41716
  • BEAST #15280
    ...
  • Evogordon
    #15279
    Én már a 65ös szintnél vagyok és ezzel a szintel már átlátok a ruhákon... yeeeeeeeeeeee
  • Tiggi
    #15278
    Szerintem nem elgondolkozott szegény goblin, hanem inkább a fatigue csökkent le nála az ütlegelés következtében. Persze a te verziód sokkal hangulatosabb :))
  • PiszkosFred
    #15277
    Na igen. Tegnap átjött egy cimbora, és gondoltam megmutatom a játékot neki. Lementem gyorsan egy romba (életemben másodjára használva a Fast Travelt;]). Egy White Skin Goblin tanya volt, gyerekjáték. A goblinba belevertem gyors 1-2 spellt, és lement félig a hpja. Mivel mutatni is akartam valamit, hagytam hogy üssön, közben kukucskáltam a pajzs mögül. Ütött egy ideig, aztán a 4-5 után megállt. Elkezdett gondolkozni, gondolom belátta, hogy esélye sincs. Aztán megpróbált helyezkedni, "körbetáncolni". Kevés sikerrel, belevertem egy nagyot, és már csak nyúlfarknyi hpje maradt. Nyomtam rá egy soultrapot, ez picit meglehette, mert megállt, és nézett rám bambán. Mármár azt hittem, megnyomtam a "megadást felajánló gombot", de nem. Gondoltam hátat fordítok neki, próba képpen, erre azonnal belémvágott egy nagyot. Na aztán a következő fireballal a terem túlsó végébe repült az élettelen teste.

    Végig vártam rá, hogy elmeneküljön rikoltozva, de nem tette. Pedig jó lett volna. Ehelyett fogást keresett rajtam, és eltanácstalanodott ;] Ez sem rossz, de talán a menekülés életszerűbb lett volna részéről. Mondjuk ígyis-úgyis meghal a végén (meg az egész "családja"), lehet ezt ő is tudta.
  • Árnyvadász
    #15276
    Asszem gyorsan írtam a választ. Igazad van szerintem, mert én a MW szabályát hoztam fel, holott Obliban a lopott cuccot csak a Tolvaj Céhnek lehet eladni.

    Hmuda: 7800-ból milyet vettél? Gondolom, most nagy az öröm :)
  • CsőKujts
    #15275
    Igen! Kint is bent is és még sem engedi. El van sötétedve. :(
  • Pretorian
    #15274
    Az anti-aliasingot kikapcsoltátok? HDR-el együtt nem műxik.
  • Pretorian
    #15273
    Low beállításokkal menni fog, de elég rusnya lesz. A FAQ-ban találsz segítséget ilyen kérdésekhez.
  • Pretorian
    #15272
    Tény, hogy nehéz, sőt, talán nem is lehet olyan AI-t írni, ami képes lemodellezni a társadalomban való együttélést anélkül, hogy ez a játékmenetre illetve a sztorira ne legyen negatív hatással, mivel a viselkedést az intelligencián kívül az érzelmek befolyásolják a legjobban, érző AI-t pedig lehetetlen írni. Az érzelmeket talán valamiféle logikával lehetne "helyettesíteni".

    Engem az zavar igazából, hogy pl. harci szituációban kevésszer hoznak logikus döntést a kreálmányok. Ha ott állok előtte teljes dragonscale armorban, glass claymore-al a kezemben, rajta pedig van egy szál pendely, és még a fegyvert is kiütöm a kezéből, akkor ne ugorjon nekem puszta kézzel, hanem próbáljon javítani az esélyein valahogy, ha van rá lehetősége. És ha mondjuk körülötte szanaszét hevernek a jobbnál jobb fegyverek, pajzsok, akkor használja őket.
    Menekülni persze tudnak, mert az egy egyszerű script, de jó lenne, ha logikusabban fel tudnák mérni az adott helyzetet.
  • Tiggi
    #15271
    Ez a szorzós fejlödés elégé hülye ötlet volt, tudom, hogy már a MW-ben is benne volt, de már ott sem igazán tetszett. Így rá vagyok kényszerítve, hogy ha magasabb szinten is szeretnék sikerélményt, akkor idönként beiktassak fél óra lopakodást/varázslást/ugrálást/stb...
    Semmi élvezetet nem találok abban, hogy egy patkánnyal blockolgassak 10-20percet :(
    A kiegyensúlyozásnak híre hamva sincs a játékban, minden logikát nélkülözve fejlödnek/nem fejlödnek dolgok.
    Jól jelemezte a játékot az egyik hardwired-es azzal, hogy "hullámvasút".
    Egyik pillanatban elbüvöl és elfeledkezem a világról körülöttem, utána pedig legszívesebben molag bal buzogányával verném szét a designer csapatot.

