még nem szerepelt ebben az idényben a csapatban térdsérülése miatt, de a múlt héten már játszott a tartalékok meccsén. Elhatározta(Drogba), hogy nem sieti el a visszatérést a sérülése után, de a javulás elég meggyõzõ volt Scolari számára is. Scolari abban reménykedik, hogy a csatár, John Obi Mikellel egyetemben a csapattal tarthat a Manchester elleni meccsre.

    "Ez a 2 játékos állhatott ismét edzésbe a héten, Mikel nagyon jó kondícióban van és Drogba is napról napra, és hétrõl hétre egyre jobb lesz." - mondta Scolari a Chelsea Tvnek.

    "Drogba még nem teljesen fitt a Manchester City elleni meccsre, de szerintem képes lehet 45 percet játszani. Lépésrõl lépésre haladva kezdi visszanyerni a kondícióját."

    Azonban Scolari megkapta a jelentést, miszerint Essien hónapokra kidõlt, a Ghána Líbia ellen játszott Vb-selejtezõjén összeszedett keresztszakadás miatt.

    A brazil hozzátette: "Sok játékosunknak volt válogatott meccse, aztán kaptuk a rossz hírt, hogy Essien megsérült. Ha játszanak a nemzeti csapatban akkor boldog vagyok, de gondolnunk kell a City elleni meccsre is, tudjuk mit várhatunk. Ez egy nagy meccs lesz. Van még egy csütörtöki és egy pénteki edzésünk, ha egészségesen érkeznek, sérülés nélkül, akkor annak nagyon örülni fogunk."-zárta mondandóját Scolari.

    -------------------------------------
    Hát Essien nagyon nagy mínusz... :(
    Drogbának örülök, remélem formában van!
  • Oncsi
    #13457
    Nagy nevekkel erősített a Manchester City az átigazolási időszakban: Shaun Wright-Phillips, Vincent Kompany és Robinho is égszínkékbe öltözött. Mark Hughes menedzser, némi meglepetésre, nem a brazil sztár, hanem a három év után visszatérő Wright-Phillips megszerzését tartja a legnagyobb fogásnak.
    - Az összes új szerzeménnyel nagyon elégedett vagyok, de főleg Shaunnal - mondta Hughes új játékosáról, aki 2005-ben igazolt a Chelsea-hez, ahol nem sok sót evett meg a három év alatt. - Máris hatással volt a csapatra és biztos vagyok benne, hogy nagy hatást gyakorol a közönségre is, amikor szombaton újra a City mezében láthatják.
    És mit gondolnak, kivel játszik szombaton a City?
    Bizony, a Chelsea-vel...

    Remélem megveritek ezt a city-t !! nekem már most kezd elegem lenni belőlük !!!ÉS remélem a Chelsea játszik a cityvel,nm forditva !!!
  • bigfoot
    #13456
    igen Én is vmi hasonlóra számítok!!!
  • Bulykin
    #13455
  • Matthew Prosac
    #13454
    Ezt a Man.City sztorit amúgy nagyon jól ki lehet sakkozni.

    Al-Fahim sorra bejelentkezik a sztárokért akik közül néhány B-kategóriás vagy pénzéhes igent is mond(hat). Owen, Podolski esetleg Arshavin vagy Diego, 1-2 Valencia,Atl.Madrid vagy Porto játékossal sikerül megerősíteni a keretet, míg a többiek hasonló szövegekkel rázzák majd le; Ramos: "A Realból akarok nyugdíjba menni, mindig is ez a klub marad a világ legnagyobbja", Kaká: "Sokat köszönhetek a Milánnak, csábító az ajánlat, de nem kívánok távozni", C.Ronaldo: "Angliában csak a United jöhet szóba, ezenkívül pedig csak a Real Madrid".
    Al-Fahim-nak közben rá kell jönnie hogy pénzen játékost lehet venni, de presztízst és nevet a Citynek nem. Első évében csalódnia kell, míg a másodikban is csak egy UEFA-kupás helyre futja, ami az arabnak nagyon nem tetszik. Ő egy régebbi verziójú Football Managerben él, ahol akármilyen játékosból bólogatójánost lehet csinálni pénzből és össze lehet vásárolni egy világválogatottat,ami 5-0-ás győzelmekkel hozza a bajnoki címet.

