2824
Autós navigáció egyszerűen
  • desigo
    #2064
    üdv

    katt katt katt
  • Razor18
    #2063
    Szia ibrik,

    a cseh linkről, amit régebben tettél fel, nem lehet most iGO térképeket leszedni. Valami infod,esetleg másik link?

    kösz: Razor18
  • roka67
    #2062
    ibrik köszi a gyors választ!
  • emi1986
    #2061
    Természetesen.
  • ibrik
    #2060
    emi1986: "Beállítás uticélként" megvolt?

    roka67: Nem tudok olyan megoldásról.
  • roka67
    #2059
    Köszi ibrik!

    Azt szeretném elérni,hogy SD kártyáról induljon a masina.
    Tudnál valamit tanácsolni ebben az ügyben? Köszi.
  • emi1986
    #2058
    Heló!

    A navigációs szoftver már elindul. Beütöm, hogy hová szeretnék menni és várom, hogy megtervezze az útvonalat, de semmi nem történik. Kint teszteltem a szabadban és több mint 1 órát vártam, hogy történjen valami. Miután beütöd a címet a bal alsó sarokba mutatja a szoftver, hogy hány egység az akku töltöttségi szintje és alatta üres a műhold jelerősség szintjelzője. Viszont az igo programon kívül látom, hogy 8 műholddal fel tudta venni a kapcsolatot, de akkor az igoban mért nem történik semmi?
  • ibrik
    #2057
    emi1986: Egészen pontosan mit csináltál?

    roka67: Én úgy tudom, a Becker-ek nem használják az ActiveSync-et, hanem úgynevezett "mass storage" üzemmódban lehet hozzáférni. Ez azt jelenti, hogy USB-vel csatlakozáskor a Sajátgépben cserélhető meghajtókként fogod látni a készülék belső flash memóriáját és külön az SD-kártyát is.
    Viszont nem tudok arról, hogy hogyan lehetne hozzájutni a készüléked WinCE felületéhez.
  • roka67
    #2056
    Sziasztok!

    Szeretnék bejutni egy Becker z107 WinCe-felületére,de nem sikerül.Próbáltam USB keresztül,semmi.Az Activesyc meg egyáltalán
    meg se találja.Valami okosságot mondjon valaki,hogy lehet ezt megoldani.
    Köszi előre!
  • emi1986
    #2055
    Heló!

    Köszönöm az eddigi segítséget. Sikerült elindítani az IGO-t, de nem tervezi az útvonalat. Gps jelet fogja, mivel látja a műholdakat, de nem tervezi meg az útvonalat. Az mitől lehet?
  • ibrik
    #2054
    És az SD-kártyán egy "\mobilenavigator" nevű mappában van az egész iGO8?
    Az "iGO8.exe" át van nevezve "mobilenavigator.exe"-re?
    És a sys.txt tényleg ott van az SD-n a "\mobilenavigator" mappában? Valamint a sys.txt-ben ez van most a [folders] részben:
    [folders]
    app="SDMMC\mobilenavigator"

    ..és ezen kívül nincs is más oda írva? (pl. a "content=..." sor nem kell)
  • emi1986
    #2053
    Az indítófájl megadásakor 2db mappából tudok választani:DataFlash, SDMMC
    Az sdmmc az sd kártya.
  • ibrik
    #2052
    De ha a sys.txt-ben nincs jól megadva az EXE mappája (nem találja a saját rendszermappáját az iGO), akkor nem működik -> "Program database cannot be found."

    Esetleg megnézhetnéd, hogy számítógépről nézve (USB-vel összekapcsolva), a készülék milyen néven használja az SD-kártyát?
  • emi1986
    #2051
    Ezt az indítófájl elérést a gps-en belül kell megadni a beállításokban. Az mindeképpen kell különben nem tudja szerencsétlen szköz, hogy milyen programot indítson a gps gombra kattintva.
  • ibrik
    #2050
    Valami most sem stimmel.
    A sys.txt-be az "app=" sorban csak mappát kell megadni (ahol az EXE is van), az EXE fájlt nem kell odaírni...
  • emi1986
    #2049
    Sajnos hiába végeztem el az általad javasolt módosítást, továbbra is az alábbi hibát dobja. Program database cannot be found.