    Minden tápolás nélkül, ráadásul varázslóként nem resteltem mage karaktert indítani, Kvatch ostroma egy rémálom, átlagban 2es szorzóim voltak úgy, hogy csak élvezni próbáltam a játékot.
    Így 20as szinten a felmentő sereg még mindig talpig vasban jött "segíteni" és persze az első csunya tekintettől elfeküdt mind és a nyakamba szakadt 2storm elemental 2-3daedroth vagy mi, meg a pók daedra meg még tűz elemntál, meg daedra varázsló.
    Vért izadtam mire levertem őket és inkább a sok italnak és a folyamatos futkározásnak köszönhettem a dolgot, mint a tudásomnak.
    A belső udvaron viszont, amikor a templomból kijövök annyian jönnek rám, hogy jó, ha két varázslatot el tudok sütni mielött meghalnék a társaimmal együtt.
    Most ott magas szinten mi a @#!%-t lehet csinálni??

  • CsőKujts
    #15270
    Itt a barátomnak van egy x850xt-je és nem tudja bekapcsolni ezt a HDR Lightingot pedig ezt az új patchot leszedtük. Valaki aki jártas ebben segítsen légyszi!
  • rumos
    #15269
    sziasztok! p4-2,66, 512 ram, 9600XT, ilyen gépre érdemes egyáltalán feltelepíteni a gammát? vhol azt olvastam hogy elég jól lehet skálázni ilyen low-end konfigra is.
  • Hmuda
    #15268
    Na megjött a 7800-am. Ennél elégedettebb nem is lehetnék az eredménnyel. Meseszép és gyorsabb maxon mint 9600-al volt mediumon. :-)
  • Apus
    #15267
    én szerintem nem ismerik fel a saját lopott szajréjukat, ugyanis a lopott dolgok nem is jelennek meg az eladási listában. Bár lehet, tévedek.
  • obe
    #15266
    thx
  • Hunnenkoenig
    #15265
    Kiraly! Köszi!
  • Árnyvadász
    #15264
    Igen ezt gondoltam azért. Hisz mondták és játék szempontjából is valóban kaotikus lenne a dolog. De remélem, hosszú távon azért csak kijön egy-két dolog. Azért is lett volna érdekes az AI, mert így gyak. minden egyes új játéknál máshogy alakultak volna az NPC sorsok. Kár, hogy ezt nem lehet belőni úgy, hogy ne torkolljon káoszba.

    Amúgy ma találkozom a Gray Fox-al :) Már épp ideje volt, mert a tolvajom nagyon becsületes. Persze az is lehet, ezután sem lopok, nekem elég az ha legalább tudok állkulcsot venni, és nem goblinoktól kell beszereznem darabszámra. 1 goblin, 1 ütés, 1 lockpick :)
  • Árnyvadász
    #15263
    100%-os igen! Akár MW-ben.
  • MrStokes
    #15262
    Tenyleg, es az eladok felismerik a sajat holmijaikat, ha azokat a cuccokat akarod eladni nekik, amiket toluk tulajdonniottal el?
  • PiszkosFred
    #15261
    AIhoz annyit, hogy a készítők elmondták a megjelenés előtti hype során, hogy bizony butítottak az AI "érzékenységén", mert pár nap alatt polgárháborús körülmény uralkodott a legtöbb városban. Emberek fosztogattak, egymásnak estek és így tovább. Ezért aztán az AI ritkábban tapasztalható jelen beállításokkal, és talán ezért tűnik scriptnek a dolog.