    Eközben az első fecske (Robinho) is elkezd sírni, hogy nem fexik neki az angol stílus, nem tud érvényesülni és hiba volt eljönni Madridból. Áron alul, 15M fontért el is adják egy Tottenham szintű csapatnak (lásd Shevcsenko esete, kicsit másként). Fahimnak rá kell jönnie, hogy ami Abramovicsnak sikerült az neki nem (tegyük hozzá Roman egy jobb alapra épített, a Chelsea már akkor is nívós csapat volt, a City még most sem az), még talán Agüerot és egy-két brazil "kétévmúlva világsztárlesz" tehetséget (lsd. Anderson, Man.Utd) megvesz csillagászatni áron a Santosból, CSKA-tól, az Inter rájuksózza egyik klasszis, ugyanakkor problémás játékosát, a Lyonból megerősítik a középpályát és a csapat nagy reményekkel ugrik neki az új szezonnak. A keret tényleg bombaerősnek tűnik, cél a bajnoki cím, az Arsenal-Chelsea-Man.Utd triót viszont ezúttal sem sikerül megelőzni.
    Fahim csalódott és elfogyott a türelme, beigazolódott az, hogy jó focihoz nem csak pénz kell, hanem idő is. Hogy összevásárolt sztárok nagyon csúnyán meg is tudnak bukni ha nincs megfelelő balansz (lsd a "galaktius" Real Madrid - pár éve), illetve hogy néhány sztár túl lett becsülve képességeit illetően.
    Márpedig itt nincs "Load", ígyhát marad a "New Game": Fahim távozik 'Manchester Városából', ahol egy túlfizetett ugyanakkor eredménytelen garnitúrát hagy maga után.

    Tanulság: A pénz nagyon sok, de nem minden.
  • Etelkozi Vata
    #13453
    Már most jelzem a gyengébbek (és a gyengébb humorérzékűek) kedvéért, hogy vicc volt...
  • Oncsi
    #13452
    Valószinű:D
  • Etelkozi Vata
    #13451
    Azért erős lesz ez a Manchester Citeh...

    Buffon (Cech)
    Richards/ha ki nem rúgják, mert saját nevelés.../(Ramos)-Puyol-Terry-X. balbekk világklasszis
    Messi-Essien-Gerrard-Fabregas-cronaldo
    Torres

    Egy-két kisebb nevet kihagytam, mert csak...
  • Oncsi
    #13450
    11:24 - A Manchester City új tulajdonosa a védelem megerősítésére Sergio Ramost és Terry-t szemelte ki magának. A Real Madrid védője hamarosan 10 éves szerződést ír alá, és nem tervezi a távozását sem, ennek ellenére nem kizárt, hogy az angol klub akár 60-70 milliós ajánlatot tesz érte a nyáron. /DC/

    Ez lehetetlen vállakozás Kedves MC !!
  • Japep
    #13449
    A padon kezdett és a 80.percben Lampardot váltotta.

    Joe Cole... :D
  • Bulykin
    #13448
    öö...azt nemtudom, de engem is érdekelne^^ úgy hallottam mostanság jól megy neki a játék:)
  • Monoton
    #13447
    Nemtudod véletlenül, hogy Beckham játszott-e? Am. grt az Angol csapatnak :)
  • Bulykin
    #13446
    Andorra 0 - 2 England
    49'J. Cole
    55'J. Cole
    Grat neki
  • Jagumo
    #13445
    o 13.-a olyan messze vanmég :D
  • asfa
    #13444
    Scolari: Az álomtizenegy nem létezik!


    Luiz Felipe Scolari tökéletesen tisztában van azzal, milyen sors vár rá, ha nem jönnek az eredmények, mégsem tart attól, hogy időközben felállítanák a Chelsea kispadjáról. A World Soccer futballmagazinnak adott interjújában a brazil szakember azt is elárulta, hogy senki se számítson fix kezdőcsapatra a „kékeknél", még a legnagyobb sztárok sem kapnak megkülönböztetett figyelmet. Ha nem teljesítenek megfelelően, szó nélkül kihagyja őket a csapatból.

    - Hogyhogy 59 éves korában szánta el magát arra, hogy bekapcsolódjon az európai klubfutball vérkeringésébe?

