2113
szurkolás, ultrák, hoolok, 3.félidő



  • ultrared
    #953
    Most, hogy mindenki kellőképpen lehiggadt kíváncsi lennék a véleményetekre.

    Szerintetek kik a legjobbak szurkolásban, utazásban, huliganizmusban? Úgy értem a világon és nem a kicsi országunkban. Írhattok akár top 3-at is vagy top 10-et. Vagy megnevezhetitek a legjobb szurkolói kultúrával rendelkező országot/vagy országokat. És az érveiteket is hangoztassátok nyugodtan. Kíváncsi vagyok, ki hogy látja.
  • isi
    #952
    Felvidéken a tanító bemutatkozik az első osztályos gyerekeknek és megmagyarázza nekik, hogy ö szlovák.
    Kéri az osztályt, hogy emelje fel a kezét aki szintén szlovák.
    Nem értik a kérdést, kedvezni akarnak a tanítónak, mindegyik nyújtja a karját, kivéve egy kislányt.
    A tanító megkérdezi a gyereket, hogy ö miért nem csatlakozik a többiekhez.
    - Mert én nem vagyok szlovák - feleli a gyerek.
    - Én magyar vagyok- mondja büszkén.
    A tanár zavarban van, kipirosodik az arca és kérdőre fogja gyereket, hogy miért vallja magát magyarnak.
    - Apám ,anyám magyar, tehát én is magyar vagyok- válaszolja.
    A tanár még mérgesebb és kérdezi:
    - Ha apád szarházi lenne, anyád szarházi lenne akkor te is szarházi lennél?
    - Nem akkor szlovák lennék..."
  • ultrared
    #951
    Fogalmam sincs. Hirtelen erről a kérdésről az jutott eszembe mikor egy újpesti meccsünk után a lilák megakarták nekünk magyarázni, hogy a diósgyőriek jöttek minket megvédeni, amit abból szűrtek le, hogy egy diósgyőri drapi volt kint a kerítésen.:DDD Nehezen fogták fel, hogy az az egy darab miskolci nem sok segítséget jelentett és akiket ők miskolciaknak hittek azok pedig az akkoriban alakult Skins nevű formáció emberkéi voltak :D
  • ultrared
    #950
    válasz ment.
  • ultrared
    #949
    Utálok mindent 3x leírni. #926 és #931 Bogozd ki a lényeget.
  • isi
    #948
    az volt mindenfele, főleg tavaly nyomtuk hazaikon is, hehe :))
  • Grenzjager
    #947
    ironikus a kérdés, nem kell válaszolni.....
    az hogy kik hányak jelennek meg az Üllőin szerintem lezárhatjuk, igazad van. ennyi. Ismétlem sarkítva fogalmaztam.

    A DVSC NBI-es múltjával kapcsolatban, meg mindegy hogy miért alakult, a lényeg hogy így alakult, kieső helyen végeztetek. S múlt az örök., De szerintem erről is lekattanhattunk.
  • Grenzjager
    #946
    ok, lényegre törően kérdezem akkor hol volt a debreceni tábor Kaposvárott ?? HOL?
  • Nadi
    #945
    A nyíregyi fekvőtámaszról sehol nem találom a képeket. A lelato sajnos megszűnt, ott láttam anno. Fehérváron volt az?
  • isi
    #944
    nekem is tetszett, de aki kitalálta képben van a dolgokról.
  • Nadi
    #943
    Ok, h vicc az egész, de sztem ezt a Bodnár témát lehetne hanyagolni.
    Am jót nevettem rajta:)
  • isi
    #942
    egy kis vicces igazság a DKról :)

    Szevasztok!

