2113
szurkolás, ultrák, hoolok, 3.félidő



  • ForzaInter
    #993
    veretes létszám..
  • isi
    #992
    kár hogy ez csak ekkora méretben mutatja.. pedig jó koreo volt és megtöltötték a szektorukat bár ez olyan dolog kb ha nálnuk dobogós lenne most a csapat aszem ez nem lenne akadály :)
  • isi
    #991
  • isi
    #990

    /QENGXktvAwIBBVhMRQVR[/IMG]
  • isi
    #989
    Nem szeretem a fehérváriakat, de elismerem nagyon jó volt a koreo! Bár a rigmusaiktól a falra mászom, de ez már az én gondom.

    egyébként kedves kristóf a képeken látszott a SZUD a BOYS és a sziporkák továbbá a kedvenc márkámnak a LACOSTE-nek a krokodilja egy drapin ;) srác megszámolta, 60 lokistát írt és igaznak bizonyult. hogy ez kevés vagy sok? relatív, szerintem döntse el mindenki, akik nem mentek el azok jól jártak nagyon gyenge volt a láki
    további szép estét, jó munkát a jövhétre...
  • isi
    #988
    újabban nem izgat annyian mennek amennyien gondolják ezt a létszám kérdést szerintem hagyhatjuk is.
  • skristof
    #987
    isike remélem nyomod ezerrel a printscreeneket és számolgatod, hogy 48an vagy 52en vannak-e a lokisták
  • isi
    #986
    ULTRARED ment PRIVI!
  • isi
    #985
    ma teríték
    sötétvár - láki
    mostanában jó létszámot hoznak a fehérváriak csak nálunk miért tudnak csak 40 en megjelenni? kitudja.. bár mostanában többen utazgatnak mint szoktak, fc konda meg mindig okoz valami meglepetést vagy így vagy úgy :) biztos sok kék lesz, de hát a fehérvár országunk legkeményebb tábora akik ugyebár saját elmondásuk alapján már nem egyszer futtatták a zöldeket és akik a legkorrektebbek :) kíváncsi vagyok, ultraredtől mindenféle képen számítok egy őszinte beszámolóra
  • isi
    #984
    vicces vagy :))))))))) jókat nevettem ezen a HSZ-en. az az érdekes most hogy van egy bl utolsó csapatotok nagyon kinyílt a csipátok csak az a kérdés mikor ébredtek fel? ami a futásokat illeti fair létszámot még sosem tapasztaltam :) de ez már sose fog változni :) na mindegy legközelebbi tali elvileg tavasszal lesz (én már várom)remélem eltakarodik innen ez a mocskos sziki és bandája:)
  • ForzaInter
    #983
    Jó én csak azt írtam amit hallottam, nem kell egyből lebaszni.:d
  • ultrared
    #982
    Hú, én már össze is szartam magam, mindjárt visszamondom a a kétnapos firenzei szállásomat :) Szerintem meg a firenzeiek lesznek megbaszva :) Jah és első helyen jutunk tovább a következő körbe, szerintem :)

    Komolyra fordítva a szót, ahogy közelről láttam az arcokat, a splitiek és paokosok is súlyosabbaknak tűntek mint a firenzeiek. Bár mindenkit nem láthattam közelről. Rám a legjobb benyomást még mindig a paokosok tették.
  • ultrared
    #981
    "felbaszlak és? ráfröcsögsz majd a billentyűzetre vagy spontán látogatást kapok a maxiba? :))"

    Nem. Ez kizárólag a DK-s fradista (cyber)huligánok kiváltsága :)) Az lesz, hogy egyszerűen elvesztem a türelmem és én is átmegyek isibe. Akkor pedig olyan osztásokat nyomok az almaszedő szlovák paraszt szomszédainkra, hogy legközelebb kétszer is meggondolod, hogy milyen sztorit találsz ki frusztráltságodban. :)

    "aztán fut a boyz meg a többi debrőbe ugyan már..."

    Igen, mi szoktunk előletek futkorászni és még véletlenül sem fordítva :))

    "Nem voltam ott, DE több hiteles arc írta"

    Aha, erről ennyit. Tudod én meg ott voltam.

    "nem volt igazán ellenfél. Ok, lejött 300 turista meg 100 ultra."

