30078
  • sz4bolcs
    #29797
    Najó, de a pokernek nem az a lényege, hogy alkalmazkodsz az ellenfélhez azzal, hogy kihasználod a hibás játékát? Kő-papír-olló... Ha elárulja az erősségét, ott a fold, ha elárulja a gyengeségét, ott a raise.

    tornapokerben, sng-n még védhető is lehet az a játék (legalábbis az egyik fele) amit annyira szídsz:
    Azért emelünk nagyobbat monsterrel, mert mindig ül az asztalnál egy gyökér, aki becallolja. utg-ben pl. nem fognak tőlem látni AJ-t, meg JQ-t, meg ilyen fasságokat, ha emelek, akkor már elárultam magam. Ha elárultam magam, akkor pedig nem mindegy, hogy 3, vagy 4 vakot emelek, ha úgyis becallol valami jótét lélek?
    Már elég régóta kísérletezek micro limiten alacsony vakszinten standard emeléssel, és azt álapítottam meg, hogy egyszerűen veszteséges. Azt lehet elérni standard kis emeléssel, hogy 1 gyökér helyett 3 callol be, másrészt sokkal gyakrabban találja ki valaki, hogy flip szituációban ő light 3betel, mert az milyen poén, hogy ő lesz pozícióban + regularok, akik amúgy nagyobb emelésre dobnak, mert elég értelmesek hozzá, h. felismerjék a monstert -is nagyobb kedvvel játszanak határeset lapokkal, és postflop olyan lapokkal fognak zsetont bepakolni, amikkel bucira vernek. A monster 3beteket is nehezebb kiszűrni. Ez mind mind a kis emelések ellen szól. Lehet nyereséges stratégia a standard kisebb emelés, de valószínű, hogy ahhoz sokkal szélesebb range-dzsel kell emelni, az meg annyira felőrli az energiát, hogy ugyanott van az ember, mint ha csak a valóban jó handjeire kéne koncentrálnia. És ugye az optimista hozzáállás az az, h. az asztal nem regularokkal van tele, hanem mindig ül az asztalnál fish, aki sokat hallott szófordulat szerint: 'úgyis becallol'. Nekik meg tök mind1, hogy hány vakot callolnak pre, vagy postflop oddson kívül.
  • gg01
    #29796

    Érthetetlen számomra egy újdonsült pókerstílus elterjedése :

    Jó nagy preflop , aztán ha mégis megadják, végigpasszolni.

    Hiszen ha jó lapod volt AA KK QQ , akkor egy tényleg bazi nagy preflop könnyen azt eredményezi, hogy mind eldobja; és akkor a ritka szupi lapoddal ( amire várhatsz 73 kört újra (220 / 3 = 73) , vagyis több mint 1 órát ) keresett a hívó 1-2 nagyvakot ; ami bagatel ahhoz képest , amit kipréselhetett volna belőle, mint haszon ;
    ha meg neccesebb lap volt , pl. AK AQ AJ QK , 44 , 55 ,66 ,77 ; akkor veszélybe sodorja magát, vagy belenyugszik hogy ha visszahívnak, dobnia kell, és akkor csak a kiadását növelte.

    A nagy preflop, aztán végigpasszolás ; inkább a tombolához, vagy a lottóhoz, puttóhoz hasonló :

    Megindulok valamivel, aztán a megváltott jeggyel várom hogy mi lesz belőle , nem változtatok rajta (ugyebár tombolánál, puttónál, lottónál nincs is más választásunk)

    De a póker lényege, hogy külömbözik ezektől a : jegyet vettem - várom a csodát játékoktól ;
    pontosan abban külömbözik, hogy menet közbe még plusz háromszor emelhetünk .

    Miért nem élünk ezzel a lehetőséggel ?

    Nem tudunk pókerezni ?

    Hát nem ; ha lottósítjuk a pókert az pontosan erről árulkodik ; na meg arról is hogy túl nagyra értékeljük magunk, és ezt tudjuk már saját magunkról.

