41716
  • CS@
    #15320
    Látom még mindig téma ez a maci/macska/malac téma.
    34dik szintű vagyok és még soha nem okozott egyik sem megerőltetést, még ha többen voltak akkor sem volt szükségem potionokra, elég volt néhány regen varázslat.
    Mielőtt valaki azt hinné huuu, de májer vagyok halkan megjegyezném, hogy a 2GoblinWarlord+1Sámán leosztás időnként úgy megver a potionjaim ellenére is, hogy fel sem bírok kelni a földről (kb 5perce is ez történt).
  • ShaiHulud
    #15319
    "Amugy mik ezek a normal meele-re resistet ado spellek?" mire gondolsz? shield nevu spellre? az annyti csinal hogy ahany szazalekot ad annyival csokkenti a bekapott melee sebzest. ergo egy magenek (vagy barmilyen magiahasznalonak) nagyobb armorertekje lehet mint egy pure melee harcosnak:) az mas kerdes hogy csak x ideig:)
  • CarajoEsp
    #15318
    A szorzós témához annyit, hogy én egy elsődlegesen tolvaj/mágust csináltam, Ligth Armorban tolom neki, most vagyok 11-es szintű, mjad 35órám van a játékban, és idáig egyszer sem figyeltem, hogy mire mennyi *-jön. Viszont a játékot így sem érzem nehéznek, egyszerűen tudomásul veszem, hogy néha futni kell, még akkor is, ha főleg lopakodni szoktam.
  • CarajoEsp
    #15317
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Csak nálam van ez, vagy mindenkinél, hogy mikor lemegyek, azthiszem Fort Kelim?-be, Közvetlen Nyugatra van, Ic-n átvivő híd túl oldalánál, szóval, mikor bemegyek, akkor egy csapat Bandita, és marauder marakodik egymással:D
    Namost a furcsa az volt, hogyha lopakodok, akkor nem reagálnak egymásra.
    Bug-e ez, vagy csak szimpán az Ai, hülye és nem veszik észre egymást?:D
  • MrStokes
    #15316
    Koszi a felvilagositast. En meg nagyon az elejen jarok a mage karimmal, es oszinten kicsit tartok tole, hogy kesobb milyen lesz majd vele jatszania lentebb leirak miatt, de ezek szerint alaptalan a felelmem.

    En sem foglalkoztam ezekkel a dolgokkal jatek kozben, csak mostanra vilagosodtam meg a temat illetoen es felvetodtek ezek a gondolatok.

    Amugy mik ezek a normal meele-re resistet ado spellek?

  • CS@
    #15315
    Engem ugyan nem érdekel a szorzó és még egyszer sem kényszeríttet a játék, hogy odafigyeljek rá.
  • Lysandus
    #15314
    Ilyen volt a TES1 és TES2. Már akkor is az kellett a szintlépéshez, hogy a major vagy - a Morrowindig lézetző - minor skilljeidből fejlődj 10-et. Csakhogy akkor alváskor random kb. 5-15 közötti szétosztható pontot kaptál a tulajdonságaid között. És oda rajtad, ahova akartad.
  • ShaiHulud
    #15313
    jah igen erdemes kiprobalni mindegyik fajtabol a 100 as rangeu valtozatokat, persze csak a fun kedveert:D fireball szep nagyot robban:D
  • ShaiHulud
    #15312
    csinalj imba teruletre hato spelleket es ha ilyen egyszerre 5-10 mob jon akkor azt eroltesd, itt sajnos elkerulhetetlen a potion ivogatas.
  • Tiggi
    #15311
    Nem akartam a legerősebb lenni, ezért írtam is, hogy átlagban 2es szorzóim voltak szintlépéskor, úgy hogy csak játszottam és nem figyeltem mi fejlödik.
    Mage karaktert választottam és 20as szinten az intelektem még így is 100as lett és a willpowernek sem kell sok hozzá, az 1v1 küzdelmekkel nincs is problémám, italokkal még a két ellenfelet is legyözöm, de Kvatch ostrománál jön rám vagy 10lény olyanokból amikből a játék során egyszerre max. 1-2 támad rád egyszerre. Ide ugye kellene vmi plussz és ezt érezhették a készítők is ezért kapod a segítséget néhány katona formájában, más kérdés, hogy ha nem egyes szintüként mész oda, mennyit érsz velük.