    Egy hét múlva kerül megrendezésre a Hőgyészi Egyetemi Napok. Az idén a szervezők egy igazi szenzációval kedveskednek a rendezvényre ellátogatóknak, összecsap ugyanis Magyarország két vezető top brigádja, a hőgyészi és fulókércsi huligánok személyében. Na persze senki ne gondoljon tényleges ütésváltásra, mivel a szervezőbizottságnak nem kenyere az erőszak, inkább arról van szó, hogy a két tábor tagjai különböző tantárgyak keretében ügyességi feladatokat fognak megoldani. Ezek a következők:
    Matematika: szedj össze egy olyan brigádot, amelynek létszáma egy prímszám. Ezen emberek 1/3-a a hőgyészi éjszakából ismert arcnak kell lennie, akik minimum gyökkilenc-szer ütöttek már embert.
    Biológia: egy 15 fős kondás populáció felduzzasztása 4 nap alatt 42000-re
    Testnevelés:a, szabályos fekvőtámaszok nyomása betonon. Felügyelnek a nyíregyházi ultrák.
    b, bicikliverseny a hőgyészi hegyek között. A kísérőautót Bodnár László vezeti.
    Háztartástan/gasztronómia: hurkatöltés fekve-ülve-állva
    Technika: eszközhasználat
    Irodalom: 2, maximum 3 oldalas legenda gyártása.
    Turizmus: melyik csapat szurkolói tudnak kisebb létszámmal megjelenni Kaposváron?

    A versenyszámok között az érdeklődőket Rátgéber László tanítja a lepattanózásra, illetve a hőgyészi cicamenhely munkatársai válaszolnak az egerészéssel kapcsolatos kérdésekre. Az egész napos programot autó csomagtartójából előkerülő, spontán jellegű tűzijáték zárja. A rendezvény fővédnöke: Kétrudas, a magyar szurkolói élet krónikása.
    Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
  • isi
    #941
    a képre várnod kell kicsit ugyanis ahonnan beakartam húzni
    a mastiffs95.fw.hu ról a google nem enged belépni ugyanis bejelentett támadó webhelyet ír..szóval írtam egy másik fórumra hogy akinek megvan tegye közzé ;) de más képekkel tudok szolgálni
  • isi
    #940
    erről a képről kérdezvén mégis mennyi dió ment "anti tirezni?" :DDDDDDD
  • isi
    #939
    mivel ez egy nyílvános fórum ment egy privi neked olvasd el!
  • ultrared
    #938
    Én nem tudom, hogy hívott-e titeket valaki, vagy nem. De minek? Az az igazság, hogy itt senkinek a fejében meg sem fordul, hogy Debrecenben akármit is bevállalnátok. Ilyenre példa az elmúlt 20 évben egyáltalán nem rémlik. Jöttök a vonaton, aahol meg valszeg ott a készenléti. Egyszer megpróbálhatnátok kocsikkal, vagy busszal kerülő úton. De mindketten tudjuk, hogy ennek szinte semmi esélye. Mi megtudtuk oldani 2 éve. Kb reggel 10-től a törzskocsmátok közelében ittunk. Tudtátok, hogy ott vagyunk és 4-5 óra hossza is kevés volt ahhoz hogy összeszedjetek elég embert. Annak a kb 15 embernek akit össze tudtatok szedni és oda is mertek jönni nem sok jó jutott. Láthatólag azt hitték, hogy a zsekák miatt nem mozdulunk rájuk és lehet egy jót pózolni. Hát nem jött be.

    "Szerintem lett volna jó pár jelentkező a vészfék meghúzására, de semmi. akkor gondoltam majd a vársoba.. semmi, akkor gondoltam meccs után, erre csak pár pózer majomkodott a főnix előtt.. csalódás volt a túra és sajnos évről évre rosszabb pedig régebben mindig ennek éltem :)"

    Mire számítottál a városban? Vagy meccs után? Hogy 150-200 készenlétisen áttörünk? És még a trolitokat is megállítjuk és feltörjük? Ugyan már...
    A derbi elhalványodása nektek köszönhető. Hazai pályán szinte értékelhetetlen a táborotok mióta visszajutottatok. Sajnos elég kevesen vagytok. A nem túl nagy debreceni vendégszektor meg sosem telik meg. A csabaiakkal is ez volt s szitu. Feljutottak, ment az üzengetés, hogy így megleszünk baszva meg úgy. Elmentünk 1300-an Csabára. Szétkergettük őket az üvegháznál. Betörtünk az elválasztó szektorba satöbbi. (Máig nem értem hogy az elválasztó szektorba hirtelen benyomuló készenlétisek hogy nem fogtak meg :)) Aztán a visszavágóra reméltük odarakják magukat, de ők eljöttek 60-an 15-20 perc késéssel. Mi meg pörögtünk, koreót csináltunk, nagy szurkolást nyomtunk. Követtük a buszukat majdnem Csabáig, de semmi. Aztán szépen elkezdtük leszarni őket és félvállról venni, mert nem láttunk ellenfelet. Szerencsére ti messze nem jártok ennyire lent, de még véletlenül sem késztettek minket max erőbedobásra. Így meg szépen ellaposodik az egész. Elmentünk hozzátok, erőt mutattunk, vártuk a reakciót ami nem jött.