    Elég lenne ha megnéznéd a vendégszektorról készült képeket és akkor nem hordanál össze ilyen hülyeségeket. Szerinted 400-an voltak a vendégben és ebből 100 ultra? :D Az a helyzet, hogy sokkal, de sokkal több ultra volt a vendégben, mint amennyi ultrátok nektek valaha is volt...Azt viszont elbaszták, hogy kisebb, 20-40 fős csoportokban érkeztek a stadionhoz.

    "majd Firenzében lehet bizonyítani.. meg majd jövőre Kaposváron :)"

    Tényleg, ti mikor akartok már végre akármit is bizonyítani? Vagy akartok ti csak nem megy?:)

    "továbbá nem személyeskedni akarok és ilyenek csak utálom ha csicskítani próbálnak, ok elismerem akkor pofázzon az ember ha ott volt és ne esetleg "rossz indulatú" beszámolókra továbbá kis csendes fórum ez nem kell a DK szintjére süllyedni!"

    Hát akkor nem kéne a DK szintjére levinned a rosszindulatú gyerekes meséiddel.

    Az egyértelmű, hogy a liláknak és mostanában főleg a zöldeknek lokifóbiájuk van, de azért a te hozzászólásaidban is érzek egy nagy adag frusztráltságot. Máskülönben nem velünk foglalkoznál minden második hozzászólásodban...
  • isi
    #980
    továbbá nem személyeskedni akarok és ilyenek csak utálom ha csicskítani próbálnak, ok elismerem akkor pofázzon az ember ha ott volt és ne esetleg "rossz indulatú" beszámolókra továbbá kis csendes fórum ez nem kell a DK szintjére süllyedni! A zöldeknek eléggé és a liláknak eléggé láki fóbiájuk lett az utóbbi időkben :) kiváncsi leszek mi lesz majd UTE ellen ,) egsézen a fradi a meccsig TOP1 be nyomták magukat aztán most a fradi ellen kicsit leszálltak a földre hm.. pünkösdi királyság volt?
  • isi
    #979
    miután ránk van állva az egész biztonsági szolgálat meg a rendőrség így nehéz.. tudod nem mindenkinek vannak emberei a mellényesek között, ez nem is rátok vonatkozik hanem a lilákra illetve a zöldekre, de igen csak keményen meg kell most harcolni hogy helyünk maradjon, igen úgy mint a Kipestieknek mivel buzi hemingway is bekeményített, és látod nincs is szinte senki a stadionban, pedig ő családokat akart látni.. ebből is az jön le hogy szerintem előbb a játék színvonalán kéne emelni ennek a régrossz zsidónak és utána mással foglalkozni!!

    Szabdságot az ULTRÁKNAK!
  • isi
    #978
    felbaszlak és? ráfröcsögsz majd a billentyűzetre vagy spontán látogatást kapok a maxiba? :)) aztán fut a boyz meg a többi debrőbe ugyan már... Nem voltam ott, DE több hiteles arc írta hogy nem volt igazán ellenfél. Ok, lejött 300 turista meg 100 ultra. majd Firenzében lehet bizonyítani.. meg majd jövőre Kaposváron :)

    az olaszok már csak ilyenek tőlünk keletebre nem nagyon jönnek le bár attól még forza napoli!!!
  • ultrared
    #977
    ForzaInter! Az régen vicces amikor valaki a TV felvételek alapján akarja megmondani, hogy ki hogyan szurkolt. Mert ha ez számítana akkor pl mi Szalonikiben simán lenyomtuk a cirka 5ezres hazai tábort, vagy az a 30 román U-s hülyegyerek simán lenyomta a magyar tábort a legutóbbi meccsünkön a Puskásban. Ettől függetlenül a szurkolásunk tényleg egy kalap szar volt, mint ahogy a firenzeiek is egy nagy nullák voltak. Igazából egyetlen másodpercre hallottam őket és az is a félidőben volt. Ha jártál volna a puskásban akkor tudnád, hogy a stadionnak van egy olyan sajátossága, hogy a vendég szektor a tribün sarkában, félig a fedett lelátó alatt van. A hazai meg kb 180 méterre az átellenes oldalon. Kezdhetsz gondolkodni azon, hogy vajon miért mindig a vendégszektorban lévők hangja hallatszik a TV-ben, létszámtól és hangerőtől függetlenül. Mint ahogy mondtam, ennek ellenére a hangulat tényleg hagyott kívánnivalót maga után, ami az ultrák és a klubvezetés közti újabb összekülönbözésnek tudható be.

    Isikém jó lenne ha végre visszavennél abból a hatalmas arcból!

