97
  • Kryon
    #17
    Az hogy az antianyag "antigravitációt" okoz nem bizonyított tény.(feltevés ugyan van ilyen,de nem valószínű) Az ősrobbanás NEM az anyag-antianyag találkozás következménye,bár a folyamat során ilyen annihilációs szakasz is volt.Erős gravitációs térben valóan lassaban telik az idő,de "belülről" az anyag ezt nem érzékeli.(megfigyelő,relativitás) Ősrobbanás után közvetlenül olyan részecskék és "erők" is léteztek melyeket még fel sem fedeztek....Összességében ez még leíratlan,a megoldást manapság a kvantumgravitáció elméletétől várják(ez még nem létezik),és a "szuprhúrokig" nyúlnak vissza.
  • nenad
    #16
    erdekes tema,
    szerintem az emberi es tudomanyos fejletteseg legmagasabb szintje felismerni a letezes alapja't.

    Nem alapjait hanem alapja't.
    Egyebkent mindket oldal ugyanoda tart, az ember ezt megtette mar joparszor, a mai tudomany erre meg keptelen de ha igy halad talan nem is olyan sokara osszejon.
  • kukacos
    #15
    Engem igazából az az 1 foton/perc döbbent meg :)
  • kukacos
    #14
    Unnamed az antianyag pontosan olyan gravitációt produkál, mint a normál anyag, semmi köze a (hipotetikus) antigravitációhoz.
  • unknown nick
    #13
    útód=utód :)
  • unknown nick
    #12
    Te pl. egy "célgép" vagy. Célod a szaporodás, az útódok és a saját életfeltételeknek a biztosítása. Birtoklási vágy, küzdeni akarás, sorolhatnám... Létezésed nagy részét ezeknek az erőforrásoknak az előteremtése köti le.

    Ha ezektől a kötöttségektől megszabadulnál és azt tennéd ami jólesik vajon az nem egy fokkal magasabb szint? Szerintem a fejlődés legmagasabbrendű foka az, ha az eredet képes egy saját magától minden téren függetlenebbet alkotni.

    Nincs olyan ember a Földön aki mentesult volna a genetikus programjától, vagy ha igen az egész életét és szabad energiáját az azzal való szembenállás köti le.

    "Az emberi evolucio kovetkezo szakaszaba csak az ember tud lepni"

    Az ember nem egy végállapot hanem csak egy átmeneti forma, aminek egy korabbi szakasza talán a majom volt. Mindenki fajokban gondolodik, ha ezt veszem az ember nem is tud tovabbfejlodni, mert az ujonnan letrejovo mar egy masik faj :) Pl. folyamatosan techeljük magunkat. Először halló készülék, majd kontaktlencse, szívrimuszabályzó ... majd ilyen-olyan implantok, és dns-be epulo nano robotok a szervezetben. Idővel ki fogja megmondani hol a határ az ember és gép között?
  • UnnameD
    #11
    Én is hasonlóképp tudom, még annyi hozzáfűzni valóm van, hogy amikor még egy pontban volt az anyag, és kezdett "szétterülni" akkor ott anti anyag is volt. Erős gravitációs mezőben (anyag) lassabban telik az idő (bizonyított tény) erős antigravitációs mezőben(antianyag) viszont sokkal gyorsabban. Ezért amikor az anyag tágult, az antianyag már megelőzte, és burokként veszi körül az anyagi univerzumot. Talán az anyag antianyag találkozás miatt volt ősrobbanás?:D
  • Dzsini
    #10
    "Nehéz felfogni mi volt az ősrobbanás előtt" - mivel a téridő 1 pontban sűrűsödik össze a robbanáskor (legalábbis a tudomány jelenlegi állása szerint), így ott felborul az idő általunk ismert felépítése, és nem értelmezhető az 'előtte' kitétel. ha meg is előzte valami (ami paradox), azt nem lehet megismerni, és nem lehet meglátogatni, mert nincsen semmiféle nyoma, és nincs lehetőség oda elutazni. ugyanígy, ha esetleg egy újabb összesűrűsödés követi a mostani állapotokat (jelenlegi mérések szerint nem), akkor az összesűrűsödés és az újabb robbanás megszűnteti az időt, és tabula rasa :)
  • IrkaBirka
    #9
    hogy érted azt, hogy "az ősrobbanás előtt"??? :)
  • Zsoldos
    #8
    Mi az, hogy a letezes hibaitol mentes celgep? Ha letezik akkor hibas, ha nem letezik, akkor pedig nincs. (mellesleg az mi-k is 'emberiek' a tevedesek szempontjabol)

    Miaz, hogy celgep? Minden gepnek celja van, tehat minden celgep?

    Az emberi evolucio kovetkezo szakaszaba csak az ember tud lepni, a mesterseges intelligencianak pedig jelenleg nincs sajat evolucioja. (vagy max ha minden ember altal alkotott es folyamatosan fejlesztett fogalomnak, vagy eszkoznek tulajdonitunk ( pl matematika, traktor).
  • h4x0r
    #7
    Mibol gondolod, hogy az mentes lesz a letezes hibajatol? Es hogy celgep lesz?

    Amugy a temarol annyit, hogy mar alig varom, hogy "tavolabb lassunk".
  • unknown nick
    #6
    Evolúció következő szakaszába nem az ember fog lépni, hanem amit tudatosan és nem ösztönszerűleg alkot. A létezés hibáitól mentes célgép, a mestreséges intelligencia.
  • Diocles
    #5
    Picador: milyen korlátokra gondolsz, és milyen következő szakaszra?
  • jeec
    #4
    Nem az a kár, hogy "kinyírják" (különben nincs erről szó), hanem az, hogy még nincs kész az utódja.
  • Picador
    #3
    Érdekesek és nehezen felfoghatóak.... Én arra vagyok kíváncsi, hogy mikor tudunk majd a saját korlátainkon túllépni és az evolució következő szakaszába lépni...
  • Emmegki
    #2
    Kár, hogy kinyírják a Hubble-t.
  • bah
    #1
    ELméletileg vissza tudunk nézni akkor az ősrobbanásig,érdekes dolgok ezek.Nehéz felfogni mi volt az ősrobbanás előtt.Vagy hogy mi volt legrégebben.