    Az indítófájl elérési útját beállítottam:

    \SDMMC\MobileNavigator.exe

    Nincsen esetleg valami ötleted, hogy mi lehet még a probléma és hogy hogyan fog működni a progi?
    Az előző gpsem-hez sokkal könnyeb volt bekonfigurálni a beállításokat.
  • gyorikeksz
    #2048
    Minden ok. Találtam egy Igo 8.3.4-est friss térképekkel, és minden szuperül működik.
    Még egyszer köszi mindenkinek aki segített.
  • ibrik
    #2047
    Látom, ott van, de el van írva.
    Ha általános paraméterrel van jelölve az SD-kártya, akkor: %SDCARD%
    Ha a készülék által használt meghajtó-elnevezést (SDMMC) írod oda közvetlenül, akkor nem kellenek a "%" jelek.

    Esetleg még különböző készülékeknél nem mindegy, hogy az elérési útban "/"-t vagy "\"-t használsz.
  • gyorikeksz
    #2046
    Üdv Ibrik!
    Az Igo8 verziója 8.0. Már rájöttem, hogy ehhez a verzióhoz nem lehet friss térképeket leszedni. Tegnap sikerült egy 8.3.2-es verziót leszednem. Itt már sikerült a frissítés, csak nem teljesen magyar nyelvű a program. Most próbálok 100 %-an magyar nyelvűt keresni.
    Nagyon köszi a segítségedet.
  • emi1986
    #2045
    Szia ibrik!

    Ahogy visszaolvastam a fórumon te nagy mágus vagy :)
    Remélem nekem is tudsz varázsolni.

    Sajnos a sys.txt ben ott van az általad írt sor.
    Jelenleg így néz ki a fájlom elég sok felesleges dolog lehet benne,de braderdanielnek is ilyen készüléke van és neki ezzel megy( vagy ezt módosította valamire):

    [folders]
    app="%SDMMC%/mobilenavigator"

    [interface]
    skin="ui_igo8_da"
    resolution_dir="480_272"
    vga=0
    show_zoombar=1
    drive_carefully=0
    maxzoom2d=6000000
    show_exit=1
    Recalc_voice=0 ;nem mondja be, hogy újratervezés
    shutdown_time=0
    laneinfo_signpost_enabled=1

    [rawdisplay]
    class="landscape"
    screen_x=480
    screen_y=272
    driver="gdi"
    ;driver="gx"

    [map]
    2dheadup=1

    [timezone]
    sync_os_timezone=0
    reset_os_timezone=0

    [debug]
    ;show_device_type=1
    cache=8192
    skip_eula=1
    enable_roadshadow=1
    show_pedestrian=1
    show_oneway=1 ;egy pici kis nyíllal jelöli az egyirányú utcák haladási irányát
    show_oneway_3d=1
    show_residentonly=1 ;lilával mutatja a forgalom elől elzárt utakat
    show_gps_pos=1 ;egy picike pöttyel mutatja a valós helyzetünket a térképen
    earth=1 ;a leheto legkisebb zoommal latszik a terkep
    slowsim=0 ;gyors berepules, nincs ismetles
    loop_sim=0
    builtupborder=1 ;orszaghatar
    show_speed_limit=1
    show_arrows_on_route=1 ;little arrows in direction of route
    disable_outlookpoi=1
    sound_q_length=200
    queue_length=200

    [sound]
    sound_q_length=200
    queue_length=200
    ding=0 ;0 - no ding before speak, 1 - one ding, 2 - ding-din

    [gps]
    set_messages=0
    gps_port=1
    gps_baud=38400

    [msnd]
    msnd.start=0

    [tripcomputer] ;riks
    num_of_trips=4

    [warning] ;riks
    speedcam_max_lookahead=1000
    approach_beep_distances=1000
    speedwarn_alt_builtup_based=1

    [roundaboutcam]
    enabled=0
    centery=20

    [3d_config] ;utcanevek keretben
    disable_roadsign_navigation_mode=0
    roadsign_lines_per_screen=20
    rotated_roadsigns=1

  • ibrik
    #2044
    A sys.txt fájlban a [folders] részben ez legyen:

    [folders]
    app="%SDCARD%\mobilenavigator"
  • emi1986
    #2043
    Heló!

    Letöltöttem. Feltettem a memókártyára,és beállítottam az indítóikon helyét.Kitöröltem az elmentett kedvenceket és utvonalakat, de ugyan az a hiba mint az előző verzióknál. Error ablakban....nemt alálja az alkalmazás az adatbázist....
    Mit tegyek, hogy megtalálja?
  • ibrik
    #2042
    gyorikeksz: Egyáltalán mi az iGO8-ad (a program) verziója?
  • Athem
    #2041
    a készülék neve le maradt Navigon 3310max
  • Athem
    #2040
    Sziasztok!