    "kemény dolog firenzei nyugdíjas turistáktól elvenni azokat.."

    Na látod, kibukott a tirpák véred. Ez kurvára a ti specialitásotok, nem kéne mindig magadból kiindulni. Amúgy a firenzei nyugdíjasok mióta vonulnak csoportosan, zászlókat lengetve csoportsállal a nyakukban, címeres baseball-sapkában? He? Vagy megint csak meséket gyártasz? Jó lenne, ha visszavennél és elgondolkodnál azon, hogy kinek hol a helye. Kezdesz komolyan felbaszni a faszságaiddal. A stadion környékén egyetlen firenzei nyugdíjast sem láttam. Viszont voltak 30-as olaszok, 3-4 fős csoportokban. A kutya sem szólt hozzájuk. Viszont a csoportosan érkező ultrák megfuttatásáért ne legyünk már felkérdezve. Ha nem lenne a lila-lila állítólagos, vagy valós barátság akkor le sem szartuk volna őket. Úgy tudom a fradisták is összeakadtak velük, vagy rosszul tudom? Firenzében, meg valószínűleg lesznek dolgok, amolyan korrekt olaszos módra: rudak, övek, kések, stb.

    Jól értem, hogy megint nem fogtok meccsre járni? Így könnyű...
  • isi
    #976
    vagy csak keverted a nyelvet :) egyébként akik ott voltak beszámolója alapján a lákistáknak van még mit tanulniuk a firenzeiektől.. ilyen téren meg más téren is persze.. Egy ilyen nem ismert csapat és szurkolói mag ellen nyílván nem olyan brutál arcok utaznak el mint egy kevésbé sem békés idegenbeli Roma meccsre :)
  • ForzaInter
    #975
    hát tvből szinte csak őket lehetett végig hallani, ők nyomták folyamatosan, néha hallatszott a loki tábor is, de csak felhördülések néha, oszt ennyi
  • kuzco007
    #974
    én ott voltam és a firenezieket nem hallottam..XD
  • ForzaInter
    #973
    Amugy csúnyán leszurkolta az a párszáz firenzei a több ezres loki tábort, nem nagyon lehetett csak néha őket hallani.. a firenzeiek meg végig nyomták, de hát olaszok ilyen téren szinte mindenki előtt járnak, ők a legjobbak ebbe.
  • isi
    #972
    szerintem lesem fogják őket köpni :))
  • isi
    #971
    kemény dolog firenzei nyugdíjas turistáktól elvenni azokat..
  • skristof
    #970
    meg is lesznek baszva firenzében sztem :)
  • kuzco007
    #969
    ezt elégették:P
  • skristof
    #968
  • isi
    #967
    volt egy nagyon minimális akció 4 v 10 be az autós konvojnál én ennyiről tudok mivel csak ott votlam továbbá szögre akasztom a sálat ugyanis a biztonsági szolgálat ismét kitett magáért elkezdőttek a kitiltogatások...
  • Grenzjager
    #966
    Na milyen volt egyébként a borsodiak elleni meccs?
  • isi
    #965
    nem hasonlított ehhez még közel sem volt, tény hogy nem volt rossz de eltörpül
    1, Huliganizmus: dél amerika ( így kollektíve)
    - Európa - Olaszország - Oroszország - Lengyelek
    2, Szurkolás: Olaszország mindenképpen :)

