30078
  • ddt500
    #29757
    Én bubi magassal viszont omahaban flop után all-in! :D
  • sz4bolcs
    #29756
    wtf szituáció: előttetek lazán emelgető, de dobni tudó, mögöttetek laza, de fogalmatlan játékos

  • sz4bolcs
    #29755
    megharcoltak a kieső helyért xDDD
  • sz4bolcs
    #29754
    megafish vs. gigadonk így küzd egymás ellen buborékban:

  • sz4bolcs
    #29753
    jó, én 5-magassal is, el is szédültem, de azzal nem kellett herocallolni. A legdurvább az volt, mikor JQ magassal vittem 4es allint xDDD
  • precision
    #29752
    nyertem már potot 7 -es magassal... :)
  • sz4bolcs
    #29751
    Van egy dolog, ami többet jelentene mint az eddigi összes Royalom, 10-es magas hand kell hozzá, néha már annyira közel járok..


  • sz4bolcs
    #29750
    Ez egy ilyen műfaj. Akkor is vannak ingadozások, ha az ember jól játszik, hát még ha a sok bad beat meg cooler miatt letér a helyes ösvényről..
    Am van pár reg a limitemen, akinek valami rejtélyes módon minimális a varianciája, jelenlegi célom, hogy ezt megfejtsem...
  • wantonly
    #29749
    Hasonlóképpen vagyok én is. Kis összegekkel játszom, 10-20$-os befizetésekkel. Jártam már sok teremben, egy ideje a PS asztalainál próbálkozom. Az én bajom az, hogy folyamatosan egy helyben állok, nem tudom nyereségessé tenni a játékom. Egyszer nyerek, máskor elvesztem és ez megy - van, hogy hónapokig elvagyok így ennyi bankrollal, duplázok majd másnap elvesztem a felét, és kezdődik minden elölről. De előbb-utóbb elvesztem a türelmem, lazább leszek és ez a bankroll elvesztését szokta eredményezni. De sokszor elgondolkodok, hogyha 2-3 hónapig játszogatok, de nincs nyereség, akkor mi értelme az egésznek?
  • precision
    #29748
    eh...most beengedett... f*szt ijesztgetik az embert... :) el is gondolkodtam egy cashouton
  • precision
    #29747
    mi a tököm van partypokerrel? be akarok lépni erre country blocked hibaüzenet fogad... ennyi? kitiltották M.o. -t? volt rajta 20 dollárom... azzal mi lesz? anyjukat már...
  • sz4bolcs
    #29746
    Ami miatt mostanában nehezebbek a sit and go-im:

  • precision
    #29745
    a legidegesítőbb az egészben, hogy ilyenkor ezek magukról elhiszik, hogy mekkora istencsászár faszagyerekek és mennyire jól tudnak pókerezni :D gyíkok... :D
  • sz4bolcs
    #29744
    Jaj, én kérek elnézést uraságodtól, nem szerettem volna megzavarni a békés teadélutánt. xDDD

  • sz4bolcs
    #29743
    Finish him!

    RETARDITY

  • sz4bolcs
    #29742
    Kis nyavajgás: Én ennyi cbetelhetetlen flopot még nem láttam sng-n, mint amennyit mostanában kapok. :/
  • sz4bolcs
    #29741
    najs. Be lettél csapdázva. :D
  • precision
    #29740
    multitable sng döntő asztal... komolyan nem értem az embereket... végig feszes voltam, és meg sem fordult a fejében hogy fölém van, ment az instacall flop előtt és után is... (laza agresszív volt a srác, azért emeltem ennyit flop előtt)

    http://www.pokerhandreplays.com/view.php/id/5829643

    épphogy visszanyertem a nevezési díjat...

  • precision
    #29739
    köszi! :)
  • Master91
    #29738
    Van egy jó mondat : " A jó pókeres nem attól fél hogy rossz, hanem hogy rossz marad. "

    husng-zek, ott olyasmit csinálunk, hogy egy ismeretlen ellen az "átlagos ellenfél" (populáris tendenciákat) használva játszunk, és mikor meg ismertük a gyakoriságait, tendenciáit akkor azt ki használva elnyomjuk


    http://www.onlinepokerhu.com/

    vannak jó fórumok, e-könyveket is találhattok
  • sz4bolcs
    #29737
    Ezeket most úgy írom, hogy én sem vagyok a legjobb formámban.
    Jó dolog, ha könyveket olvasol, legalább rájössz, hogy mennyi mindent tudsz már, és hogy a poker nem egy bonyolult játék, a legjobbak, akik ezeket a könyveket írják is ugyanazt játsszák.
    Megjegyzem, hogy annak örülnöd kéne, ha egyre több a szerencsejátékos az asztaloknál, nekem az egyik rémálmom, hogy egyre több az asztaloknál a gondolkodó regular, akiket annyira már nem könnyű kifosztani.

