1481
Utálom azokat, akik 60- 70 -nel vánszorognak előttem egyenes úton.
  • LittleL
    #1201
    én tavaly télen mikor árut szállítottam
    egész jó volt az út, de egy lejtős szakaszon ráfagyott az útra a pára,
    ráadásul útkereszteződés van ott.

    Amikor fékeztem , az autó meg elkezd csúszni, és sodródni az árok felé, ccc
    és semit sem akart lassulni. c
    De azért megoldottam. , az útpadkán volt egy kis fű, az megfogta kicsit
    a kocsit, és megálltam .
  • Hunnenkoenig
    #1200
    El tudom kepzelni :-)
    En valszeg izzadtam volna, mint allat...
    Mondjuk neked nem mondtak meg egyertelmüen, hol kellene menned...

    Nekem taxis koromban voltak erdekes eseteim:
    Jeges ut a hegyre fel... egy auto szeles... egyik oldalon szakadek korlat nelkül, masikon parkolo autok...

    Kezifek behuzva, fekpedal ketlabbal taposva... auto csuszik hatra es közben fordul el oldalra...

    Ne tudd meg...nem faztam abban a hidegben :-)))
    De megoldottam, mert az en szerenysegem legalabb akkora, mint a tied :-)))
  • Aramir
    #1199
    Szerénységemnél csak a vezetői tudásom nagyobb, úgy :D
    Amúgy a tiszt irányított tolatáskor :P
  • LittleL
    #1198
    és onnan hogy keveredtél ki ? DD

    gondolom halálfélelmed lehetett mikor megláttad hogy innen nincs tovább. DD
  • Aramir
    #1197
    Az jó, én egyszer egy 24 tonnás DAC-al keveredtem be még katona koromban egy lakónegyed szűk parkolójába éjjel. A gond csak az volt, hogy vontattam egy Uralt :D
  • Hunnenkoenig
    #1196
    Na ha mar buszoknal tartunk:

    Alltam a pirosnal es egy Emeletes buszbol a soför megkerdezte tölem (az en szintemen ült, könnyen ment a tarsalgas), hogy merre kell menni a varos legnagyobb nevezetessege fele?

    En mondom, a következö lampanal jobbra, aztan a varos masodik legnagyobb nevezetessegenel megint jobbra, aztan ott is van.

    Erre a hülye megköszöni es _annál_ a lampanal, ahol allunk, 3 savot elfoglalva (ki kellett mennie harom savot, hogy 90°-ban be tudjon fordulni) befordul abba az utcaba ami mellett allunk. Nos ez meg nem lett volna baj, csakhogy az ut az elejen meg szeles, aztan szükül össze es egyiranyu lesz, majd egy haztömb körül egy hurkot csinalva magaba fordul vissza.

    Az elsö kanyarig meg eljuthatott, de hogy onnan hogy szedtek ki, nem tudom...szerintem langvagoval.
  • LittleL
    #1195
    egyszer amikor gimis koromban bejárósók voltunk
    úgy fordult ki egy kanyarból a busz,
    hogy a jobb hátulja kidöntötte a stoptáblát a helyéről.
    a sofőr semmit sem vett észre.
  • Cvd
    #1194
    A KRESZ mai állása szerint egyébként akkor is elsőbbséged lenne ha a kanyar után a folytatódó főútvonalon mész át keresztben és nem az egyenesen menő mellékúton. A gyalogosok védelmében vezették be pár éve, mert azoknak "nem kell" tisztában lenniük azzal hogy ott a nem indexelő autók feléjük fognak fordulni és nem egyenesen mennek tovább, így szabálytalanul vágtattak keresztül ott ahol nem lett volna elsőbbségük. Így inkább az autósoknál hoztak új szabályt mert ott az oktatás keretében mindenkinek meg kell ezt tanulnia és felkészülnie keresztben jövő gyalogosokra. Mondjuk ezt nem nagyon híresztelték, ha tavaly nem csinálom meg az A-t, akkor a mai napig fogalmam se lenne róla.
  • bertino
    #1193
    és én is egyébként
  • RelakS
    #1192
    énis
  • RelakS
    #1191
    Még valami:

    Reggelente egy kanyarodó főútvonal típusú kereszteződésben megyek át. Ha szorosan tartanám magam a kresszhez, hetente gázolnának halálra. Miért? Mert én a mellékútnak minősüő részen megyek át, a sok barom meg aki a főútról jön, cseszik kirakni az indexet, hogy nem követi a kanyart, ui. fizikailag egyenesen megy tovább. Csak azt felejtik el, hogy a kresz szerint az egy rohadt jobbrakanyarodás Nameg szerintem a többség nem 50-el jön, még éjjnek évadján sem ...
  • Loál János #1190
    Utálom a mazsolát! :@
  • RelakS
    #1189
    Mikor mentünk Èinto-ba (vagy hogy kell írni) osztálykirándulni csuklósbusszal, akkor volt, hogy a sofőr megfordult a parkolóban, és kidöntött egy kilométerkövet. Hátul az utánfutóban annyit éreztünk, hogy az egész szépen ugrik egy hatalmasat, de elöl tájékoztatni kellett a vezetőt a történtekről :) Mondjuk kicsit csúnyán össze lett karcolva a busz háta, meg eldől a kilométerkő, de semmi egyéb nem történt
  • RelakS
    #1188
    WÁÁÁÁHÁHÁHÁÁÁÁÁ!!!! :D:D:D:D:D
  • bertino
    #1187
    az alap kék színen volt két fehér karc :)
  • LittleL
    #1186
    busznak mi baja lett ? behorpadt ? vagy nem?
  • Vlala #1185
    "120-szal tötyög"

    Ember, Ladám van, nekem a 120 már halálos iram...
  • Vlala #1184
    ez kész, komment sem kell hozzá.
  • bertino
    #1183
    nálunk nem mazsola volt tegnap...épp ellenkezőleg: mentem suliba jó öreg Ikarussal, bár szívében Rába D-10 Euro 2 dübörgött, szal annyira mégse volt lomha :) jobb oldali sávban haladtunk, és a bal oldali sávból bal kanyarnál belénkcsuszott hátulró és oldalról (pont a busz sarkát kapta el, ripityára is tört az autó eleje :D) Seat Cordoba volt, buszsofőr amugy észre nem vette az esetet :D köv megállóban szól neki mögötte levő jövő busz sofőrje mi történt, jó szálljunk le... ok, száll ki Cordoba sofőrje, nini, hát nem szőke csaj vót ? ez is ilyen véletlen egybeesés a szőkékkel ? néha kezdem télleg azt gondolni, hogy igaz ez a szőkenősdi duma...
  • zakika
    #1182
    hetvegen ujra korbeautoztam a fel orszagot, de nem nagyon voltak mazsolak. szombaton esett es vizes volt az ut, probaltam jobban vigyazni. egy mazsola ladaval belehajtott egy utanfutoba. pesze a lada eleje szepen szet volt szorva, mazsola feje bekotve, utanfuto leszakadva...
  • LittleL
    #1181
    HÁt ez szuperjó...

    bárcsak ott lettem volna, amint a szétvert cigányok kacskaringózva elhajtanak a tett színhelyéről. DDD
  • Hunnenkoenig
    #1180
    Aha, nemeteknek reflektorozhatsz...gondolod reagal ra? Fasz RTL mar bemagyarazta nekik, hogy ne hallgassanak a csunya tolakodokra es azok a rosszak, nem ö, aki 120-szal tötyög a belsö savban.
  • Pupcika
    #1179
    Emailon kering ez most :D nagyjából ide tartozik :D humorosba raknám de nincsenek képek az esetről :))))))))))
    Egy újabb városi legenda:


    > Egy mikrobusz haladt Budapesten az Andrássy úton a Hősök tere felől a
    > belváros felé.
    > A sofőr nem nagyon ismerte a járást errefelé, mert folyamatosan balra
    > indexelt, arra akart kanyarodni, amit ezen a szakaszon jó hosszan nem
    > lehet.