    Vannak jó jelenetek, de legtöbbször a saját napi útvonalakat és cselekedeteket csinálják. Hogy a pénznek nincs vándorlása NPC és NPC között, az sem hiszem hogy véletlen, inkább szándékos. Az NPCknek nincs munkájuk, vagyis legtöbbször nem tudnak pénzhez jutni. Ezért ahogy elköltené 2 nap alatt a kocsmában a 10 aranyát, utána lopni kezdene, ami megint káoszhoz vezetne, és mire mi kifosztunk 2 romot, a városok tele lennének hullákkal, és megtizedelt városőrséggel ;] Az inváziós daedra seregek meg valahol buliznának jókat iszogatva, hiszen az emberek kiírtják magukat nélkülük is...

    Szóval van azért AI, de lényegesen visszafogottabb. Annyit még, hogy a hypeok során elmesélt történetek nem egy nap alatt játszódtak le, vagyis az a tucatnyi érdekes sztori bizony kemény hónapok alatt jött elő. Hozzáteszem, hogy nem is régen valaki mesélte, hogy az ellenfele elviharzott a másik két társa halála láttán, majd kisvártatva a hátába került egy másik ajtón keresztül és felkapta a korábban társa által eldobott fegyvert, és azzal próbálta laposra verni.
  • Árnyvadász
    #15260
    :)))

    Azon gondolkodom, hogy lehetséges e az, hogy a program számontartja a betörést, így az NPC-t utána úgy vezérli, hogy az tovább maradjon fent? Nyilván egész este csak nem állhat ott a betörés után. Aztán reggel megint nyit gyakorlatilag. Az mókás lenne, ha ahova betör az ember, ott utána az eladók már nem alszanak többet :)
  • Sipocz
    #15259
    Nem loptam el semmit, olyan silány volt a látvány hogy 'stenbizony elgondolkodtam: esetleg még tennék hozzá....(:))
  • hiftu
    #15258
    Tudom, hogy itt sokan csak használják a modokat, de szerintem jó lenne belerakni a faq-ba a Construction Set hivatalos oldalát, ahol elég jó
    tutorokat lehet találni a modokhoz.

    http://cs.elderscrolls.com/constwiki/index.php/Main_Page
    (Mindig meg kell keresnem.)
  • Árnyvadász
    #15257
    Ajtózárás szerintem nincsen. Amúgy jó kis sztori :) Végül is egyetlen tárgyat sem loptál el?
  • Árnyvadász
    #15256
    Azt még szeretném elmondani, ami szintén jó pont az AI-nak, hogy szintén teszt jelleggel a városon kívűl megtámadtam egy őrt. Jó 50-60 méterre el is távolodtunk a harcok közben a kaputól, de az úton harcoltam vele. Megöltem és bevetettem magam egy közeli bokorba, elrejtőzni hátha jön vki erősítésként. Közben guggoltam, ne vegyenek észre :)

    Nemsokára egy lovas csajszi baktatott arra, majd mikor meglátta a hullát az úton, leszállt a lováról és hangosan elszörnyűlködött, majd elővéve egy fáklyát (estefelé járt az idő) kiáltozva rohant fel a kapu felé, segítséget hívni :)

    Nem vártam meg mi lesz a hatás, de ez mindenképpen jó dolog! Ugyanis a készítők elmondták, ha hullát látnak kifejezik a sajnálatukat és ez valóban így történt.
  • Sipocz
    #15255
    Helló Népek!
    Mizujs?
    Ez hogyan van:
    Élmény és egyéb haszon megszerzése valamint a kiváncsiságtól vezérelve (az egyébként erre egyáltalán nem orientált karimmal) zárás után betörtem egy boltba. Nem volt igazán mit kirámolni belőle -úgy látom a "diszesebb" árukészlet együttmozog a shopkeeperrel- ,de érdekes volt a zárnyitás gyakorlására. Igen ám csakhogy innen kezdve a bolt átalakult nonstop intézménnyé, gondolom azért mert a boltos már nem tudta bezárni az üzletet. Tényleg nincs ajtózárás parancs vagy csak még nem tudok róla? Onnan tudok a fejleményről, hogy egyik este már jóval 9 pm. után tévedésből rányitottam a feltört boltra és a tulaj még mindig it fityeget, pedig e többiek már javában horpaszttak odahaza:))!
  • Árnyvadász
    #15254
    Nekem egyszer volt olyan, hogy egy barlangban lévő gyíklényt megtámadtam lopakodva és miután bevittem a 6X-os sebzést elfutott. De mint kiderült azért, mert 4-5 másodperc múlva már egy fegyverrel a kezében jött vissza. Épp nézegettem a ládikát, mikor a szemem sarkából látom, hogy hoppá valaki fut felém. Ez mindenesetre jó pont.