    "Egyébként tényleg kicserélődött a tábor.. voltam Debrecenbe vasárnap ott aludtam a csajomnál meg pár nyíregyi haverommal iszogattunk, na de az a lényeg hogy olyan nyeszlett 15 éveseken volt ULTRAS feliratú kabát hogy én szégyeltem magamat, és piros fehér felvarrású volt, ami viszont pozitív hogy jó pár kis srácnál láttam loki-s sálat(legalább szeretik a magyar focit). Gondoltam majd kinövik ezt a loki sálas dolgot :)"

    Legalább van utánpótlás. De azért a ló túloldalára se essél át, egyetlen kocsma összetétele nem határozza meg a táborét. Amúgy hol volt ez? Csak nem az Ibolya? :)

    "99ben ha megnézed az egész kapu mögötti szektort elfoglaltuk debrecenbe bár akkor mér 9 éves voltam de ott voltam wehehe:) te nem tudom mióta jársz meccsre? csak kíváncsi vagyok"

    Erről nincs egy képed? Ha jól rémlik akkor ott még csak 3 sornyi fapados lelátó volt. Szóval összességében kisebb lehetett mint a mostani vendég. De ellenpéldának itt a mi akkori nyíregyi létszámunk egy része, már ami éppen ráfért a képre. Amúgy kb 94-95 óta járok meccsre. Pontosan sajnos nem emlékszem. 10-11 éves lehettem akkoriban.

  • ultrared
    #937
    "Hogy is van ez akkor, Te meg előszedsz pl egy 1994-ben Magyar Kupadöntőn készült felvételt?!? 2009-ben! Amikor ott ültök a mi helyünkön, a VIP páholy alatt ??
    Magyar kupadöntő!!! semleges pályán!! (asszem a Videotonnal játszottatok)
    - de teljesen elfogadom.
    A kiírás végett pedig a Liverpool adta az apropóját a jelenhez."

    jajj. Először is nem véletlenül szedtem elő, hanem te állítottál valamit ami nem volt igaz, én pedig ezt sokszorosan megcáfoltam képekkel. Te hoztad fel a témát, én csak kijavítottalak. Nem 94-ben volt, hanem 2001-ben. És gondoltam, hogy problémád lesz vele, ezért bátorkodtam másik 4 példát is hozni bajnoki meccsekről. Épp az utolsó 4 FTC-DVSC meccsét. És azért a 2001-es kupadöntőn nem csak a vidisták és lokisták képviselték magukat, hanem a fradista hoolok is, szóval annyira nem volt semleges az a pálya. A kiírás a szemünkben továbbra is rendkívül izzadságszagú és igazából még az ingerküszöböt sem érte el. Reagálni is csak azért reagáltam, mert itt van aki abban a hitben él, hogy ütött, pedig nem.

    "Ok nyilvánvaló ha az alapvető , számodra vitakiváltó #888-as hsz-om
    "s egy elismerés a Videoton szurkolóknak mert lilákon kívül ennyi magyar szurkolót még nem láttunk az Albert Stadionban." -- nyilvánvaló, hogy egy sarkított mondat úgymond, mert mert azért a Videoton tábornál egyértelmű, hogy voltak többen az elmúlt évtizedekben. - ok, elszoktunk a vendégszurkolóktól.... lehet, (nb2)"

    Elnézem annak, hogy még valószínűleg fiatal vagy és nem emlékszel. De azért ilyen kijelentéseket csak akkor illik tenni, ha tisztában vagy a múlttal.