    Én azt vettem észre, hogy pokerben vannak olyan erények, amik profitot termelnek.
    Ilyenek a fegyelem, türelem, figyelem, kreativitás, kezdeményező készség.
    Rossz hír, hogy ezek a legtöbbünknél nem maradandóak, lefele gravitálnak, ha valaki befejezi gyakorolni őket, az olyan, mint ha soha nem is csinálta volna.
    Tehát soha nem válnak az ember alapvető részévé, csinálhatja akármennyit, nem 'fejleszthetőek' ilyen értelemben.
    Az egyik jó hír, hogy a fishek egyáltalán nem gyakorolják ezeket, a másik pedig, hogy szinte teljes egészében attól függnek, hogy valaki mekkora munkát hajlandó beléjük fektetni.
    Az én tapasztalataim ezek, amiket aztán pokeroktatók is megerősítettek, nincs olyan, hogy legjobb játékos, ha valaki nem teszi bele folyamatosan az energiát, a fishek lehúzzák a szintjükre, és ott intézik el. Mint ahogy a robotpilóta játékot is érdemes elfelejteni, soha ne váljon valami szokássá, hogy azért csinálja ezt, vagy azt az ember, mert úgy szokta, hanem folyamatosan gondolkodjon a játékon, hogy mit miért csinál, és ha hibázik, utána gondolja újra, hogy mit csinálna másképpen, esetleg kérjen segítséget kézelemző topicban. Jó látni, ahogy mások gondolkodnak a játékról.

    Nagyjából ennyi, remélem találsz benne valamit, amit tudsz használni.
  • precision
    #29736
    no limit holdemet szoktam játszani
    bankroll hiányában mostanában csak freerollokat pokerstarson (eu) vagy partypokeren, full tilt -en, meg néha-néha egy-két kisebb oldalon

    persze amit lentebb írtam az nem a freerollokra vonatkozik, ott nem szoktam csodálkozni semmin és nem is "sírok" semmi miatt :)

    ha van pénzem akkor általában sitngo -t vagy mtt -t játszom... casht csak nagyon nagyon ritkán

    a hívások méretével meg nem tudom, hogy baj szokott e lenni... pl. amikor flop előtte bet-raise háború után allin megyünk, és valami ótvar lappal lemákol akkor azt nem tudom hová tenni :) de általában mindig 3-4 nagyvaknyit emelek flop előtt, aztán később mindig minimum fél, de inkább egy egész potot szoktam... pot fölé nem nagyon, csak ha úgy érzem van értelme és elhiszi, hogy blöffölni akarok csak
    az a baj, hogy tényleg mindennel végigjönnek :) lyukas sorral is, kis párral is amikor van lent 2 fölé is, szinte bármivel... :)
  • Master91
    #29735
    Milyen pokert jatszol? Hol? (fr pokerstarson mashogy jatszanak mint eu-n)

    irtad hogy mindenre megadnak. lehet rosszul betelsz? lehet nagyobbat kene hivni ?
  • precision
    #29734
    nekem meg annyira hullámzó a teljesítményem... kezd elmenni a kedvem :) elbuktam már egy-két bankrollt, igaz sosem fizettem még be 50 dollárnál többet soha
    az utóbbi 1-2 évben pedig egyáltalán nem fizettem be, freerollokból próbáltam bankrolt csinálni, kisebb-nagyobb sikerrel :) legutóbb 1 USD -s freeroll nyereményből csináltam 50 -et, majd szép lassan el is buktam...

    asszem kicsit hagyom most a játékot, rányomulok az elméletre... vagy nem is tudom mit kéne csinálnom, hogy javuljon a játékom... letöltöttem valami könyvet is, azt olvasgatom, de hát igazából semmi újat nem mondd :)

    ilyen esetben ti mit tennétek? úgy érzem egyre jobban elmegy mostanában a póker (főleg az online) a szerencsejáték irányába köszönhetően a hatalmas népszerűségnek és hogy rengetegen játsszák már mindenféle "tudás" nélkül :) nem is readelnek, nem taktikáznak, nem számolnak outokat... egyszerűen calloznak mindennel és lejön nekik :D mindennel flopot akarnak nézni, meg turnt, és rivert... akár 2 outtal is callozzák a nagy hívásokat... :)
    akartam berakni egy-két iszonyat badbeat leosztást de felesleges :) az utóbbi két hónapban straightflush -ön kívül mindenemet mákolták már le... :)

    asszem el kell fogadnom, hogy valamit nem jól csinálok, még akkor is hogy amikor megy a játék akkor nagyon megy... van valami must have cikk vagy könyv amit érdemes elolvasni? vagy valami jó tanács? :)
  • sz4bolcs
    #29733
    Am nem is az eset közben, de a 10 órás verseny alatt volt olyan időszakom, amikor azon töprengtem, hogy eddig milyen cifra dolgok történtek velem a pályafutásom alatt. :D
  • Lammer
    #29732
    gz!