    > Leste az utcákat, és elég lassan haladt a belső sávban.

    > Mögötte egy batár-nagy fekete BMW sötötített üvegekkel nagyon hamar
    > megunta a lassú tempót, és huzamos dudálásal próbálta a furgont jobb
    > belátásra bírni.

    > A sokadik dudaszóra kinyúlt egy kéz a mikrobuszból és jól bemutatott a
    > bömbinek.

    > Erre a BMW kurva gyorsan megelőzte, keresztben eléállt, és kiugrált belőle
    > négy (4) tipikusan nagy darab kopasz cigány.

    > Az egyik a furgonhoz lépett, feltépte a sofőr ajtaját, majd hanyatt
    > bukfencezett. A sofőr a szép rúgás után ki is szállt, és sebtében megverte
    > a többi hármat is.

    > A mutatvány elég nagy népszerűségre tett szert az Andrássy út közönsége
    > körében.

    > Az rendezvény fénypontjaként egy szakadt kanárisárga kiskocsiból kikiabált
    > egy pasas a levitézlett "gengsztereknek":

    > - Látod, cigány? Ezért kellett volna megtanulnod olvasni!

    > A mikrobusz oldalára ugyanis ez volt írva jó nagy betűkkel: Fehérorosz
    > Karateválogatott

    > A válogatott ki se szállt, csak röhögött a kocsiban. A sofőr intézte az
    > egészet, bár lehet, hogy ő is versenyző volt.

    > (valami ifjúsági karate európabajnokság volt Pesten azidőtájt)
  • Vlala #1178
    hagyni kellett volna a lincselést.
  • Vlala #1177
    és mostvessük össze ezt a bűncselekménytípust a kalózkodással...
  • AnuluWork #1176
    Erre mondják, hogy alapból akasztanák, ha még lenne hazánkban némi igazi büntetőjog. De ugyanúgy megússza majd, mint Cop Killer Előd ...

    - forgalomból kivont BMW
    - no jogsi
    - no forgalmi
    - 120-as tempo (mint abban a régi filmben)

    Ez a baj az egészben:

    "Hatályos törvények szerint legfeljebb három évig terjedő szabadságvesztés szabható ki halált okozó közúti baleset gondatlan okozása miatt. Azonban ha jogosítvány nélkül okoz valaki balesetet, akkor sokkal súlyosabb büntetésre is számíthat."

    Kap egy kis felfüggesztettet, és éli világát, max. máshol fog lakni.
  • Vlala #1175
    pancser, csak nyolc fát ütött... még tekézni sem tud.

    Komolyan: engem állandóan "tanítanak" vezetni, hogy miért megyek harminccal a síneknél, miért kerülöm ki széles ívben a bicajosokat, és ha ez nem lehetséges, miért állok be mögéjük, és mekkora balek vagyok, hogy a barátnőm visz haza, ha egy-két pohár sörbör lecsusszant...
    Ezért.
  • Aramir
    #1174
    Nesztek, a mazsolák legrosszabbika, aki azt hiszi, tud vezetni :/
  • Vlala #1173
    ezt sokan a reflektorral intézik el. Legyen világosság, mondá a Sebesség Ura.
  • bertino
    #1172
    akkor meg se szólalj :))))))

    válasz #1167-re: sajna nem minden autó tud annyit menni, mint látszik is :-)
  • Vlala #1171
    nem hiszem, 24 ló nem húzna 90-nél semmit, akárhány fokozata lenne.
    Másrészt az elejében alig van súly, ha 90 környékén alákap a levegő, akkor kormányozhatatlan is lesz... jó kis autó, városban nagyon szerettem, de nem száguldozásra találták ki.
    Ezért nem is szoktam ledudálni a trabisokat, polskisokat, stb. az útról, lehet, hogy nem mernek többel menni, és a halálba kergetném őket...
    (meg aztán én sem szoktam száguldozni... csak most készül az 50-es kipuffogórendszer a Láda alá :-) )
  • Aramir
    #1170
    Nemnem, mert a 140-150-el hajtó mazsolák akadájoznák a 200-al hajtó vérprofikat :D
  • LittleL
    #1169
    Erre már gondoltam énis, csak akkor minimum 3 sávos autópályák kellenélnek.