    "A DEBRECENI VSC akkoris kiesett csapat az NBI-ből, csak megvásárolta az indulási jogot, ennyi, ezt soha semmi nem mossa le a debreceniekről."

    A mondat első fele igaz, a második fele csak színtiszta spekuláció, lásd a #915-ös hozzászólásom. Nem írom le neked újra.

    A hozzászólásod többi részére nem nagyon reagálnék, mert csak egy hosszú blabla és a divatszurkolók tényleg csak divatszurkolók. Szóval ebben egyetértünk. Jah és nincs minden csapatnak rengeteg divatszurkolója, az megkívánja egy jelentős tömegbázis szimpátiáját. Ezért nem lesz képes az MTK soha semmilyen meccsen kiemelkedő létszámot produkálni.
  • isi
    #936
    ez a szerb féle nép nagyon patkány banda
  • Grenzjager
    #935
    elmúlt napok "szösszenései"

    Újpest - FERENCVÁROS on tour :)

    DEBRECEN - Lyon

    Temesvár - Zágrábi Dinamo (hírek)
    Temesvár - Zágrábi Dinamo (temesvári főtéren)
    a szerb csetnik Grobari is részt vett a horvátok elleni temesvári konfliktusban. az oláh oldalon.

    Siroki Brijeg-Sarajevo
    Vagy a bosnyák szarajevóiak, vagy a rendőrök, de megölték a Siroki egyik horvát szurkolóját. RIP Vedran Puljic (24y)

  • isi
    #934
    99ben ha megnézed az egész kapu mögötti szektort elfoglaltuk debrecenbe bár akkor mér 9 éves voltam de ott voltam wehehe:) te nem tudom mióta jársz meccsre? csak kíváncsi vagyok
  • isi
    #933
    hálistennek sose nyúltok eszköz után egyébként most 1 ember miatt táborokat elitélni nem lehet, bár mikor a dió tábor az M3ason taliztunk velük midegyiknél vagy öv vagy üveg és egyiknél persze gázpisztoly nem is volt rest használni de mind1.. aki tud róla, ez pont azon a mi kis kaposvári turnénkon történt. Őszintén szólva vártam hogy a loki tábor az igéretéhez híven mikor most mentünk hozzátok felhívja vmelyik tagunkat hogy csapókertnél várunk. Szerintem lett volna jó pár jelentkező a vészfék meghúzására, de semmi. akkor gondoltam majd a vársoba.. semmi, akkor gondoltam meccs után, erre csak pár pózer majomkodott a főnix előtt.. csalódás volt a túra és sajnos évről évre rosszabb pedig régebben mindig ennek éltem :) Egyébként tényleg kicserélődött a tábor.. voltam Debrecenbe vasárnap ott aludtam a csajomnál meg pár nyíregyi haverommal iszogattunk, na de az a lényeg hogy olyan nyeszlett 15 éveseken volt ULTRAS feliratú kabát hogy én szégyeltem magamat, és piros fehér felvarrású volt, ami viszont pozitív hogy jó pár kis srácnál láttam loki-s sálat(legalább szeretik a magyar focit). Gondoltam majd kinövik ezt a loki sálas dolgot :)
  • Grenzjager
    #932
    "A transzparensünk csúcs volt szerintem:
    ...mert ugye a Debrecen pénzért vette meg az NbI-es indulási jogot kiesése után, s maradt NbI-es. Ezt soha semmi nem mossa le róluk. Ezt ők is tudják."

    Hogy a transzparens csúcs volt-e az szubjektív. Szerintem k*rva gáz volt több okból is. Az, hogy egy 2009-es meccsre egy 8 évvel korábbi vélt eseménnyel kapcsolatban készül kiírás az enyhén szólva is gázos."

    Hogy is van ez akkor, Te meg előszedsz pl egy 1994-ben Magyar Kupadöntőn készült felvételt?!? 2009-ben! Amikor ott ültök a mi helyünkön, a VIP páholy alatt ??
    Magyar kupadöntő!!! semleges pályán!! (asszem a Videotonnal játszottatok)
    - de teljesen elfogadom.
    A kiírás végett pedig a Liverpool adta az apropóját a jelenhez.

