2824
Autós navigáció egyszerűen
  • braderdaniel
    #2024
    http://www.turboupload.com/0ea8orj8hty1/MobileNavigator.7z.html
    Töltsd le,csomagold ki és másold fel a kártyára.Utána a Beállítások menüben az Indítófájl részben ad meg MobileNavigator.exe-t.
  • emi1986
    #2023
    Elsősorban Magyarország a fontos, ha már megy akkor fel tudom turbózni, csak indulna már el.... Más készülékre már sikerült rátennem, de ez az eszköz kifog rajtam. Nem tudom, hogy mi lehet a hiba oka, de vagy elindul az igo majd 1 mp után a gps újraindul, vagy nem találja meg a programot és hibát ír ki.
    Nem tudnád esetleg feltölteni egy ftp-re a te verziódat? Adok elérhetőségeket....
  • gyorikeksz
    #2022
    Üdv mindenkinek!
    Egy Mio Map v3.3-ast tartalmazó GPS-em van valaki tudna segíteni hogyan tudnám a térképet frissíteni? Elég kezdő vagyok ilyen téren.
  • braderdaniel
    #2021
    És milyen országok kellenek?
  • emi1986
    #2020
    Heló braderdaniel!

    Igen aktuális még, mivel még mindíg nem sikerült megoldanom a szoftver rátöltését.
  • braderdaniel
    #2019
    Hali.Nekem is ilyen kütyüm van.Segítek ha aktuális még.
  • emi1986
    #2018
    Sziasztok!

    Van egy Magneo i430 készülékem amire igo8-at szeretnék tenni. Tudna nekem ebben valaki segíteni? Van hozzá egy 2gb-os memóriakártyám is és arra szeretném rátenni a szoftvert.
  • ibrik
    #2017
    Elsőre nézve nem rossz, de a RAM méretéről sehol sem írnak.
  • Robez84
    #2016
    Mi a véleményetek a Carrera 450 es tipusú GPS-röl??
    Ilyet szeretnék venni
  • examinee
    #2015
    Köszönöm!
  • fityusz
    #2014
    Üdv!