    - Amikor elvállaltam a megbízatást, nem a felkínált összeg nagysága volt a mindent eldöntő érv, de azért ez sem egy elhanyagolható szempont. Ez a munka egy akkora kihívás a számomra, amit egész egyszerűen nem hagyhattam ki. Soha sehol nem kaptam ilyen volumenű ajánlatot korábban. Készen állok arra, hogy elviseljem a nyomást, ami a Chelsea menedzseri posztjával jár.

    - Prezentálni tudja Roman Abramovicsnak azt az álomfutballt, amire már oly régóta áhítozik?

    - Játszhatsz szépen vagy csúnyán, de a meccseket így vagy úgy, meg kell nyerned. Bizony benne van a pakliban, hogy az egyik, vagy a másik csorbát szenved. Nem mindig lehetséges a három pont begyűjtése ötcsillagos játékkal. De ne felejtsék el, brazil vagyok, lételemem az attraktív támadófutball. Azt hiszem, nem unatkozik majd a Stamford Bridge közönsége.

    - Nem tart attól, hogy az orosz tulajdonos megpróbálja felülről irányítani?

    - A legkevésbé sem. Remekül megértjük egymást, amikor találkozunk, megosztjuk egymással a gondolatainkat, a nézeteinket, de egyszer sem volt arra példa, hogy megmondja, kit tegyek be a csapatba, és kit hagyjak ki. Abramovics csupán annyit kért, hogy szerepeljünk eredményesen és szolgáljuk ki a szurkolóinkat. Én sem várok mást, közös a cél. Fontosnak tartja, hogy a lehető legjobb legyen a hangulat az öltözőben, a pályán és azon kívül is megértsék egymást a játékosok. Ezen is dolgozunk.

    - Abramovics mindenekelőtt Bajnokok Ligája-trófeára vágyik. Ez azt jelenti, hogy a BL elsőbbséget élvez minden mással szemben?

    - Szó sincs erről, ez amúgy is egy zsákutca. Ha csak és kizárólag a BL-re koncentrálnánk, mit mondanék a futballistáknak egy Premier League-meccs előtt, illetve egy FA-kupa vagy egy Ligakupa-találkozót megelőzően? Nem tudnék a szemükbe nézni! Ha a Bajnokok Ligája-szereplés egyértelmű prioritást élvezne, akkor motiválatlanok lennének a többi kiírásban. A BL csak egy a négy sorozat közül, és mi mindet meg akarjuk nyerni.

    - A Chelsea vitrinjéből már nagyon hiányzik egy BL-serleg. Átérzi a helyzet súlyát?

    - Félreértés ne essék, nem azt mondtam, hogy nem akarom megnyerni a Bajnokok Ligáját. Dehogynem. Ez a sorozat nem más, mint a klubcsapatok világbajnoksága. Noha csak európaiak érintettek benne, a nemzetközi elit itt van évről évre. Az „igazi" vb-n, 2002-ben már learattam a babérokat a brazil válogatottal, minden vágyam teljesülne, ha Európában is letenném végre a névjegyem egy kupa elhódításával.

    - Elődjét, Avram Grantot azért rúgták ki, mert a Chelsea tizenegyesekkel alulmaradt a Manchester Uniteddel szemben a BL-döntőben. Tisztában van azzal, hogy önnek is könnyen veszélybe kerülhet az állása, ha nem jönnek az eredmények?

    - Pillanatnyilag egyáltalán nem tartok attól, hogy elküldenek. Még csak néhány hete vagyok itt, korai lenne, ha máris ilyesmivel foglalkoznék. Ugyanakkor nagyon jól tudom, mi történik akkor, ha a csapat nem váltja be a hozzá fűzött reményeket. De nemcsak a Stamford Bridge-en inoghat meg könnyen a kispad, az Arsenalnál, a Liverpoolnál és a Manchester Unitednél sem más a helyzet.

    - Jose Mourinhót rengeteg kritika érte amiatt, hogy folyamatosan felforgatja a csapatot, így hiányzott az állandóság. Önnél mire lehet számítani?

    - Nálam is csak olyan labdarúgó szerepelhet, aki ki van éhezve a sikerre, minden vágya, hogy maximális fordulatszámon pörögve küzdjön a győzelemért. Senki sem élvez védettséget, a legnagyobb sztárok sem. Az aktuális forma dönt az összeállításról. Az a feladatom, hogy kiválasszam azt a tizenegy játékost, aki pályára lép, és azt a hetet, aki leül a kispadra. Ha valaki egy-két meccsre kimarad, az nem jelent semmit, a kapu mindenki előtt nyitva áll. Aki keményen dolgozik az edzésen, az a meccsen is lehetőséget kap. Ilyen egyszerű az egész.