    belső sávban legalább 130-140 -nel lehetne csak bemenni,
    máris sokkal tempósabblehetne az egész.
  • LittleL
    #1168
    biztos azért volt a dugó, mert akik elöl mentek nem tudtak a gázra lépni. DD
    meg nem a megfelelő sávban mentek.
  • Hunnenkoenig
    #1167
    Ja, hatulrol belemenni en is szeretnek neha, csak a baj, hogy akkor mindig te vagy a hibas.

    En azt csinalnam, hogy egy savban a MINIMUM sebesseg lenne a 130. Ha annyit nem tudsz, ne is menj ra, ha megis, ugy megbüntetnem, mint allat...
  • Hunnenkoenig
    #1166
    Ja. Nem tom, hogy te most nemetorszagrol beszelsz-e, de mondjuk ausztriaban, ha valaki elözni akar, akkor elöbb tükör, aztan ha semmi, akkor index aztan elözes.

    Nemeteknel meg mint a vakeger kivag, te meg fekezze, bazeg, azert van a fek.

    Aztan a TV-ben meg minden heten van egy müsor arrol, hogy a tolakodok meg a villogtatok...

    Hat könyörgöm, ha az en autom tud 200-at es nincs korlatozas, es sietek, akkor meg jo, hogy szeretnek haladni es ravillogok a balfaszra, amiert kivag elem 100-zal.

    Szerintem a nemet mazsolak összefogtak es igy probaljak azokat szivatni, akiknek jo autoik vannak. Emlekszem nehany eve meg lehetett rendesen haladni, ma mar semmi eselyed sincs.

    A legszebb, hogy csupa ket savos autopalyak vannak es ha veletlenül kibövül 4 savra, akkor meg 120-as korlatozast odanyomnak. Amit en galansan figyelmen kivül szoktam hagyni.

    Szoval tisztara degeneraltak...

    A stau-rol meg annyit, hogy multkor egy orat altam benne es kb 3Km/H-val haladtunk, mar ha haladtunk, es mikor a vegere ertem, nem lattam, mitöl volt a dugo?!

    Se epitkezes, se baleset, se semmi... Csak fogtam a fejem.
  • bertino
    #1165
  • bertino
    #1164
    ha lenne benne még egy sebesség... haveréba is csak 4 van, bőg a motor, pedig 5.ben biztos huzná még bőven a benne ülőket :(
  • Borg
    #1163
    5-el? Te azt csak szeretnéd.
    A kamion megy 90-el, de a kalapos öregúr 90,3 kmh-val áll neki előzni. Persze mindig akkor, ha éppen jön valaki normális tempóban. Fél órán át baszakszik a kamionsor mellett mire visszamegy végre.
    És akkor jön a rádióban hogy stau van itt meg ott, mert baleset történt. Hát a l.f.szt baleset, csak ilyen hülyék feltartják a forgalmat.
    A másik bosszantó meg az, hogy sokan azt hiszik, hogyha kirakták az indexet akkor máris joguk van előzni/sávot váltani. Csesznek a tükörbe nézni, hogy jön e már valaki ott. Csomószor voltam már úgy, hogy legszivesebben direkt beledurrantottam volna hátulról a faszfejbe, csak hogy tanulja meg egyszer végre...
    Amúgy én 3-400km-en 105-120 közötti átlagokat szoktam autózni.
  • Rafaelo
    #1162
    suzukimnál ugyyanez csak ha a fékre taposok nemnagyon áll meg :OOOOO