    Volna egy Traffic Assist Highspeed gps-em. Ez a becker nevű valami fut rajta, ha elindítom rögtön ez a lebutított menü jön be, nem pedig a windows-os, ezt valahogy le lehet tiltani, hogy indulásnál a sima windows töltődjön rajta be? Előre is köszönet!
  • ibrik
    #2013
    Kereső: http://ineedfile.com/hungary-topmap-2009-09-fbl
  • examinee
    #2012
    Tudna nekem valaki adni egy linket ahonnan le tudom szedni IGO 8-hoz a legfrissebb magyar térképet? Előre is köszi, jöhet priviben is.
  • kopja
    #2011
    most a speedcam mappa üres.kitöröltem mindent mert nem müködött.megpróbálok az általad ajánlott oldalról is letölteni vmit.
  • ibrik
    #2010
    Ahonnan letöltöd.
    Pl. speedcams.hu, poiplaza.hu
  • kopja
    #2009
    hát ezeket annyira nem vágom.vszínü ezért nem boldogulok vele.én használni tudom inkább mint buherálni.:)a speedcam adatbázis verzióját hol tudom meglesni?
  • ibrik
    #2008
    A program verziójának semmi köze az adatbázis verziójához (speedcam).
  • kopja
    #2007
    8.3.1.57021 gondolom ez az.ennél frissebb van?tudom hogy ezt a progit nem erre a készülékre írták de nagyon pici hibával tökéletesen megy.kivéve ezt a speedcamot.:)
  • szentesi
    #2006
    Segítségeteket kérném: iGo My way 2006 Pluszom van. Egész európa (eredeti) PDA vásárlással együtt vettem. Cont meneger-rel tudtam mindig frissíteni. Kaptam múlt ősszel az iGo-tól értesítést, hogy kedvezményesen áttérhetek iGo 8-ra. Ez azonban nem érdekelt, mert a PDA-m elég lassú, meg jó ez nekem. Az utolsó frissítésről azonban sajnos lemaradtam, azóta olvastam, hogy az utolsó ingyenes frissítésnél pl. Magyarországon a Balatonkeresztúr – Zalakomár M7-is, meg egyebek már benne vannak. Megnéztem az én Mo. térképem 2008.01. A legtöbb európai országé 2007.10. Hogy (vagy hol) lehetne a legutolsó ingyenes frissítést megoldanom. Esetleg a legutolsó Magyarország (esetleg Ausztria, Németország és Svájc) térképet megkaphatnám valakitől. Minden ötletet megköszönnék. [email protected]
  • Tibuka
    #2005
    Sziasztok!
    IGO 2006 plus navigációt használtam eddig és most vettem egy IGO 8-at és szerettem volna átteni az IGO 2006 plusban használt saját POI-kat. Létrehoztam a következő mappát: igo8/content/userdata/POI. Ide bemásoltam a klm kiterjesztésű saját POI-kat, de az IGO8 nem "látja" őket. Mi lehet a baj? Valamit rosszul csináltam?
    Ha valaki tud kérem segítsen.
  • zollei78
    #2004
    sziasztok
    mio black editionra hogy lehet felrakni igo 8at,hogy müködjön is?
  • ibrik
    #2003
    És az adatbázis a legfrissebb verzió?
  • kopja
    #2002
    köszi.bejártam vele európát(nk. buszos vagyok)tehát az erkélynél már messzebbre is eljutottam.:)a menüben benne van,fel is tettem rá az elvileg jó txt,pud egyéb fájlokat.ennek ellenére ha kamera mellett megyek(tudom hogy van ott mertásik gép jelzi)ez nem csinál semmit.:(
  • ibrik
    #2001
    Lehet, hogy furcsának tűnhet a számodra, de az iGO8-ban a speedcam funkció csak akkor működik (akkor jelenik meg a menüben), amikor van GPS-jel.
    Tehát: ne a lakásban próbálgasd, menj ki a szabadba (vagy az ablakba, erkélyre, stb.)

    A 8.4 verzió - más néven az Amigo - kicsit egyszerűsített a 8.3 képest. Sok funkciót - ami az iGO8-ban természetes - nem találsz meg benne (pl. köztes pontok megadása sincs, stb.)
  • kopja
    #2000
    sziasztok.
    van egy mio c720-som.sd kariról megy rajta az igo 8.3.2 kérdésem lenne:1. érdemes-e,lehet e frissíteni 8.4re?2.a jelenlegin nem akar sehogyse működni a speedcam funkcio.honnan mit és hogyan kellene csinálnom,letöltenem?:)köszi ha tud vki segíteni.üdv
  • Fercse01
    #1999
    Sziasztok!
    Segítségeteket kérném az alábbi probléma megoldásához?Navigon 2150 max.-on Autó logót akartam cserélni és a mobilenavigator.res fájlban lecseréltem az adott logo navigone_big1 -navigone_big6 pnx fáljait.Visszaraktam a navigon könyvtárba és indítottam a pna-át!
    Nem indult,helyette azt irta ki,hogy megváltozott a fájl mérete " error"!
    Tudna valaki segíteni,hogy ilyenkor mi a teendő?
    Minden tanácsot szivesen fogadok és előre is köszönöm! Fercse01.
  • zollei78
    #1998
    sziasztok

    Tudnátok segíteni vettem mio black editiont gpst és szeretnék rárakni igo8at hogy lehet eszt megoldani?
  • ibrik
    #1997
    Az ilyenfajta készülékek op-rendszere a ROM-ban van, és így bármilyen változtatás, paraméterek átállítása, stb. valójában visszaállítható az esetek 99%-ban egy hard reset-el. Ilyenkor visszaáll a rendszer az alapállapotra, az op-rendszer is a ROM-ból "visszaíródik".
    Csak ezt nem minden típusú készülékkel lehet megcsinálni - ezért itt megemlíteném, hogy a a márka és a típus egyáltalán nem lényegtelen...