    (AA vs duble KK meg no comment, ellenem siman jon a kor flush :D)
  • sz4bolcs
    #29731
    Tyű, tényleg. :D
  • Master91
    #29730
    Na, nem volt az akkor rossz órabér :D
  • sz4bolcs
    #29729
    Most meg mehetek melózni, mert mióta melózom, van pénzem ....bankrollra o_O
  • sz4bolcs
    #29728
    Számomra reggel 7 körül ért véget 57. lettem, 1100 dolcsit nyertem.
  • Master91
    #29727
    Mész is rajta?
  • sz4bolcs
    #29726
    A pokeres álma:

  • sz4bolcs
    #29725
    $22 57/65000 micro million main event $1100
    10 órás verseny o_O
  • Lammer
    #29724
    gondoltam, hogy ez lesz a diszklémer :) helyes :)
  • sz4bolcs
    #29723
    Indoklás: Ahogy megláttam az A-t, instacheckeltem, hogy lássam, hogy gondolkodik-e valamin, mert ezen a szinten csak a legjobb regularok képesek fake timing-readet adni magukról, a többieknek gondolkodniuk kell egy ilyen turnön, főleg egy flop check-raise call után, ami azt sugallja, h. flopon nincs semmi terve. Ha ő instaallinel, vagy akár csak elgondolkodik a turnön, nagyon szar helyzetben lettem volna, de ő, ahogy meglátta a turn, elcheckelte, így riveren már nem tudta előadni, amitől nagyon könnyen calloltam be.
  • sz4bolcs
    #29722
    nem.
  • Lammer
    #29721
    negyes link:

    ha az Aszos turn utani csekkedre rallinel, meg tudod adni?
  • sz4bolcs
    #29720
    Mai, ill. tegnapi bestof vicces showdownokkal:

    egy
    kattó
    három
    négy
    öt

    A türelem tornaterem :D
  • Master91
    #29719
    :D
  • sz4bolcs
    #29718
    Mekkora fun volt ma az egyik sng-n :D

    6 max-os sng döntő asztalra kerülünk, sok kisebb stack, meg egy magyar óriás chipleader, aki előttem ült, nem mellékesen -aki egy gyökér fish, aki tombolán mákolta össze a gigastackjét. Én vagyok nagyvak AJs-sel, mindenki dob, magyar gigastack csinálja, amit szokott, rámlimpel, aztán ilyet szól: 'emelj rám'. Én is csinálom, amit amúgy is 10-ből 10-szer csinálok főleg egy ilyen gyökér ellen, ilyen lappal: Emelek, ő dob, én meg beírom - 'aztán csak nehogy megbánd, amikor megnyerem :D'

    Erre regulár megszólal, hogy mi összejátszunk, és hogy képzeljük ezt, és hogy ő hívja a supportot. chipdump chipdump Nem nagyon fogta föl, h. közöm nincs hozzá, és, hogy nekem AJs-em volt, ráadásul soha életemben nem láttam a másik magyar srácot..
    Elkezdem kifigurázni, jön az oltás, AK-val 4bet allinelek rá buborékban short stackként, és írom neki: na callolj, callolj, erre becallol egy AJ-val.: '-Mi volt ez a förtelmes chipdump???? Azonnal hívom az email supportot :D'

    Eltelik kis idő, többiek kipotyogtak, én chipleaderre szedtem magam, itm vagyunk, AJ-s chipdumpolós regular shortiként 6-7 vakkal, és a magyar gyökér gigastack maradunk hármasban, már untam magam, elkezdem írni a magyarnak, hogy 'emelj rám, na emelj rám' és pont abben a pillanatban fordult föl a két lapom: AKs, persze már nem írhattam, h. 'ne emelj rám', meg amúgy sem akartam én vele összejátszani, csak gondoltam, h. ha valami szutykot kapok, akkor ő rámemel, én bedobom, és tovább szivathatom a regulart, h. 'látod, chipdumpolunk' :D

    De már késő: A magyar minraisel, én meg kapásból küldöm vissza a 3betet, ő néz nagyot, 4-betel, 5bet allin megyek, amire ő callol egy AQ-val, és pislog nagyokat, h. most mi is van.

    Utolsó mondata chatből: 'jó nagy geci vagy, meg kell hagyni'.