  • kuzco007
    #964
    az igaz, hogy nem rossz amit pl az AEK szurkolók művelnek egy kosár meccsen, a Panások meg ping-pong-ra is mennek ULTRAS-sal:D
  • Rockynhooo
    #963
    vagy a görögök vagy a horvátok :D
  • kuzco007
    #962
    hol van már a lazio....viszont a besiktas kurvajó,meg a török válogatott, szurkolásban a törökök az elsők ezt senki nem vitathatja!
  • ForzaInter
    #961
    Olaszoknál sztem a Samp tábor a legkeményebb a Napoli mellett szurkolásban, a laziosok se rosszak mondjuk, de ez a két tábor még őket is veri..
  • Grenzjager
    #960
    huliganizmus:
    (ide most nem sorolom Argentínát és Brazíliát, mert 1, rohadt nehéz innen megítéli, 2, összezavar ebben a sok éles fegyver használata délamerikai "módra", amúgy ők ott lennének atopon.)
    1, Oroszország (egyértelműen a jó értelembe vett orosz mentalitásuk, sok "korrekt" boxjuk, elnyűhetetlenek mint a sztyeppe)
    2, Horvátország (lehiggadtak mostanában, de ha kemény bunyó van akkor nagyon, ha meg nem igen kell rápörögni akkor full nyugisak, sokak a futballpályától kívül olyan dolgokon mentek keresztül amely rányomja a bélyegét sok csoportra, pozitívan, összetartás, becsület, haza. Korrektek, kemények, sokat tapasztaltak, de mintha most lenne ngayobb "generációváltás". Ok szerbeknek is van ilyen több csoportjuk, de ők akkor sem a hazájukat védték, csak vérengzők)
    3, Lengyelország (nagyot léptek irányban az elmúlt 5 évben a szervezettség felé, huliganizmus terén is. A horvátok ahogy öregszenek, úgy jönnek fel a lengyelek a másodikra, ha már most nem azok...)
    (Szerbiát azért hagyom ki, véleményem szerint nem huliganizmus van ott. A szerbek mindenkit ütnek ha nem szerb, meg még nem is ortodox. minden szurkolástól, meccstől függetlenül, mindegy melyik nap)

    szurkolás, ország: 1, Olaszország

    szurkolás klub: nehéz hogy ne szubjektív legyek, de megpróbálom, a látványra hangsúlyozván kihagyván sok személyes érintettség miatt "területet". Máshol meg lehet hogy ellentétek bizonyos dolgokban de:
    Panathinaikos, Fennerbachse, Lazio, Napoli
  • kuzco007
    #959
    ehez még fel kell nőni, a Fradi - zete meccsen láthattunk hasonlót
  • ultrared
    #958
    Na igen, elképesztőek. Íme egy kis ízelítő az 5.! számú görög tábortól:

    Aris - Boca Juniors barátságos meccs

    30.000 szurkoló a 23.000-es stadionban

    1500 görögtűz és rakéta

    15.000 pénztárgépszalag

    5.000 petárda

    3 tonna konfetti

    50 füstbomba






    piró videó

    Piró és szurkolás
  • Rockynhooo
    #957
    Na igen hihetetlenek a görögök. Ide volt linkelve régebben egy kép hogy a Pana fanok még pingpong meccsre is kimennek :D
  • ultrared
    #956
    Mostanában már nem követem annyira figyelemmel az olasz bajnokság mindennapjait, de szerintem objektíven szemlélve a Nápoly az első, A.S. Róma a második. A Lazio szerintem max harmadik. Sajnos mind a két római brigád csúnyán leszerepelt a kelet európai (nem) utazásaival. A törökök és a görögök nagyon ott vannak mindenben. Nemzetközi meccseken egyértelműen verik az olaszokat. Ahogy a két horvát nagy is. A két szerb nagy csapat otthon nagyon jó, ha nem a legjobb, de a vízumkényszer rányomja a bélyegét a nemzetközi utazásaikra. A lengyelek utazó létszámban és huliganizmusban szintén a topban vannak, a szurkolásuktól nem vagyok elájulva, hangosan tolják, de számomra túlságosan egysíkuan. Az oroszok nagyon hasonlóak hozzájuk, rengeteget fejlődtek az elmúlt évtizedben. De az ő stílusuk sem jön be.

    Számomra egy hajszál pontosan kivitelezett koreográfia nem sokat jelent, sokkal fontosabbnak tartom a hangerőt és a szenvedélyt. Egy konfettieső, pénztárgépszallagokkal és látványos pirotechnikával és brutál hangerővel kombinálva sokkal hangulatosabb és ütősebb mint egy másodpercre és miliméterre pontosan megtervezett végtelenségig összetett többfelvonásos steril koreográfia. Ebben úgyis az észak-kóreaiak messze a legjobbak :))

    Szóval ezen szempontok alapján Európában - országuk kis mérete ellenére - a görögöket raknám élre, világviszonylatban pedig egyértelmű az argentin hegemónia. A legeredetibb és legváltozatosabb szurkolás, legnagyobb szenvedély, átlagban a legjobb utazólétszámok és huliganizmusban is a legjobbak, bár náluk az ellen szurkolójának élete nem sokat ér.
  • Rockynhooo
    #955
    Annyira nem vagyok járatos a témában de szerintem:
    Lazio , Panathinaikos. De horvátok , törökök se semmik.
  • isi
    #954
    Olaszország Napoli + LAZIO top