1481
Utálom azokat, akik 60- 70 -nel vánszorognak előttem egyenes úton.
  • RelakSfromhome
    #1241
    Hmm... Mazsola vezető lehetett?

    Ma, ahogy jöttünk haza, láttam egy balesetet. Egy pofa elütött egy apukát a két fiával. Volt ott gyermekmentő, másik két mentő, meg mittommi.

    Vajon ki volt a hibás? A kocsi ment túl gyorsan, vagy a kölkök ugrottak az útra?
  • LittleL
    #1240
    apropó képet mutattam már róla ?
    aki ebbe a topikba jár tehetne be képet a verdájáról



  • LittleL
    #1239
    CRX ? aha, az elég sportos autó.

    Melyik évjáratú a tied ?

    mert volt asszem : 1888 -ig , aztán 1988 - 1993, 1993 -tól.

    Egyik haveromnak volt egy első szériás CRX -je
    Aztán lecserélte egy újabb, 2. szériás-ra, ez szuper jó volt,
    de egyszer jött vele hazafel Sopronból, és a futóműben eltörött valami,
    és az árokban kötött ki vele totálkárosan.

    Most egy Honda Integra type R -je van.

    igazi Honda mániás..


    Apropó, éppen most voltunk a Honda szervízben, váltótóolajat cserélni a Legend -ben.
    35.000 volt maga az olaj, előző tulaj nem sűrűn cserélhette, mert koromfekete
    volt az olaj.
    Valószínűleg ezért hallatszódott kis csattogó hang a motor felől
    elinduláskor, amíg a motor be nem melegedett....

    A szervízben azt mondták hogy most ez a hang meg fog szűnni..
  • Brutal
    #1238
    Meg nem négy kereke van sejtésem szerint :P
  • Cvd
    #1237
    A Hondás megjegyzéssel egyetértek!:) Az én Hondám csak 120ló, viszont velem együtt sincs 300Kg, úgyhogy az a CRX-nél is mérgesebb pár nagyságrenddel. Koporsónak is csak azért nem hívják mert nem rajta szoktak meghalni.:)
  • Brutal
    #1236
    Honda the best...
    Nekem CRX van olyan mint egy kis mérges darázs...
    810 Kg + én és 160 LE...
    Isssszonyatosan dinamikus kis kocsi és katergóriájához képest marha kényelmes...Igaz nincs benne szervó, meg ABS ,meg egyéb ilyen kütyü de nem hiába hívják repülő koporsónak lol
  • RelakSfromhome
    #1235
    Jah. Például azt is szokni kellett, hogy a kormányt valami elmebeteg barom pontosan a vezető elé rakta, nem tőle egy picikét jobbra :D


    Egyébként a Viasat eXploreren most ment az 5. sebesség egyik része, amin az autópályás tömegkarambolt mutatták.
    Hozzávalók: Sok autó, ami áll a dugóban
    Hatalmas köd
    Kettő darab autó, ami azt hiszi, hogy a 40 mérföldes korlátozás csak dísz

    Eredmény: A kicsi Metro, és a bálnaMerci belerohan a népbe. A Bálnamercis túléli. A Fiat UNO, amit mindkettő eltalált, két méretesebb Koffer nagyságúra zsugorodik... Egy másik kis piros autó jobb oldala gyakorlatilag belenyomódik a balba...
  • LittleL
    #1234
    kicsit furcsa érzés lehet,
    bár idővel biztosan hozzászoknál
  • RelakS
    #1233
    Nem keskeny, épp ellenkezőleg, túl szélesre mérték, ezért a jobb lábam rajta támaszkodik. ha egy centivel jobbra húzna az a fal, akkor már semmi gond nem lenne. Így viszont olyan, mintha egy párnázott csövön támaszkodnék térd alatt...
  • LittleL
    #1232
    Nekünk van a Honda Legend,
    205 lóerős, 100 alatt menni vele olyan mintha egyhelyben állnék.

    amíg nem volt automata váltós kocsink nem
    is tudtuk menniyra jó dolog ez...
    nem lehet vele lefulladni, kényelmes, lazán lehet vele menni.
    de amikor a gázra lépsz iszonyúan gyosrul és gyorsan vált.
  • LittleL
    #1231
    keskeny ?