    A nagy preflop és minimális utánhívók ( negativ raise , pl. 1 dollár pre. ; 0, 40 ; 0,20 ; pass) azt akarják, hogy ne lehessen egy jó flop után végre arra tétet emelni , ami leesett ; hiszen akkor már nem is arra tett az illető, hiszen előtte már akkorát adott meg, hogy az már max. egy utólagos grátisz szerencse.

    Szóval félnek attól, hogy mások a megérkezett flop után a saját lapjuk értékét jobban meg tudják ítélni.

    Pl. jancsika elindul egy KQ-val ; és ha jön valamelyikre pár, jancsika tudja azt, hogy arra kb. mennyit érdemes hívni, megadni ; egy blöffös-öntúlértékelő meg QJ - Q -t is kivisz úgy allin ig, hogy szinte eszébe se jut hogy bárkinek többje lehet; pl. AJ, vagy 2 pár...

    Vajon valaha vissza fog térni a póker a rendes kerékvágásba ?

    Ami kb. úgy nézne ki, hogy 1 -1 körbe ; flop előttől river utánig emelkedő mértékü hívást alkalmazunk.

    Így térne vissza az is, hogy lássunk végre sorokat, flössöket színsorokat, royal-okat ; mert ez a 4 fokozat simán az, amit abszolut nem éri meg úgy kirakni, és felmutatmi, hogy bitang nagy preflopokat adsz meg hogy jön-e , vagy nem jön-e ; ha meg lejött, alig kaszál vele, ha nagy preflop után semmi utánna hívások nem történnek.

    Hogy nézne az ki, ha valaki odamenne a szivárványhoz, és kiharapna belőle 3 színt ? vagy ha valaki odamenne a monitorodhoz, és az RGB színkódból (R-red, G-green, B-blue) elvenné az egyiket, ésrengeteg színt onnantól képtelenség lenne kikeverni.

    Ezt teszitek a pókerrel ; lebutítjátok ; preflop , aztán kuss .

    dobok, dobatok ; kész ; sosincs turn , river, harc ; azokat is megölitek, mert addig nem juttok el ; addig rég eldobta valamelyik, vagy eleve nem adta meg senki ; ha meg megadták, kussol mind riverig.

    Ennyire rettegsz attól hogy valaki más beflopol valami szépet ?

    Az a hited, hogy a flop csak a másik játékost javíthatja fel ; és így az a tuti, ha egyáltalán nem is lát flopot ?

    Ezzel beismered hogy rettegsz mások nagyobb szerencséjétől .

    Neked csak egy flop előtt szépen kinéző kártyád van (pl. KQ egyszínü) ; ami flop után szarrá hervad ; ezért csak arra lehet jó, hogy jól eldobatunk mindenkivel mindent, és lekaszáljuk azt az 1- 2 nagyvakot, mint gigantikus haszon.

    Neked is lehet szerencséd, nem ?

    Mi van , ha te flopolsz be egy gyönyörüséget (pl. kötelező nagyvakos 7-9 után egy 6-8-10 ; amire leesik 4,5 is ; hogy az összes 7-essel rendelkező úgy gondolja tutiba van) ; és egy kör alatt akár megtriplázod magad , ráadásul úgy, hogy nem kell rettegned mások jobb lapjaitól; az nem jó ?

    Nem jó, neked most azonnal kell 2- 3 nagyvak haszon, aztán mindjárt meg is hívod belőle Gizit Izland szigetekre két hét paznióra, luxushajón.

    Ha blokkolod a nagy köröket, az azt is eredményezi ; hogy neked se lesz nagy köröd; mindíg csak a kis csip -csip , ici pici , minihasznocskák.

    Egyszer az egyik ugrik ki, másszor a másik, csip csip ide, csip csip oda. Kész. Game over.