    IGO8-at szeretnék a készülékemre rá tetteni mit kéne módosítani hogy működő képes legyen?
  • gyorikeksz
    #2039
    Ha kitörlöm a map mappában lévő térképeket és beillesztem a 2035 hozzászólásomban belinkelteket azt írja ki, hogy a térképek elavultak keresse fel a szolgáltatót. Pedig elvileg 2009 szeptemberiek.
  • gyorikeksz
    #2038
    Én is ide illesztettem be a két térképet de nem működött.
    Esetleg a következő két mappát nem kell törölni?
    Basemap8_2007.07_080117.fbl Hungary8_2008.04_080605.fbl
  • ibrik
    #2037
    A ".../content/map" könyvtárban van a térképek helye.
  • piamania
    #2036
    Ha jól emlékszem,akkor ne az SD kártyán keresgesd a térképek helyét,hanem a PDA belső memóriáján.Olyan mappát keress, ahol .fbl kiterjesztésű fájlok vannak.
    Tipp: Töröld le a 3D nézethez szükséges fájlokat, semmi szükség rájuk, csak lassítják a gépet.
  • gyorikeksz
    #2035
    Leltem térképet, de nem tudom hova kell beszúrni. Próbáltam pár helyre de nem működött. Nekem kellene még Románia is
    Ez lenne az: Hungary83TM_2009.09_091124.fbl
    Romania83_2009.09_091105_TM.fbl
  • ibrik
    #2034
    Ugyanabban a fórumban, amiből linkeltem (pdalink).
  • gyorikeksz
    #2033
    Köszi szépen a segítséget. Működik. Lenne még egy kérdésem. Hol találok új térképet hozzá (esetleg új verziót).
  • piamania
    #2032
    Hát szívesen írnék, de én is csak azt tudom neked elküldeni, amit ibrik kolléga már belinkelt.Én az alapján csináltam meg.
    Szerintem próbáld meg te is az alapján,csak az a fontos, hogy amit felülírsz dolgokat,azokról először csinálj egy biztonsági mentést, hogy ha netalántán mégse sikerülne,akkor vissza tudd majd állítani.
    Ha bármi kérdésed adódna, akkor [email protected] az msn címem,segítek, ha tudni fogok.
  • ibrik
    #2031
    Nem jól olvastad.
    Az általam belinkelt hozzászólás (cscsi 2008-09-05, 13:18:40-kor beírt post-ja - a topikban a #9-ik) abból a topikból tartalmaz egy komplett csomagot (73.3MB), amely az iGO8 v8.0.0.49545 verziója, benne Magyarország térképének egy régebbi (akkori legfrissebb) verziójával: Hungary8_2008.04_080605.fbl
    (Természetesen ennél már van újabb iGO8 verzió és térképek is, de a módszer ugyanaz)
    A lényeg, hogy SD-kártyáról működik az egész, csak követni kell a leírást
  • gyorikeksz
    #2030
    Köszi szépen. Nagyon kezdő vagyok ezen a téren ezért lehet hülyeség lesz amit írok.
    Elolvastam a linket amit feltettél, de ha jól olvastam ott az van leírva, hogy Myguide-ról hogyan kell IGO8-ra váltani. Nekem viszont már MioMapv3.3 van fent, erről szeretnék IGO8-re áttérni. Az alapgépem Myguide. Ehhez keresnék viszonylag részletes leírást.
    Előre is köszi a segítséget.
  • ibrik
    #2029
    http://pdalink.co.cc/index.php?topic=255.msg9282#msg9282
  • gyorikeksz
    #2028
    Azt nagyon megköszönném.
    Ide is írhatsz:[email protected]
  • piamania
    #2027
    szia
    nekem is 3100-am van,és sikerült rá feltenni az Igo-t
    mindjárt megkeresem,hogy hogyan is kell megcsinálni,asszem még megvan a gépemen.
  • gyorikeksz
    #2026
    Ibrik kösz az infót. Akkor esetleg meg lehet a következőt oldani. Alapból Myguide 3100-ám van, most Mio Map v3.3 fut rajta. Fel lehet-e rá tenni az IGO 8-at és ha igen hogyan?
  • ibrik
    #2025
    gyorikeksz: Az iGO2006 és így a MioMap v3 támogatásai is már rég megszűnt (ha még nem hallottál volna róla, a MioMap v3 a Mio által brand-elt, átszkinezett iGO2006). A legutolsó térképek 2008-asok voltak, annál frissebbek nincsenek hozzájuk.