    Ok nyilvánvaló ha az alapvető , számodra vitakiváltó #888-as hsz-om
    "s egy elismerés a Videoton szurkolóknak mert lilákon kívül ennyi magyar szurkolót még nem láttunk az Albert Stadionban." -- nyilvánvaló, hogy egy sarkított mondat úgymond, mert mert azért a Videoton tábornál egyértelmű, hogy voltak többen az elmúlt évtizedekben. - ok, elszoktunk a vendégszurkolóktól.... lehet, (nb2)

    Akár hogy is nézzük a Levszki ellen jöttetek Budapestre majdnem 20ezren, szép.
    Aztán logikusan próbáltátok Debrecenben értékesíteni a BLjegyeket, logikus. De a múltat soha senki sem mossa le magáról. Mi szívtunk a nb2-ben, s még kíváncsi vagyok meddig hallom hogy "eenbbé ketttő keleticsoport, keleticsoport,keleticsoport" .. és?. ezvan.. A BKV Előrének nem volt pénze az NBI-re. most meg fogalmazhatok úgy, az álmoskönyv szerint nem biztos hogy marad a klub.. Tök mindegy mi volt, de VOLT! Én sem taglalom hogy miért zárták ki a Fradit, s miért nem a versenykiírás érvényesült, hogy a FELJUTÓ jön fel a Fradi helyére...de nem így történt... Kádár János kedvenc csapata, mészölykisfiú Vasas SCje maradt bent... no comment..... És? Szívtunk, csapatunk ernyábbnál is ernyább teljesítményekkel, de nagy nehezen feljutottunk. A DEBRECENI VSC akkoris kiesett csapat az NBI-ből, csak megvásárolta az indulási jogot, ennyi, ezt soha semmi nem mossa le a debreceniekről. Rólunk sem az nb2őt. Ez van, ez tény. S zrikázáshoz meg hozzá tartozik az ellenfél múltja.

    A lényeg az lenne benne, hogy sokan csak akkor Loki szurkolók ha az ellenfél a Liverpool meg a Firotentina. S amúgy, hol vannak? Paks elleni bajnoki? NBIIIas elleni Magyar Kupa? Nem csak akkor kell a csapat mellett lenni, amikor rohadtul megy nekik. Na pl a "diók" ebben jobban megjárták a poklot mint mi szerintem!! De tökmindegy hanyadosztáy, ki az ellenfél! Persze a "divat" ott van minden csapatnál, nálunk is, ahol meg nincs ott majd jön! Ez az MLSZ célja is.... S abból a felutazó 20 ezer debrecenitől azért megkérdeztem volna "mikor voltál utoljára Loki meccsen?" Félek ,hogy mint Fradista mondom, lehet hogy sokaknál én több Debrecen meccsen voltam. Ok tudom a lovéról is szól. S ez sem a debreceni ultrák ellen szól. úgy minden magyar divatszurkernek bárhol is éljen bárminek szurkoljon...
  • ultrared
    #931
    Akkor így meg aztán, hogy nyíregyi vagy különösen érdekes a kritikád. És most mi van ha épp ebben a szezonban többen voltatok Kaposváron? Mi is produkáltunk már párszor nagyobb létszámot mint a fradisták, vagy az újpestiek néhány vendégszektorban. És akkor mi van? Ettől még nem vagyunk jobbak náluk. Mint ahogy ti sem nálunk. Akárhogy is csűröd csavarod, a pénz és az idő határozza meg az utazókedvet. Nekünk a 15 bajnoki mellett, van 10 BL, kb 4-5 magyar kupa, a kézi csapat bajnokijai és nemzetközi meccsei (2-4db) amik utazás szempontjából nem olcsóbbak mint a BL meccsek. Örülj neki, hogy te most épp megengedheted magadnak azt a pár bajnoki meccset. 5-6 éve még én is megtehettem, hogy az nb1 vendégszektorainak többségében, valamint 1-2 külföldi túrán ott legyek. Egy komoly suli, komoly meló és komoly nő mellett már se ideje, se pénze nem marad az embernek mindenre. Főleg ha a minden utazás ára pénzben kifejezve minimum megtízszereződik. Ilyenkor az ember megpróbál a véges pénz és időkeretéből a lényegre koncentrálni. Szerinted kik lesznek többen az Üllőin, Újpesten, Kispesten? Mi vagy ti? Szerinted nem fogunk legalább 2x annyian utazni hozzátok mint, ti hozzánk? Szerinted nem fog 1 óra alatt elfogyni az összes jegy a firenzei vendégszektorba? Messziről visszatekintve úgyis csak ez fog számítani, nem pedig az, hogy épp ki mutatott fel 20-al több embert Kaposváron.