    - Ezek szerint még egy asztalfiókba rejtett cetlin sem létezik a kékeknél az álomtizenegy?

    - Nem állítottam össze ilyen névsort, és nem is tervezem. Hat éve a selecaóval úgy nyertem világbajnokságot, hogy két játékos kivételével mindenki szóhoz jutott. Az a kettő pedig a két cserekapus volt. Portugál kapitányként is azonnal változtattam az együttes összetételén, amint szükségét éreztem. A nagy világversenyeken (két Eb és egy vb – a szerk.) is majdnem mindenki lehetőséget kapott.

    - Nem hiányzik majd a szövetségi kapitányi tisztség?

    - Portugália már most hiányzik, és az ügy, amin dolgoztunk. De úgy döntöttem, továbbállok, és aligha bánom meg ezt a húzást. Egyébként nem értek azzal egyet, hogy a klubfutball előbbre való lenne a válogatottak versengésénél. Egy vb vagy egy Eb hangulata fantasztikus, már-már felülmúlhatatlan.

    - Mégis mik az új szerepkör hátrányai?

    - Az, hogy nem tölt elég időt együtt az edzői stáb és a játékos keret. Megérkeznek, leparkolnak az autóikkal, bemennek az öltözőbe, átöltöznek, kimennek a pályára, részt vesznek a tréningen, aztán mennek haza. Hiányolom a huzamosabb összetartásokat, amikor emberileg is közelebb kerülhetnénk egymáshoz. A keret többségét eddig csak a televízióból ismertem, kell egy kis idő, hogy alaposabban feltérképezzem őket, hogyan is működnek. Nem bánnám, ha tényleg úgy dolgoznának együtt, mint egy válogatottnál, az együvé tartozás rengeteg pluszt jelent.

    - Adott esetben milyen retorziókra számíthatnak a renitens futballisták?

    - Nem üzengetek a médián keresztül, és hangzatos bejelentéseket sem teszek ezzel kapcsolatban, ez nem az én stílusom, ezt meghagynám másoknak. Egyvalami van, ami kihoz a sodromból, mégpedig az, ha profi futballistához méltatlanul viselkedik valaki. Ez volt az első mondat, ami elhagyta a számat, miután beléptem az öltözőbe. Úgy érzem, nem volt hiábavaló.
  • Bulykin
    #13443
    bezony
  • balljuggler
    #13442
    majd meglássuk..
  • Oziris666
    #13441
    Jó hát akarják!Ez olyan h a lapok szerint mi is akarunk mindig mindenkit:)
    Mqjd decemberben meglátjuk...
  • balljuggler
    #13440
    Végül is csak fél európát akarják felvásárolni..
  • Oziris666
    #13439
    Azért a Cityben elég sok az angol játékos a többi csapathoz képest!Elég sok utánpótlás válogatottat adnak!Azért őket nagyon nem érintené a légiós szabály!Persze max akkor ha a fiatalokat "eldobják" és tényleg külföldi sztárokat terveznek venni...
  • balljuggler
    #13438
    Na hozzászólok az elmult egy hét eseményeihez..kicsit off lesz de leirom...
    Most minden a Man.City körül forog....
    Mindenki mondja h olyan lesz mint a chelsea,de chelsea csak 1 van!majd jol rá fognak b.....ni mert bekorlátozzák a szabályokkal.nem fog oda menni senki!hülyék lenének..
    Robinhorol meg annyit h pénzéhes!
  • Krisz018
    #13437
    Scolari várja a januárt
    A Chelsea menedzsere Luiz Felipe Scolari egyik nyilatkozatában elmondta, hogy várja már a januárt, mivel szeretne a csapatán kisebb változtatásokat végbe vinni.

    Chelsea hat játékosától vált meg ezen a nyáron, név szerint Claude Makeleletől, Tal Ben-Haimtól, Andriy Shevchenkotól, Claudio Pizarrotól, Steve Sidwelltől és Shaun Wright-Phillipstől, de ennek ellenére mindössze csak Jose Bosingwa és Deco érkezett Londonba.
    A klub kiszemeltje volt még Robinho is, aki az utolsó pillanatokban alá írt a Manchester Cityhez, annak ellenére, hogy ő legalábbis elmondása szerint a Chelseahez szeretett volna igazolni.