    Engem az zavar, hogy a szintlépési rendszer rákényszerít a tápolásra, arra hogy teljesen logikátlanul kelljen kiválasztani a fő skilleket.
    Nagyon tetszik az a része a fejlödésnek, hogy az a skill fejlödik, amit használok, de szerintem a szorzós tulajdonság növelés hazavágja az egész fejlödést, mert a szabadságodat bekorlátozza durván.
    Sokkal jobb lenne, ha fix pontot oszthatnál el vagy még az is jobban tetszene, ha automatikusan osztaná el a kasztodnak megfelelően.
    Ez már csak azért is jobb lenne, mert a környezet egyensúlyát is jobban alakíthatták volna egy ilyen karakterfejlödési rendszerhez és a játékost sem kényszerítené bele abba, hogy megvolt a "10perc ugrálás meg volt, most fél óra blockolás a rákommal, mielött körbeosonom a tavat 3x"

    Sajnos mindezek mellett jó hangulata van a játéknak, de már egyre jobban veszik el a kedvem ezek a közel sem apróságok :(

  • MrStokes
    #15310
    LOL :DD
  • BEAST #15309
    pont ez a szép benne hogy lopakodni kell , követni a célpontot és egy jó tervet összedobni mikor hol érdemes lecsapni :D ... igaz nekem 1000 a mostani legnagyobb vérdíjjam , szórakoztam egy picit :)
  • Me0w
    #15308
    VIsszatoltod es nem olod meg az oroket. En vegigcsinaltam a DB kuldeteseket es 30-nal tobb bountyt meg sosem kaptam, igaz volt hogy 1 orat lopakodtam a megfelelo alkalomra varva...
  • mustar
    #15307
    Mit tudok csinálni akkor, ha már 4000es bountym van az egyik Brotherhoodos küldetés miatt? A város bejáratánál már megállítanak és dutyiba akarnak csukni. (megöltem a küldetés közben pár őrt, mert megtámadtak amikor bementem a cellákhoz). Mit tehetek?
  • Árnyvadász
    #15306
    Szerintem meg ez a lényeg:

    Bethesda ezt mondta: "A szerepjáték számunkra azt jelenti, hogy Te egy lovag vagy aki megmenti a világot."

    Azaz ha ezt a kasztot választod, akkor szupi lesz minden, ha mást, akkor PR szöveg áldozata lettél. Azaz: Kiegyensúlyoztuk a játékot!
  • ShaiHulud
    #15305
    ugye mivel megis mit hasznal a mage? strenght csak a cucc cipelesre kell, mivel en speciel semmit nem meleezek vele, agility sem kell mert ugysem utnek meg mivel kerulom a kozelharcot, speed az hasznos dolog hogy gyorsabban elkeruld a meleet, endurance hp miatt jo dolog de megintcsak az van hogy alig serulok(meleet kerulom, ranged elol elmozdulsz) ha serulsz akkor is van healing spell vagy akar potion is, personality szorzok jonnek majd ugyis mivel illusion personalitys meg speechraft+mercantile is novoget, int+willpower meg ugye elobb utobb ugyis maxolodik es mivel magickat nem ugy szaomlja mit hpt, tehat nem kell arra gyurni hogy minnel elobb meglegyen a 100 as int. tehat lenyegeben teljesen felesleges statot tapolni magel mert lenyegeben csak 4 statot hasznalsz abbol a 2 legfontosabb ugyis hamar maxolodik. a lenyeg hogy destructionot es conjurationt toljad mert azok a leghasznosabb schoolok imo, illusion is jo az elejen de amikor mar level 25 felett leszel nem er semmit mivel nem tudsz olyan spellt csinalni ami hatna a level 25 feletti mobokra (frenzy, demoralize) alteration is jo dolog meg a mysticism is de azok majd ugyis novogetnek maguktol egeszseges utemben:)

    tehat a lenyeg hogy semmi ertelme magenel elbaszni a hangulatot azzal hogy arra figyelsz hogy omg most nem szabad fejlodni a destructionnak stbstbstb.
  • istenostora03
    #15304
    valai leirja hogy hol található a mpeg2dmx.ax fálj?
  • ShaiHulud
    #15303
    nekem is az alap mage class a karim es kurvara leszartam ezt a fejlodesi bizbaszt pedig en elejetol fogva tudataban vagyok ennek hogy az alap mage class igen gaz mivel 3-3 skill bent van a majorban:) de semmi problemam nem volt egyelore a nepirtassal. mar mar azon gondolkdom hogy feljebb kene rakni a difficultyt a defaultrol.
  • MrStokes
    #15302
    Na nekem kb mostanra ullepedett le ennek a fejlodesi rendszernek a lenyege. Es rajottem hogy ujonnan inditott mage-emmel eleg keserves lesz kesobb a jatekmenet.