    Nehogy azt hidd, hogy csak nálatok tűnnek el régi arcok. Meglepődnél ha tudnád, hogy mennyire kicserélődött a debreceni tábor az elmúlt cirka 7-8 évben. Jah és még egy kérdés. Leszoktatok már a gázpisztolyról? Ideje lenne már...
  • 9csöves9
    #930
    :D

  • kuzco007
    #929
    bocs Te mégis kicsoda vagy? lila vagy zöld? és honnan tudsz erről, ha nem is voltál ott? talán ez akkora nagy esemény volt a lilák részéről, hogy világgá kürtölték??
  • isi
    #928
    ha megnézed az aláírásom láthatod hogy 50kmert tévesztettél a hovatartozásommal kapcsolatban. Továbbá az ilyen dögunalmas meccseken jön ki az hogy kiben mennyire van benne a mentalitás. Holnap vár rám egy kecskeméti túra, igen valszeg dögunalom lesz (kb ugyanezt hittem a kaposvárira is ehhez képest az autópályán összekeveredtünk a diókkal),de ha egy keleti derbi, ha egy Paks elleni meccs akkor is menni kell ez a szubkultúra ezt követeli meg, igen egyetértek veled abban ,hogy költséges dolog ez, de meg kell tudni oldani, kölcsön kérni segédmunka stb én mindig azt tartom szem előtt és ha fúj ha szakad minden meccsen igyekszem ott lenni és többnyire ott is vagyok, akármennyire szar a csapatom, a lokálpatriotizmusom és a társaim iránti kötelék ennyit megkövetel.

    és elhiheted nekünk abszolút nincs vidéki bázisunk és a mi utazó létszámunk (nem az ultrákra tekintve) jelentősen függ a csapat teljesítményétől továbbá ami itt az elmúlt 2 évben volt Nyíregyházán a 3 csoport között, a szurkolók és a klub között azon még néha elcsodálkozom hogy egyáltalán bemehetünk a stadionba és ilyen körülmények között voltunk 70en Kaposváron kb. Sajnos sok olyan régi arc aki már az elejétől kezdve ott volt a dologban megunta hogy a vezetőségünk szarik ránk, és úgy döntöttek hogy amíg a vezetőség nem kér bocsánatot tőlük -akik minden szarban a csapat mögött voltak - bojkottálják a meccsre járást!
    szebb jövőt mindenkinek
  • ultrared
    #927
    Köszi a tippet. Lássuk sikerül-e.

    2001 MK döntő kb 4000


    2003 FTC-DVSC, az utóbbi 6 évben ez a létszámuk állt a legközelebb a mostani fehérvári létszámhoz, ennél csak többen voltak minden alkalommal.


    2003-2004 FTC-DVSC teljesen telt vendégszektor, + 5000 jegyigénylés


    2004-2005 FTC-DVSC majdnem teljesen megtelt vendégszektor




    2005-2006 FTC-DVSC
  • ultrared
    #926
    Bár a kérdésednek az égvilágon semmi köze nincs az én hozzászólásomhoz, azért válaszolok.

    "Pesten 30 ezren amiből kb 2ezer dábrácáni a többi, pesti futballbarát."