    Meg régebben mikor még csak vártuk a progit, egy srác aki kipróbálta beszámolt egy eseményről ami annyit tett, hogy a templomban megtámadta a papot és erre egyetlen ember kivételével (aki elfutott) betámadta és kezdte kergetni a többi. Aki meg elmenekült az meg azért tette, mert hazament a fegyveréért és utána már ő is becsatlakozott a kergetőzésbe :)
  • dartonita
    #15253
    loot ~ zsakmany (fegyverek,potik,tekercsek,etc)
  • cuccok
    #15252
    bakker 12-es szinten azok a rohadt sárga lények mármint legalább 3 darab símás felkoncol!de akkor se veszem le a nehézséget!haha
  • obe
    #15251
    hoppá, köszi szépn az üzid most jött csak meg..igy már minden világos...nagyon szépen köszönöm
  • obe
    #15250
    köszi szépen...és vajon meg lehet őket javittatni? mert akkor cipelem magammal, de ha nem akkor kuka
    ..és egy nagyon noob kérdés: mi az a loot?sajnos a sacreden kivül nem játszottam eddig hasonló játékkal, de igyekszem mindig faq-t, és oblivion hq-t olvasni..köszönöm
  • Árnyvadász
    #15249
    Meg kell javítani a tárgyat. Ha nézed a szív (tartósság) ikont és alatta a számokat, akkor látni fogod ezeknek a törött tárgyaknak már 0 ez az értéke.

    Menj el egy kovácshoz (minden városban van) és javíttasd meg vele pénzért (főleg ha mágikus a tárgy, mert ahhoz te csak magas armorer képességgel érthetsz, ha már ilyen akkor nem szóltam), vagy vegyél Repair Hammert és azzal kalapáld ki a cuccost, így fejlődik az armorer képességed is.

    Harcoknál egyre jobban sérül a fegyver és a páncél is. És emiatt veszít a hatékonyságából. A fegyver kisebbet fog sebezni, a páncél egyre kevésbé véd. Emiatt kell javítani időnként. Na meg ha elakarod adni a sérült fegyvered illetve páncélod, kevesebbért tudod. Csak akkor fogod tudni ugyanolyan árban, mintha jó lenne, ha a mercantile képességed magasabb lesz.
  • b-type
    #15248
    #15194
    #15196
  • PiszkosFred
    #15247
    Biztos van igazság abban amit mondasz, sajnos nem tudom megítélni, nem ismerem a játékot ennyire. Én két hete játszok, nap mint nap, magasról teszek rá, hogy mi mennyibe kerül, vagy mennyi manám van, vagy épp a harcosok mennyire erősek. Nem si tudom mennyire erősek, egyetlen mágusom van eddig. Egyetlen dungeonban sem unatkoztam még, sőt, abszolúte nem unatkoztam eddig ;]

    Abban egyetértek, hogy ha medvét látok, futok fel valami domb vagy szikla tetejére, mert bizony azoktól félek.

    Hogy a Dest mágia csökkent volna? Nemtudom. Sorciként, én heavyarmorban figyelek, pajzs az orrom előtt, majd jobb kézzel osztom az áldást. Ellenféltől függ, mikor milyen spellel írtom őket. Nem volt még rá példa, hogy varázslatokkal ne tudtam volna könnyedén kiírtani a népeket. Persze nem 2 sec alatt, ezért kell a blokk, hogy ha nincs kedvem manapotit inni, akkor legyen kis manaregen. Ha iszogatok harc kozben, akkor ott ember nem marad élve, ha elkezdek varázsolgatni.