    kívülről tettszik nekem.
  • RelakS
    #1230
    Nemtom, nekem pont jó, csak a sok év trabi után képtelen vagyok ezekhez a baromira hosszú kuplungutakhoz beállítani az ülést :(
  • zakika
    #1229
    multkor a haver oktaviajat vezettem - 170 loeros turbo. a teknosunk utan nagy valtozas volt, hogy beleleptem es szaladt. vigyaznom kellet hogy nem menjek tobbet 110 nel

    fabia is sokat tud, de nem olyan kenyelmes. nekem kicsit kemeny a francia teknos utan (Thalia)
  • RelakS
    #1228
    ©koda Fabia a szentem, most lesz 3 éves ^^

    Egyébként LittleL, vezettem már SuperB-t is, háááát.... a középkonzol folyton nyomta a lábamat...
  • zakika
    #1227
    az oktavian az 180 eszre sem veszed
    a 140 meg a fabian se
  • Cvd
    #1226
    Mondjuk az értelmesebbek ezzel együtt azt is jelzik hogy nem radart vagy lézeres trafipaxot érzékel. Fateré pl. egy átlagos típus nem a csúcs többérzékelős, de már az is szépen kategorizálva jelzi hogy éppen mibe fut bele. Ráadásul már ennek is két üzemmódja van direkt az ilyenek kiküszöbölésére (városi ill. országúti), városi üzemmódban nem jelez be minden szemétre.
  • LittleL
    #1225
    Relaks Superb -el ment valszeg.
    abban biztos nem érzed a sebességet..

    Az én Hondámban sem érzed a sebességet
    múltkor mentem a Legend -el,
    kipróbáltam milyen gyorsan gyorsul 80- ról 120 -ra
    ráléptem a gázra, az automata visszakapcsolt....
    5 másodperc alatt 120 -on volt a mutató. DDD
  • fifi
    #1224
    például mert van úgy hogy a Penny Market fotocellás ajtójára is jelez...

    na azért :DDDD
  • Sadist
    #1223
    Na nem kell a kamu :D Azt még elhiszem, hogy egy Porscheban ülve nem érzed meg a 140-et, de egy ©kodában.... :D
  • RelakSfromhome
    #1222
    Valamelyik nap jövök haza pestről, gondoltam, rátapadok az előttem haladóra. Már ötösbe tettem a ©kodát, mert mért ne, és nyomtam neki, de nem akartam nagyon gyorsítani, mert még két kilométer, és otthon vagyok. El is húzott az előttem menő, majd látom, hogy KIKERÜL (!) egy Suzukit. Nézem, mi a rákott töttyög ez, viszont fura hangja volt a mocinak. Ránézek a kilométerórára: már fékeztem, de még mindig 140-et mutatott az óra O_O :D Akkor jöttem rá, hogy miért kezdett már trombitálósba áthajtani a motor. Egyébként ez egy 90-es szakaszon volt, a Suzuki annyival is ment :)
  • Judy1211
    #1221
    Mondmár, akkor kettőnknek esnek neki! Egy jó pár éve vezetk már....szóval rutin van dőven, tehát miért is nem lehet a fékre is lépni néha - néha?
  • LittleL
    #1220
    már több mint kép hónapja hogy belefutottam egy traffipaxba..
    de még nem jött levél....

    lehet hogy nem tudtak bemérni. DD
  • qper
    #1219
    A lézeres rendszámtáblaleolvasó tudtommal a karakterek kiemelkedése alapján letapogatja a rendszámot, nem vizuáisan olvassa be azt.
  • Vlala #1218
    egyébként, ha már feltalálták azt a kúúúrva (bocs) radardetektort, és engedik is használni, akkor mi a bánatos anyámért nem lehet a fékre lépni, ha pittyeg a masina?
    Azt már meg sem merem kérdezni, hogy miért nem lehet betartani a KRESZ-t, mert nekem estek...
  • Vlala #1217
    kivéve a frissen vxolt, krómkerekű merdzsót. Annak az egy járműnek lehet koszos a rendszáma.
  • LittleL
    #1216
    jaja, ki van ez találva, a lényeg hogy mindig mi járjunk rosszul....