    Először is azzal kezdeném, hogy láthatólag halvány lila (vagy zöld) gőzöd sincs a számokról. A Levski ellen 35 ezren voltak, akkor még kisebb volt a befogadóképesség. A meccsre 18 ezeren utaztak Debrecenből. A Többiek nem Debrecenben váltották meg a jegyüket, de ez nem azt jelenti, hogy pestiek. Simán lehettek Pesten tanuló, dolgozó debreceniek is bőven, mint ahogy én is ismerek jó pár ilyet. A Lyon meccsre már 42ezren látogathattak és látogattak is ki, melyből legalább 23 ezren Debrecenben váltották meg a jegyüket. És a többi sem volt semleges, ami a mezekből és sálakból egyértelműen kiderült. Ez a 18 és 20+ ezres utazó létszám messze a legnagyobb a magyar futball történetében.

    Nézzük a Kaposvári létszámot. Sok oka van ennek. A debrecenieknek nincs óriási vidéki bázisuk, akik a környező városokból és falvakból könnyűszerrel megtöltik a vendéget. Már megbocsáss de mi van Kaposváron amiért oda kellene tenniük magukat egy hétköznapon? Rangadó? Nem. Óriási hazai tábor? Nem. Ez egy nb1-es tucatmeccs. Két BL meccs között az embernek el kell döntenie, hogy mi a fontosabb, elmegyek Paksra vagy kevesebb pénzből egy hazai BL meccsre? Vagy Kaposvár és Pápa helyett mondjuk inkább Firenzébe menjek? Ilyen ez. Nem sok olyan embert ismerek akinek az anyagi és időkerete mindegyiket lehetővé tenné. Az ilyen Kaposvár szintű tucatmeccsekre a debreceniek sosem utaztak egetverő létszámmal, főleg nem egy ilyen helyzetben. Ők mindig a fontos meccseken domborítottak létszámügyileg. Nézzük csak: Brugge: 1800 fő (3000 jegyigénylés, nem volt több jegy), Split ~1000 fő, Manchester 2200 fő (tele a vendég), Liverpool 2800 + több mint 200-an a hazaiak között (nem volt több jegy), Firenzébe sokkal nagyobb az érdeklődés. 5-10 ezer jegy simán elmenne, valószínűleg 3000-4000-nél nem adnak többet.

    Nagy összegbe mernék fogadni, hogy a jövő szerda délutáni 3 órás nyírmadai MK meccsre jóval több debreceni fog utazni mint Kaposvárra. Van ennek egy ilyen lélektana is. Kaposvár dög unalom, Nyírmada meg új és érdekes. Remélem kielégítő választ adtam.

    Egyébként mi ez a dábárcán?
  • isi
    #925

    hiába nem tudom megállni hogy ne szóljak bele olyan dolgokba amibe tudom hogy igazam van és van róla mondandóm, nem tehetek róla hogy én egész évben nem 2 meccsre megyek ki,hanem végig utazom az országot Győrtől egészen Miskolcig, akkor ez hagyj jogosítson már fel arra hogy szurkálódjak és leírjam az általam tapasztalt és ismert dolgokat.
    Na de én itt befejezem a "veszekedést" nem akarok DK féle szintre süllyedni, max vitázom pro-kontra.
  • skristof
    #924
    mindent tud. ja, és jobban
  • banok
    #923
    honnan veszed nagyfiú, hogy nem tudom mi azaz ultra?
  • isi
    #922
    plusz van egy jelenésünk holnap Kecskeméten.
  • isi
    #921
    túlórázni kellett negyed 8 ra értem haza, hót fáradtan mentem volna koloncnak? ezt te sem gondoltad komolyan :)
    bár a kérdésed jogos volt.
  • Kaplan
    #920
    Te hogyhogy nem Budapesten vagy és verekszel az UTE és Fradi ultrákkal? :)

    Nem azt mondtad, hogy feljössz?
  • isi
    #919
    attól hogy nem tudod mi az az ultra ne beszélj bele a nagyok dolgába.
    ja és konkrétan engem.
  • banok
    #918
    és ez kit érdekel?
  • banok
    #917
    sg-n nem jelennek meg az imageshack-es képek használj más tárhelyet (noob.hu, imagerz.com, stb.)
  • isi
    #916
    bl csapat, Pesten 30 ezren amiből kb 2ezer dábrácáni a többi, pesti futballbarát. Kaposváron 15-en itt csak nekem fura valami?
  • ultrared
    #915
    Úgy látom a képlinkelés valamiért nem szuperál. Akit érdekel max utánajár.