    Majomparádé, ha meglátok egy hisztérikusan ilyen idióta asztalt, megyek is keresek normálisabbat.

    Szerencsére találni még néha ; és így is úgy is nyereséges vagyok hosszutáv folyamatosan évek óta.

    Ti meg jáccátok a majomparádé lottó-pókeretek; egy jegy megváltva, és kész riverig kuss.

    Csak ahhoz nem értem minek pókereztek ; ott a lottózó bármelyik kisvárosba van néhány lottózó, vegyél egy puttót, és ha ügyes vagy akár 200 Ft-ból 2millióval jösz ki ; sőt, még azt se kell kivárnod, míg 3 - 5 nap alatt megjön a lé amit leutalnak, mert azonnal megkapod, és kész.

  • precision
    #29795
  • sz4bolcs
    #29794
    Nem is juttok szóhoz, mi? :Ð
  • sz4bolcs
    #29793
    Ez annyira elb@szottul durva, h. még a replayer sem képes értelmezni :D

  • vafeN
    #29792
    bwinen erdemes most pokerezni ?
  • precision
    #29791
  • sz4bolcs
    #29790
    pi pipipipipi piii

  • gg01
    #29789
    Hányingerem van a mai online cash game No limit asztalok modern stílusától.

    Beül, mindíg feltöltögeti magát 100 Bigblind maximumra ; de nem azért mert maximalizálni akarja a nyereményét, és veszthetőségét is egyszerre.

    Most láttam és tipikus:
    Megindul 6x prefloppal minimum ; ketten megadnak, esik: 9-8-2 ; erre az a játékos, kinek kezébe 9-Q egyszinü (flopon top párja lett) passzol, a preflop indító tovább hív, mint akinek AA KK -ja van kézbe; erre a 9-Q + 9-8-2 asztali rátolja allin, erre a meginduló aki 2x is emelt, eldobja.

    Miért ? Eldob egy AA-t ? leeső 9-8-2 miatt ? ahol nincs flössveszély se ?

    vagy pedig volt egy KQ esetleg A-10 -je , amire nem esett semmi, és azt várta volna , mindenki ilyedjen be, és dobjanak; és az ilyen körökből gyarapodjon, és tapsikoljon, hogy hülyének nézett mindenkit.

    Vaduljon ha akar, nem tilos agressziven jáccani, de akkor tolja végig, és higyjen benne, hogy riverig csak megjön a jó párosodása.

    Megindul mint a spanyol-portugál harcos, de ha ráhívnak , elszalad mint a kiskutya, aztán feltölt újra 100 nagyvak maximumig, hogy ilyesztő legyen a sok zsetonja

    ----
    A másik undorító jelenség, hogy ügyelnek arra, hogy egyszerre mindíg csak kettő harcol, sose egyszerre 4- 5 játékos , mint hajdanán (2 éve)

    sose legyen nagy kör, mert akkor valaki egy sorral, flössel, set-fullal szépet kaszálhatna

    mindíg csak a kis csipkelődések, pici köröcskék, kis böködések, örökös ,más dob vagy én dobok, és soha nem river lapmutatás, nehogy a lap győzhessen, mindíg a túlhívás, és iszonyatosan fontos hogy ne lássák a lapom.

    Hiszel magadba? hiszel a tudásodba ? hiszel a szerencsédbe ?

    Akkor ne vacakolj, toljad, ne csipkedj; mint valami gladiátorként meginduló, flop után és riverig nyuszivá változó fososjankó.

    Nyerni akar, de úgy hogy 2 dollárral ül be és 123 dollárral akar kiszállni, ráadásul főleg csak tűlhívással és blöffökkel.

    Semmit nem akarok kockáztatni, milliókat akarok nyerni , ugye ?

    Meg amit betesz, azt rögtön de azonnal akarja visszakapni kamatostul.

    totál padlón van anyagilag, és kell a zsé de azonnal.