    De amiről eddig írtam, az akkor megoldás, ha szoftveres problémáról van szó.
    Ha viszont hardveres a probléma oka (pl. korrózió, repedés, stb.) azt már így nem lehet javítani -> szerviz.
  • Robez84
    #1996
    kifejtenéd bővebben?
  • ibrik
    #1995
    Talán egy hard reset segíthet - nem garantált...
  • Robez84
    #1994
    Hello!

    Ugy gondolom hogy otthon vagy ebben a témában talán tudsz nekem segíteni.
    Szoval az van hogy van egy GPS em a márkája most lényegtelen kb fél évig használtam aztán egy fél évet állt mert nem volt rá szükség. Most a minap elő akartam venni és látom hogy nem enged be a nav.programba. Megnéztem sz.géppel az usb csatlakozon keresztül és látja a meghajtót de azt irja ki hogy tegyek be lemezt mert a meghajtó nem elérhető.
    Magyarul nem tudom a fájlokat módosítani frissiteni mert nem is látja holott más kártyabeolvasók látják a kártyámat a telefonom is meg a DVD lejátszó csak GPS en keresztül nem tudok vele mit kezdeni...
    Talán a GPS kártyaolvasójával lehet a gond vagy van valami ötleted??
    nem lett leejtve meg simán tudtam azelött használni..most meg meg se mukkan..:S Ha tusz segíteni azt nagyon megköszönném.
  • ibrik
    #1993
    Először is legyünk tisztában az alapokkal:
    GPS: ez a műholdrendszer a Föld körül
    PNA: a köznyelv - sajnos - ezt hívja GPS-nek (amire te gondolsz), pedig ez csak egy hordozható navigációs eszköz, ami nagyon másra nem is használható - egy-két kényelmi funkciót ellátó programocskát kivéve (MP3, képnézegető, kihangosító, stb.)
    PDA: vagy PocketPC néven is ismert "kéziszámítógép", amin sokféle program is futtatható és sok közülük el van látva beépített GPS-vevővel, vagy külső GPS-vevő csatlakoztatható hozzájuk.
    Még egy fontos dolog: az esetek 99%-ában a PDA-s programok nem futtathatók a PNA-kon.
    A súly/méret korlátozásokat maximum a navigációs program tudja - illetve csak tudná...

    Így elöljáróban azt mondanám, túl sok mindent akarsz - illetve ilyen olcsón nem úszod meg.
    Ez az adat túl nagy adatbázis, és a naprakészen tartása is problémás.

    Azonban tudok egy-két programról, ami olyat tud, mint amit akarsz:

    PC Navigator 9 Truck
    és
    Pocket Navigator 9 Truck (az előbbi PDA-s verziója)
    Ez egy cseh program, 6545 korona az ára mindkettő változatnak (~72eFt és akkor még kell egy GPS-vevős PDA, amin fut).
    A leírás szerint elvileg több nyelven is fut, de a nyelvek nincsenek felsorolva. És azt az információt sem találom sehol, hogy van-e frissítési támogatás és hogyan van megoldva.

    http://www.mapfactor.com/en/products/mapfactor-navigator-software/pc-navigator-9-truck/
    http://www.mapfactor.com/en/products/mapfactor-navigator-software/pocket-navigator-9-truck/


    A Navigon-nak is van ilyen programja.
    Egészen pontosan csak a Navigon 6310-es és 8410-es PNA-in futó Navigon Mobile Navigator-hoz lehet beszerezni egy "Truck Navigation" kiegészítőt - jelenleg 129 Euro-ért (~36eFt). Ebben 3 ingyenes frissítés is van.
    http://www.navigon.com/portal/int/shop/addons/familie.html?produktFamilieId=7366960
    Plusz a készülék (árgép):
    Navigon 6310 Teljes Európa, 4.3"-os kijelző: ~78500Ft
    Navigon 8410 Teljes Európa, 5"-os kijelző: ~95eFt


    Van még valami német "map&guide truck navigator" program PC-re és PDA-ra, de arról nem tudok semmit.