    Erre még muszáj reagálnom:

    "A transzparensünk csúcs volt szerintem:
    ...mert ugye a Debrecen pénzért vette meg az NbI-es indulási jogot kiesése után, s maradt NbI-es. Ezt soha semmi nem mossa le róluk. Ezt ők is tudják."

    Hogy a transzparens csúcs volt-e az szubjektív. Szerintem k*rva gáz volt több okból is. Az, hogy egy 2009-es meccsre egy 8 évvel korábbi vélt eseménnyel kapcsolatban készül kiírás az enyhén szólva is gázos.

    "...mert ugye a Debrecen pénzért vette meg az NbI-es indulási jogot kiesése után, s maradt NbI-es."

    Nem akarlak kiábrándítani, de ez csak egy a fradisták körében keringő legenda amelyre semmilyen bizonyíték nem létezik.

    Debrecenben meg az a legenda terjeng, hogy miután 2001-ben az MLSZ az elmúlt húsz év legnagyobb bírói csalásaival kiesőhelyre terelte a DVSC-t, az utolsó forduló előtt megállapodás történt. Mindhárom fél (DVS-FTC-MLSZ) megállapodott, hogy amennyiben a DVSC engedi nyerni az FTC-t az utolsó fordulóban, akkor bent maradhat az NB1-ben, mivel a BKV Előrét az FTC egy kisebb összeggel meggyőzi, hogy ne akarjon elindulni az NB1-ben. Így mindhárom (vagy mind a négy) fél jól járt. Az FTC megnyerte a DVSC-vel szembeni meccset, bajnokok lettek és jól jártak. A DVSC bár bomba formában volt, (ugye épp néhány nappal korábban 5 gólt rúgva gázolta le a Vidit az MK döntőben) kikapott. Mégis jól járt mert bennmaradhatott és a fradisták sem baszták szét a stadiont dühükben. Az MLSZ szimplán örült, hogy elmaradt egy óriási balhé. Az Előre meg örült a pénznek, hisz amúgy sem állt szándékukban elindulni az első osztályban. Magyarán az FTC vásárolta meg az első osztályt a DVSC számára, mellyel párhuzamosan egy bajnoki címet is vásárolt magának.

    Látod, erre is épp annyi bizonyíték van mint a fradisták körében terjengő legendára. Gondolom az utóbbi verzió mégsem nyerte el a tetszésed.

    Maradjunk inkább a tényeknél. A BKV Előre már jó előre kijelentette, hogy nem akar feljutni, a versenykiírás akkori szabályzata alapján pedig a legjobb kiesőt kérték fel először az indulásra. Ez pedig az a DVSC volt, melynek az akkori szezonja a meg nem adott szabályos gólok tömkelegéről és a jogtalan kiállításokról szólt. Elég ha csak a Kispest és az Újpest elleni hazai meccsükre gondolunk.

  • ultrared
    #914
    Szóval akkor mégegyszer:


    2001 MK döntő kb 4000
    http://img2.imageshack.us/img2/7512/mkd200113.jpg

    2003 FTC-DVSC, az utóbbi 6 évben ez a létszámuk állt a legközelebb a mostani fehérvári létszámhoz, ennél csak többen voltak minden alkalommal.
    http://img143.imageshack.us/img143/5994/ftc0304i03.jpg

    2003-2004 FTC-DVSC teljesen telt vendégszektor, + 5000 jegyigénylés
    http://img515.imageshack.us/img515/4472/ftc0304ir06.jpg

    2004-2005 FTC-DVSC majdnem teljesen megtelt vendégszektor
    http://img515.imageshack.us/img515/37/ftc0405i07.jpg
    http://img194.imageshack.us/img194/9653/ftc0405i44.jpg
    http://img194.imageshack.us/img194/2177/ftc0405i57.jpg

    2005-2006 FTC-DVSC
    http://img169.imageshack.us/img169/8885/ftc0506i10.jpg