    ----
    Na meg, amikor preflopol, begyüjtené a kis és nagyvakokat, azt a pár centecskét; de ha egyszer megadnak passzol riverig; hát akkor minek preflopolt ?

    Az ugyanolyan mint egy lottó szelvény, amit megvettünk, és várjuk a nyertem, vagy nem nyertem sorsolást

    Ez lottó, akkor nem kell pókerezni, le kell menni a lottózóba és putto-t , lotto-t venni

    A póker arról szól hogy emelünk, emelünk, még jobban emelünk, és riveren majd visz mindent , akinek jobb van; rakj a lapra, nézzük meg mennyit ér

    Blokkolja azt hogy egyszer legyen egy jó nagy kör, inkább ő se nyer egyszerre sokat így, csak hogy más se nyerhessen egy körrel végre egy normálisabb tétet, potot.

    Kis nyavajás csipkelődő vakarékok.
  • sz4bolcs
    #29788
    Néha szokott :D
  • precision
    #29787
    Ax is overrated...
  • SergioAmigo
    #29786
    de veled nem játszok me neked jön rivere a Dámád :D
  • SergioAmigo
    #29785
    Hát még pár 6ezret eltudok bukni , de most inkább majd versenyeket játszok.
  • sz4bolcs
    #29784
    Szép bankrollod lehet kezdőként, ha el tudsz bukni 1 partyval 6000-et :Ð
    Már ha nem játékpénz. :)
  • SergioAmigo
    #29783
    szép pénz én most kezdtem pókerezni könyveket olvastam eddig még ,de már sikerült az elején elbuknom egy leosztásba 6ezret AK val AQ ellen preflop allin flop Q és mentem a levesbe.
  • sz4bolcs
    #29782
    Dicsaaak, turn ...és 125 dollár ;Ð

  • gg01
    #29781
    Friss hír : Bwin és Partypoker online fogadási iroda szerver leállt .

    Oka : központi áramszünet a ma délután történt Gibraltári üzemanyagtartály robbanás miatt.

    Jelenleg evakuálási munkálatok zajlanak ; azt igérgetik : gőzerővel dolgoznak a hibák kijavításán, bla-bla-bla.

    A Gibraltáron történt robbanás hír
  • sz4bolcs
    #29780
    a túl sok vodka..

  • precision
    #29779


  • Nadi
    #29778
    HUSNG-ben egyértelműen jobb limpelni az adott szituban (10bb-97s)
    Ez egy speciális műfaj, ahol minden leosztásban teszel be pénzt. Sb-ről ha dobjuk a lapot, -50bb/100-at hozunk hosszútávon. Limp esetén ennél sokkal jobbat ki lehet hozni a konkrét szituban. (illetve az esetek legnagyobb részében) Megfelelő limprange kialakítása elengedhetetlen HUSNG-ben.

    6max,9max esetén sosem OPENlimpelnék. Nyilván van 1-2 extrém szituáció, de alapesetben soha.
  • sz4bolcs
    #29777
    csak mert limpelni jóóóó :D


  • sz4bolcs
    #29776
    sztem -ev-s
    De hiába tudnál a lapokkal játszani, ha a stacked nincs meg hozzá, főleg fishek ellen. Félig betalál a flop, mondjuk top párod lesz, beleemelsz, ő lecallolja, aztán nézegetitek a stack méretű potot határeset lappal, amin a turn meg a river valszeg rontott.
  • Master91
    #29775
    Nem én úgy gondolom hogy EV +-osabb a limpnek mint a dobás

