3734
Adobe After Effects
  • nemcsakfeel
    #368
    mármint a sime pl. premiere 1.5 pro -tól
  • nemcsakfeel
    #367
    szerintetek az ADOBE.PREMIERE.ELEMENTS.v1 mennyire használható?
    mivel tud többet a premiere nél?
  • albundy
    #366
    Akármilyen zöld és kék nem jó, hiszen ezeknek rengeteg árnyalata van (gondold csak meg: ha a Photoshop-ban más hexa értéket adsz meg, egészen más lesz a szín). Én egyszer dolgoztam bluescreen előtt, úgyhogy tudom, ez speciális.
    Egyébként lehet kapni ilyen szövetanyagokat a Net-en, de aranyárba' mérik őket...
  • xelag
    #365
    ha felveszek egy filmet egy zöldscreen alatt akkor hogy tudom kivágni csak magamat a filmből,és hogyan rakom rá magamat egy másikra?
  • xelag
    #364
    csak kék és zöld a jó?
  • xelag
    #363
    és ezt a bluescreent könnyen megtudom valósítani a szóbámban? mit csináljak?
    vegyek egy kék lepedőt?vagy zöldet?és rakjam fel a falra?
  • albundy
    #362
    Nincsenek jó híreim. :(
    Van egy tutor a creativecow.net-en, de ott is bluescreen-t használnak.
    Azért van méy egy-két kérdés: milyen hosszú a jelenet? Pontosoan mi történne? Az, amit ebben a tutorban láthatsz?

    Az alaphelyzet az, hogy a láthatatlanná tenni kívánt alakot háttértől függetlenül kell lefilmezni, mert még az AE-ben sem lehet csak úgy eltűntetni a nem kívánatos részeket. Van egy módszer, de mivel mozgó képről van szó, és minden másoperc 25 fram-ből áll, ezért ezt frame-enként megcsinálni szinte lehetetlen.
  • xelag
    #361
    albundy amit idáig segítettél azt mind nagyon köszönöm,de még szeretném ha segítenél abba hogy hogyan lehet láthatatlanságot csinálni úgy hogy azért látszódjon az ember ahova megy csak legyen átlátszó és viz mintás legyen.bluescreen,greenscreen nélkül.
  • albundy
    #360
    Köszönöm szépen, megkaptam!
  • egr
    #359
    albundy!
    Emil ment!
  • albundy
    #358
    #350:
    Írtam, de sajnos nem válaszolt. Esetleg nem emléxel valami kulcsszóra, ami alapján rákereshetnék?
  • albundy
    #357
    #353:
    Ha beszkennelsz egy fotót, a Photoshop-ban szinte mindent meg tudsz csinálni vele. Ha pedig valamilyen elv mentén (színek, alakzatok) layerekre bontod, akkor azokat egy az egyben importálhatod az AE-be. Onnantól kezdve pedig a határ a csillagos ég.
    Hamarosan csinálok egy magyar tutort, melyben a Photoshop-AE kapcsolat alapszinten lesz bemutatva. Csak azért, hogy mindenkinek beindulhasson az agya...
  • egr
    #356
    albundy
    Küldj egy emilcímet
    [email protected]
  • Gladiator
    #355
    mármint képekbe belenyúlni?
    paint, photoshop, corel draw
  • xelag
    #354
    én nem tom,csak az afterhez értek egy kicsit
  • mateos
    #353
    HI!
    Bocs, hogy itt kérdezem meg de nem találtam ezzel kapcsolatos topicokat.
    A kérdés:Milyen programmal lehet belenyulni bescannelt fileokba(PL:kivágni,bemásolni,stb...)?
    köszi.csá
  • xelag
    #352
    vedd úgy hogy te vagy a mesterünk
  • xelag
    #351
    ez kurva jó kössz tökjól meglehet csinálni ezt a lassítást
  • xelag
    #350
    az a baj hogy már nincs meg.
    próbáld meg azt hogy aki ezt a dvd-s cuccot írta anak küldesz egy emailt hogy küldje el neked azt az oldalt ahol a 15 dvd van.
    ennyit tudok segíteni.
    amúgy kössz
  • albundy
    #349
    Ha a filmnek csak egy kis részét akarod lassítani, akkor a legegyszerűbb módszer, hogy a kívánt rész elején és végén nyomsz egy Edit>Split Layer-t, középen ott marad az a rész, amit nyújthatsz.
    Van bonyolultabb módszer is...
    A frame rate változtatás (File>Interpret Footage) solid-nál nem működik, csak importált filmnél.
    A levél átadásra pedig leírtam a hagyományos módszert is...
    "Felveszed,hogy valaki átad neked egy levelet, aztán a fordítottját. Az AE-ben maszkolod a nem kívánt részt és magadat teszed a helyére. Nem teljesen megoldhatatlan, de pontos munkát igényel."


    A DVD letöltések miatt ne aggódj, csak küldd a linket ha megvan!
  • xelag
    #348
    elbundy akkor elmondod hogy hogyan tudom beállítani a time strech-be hogy ne az egész film legyen lassabb hanem csak egy kis részlet.
    ja és holvan a másik lassító dolog?
  • xelag
    #347
    hangot azt hogyan tudok belerakni?ugyanúgy hogy megnyitom inport és ott kiválasztom a zenét és akkor a film alá húzom?
  • xelag
    #346
    köszönöm
  • Gladiator
    #345
    nyisd meg.

    new project

    bal oldalon van egy ablak, a project ablak. jobb gomb benne import, és dupla klikk a lassítani kívánt videón
    bekerül a project ablakba.

    onnan ráhúzod a timelinera (ott alul)
    a timelineon jobb gomb a videón speed/duration.
  • xelag
    #344
    adobe premiere pro 1.5 tryout ami mostmár full
  • Gladiator
    #343
    melyik verziót töltötted le?
  • xelag
    #342
    semmi baj most miért kérsz bocsánatot?
    akkor segítesz premierben?lassítani
  • Gladiator
    #341
    akkor bocs
  • xelag
    #340
    hogy lehet lassítani az afterben hogyha csk egy kis részletet akarok
  • xelag
    #339
    ja kössz de az blue vagy greenscreen-el van csinálva nekem úgy kéne hogy ne legyen bluescreen
  • Gladiator
    #338
    működik htx
  • Gladiator
    #337
    #330
  • Gladiator
    #336
    a láthatatlanságos tutorial.
  • xelag
    #335
    az rajta van a creative cowon a the invisible man címmel

    mi van rajta?
  • xelag
    #334
    akkor mondok egy serialt ok
    1989
    FFFNFXPNAA3Z
  • xelag
    #333
    semmit csak úgy néha szóktmcsinálni kis filmeket mint pl lézerkard,mostanában azzal szoktam foglalkozni ja meg a klónozással
  • Gladiator
    #332
    starglowhoz nincs serial
  • Gladiator
    #331
    az rajta van a creative cowon a the invisible man címmel.

    amúgy te mit csinálsz? minek neked ilyen effektek?
  • xelag
    #330
    ja és olyan láthatatlanságot hogyan lehet csinálni hogy azért látszódjon valami olyasmi mintha víz lenne de átlátszó
  • xelag
    #329
    azokat a dvd-ket úgysem fogod tudni letölteni mert 1óra alatt jön le 1mb úgyhogy ne is próbálkozz.
    amúgy én már nemtudom mert egyszer küldtem egy emailt annak a csávónak hogy mondja el a címet de már elfelejtettem