27
  • klastrom
    #27
    Qrva Fatáv atomot neki !!
  • Shan
    #26
    Télleg minnnyá megsajnálom...

    Nem mondok mást most sem: 3500Ft az előfizetés a szaros vonalasra----------->> kapják beeeeeeeee
  • Mr.Macho
    #25
    Sajna a telefon illetve internetdíjak nem a MATÁV-től függenek. A kormány egy olyan törvényt hozott, ami megtiltja hogy olcsóbbá tegyék a díjcsomagjaikat! "Persze!Nade mié?" kérdezi móricka. Hát épp azért hogy a konkurencia megerősödjön a matávval szemben és verseny alakuljon ki. Mivel nem csak az van meghatározva, hogy a MATÁVnak bérbe KELL adnia a vonalait, hanem az is hogy matávnak legalább 10% profitot kell minimum megállapítania a díjcsomagjaira. Ilyen minimum profit % nincs meghatározva a bérbevevőknek, akik így olcsóbban tudják adni ugyanazokat a szolgáltatásokat mivel ők 9%-os profittal is működhetnek.

    A Matáv hátrakötött kezekkel nézheti, amint a monopolhelyzetét elveszíti. Szal ennyit arról, hogy "köcsög Matáv". Persze ez nem azt jelenti hogy sajnálom a Matávot, jobb a versenyhelyzet, de azért ezt nem árt tudni.
  • Shan
    #24
    cue...ez nagyon szép ELMÉLET...sajna nem igy van, és nem is lesz még kb 20 évig, amíg a vezetékes szarok ki nem halnak.

    Addig sajna MUSZÁJ kifizetnünk azt a 3500Ft-ot vezetékes előfizetésre, ami szerintem vérlázító....Remélem nem kötsz ebbe is bele, mert ha igen, akkor neked valami közöd van a matávhoz, és akkor nincs miről vitázni...;)
  • cue
    #23
    Ugyan, ne butáskodjunk már!
    Egyrészről nem oszlopokat kellene állítani (az annyira nem nagy látvány), hanem használni kellene a felszín alatt rendelkezésre álló területet...

    Másrészt pld. az önkormányzatoknak, akik vették a fáradságot, és kiépítették a föld alatt futó csatornát (amibe beleférne az összes szolgáltató, összes kábele) nem kellene olyan kib*****t drágán adni a fektetési lehetőséget.
    A lakásunknál pld. minden ki van építve, a telefonszolgáltatónak mégis inkább megérte egy újabb oszlopsort állítani - ezt talán szabályozni kellene.
  • Shan
    #22
    Minden méteren oszlopok lennének az út mellett? Szerintem ezt nem engedik...
  • cue
    #21
    Miért, több vezeték kiépítése lehetetlen?
    Esetleg annak fenttartása okozna gondot egyéb cégeknek?
  • Shan
    #20
    Tényleg??!! És a vezetékek kinek a tulajdonát képezik??? Szintem innentől kezdve nincs miről beszélni monopol-helyzet ügyben...
  • Egg
    #19
    Nézzétek meg ezt :)

    http://www.tvnet.hu/main.php?module=ContentExpress&file=index&func=display&ceid=41&meid=8
  • silanor
    #18
    Axelero is csokkenthetne...
  • cue
    #17
    Nincs monopol helyzet - bárki, bármit, bármekkora áron szolgáltathat.
    Az, hogy mégsem ad egy cég sem igazán jó (vagy egyáltalán akármilyen) ajánlatot, már elgondolkoztató - de talán nem a Matáv hibája...
  • nagykispeter
    #16
    Az a gond ezzel hogy ez csak 1 szolgáltató ha a többi is legalább ennyire levinné akkor nagyon jó lenne(vagy lejebb)!A másik pedig az hogy a hűségnyilatkozattokkal bebetonozzák az árakat!Ha az meglessz szüntetve akkor rá lessz kényszerítve a szolgáltató arra hogy ha lefele megy az ár akkor ő is olcsóbban adja!
  • ZUL
    #15
    ennél a mikronet jobb egy picivel
    nincs telefonvonali költség
    és oda vissza ugyan olyan a sebesség
    ráadásul a legtöbb helyen még olcsóbb is mint az ADSL
  • Robko
    #14
    Szerintem az itteni fizetésekhez ez még sok
    Az évi 90000ft ezért már egy jó számítógépet is tudsz venni
  • tehen_m
    #13
    Mert a mobilcégek nem építették ki a hálózatot.
  • valaé valaé ná
    #12
    A kenyérnek is 3,60-nak kéne lenni.
  • Tetsuo
    #11
    Én inkább a Deutsche Telekomot utálom!
  • eperg
    #10
    tudod, hogy az igen drága fejlesztések, terjeszkedés mellett mennyi volt a nyeresége a matávnak?
  • TeszteloPontHu
    #9
    Tudod, hogy a Matáv hány mrd Ft-ot költött a 20 éves hálózat fejlesztésére? Nem hinném, hogy elégedett lennél, ha most is azt a technikát használnák.
    De az tény, hogy aránytalanul drága a vezetékes telefon. Nem csak az alapdíj, de egy Matáv-Matáv hivásra bizonyos esetben ki kell fizetni 26-28 Ft-ot, míg ha egy mobilról hívsz Matáv vonalat, az sok esetben olcsóbb lehet. Ez a "vicces".
  • crx
    #8
    Nincsen itt semi rendben ka egy pár forintért adják amit inden ember ki tud fizetni akor talán rendben lenne de igy ugyan már.
  • RangeR
    #7
    Az ADSL ár egyáltalán nincs rendben, akkor lenne rendben, ha észre sem vennéd és nem most, amikor a fizetés NAGYON-NAGYON-JELENTŐS hányadát kel befizetni rá!
    Mi ebből a tanulság??? Az HOGY NINCS RENDBEN, tehát minek írsz olyat, hogy rendben van?
  • Shan
    #6
    Az ADSL ár rendben van...Ami nagyon nincs, az a kibasz...tt vezetékes telefon előfizetés ára...3500Ft???? A SEMMIÉRT??? SZEMÉT MONOPOL LEHÚZÓCÉG A MATÁV...ANNAK KÉNE INGYENESNEK LENNIE...Nevetséges, hogy a mobil előfizetés sokkal olcsóbb, amihez azért ki kellett építeni a hálózatot is...A matávnak mit kellett???? szinte semmit! vezeték már 20 éve is ott lógott az utcákon....huhhhdefelhúztam magam...
  • hungi
    #5
    Én azért buttó 5000ig várok :)
  • Lacika 79
    #4
    Ez az ár itteni viszonyletban korrekt. Mondjuk ha 756/128 lenne, az lenne a legjobb.
  • kicsizoz
    #3
    Persze ettől még igazad van!!
  • kicsizoz
    #2
    Nekem néha az az érzésem, hogy sokan még a 0 forintot is sokallnák, mondván máshol ingyen van és még ajándék is jár hozzá :))
  • dikki*yysw
    #1
    Még 50% árcsökkentés, és közel kerülne az ára a reálishoz.