    az a 2 kártya meg jól tud játszani postflop
  • sz4bolcs
    #29774
    Továbbá 15 vak körül már vészesen kezd elfogyni az implied odds ezekkel a lapokkal, ha csak félig talál be, és neked további zsetont kell betenned a kasszába, hogy lejöjjön valami nagyon csúnya handed, akkor jobban jártál volna, ha nem is csináltál volna semmit preflop.
  • sz4bolcs
    #29773
    hu sng-ben, ahol pozícióból kiegészítesz, persze, de itt meg vannak utánad még 3-an, és csak a pozíciód lesz (ha meglesz), se lapod se preflop játékod nincs. Mindez a stacked 1/15-ödéért, amikor a vakoknak optimális játék szerint ugyanúgy nem lesz preflop játékuk KQs, és AJs-sel, és akkor a check range-ük nagy részéről nem is beszéltem, amik össze-vissza verik a 97s-t, vagy csak épp betalálja őket. Vagy te úgy gondoltad, hogy 15 vakból az összes double gapper szintű lappal limp, aztán ha fullba talál (hányszor is a 7-ből?), akkor raise, minden más esetben check check, aztán majd lesz valami?

    De headsupban is megnézem, hogy akár pozícióból hogy limpelsz 10 vakból ilyenekkel, hogy utána még legyen tered akármilyen postflop játékra.
  • Master91
    #29772
    husng-n igen is meg éri vele limpelni
    8bb a határ ahol kisvakból dobás vagy allint kell mád menni
  • sz4bolcs
    #29771
    Az a szép, hogy mire kitaláltam, hogy allinben, vagy standard visszaemelésben van nagyobb érték, volt legalább 10 másodperc, ő meg instacallolta. :D

    Van persze olyan magas vakszint, ahol A9-et már nem lehet dobni headsupban, de ha egy hozzám hasonló játékos 40 bb-t visszapushol, akkor JJ, AQ alatt sírva dobok el minden lapot..
  • precision
    #29770
    ez azért van mert a nagy többség szexuális vonzalmat érez és halálosan bele van szerelmesedve az Ászba... rohadt mindegy mi van mellette, még csak suitednek sem kell lennie :) tolják rá az allint, megadnak bármit, mert "há Ász bazzeg, nem? az a legerősebb lap heee"

    jó azért legyünk igazságosak, headsupban már annyira nem rossz egy Ax de azért allint nem ért
  • sz4bolcs
    #29769
    Am. ilyen nyomi lapokkal, és főleg elsőként limpelni minden vakszinten veszteséges, 6maxon is csak az alacsony pároknál lehet számolni némi implied oddst alacsonyabb vakszinten ilyen helyzetben.
  • sz4bolcs
    #29768
    Sírok. $7-es 6max sng, bebaxok középre 40 bb-t, és lecallol. xDD

  • sz4bolcs
    #29767
    Most ez komoly kérdés, vagy szivatsz? 15 vakból? Még épphogy nincs pushfold.
    De amúgy egyik megelőző vakszinten sem jó döntés vele belimpelni, akárhogy is 6max, és akárhogy is fishek..
  • Master91
    #29766
    97 suitedet amúgy nem lett volna jó döntés inkább belimpelni ?
  • sz4bolcs
    #29765
    :D
  • sz4bolcs
    #29764
    'jó, 6betig elmegyek, de azért 7betre már bedobom'
  • Master91
    #29763
  • sz4bolcs
    #29762
    Ezt valaki legyen szíves magyarázza el, miért csinálják, és hogy ezzel hogy döntik el, hogy kinél mi van, mert... most lehet én hülye vagyok, de komolyan nem értem.

  • sz4bolcs
    #29761
    Még annyi infó, hogy képzett, és kicsit óvatos playa.
    Az ilyen játékosok call rang-e pozíción kívül broadway+néha A-s lap.
    Turn callja után jöttem rá, hogy flushdrawja mindenképp van, és lehet, hogy a K-val is kapott még pár outot.

    Ez alapján én is arra jutottam, hogy színben is kapcsolódó ~A6, és talán KJ.
  • Master91
    #29760
    3x, de szerintem inkább kettő treff
  • sz4bolcs
    #29759
    Ennek meg mi lehetett a keziben? Még riveren is elég sokat gondolkodott egy callon.

  • sz4bolcs
    #29758
    epic allin call 180-as turbon 8))