    Scolari elmondta, hogy tisztában van csapata erősségével, de még kell egy kicsit csiszolni a játékon és pár játékost még szeretne igazolni a téli hónapban.

    "Azt szerettem volna elérni, hogy 25 játékossal vágjak neki az új idénynek, de az Uefa új szabályának köszönhetően, miszerint a csapatban kell lenni angol nemzetiségű játékosnak és az akadémiáról is kell felhozni új focistákat, ezért meg kellett tartanunk a csapat összetételének az egyensúlyát, így nem igazolhattunk többet." - nyilatkozta a The Times-nak a brazil mester.

    "Még mindig ismerkedek több fiatal játékosommal, de egy biztos, hogy nagyon jók és ők fogják majd alkotni a jövő Chelseajét."

    "Januárban megválunk majd néhány játékosunktól, de érkeznek új arcok is a kiválasztott posztokra." - fejezte be Scolari.

    Forrás: www.sport.setanta.com
  • bonebeni
    #13436
    Kíváncsi vagyok mi lesz a ManCityből...nagyon verdesik most a mellüket hogy leigazolták Robinhot meg hogy új tulaj van...
  • Cabell
    #13435
    Számomra is ez lenne a szimpatikus megoldás, de azt gondolom ma már szinte lehetetlen lenne kivitelezni ezt az ötletet....akkor kellett volna ennek elejét venni, mikor eltörölték a meghatározott számú légiós szabályt, és akkor ma nem tartanánk itt....el lehet képzelni, mit szólnának a City drukkerek pont most egy ilyen szabály meghozatalához...nem az újdonsült "drukkerekről" beszélek, hanem azokról, akik akkor is a csapatnak szurkoltak, mikor évek óta semmit nem nyert a csapatuk...

    De ettől függetlenül elveszti lassan minden az értelmét, hiába egy tehetséges, jó nevelőedző, mint Wenger, bármilyen jó játékost kinevelhet, egy idő után a játékosok nagyobb fizetésre vágynak, több pénzre - és itt nem ezer fonttal beszélek több pénzről, hanem adott esetben az akkori fizetésük kétszeres-háromszorosáról - és az edzők is egy bizonyos pénz felett, meg fognak válni jó játékosaiktól....

    Nekem is tetszetősebb, amikor a klub saját nevelésű játékosokat nevel ki, de eljöhet az idő, hogy egyszerűen nem fogja megérni, mert ki tudja, mikor kell megválni a hosszu ideje dajkált játékosodtól valami olajsejk miatt....szomoru....:S:S
  • Krisz018
    #13434


  • sygmaBlueJersey
    #13433
    nyugi akkor.. száraz marad a gatyád.. nem lesz még egy sügér mint robinho h elmegy csak mert álomfizut kap:D legalabbis remelem van még annyi eszük ezeknek a buta focistáknak is. És ez ellen tuti fellép majd az UEFA
  • Bulykin
    #13432
    ez durva...összepisálom magam ha tényleg leigazolják őket, de komolyanXD
  • ToCsEk
    #13431
    loptam nektek egy userbart :D
  • Japep
    #13430
    Gya...ez durva. A csávó Football Managert akar játszani az életben... :S
  • Krisz018
    #13429
    Ronaldo, Kaka, Torres és Messi is kékbe öltözhet

    A Dr. Sulaiman Al Fahim által vezetett Abu Dhabi United Group vagyonát legalább 600 billió fontra becsülik, míg a Chelsea tulajdonosának, Roman Abramovicsnak „csak” 12 billiója van... A 31 esztendős arab sejk jelezte, a pénz nem lehet akadály, a világ legjobb játékosait fogja a „kisebbik” manchesteri csapathoz csábítani. Al Fahim meg is nevezte a januárban újra nyitó átigazolási szezonra kiszemeltjeit: Cristiano Ronaldo (Manchester United, becsült ára: 134M font), Kaka (AC Milan, 80M), Lionel Messi (FC Barcelona, 80M), Fernando Torres (Liverpool, 70M), Cesc Fabregas (Arsenal, 60M) és Dimitar Berbatov (Manchester United, 60M). A milliárdos a játékosoknak heti 200ezer fontos álomfizetést adna.