    Igazad van, az enchant tényleg mókás. Én sem értem miért kellett ezt így leegyszerűsíteni. CS@ mester már kifogásolta korábban, hogy a soulgemek is mennyire dedó szintre lettek butítva, vele sajnos az enchant is. Nem beszélve az alsobb ruházat eltünséével, amely azért enchantkor jól jött.

    Abban is igazad van, hogy a dungeonok és romok ugyanazokból a részegységekből állnak. De ez engem eddig nem zavart, sőt, eddig élveztem minden dungeont ;]

    Lootok? Hát ez már más kérdés. Tényleg kevés a titkosajtó, a titkos kincsek, eldugott ereklye, szóval amihez ravaszság kell vagy trükk, nem pedig küldetés, vagy egy average zár kinyitása ;] De azért nem vészes, ha minden dugenon tele lenne csapdával méterenként, meg logikai feladványokkal nyíló ajtókkal, lehet hogy az lenne a baj.

    Na mindegy, szóval egyelőre én szerencsére még élvezem a játékot. Ahogy leparkol majd a sorcom, kezdem az új karaktert, a tolvajomat. Aztán megint egyet, a harcost, aztán pedig a bérgyilkost. A következő 4-5 hónapra megvannak a tervek, nem fogok unatkozni ;]
  • Pretorian
    #15246
    A Radiant AI-ról annyit, hogy amit az E3-as videóban mutattak, az csupán egy óriási parasztvakítás volt.

    Ti láttatok már olyasmit, hogy egy NPc vagy egy monszta bármilyen, a környezetében lévő tárgyat vagy eszközt használt volna?(most nem a szkriptekre gondolok, amikor a Mage Guildben a lombikot emelgeti az a kis bűvész)

    Én 45 órája játszom, és semi ilyesmivel nem találkoztam.
    Örülnék, ha egy jó nagy peccsel kijavítanák a dolgot, mert a megjelenés előtt ez a feature kapta a legnagyobb hype-ot (a grafikán túl), és ha a játék tényleg "kész" volt már tavaly év végén, akkor az "időhiány" nem indokolt.

    Az, hogy egy power attackel lefegyverzek vkit, és meg sem próbálja felvenni a fegyverét, hanem ököllel ugrik nekem, az meg egyenesen lál.

    Szerintem egyenlőre még nem a "kétdolláros" modokat kéne köpködniük Bethesdáéknak, hanem valóra váltani a sok ígéretet.

    Mindezektől elvonatkoztatva óriási ez a játék.
  • grebber
    #15245
    Hehe level 14-en vagyok és egy tigris ellen az esélyem nem sok folyton legyúr.
  • Apus
    #15244
    asszem az a jel azt mutatja, hogy törött a cucc.
  • obe
    #15243
    srácok, van nálam 2 olyan heavy armor amin a piros gömb jelzés törött, ha saját invertorimban nézem akkor 2500 pénzt ér de a kereskedők sehol nem adnak érte egy lyukas petákot se...feltöltetni próbáltam (mivel magam még nemt tudok), de nem lehet...mit csináljak tartsam meg, vagy eldobhatom??
    faq-t, oblivion olvastam, de erre utalástnem találtam...köszönöm előre is
  • FlatlineHun
    #15242
    Zorro lesz :) Legalábbis az a west weald akármicsoda, amivel én összeakadtam...
    KB 5-6x annyit ütött rajtam, mint egy (feltételezésem szerint velem azonos szintű) daedric warhammeres vámpír.....
  • CS@
    #15241
    Nem jó dolog egy single rpgben ez a fajta harcos/mágus összehasonlítás, főleg így, hogy nincs komoly korlátok közé szorítva egyik osztály fejlődése sem.
    Már többen is írták itt ezt a chameleon/láthatatlanságot magára dobja és akkor így meg úgy. Ha a karakter valami hasznosat is akar csinálni harc közben, akkor valószínűleg nem fog láthatatlanságot varázsolni, a chameleon szintén semmit nem ér ha van DetectLife.