    és még sok minden így van ez Magyarországon sajnos.
    például a szerzői jogvédő hivatal kontra vendéglátósók..

    ha nem untatok ezzel senkit részletezem majd.
  • Cvd
    #1215
    Terepjárók sincsennek előnyben, teljesen mindegy hogy a ha szántóföldröl gurulnak is ki a rendőr szeme láttára. Forgalomban nem vehet részt olvashatatlan rendszámmal semmilyen jármű, semmilyen körülmények között. Ha pl. szántóföldről jön akkor szépen megáll a közút előtt, letakarítja és mehet tovább. Ki van ez találva szépen, nem véletlen hogy nincs elterjedve ez a "rendszámbekoszolós" trafipaxkivédő módszer.:)
  • LittleL
    #1214
    de én úgy tudom ha túl koszos azért is megbüntethet..

    terepjárók előnyben, azt kell csak mondani hogy a szántóföldről jöttek.
  • Sadist
    #1213
    Koszold össze, úgy, hogy a trafipaxos képen ne lehessen látni :) Ha meg a rendőr igazoltat, akkor még mindig egyszerűbben megmagyarázod azt, hogy miért lett sáros a rendszámtábla, mint azt, hogy csak úgy elveszett :)
  • Aramir
    #1212
    :D Jókor jut eszedbe :)
    Igen, kipróbáltam, működött szépen. Bár nemvolt kedven teleírni mind az 1 Kbyte memóriát, csak megnéztem működik-e :P
  • LittleL
    #1211
    OFF:

    Mi lett a ZX 81 -el ? kipróbáltad már ? D
  • LittleL
    #1210
    csak azért mert most láttam a híradóban hogy autópályán egy hídról traffipxoztak arendőrök,
    ahol a legkevésbé számítasz rá.

    mondván autópálya - úgysincsenek rendőrök, pedig lehetnek.

    egy fickó 194 -el ment...
  • Aramir
    #1209
    Az érdekes lenne, ha lehetne :D
  • Aramir
    #1208
    Ja, és még annyit, hogy hiába mondod, hogy "dehát most hagytam el", a rendőr dönt, hogy hisz-e neked vagy sem (pl nagyon koszos a rendszámtábla helye, akkor valószinűleg több napja nincs meg), és ha nem, akkor büntethet.
  • LittleL
    #1207
    affenébe,..
    reméltem hogy elég lenne hátra rakni egyet.
    hogy a traffipaxosok le ne tudjanak meszelni.

    Bár akkor ez egész ország első rendszám nélkül járna. DDDD
  • Aramir
    #1206
    Kb 1 perc keresés a googléban :)
    http://web.b-m.hu/proba/xforum.nsf/0/3479F8F6907170E0C1256AA300616925?OpenDocument
  • Aramir
    #1205
    Azt nemjól hallottad szerintem.
    Nemrég néztem utánna, mert apám elhagyta az első rendszámát.
  • LittleL
    #1204
    szerintetek hány rendszám kell a kocsira ?

    Mert én mintha úgy hallottam volna hogy elég egy rendszám is.
  • bertino
    #1203
    hegyre felfelé szerpentin, Lengyelországból haza, persze éjjel és full sötétség :) lefagyott út, mi voltunk az elsők akik megakadtunk :)

    jött még egy busz és kb 20 autó mind egymás mögött és vmelyik csak csuszott csuszott... kiléptem az utra ha nem kapaszkodom az autóba azt hiszem a hegy aljáig csusztam volna a szerencse abban volt, hogy találtunk faleveleket, amiket az autó kerekei mögé tettünk és így... hát... olyan 1 óra szenvedés árával de csak tovább jutottunk, aztán végig kettesbe, félve nehogy kikaparjon mert akkor megint konyec, de hál'istennek aztán már nem akadtunk el

    irtó parás és szar helyzet volt, főleg merthogy autók lámpáin kívül semmi mást nem látott az ember szinte
  • Aramir
    #1202
    Én ugyanígy jártam régebben, csak 3 álló kocsi felé csúsztam, akik már előzőleg összecsúsztak :D