    Ezeken kívül tavaly olvastam még, hogy a Garmin-okhoz is van valamilyen teherautós/kamionos program/adatbázis, de én erről nem találtam semmit..


    A TomTom-nak is van (csak Mo-on nem kapható): TomTom GO 7000 Truck ~449 Font (~145eFt)
    http://www.thesatnavwarehouse.com/productdb/tomtom_go_7000_truck/index.html
  • tom235
    #1992
    Hali. Abszolút kezdő vagyok GPS ügyben , de valószínűleg szükségem lenne egyre. A kérdésem az lenne, hogy milyet érdemes venni? Ilyen 20-25 ezer forintosokkal érdemes egyáltalán foglalkozni vagy az egész csak a szoftveren múlik? Ha csak a szoftveren, akkor abból mit érdemes venni, letölteni stb., amihez napi frissítések vannak (ha egyáltalán van ilyen) és tartalmazza a behajtani tilosokat, valamint súly és egyéb korlátozásokat teherautóra is?
    Előre is kösz.
  • Athem
    #1991
    Sziasztok!

    Nemrég vettem egy Wayteq X920BT-t és feltettem rá az IGO8-at a 4 gigás SD kártyájára de mikor elindítanám a programot egy hiba üzenettel lép ki hogy a program nem futtatható adatbázisra hivatkozva asszem " cannot render tadabase..."

    A másik problémám egy nawteq N720BT készülékre hogyan tudom az igo-t fel tenni mit kell a sys.txt-be állítani és működére bírni?

    ui. Ha ez a téma elhangzott már valamelyik része is kérlek irányítsatok a megfelelő hozzászóláshoz.Valamint ha ez itt bonyolult lenne elmagyarázni MSN címem-> [email protected]

    üdv. Athem

    Előre is köszönöm.


  • Fercse01
    #1990
    Sziasztok!Mivel nagyon kezdő vagyok szeretnék tanácsot kérni?
    Van egy navigon 2150 max.-om.A szoftvert sikerült frissíteni 7.013-ra.
    A térképeim viszont 2008 Q2-esek.Azt olvastam,hogy a Q1-Q2-Q3-Q4 a negyedévi frissítéseket jelenti! Mivel nekem Q2-es térképeim van,ha Q3-ast,vagy Q4-est teszek bele fog müködni?A készülék még novemberig garanciális nem szeretném elrontani!Tanácsaitokat előre is köszönöm!
  • Vernoon
    #1989
    Nagyon sötét a térkép képernyőm, mint amikor le van véve a fényerő a legkisebbre, de a menuben teljesen normális a fényerő. A készülék rá van dugva a töltőre és tölt is, a készülékbeéllítás a folyamatosan világít módban van, sőt próbáltam masik skint betölteni, más színösszeállítást, de semmi változás.
    Mio A701. Most raktam fel a 2009dec16-os verziot. Lehet, valami védelem?
  • hungarokamion
    #1988
    akkor most mit tegyek ilyenkor??dobjam ki a gps-ezt??
  • hungarokamion
    #1987
    ezt is nagyon szépen köszönöm.
  • ibrik
    #1986
    Az már nem is lesz frissebb.
    Egyrészt azért, mert a Mitac és a NavNGo tavalyelőtt megszakították az üzleti kapcsolatukat.
    Ennek az a lényege, hogy a MioMap v3 valójában egy Mio-ra portolt és átszkinezett iGO 2006 Plus, vagyis ugyanazokat a térképeket is használja.

    Időközben kijött már az iGO8 is, így már az iGO2006-ot sem támogatják. Az iGO2006/MioMapv3-hoz elérhető legfrissebb Magyarország térkép is tavaly év eleji (egészen pontosan: 2008.10_090120).
    Itt találod: Hungary_090120.zip
  • hungarokamion
    #1985
    igen a miomap v3.3 fut rajta hibátlanul.csak nagyon elavult már.és ezért szeretném frissiteni.