  • sygmaBlueJersey
    #13428
    Nagyon nemmegy jóirányba ez a futballbiznisz... :S
    Jo h vannak emberek csapatok akik még tartják magukat és pl nem a pénz számit mindenek felett, gondolok itt a milan-ra h nem adja Kaka-t nekunk se 80 ért. de hát a madrid nem ezek közé tartozik.
  • sygmaBlueJersey
    #13427
    felkiáltó jel azt jelenti h én vagyok a legjobb.. erről nem nyitok vitát
  • Japep
    #13426
    Köszi... :)
    De ide is való, hiszen PL és nem tudhatjuk, kit akarnak majd megkörnyékezni tőlünk... :S
  • Barnabyka
    #13425
    hát érdekes és amit a végén írtál elkondolkodtató:).
    De ez inkább a citytopikba való mint ide..bár megemlíti Abramovicot...


    Az új designe..egyenesen király..látszik ,h nem ma kezdted a szakmát és újra a Chelsea topik a legszebb szerintem:)
  • Japep
    #13424

    Téli nagy bevásárlás a Citynél

    Egyre nagyobb és merészebb terveken töri a fejét a Manchester Cityt a minap megvásárló Abu Dhabi United Group elnöke, Szulejman el Fahim. Az arab üzletember a Real Madridtól az utolsó pillanatban megvásárolt brazil cselgép, Robinho megszerzése után újabb világklasszis labdarúgó elcsábításán töri a fejét. Az angol klub új – dúsgazdag – tulajdonosa a következő, téli átigazolási időszakban a Manchester United kötelékébe tartozó Cristiano Ronaldót szeretné csapatában tudni.

    A közel-keleti cégcsoport hétfőn vásárolta meg hivatalosan Takszin Sinavatrától, a korábbi thaiföldi miniszterelnöktől az égszínkék csapatot és el Fahim azon nyomban elkezdte a vagyonához mért átalakításokat az egyesületnél. Első lendületből az átigazolási idény utolsó óráiban 32 millió fontért (41 millió euró - vagyis angol rekordárért) megszerezte a királyi gárda támadóját, Robinhót.

    Az állítólag még a Chelsea-t tulajdonló Roman Abramovicsnál is tízszer nagyobb vagyonnal rendelkező üzletember szigetországi hírek szerint minimum 18 új játékost szeretne csapatában tudni, köztük a portugál válogatott Aranylabdára is esélyes sztárját, Cristiano Ronaldót.

    Ronaldo azt mondta, a világ legnagyobb egyesületében szeretne szerepelni, nos, januárban ezt az álmát valóra is válthatja – mondta el Fahim a The Guardian nevű brit lapnak. – A Real Madrid 90 millió fontra taksálja őt, szerintem azonban minimum 135 milliót kell fizetni a megszerzéséért. Miért is ne? Hiszen mi szeretnénk lenni a világ legnagyobb csapata, nagyobb mint a királyi gárda vagy a Manchester United.”

    Angliai információk szerint az arab befektető nem elégszik meg Ronaldo megszerzésével, kiszemeltjei között megtalálható a Liverpool támadója, Fernando Torres és az Arsenal középpályása, Cesc Fabregas is. A nem titkolt cél ugyanis nem más, mint olyan együttest építeni, amely megállja a helyét a legrangosabb európai kupában, a Bajnokok Ligájában is.

    Olyan csapatot akarok, amely megnyerheti a BL-t. Nem az a cél, hogy elköltsük a pénzünket, de ha megtehetjük, hogy nálunk játsszanak a legnagyobb klasszisok, és persze az edzőnek is szüksége van rájuk, akkor megkapja őket” – tette hozzá a cégcsoport vezére.


    --------------------------------
    Kemény... :)
    Amúgy nem csodálkoznék, ha a City miatt bevezetnének korlátozásokat - amit már nagyon régen meg kellett volna tenniük - mert egyszerűen felfoghatatlan, hogy emberek mennyit "érnek".
    Maximalizálni kellene a fizetéseket, és talán még az is jól jönne, hogy cserélni kellene a játékosokat - rá lenne minden csapat kényszerítve, hogy neveljen...persze ez túlzás, de elgondolkodtató.

    És a vicces az, hogy ha kifizetik a kivásárlási árat és a játékos is hajlandó elmenni, akkor a klubnak nincs is beleszólása.