    Ugyanis Mage elore definialt class-nal mind3 intelligenciahoz es willpowerhez kapcsolodo skill main skill. Intelligence es Willpower ugye alap attributumok a mage-nel.

    Ha mar hasznalok destruction-t es mondjuk Conjuration-t, azaz 1 int-hez es 1 willpowerhez kapcsolodo skillt, akkor mar eleve nem erhetik el 5-os szorzot mind intelligencia, mind willpower eseten 1 szintlepesnel, mert ahhoz ugye mind2 attributumhoz tartozo skilleknek osszesen 8-8-at kellene fejlodnie, ami nem fog bekovetkzeni, tekintve hogy ossszesen 10 skillfejlodest kovetoen szintet lepek. Szoval mi lehet a megoldas?

    Mondjuk hasznalom a Destrucion-t, a Conjuration-t, a Restoration-t es a Mysticism-et/Alchemy-t, mindet korulbelul azonos gyakorisaggal. Ezek kozul 2 willpower-en, 2 pedig az intellect-en alapul. Lent vagyok egy dungeon-ban es idezek 1 lenyt, elotte elnyomok 1 Detect Life-ot, majd destruction spellel lenyomom az ellenfelet es vegul gyogyitom magam. Ha mind2 attributumhoz tartozo 2-2 skill kozul 1-1 nem major-nak, hanem minor-nak valasztunk kezdeskor, akkor mar sokkal tobb eselyem van arra, hogy mind2 attributumra kihozzam az 5x szorzot.

    Gondolom mind2 attributumhoz tartozo skillek kozul azt erdemes major-nak valasztani amit a legtobbet hasznal az ember, de melette fontos az adott attribitumhoz tartozo minor skill(ek) mindenkkori fejlesztese is, hogy biztosithassuk szintlepeskor a minnel nagyobb, 5-ot megkozelito szorzot :)

    A kerdes az, hogy mennyire lehet igy jatszani, hogy meg mellette elvezze is a jatekot.

  • b-type
    #15301
    hah, lehet hogy hőstipus a maci. :)
  • b-type
    #15300
    rossz a karakter.
    Valszeg több probléma is van, pl. hogy sokaknak nincs meg a kézikönyv, vagy hogy nem Magyar, esetleg nem hipp-hopp leöldösni a fél világot játék.
    Ha egy varázsló karaktert indítasz, és olyanok a statjai, akkor az szorzóval fog szintet lépni.
    és ennek az elérése még csak nem is bonyolult, csak oda kell figyelni.
    Ha a fél világot felperzselő Mágus, vagy a fél világot felkoncoló Harcos, esetleg a fél világot meglopó, felkoncoló és felperzselő Tolvaj akarsz lenni, akkor is oda kell figyelned,..mert Mágusból sok van, de jó Mágusból kevesebb,...a legjobból pedig csak egy.
  • Tiggi
    #15299
    Fizikai sebzés resistáló/visszatükröző varázslatokat hol lehet beszerezni?
  • Árnyvadász
    #15298
    Lehet az állatvédők miatt csinálta a Bethesda, nehogy bepereljék őket. :)
  • BEAST #15297
    persze , de ez nem a "mai kor" és még rendben is lenne hogy goblinoknál , banditáknál ... de hogy daedrákat meg mindenféle másik síkról támadó szörnyűséget két vállra fektetnek már picit túlzás :DDDD
  • Árnyvadász
    #15296
    Na ez meg a másik :)) Jó példa!
  • Árnyvadász
    #15295
    Jó de gondold el. Teszem azt egy mai korban élő legendás harcost (mondjuk Chuck Norris) összeengednek egy oroszlánnal, vagy medvével, azért valószínűbb, hogy akármilyen übermájer az a valaki (mondjuk ne Chuck Norris, vagy mégis?) azért egy medve, vagy egy oroszlán azért mégiscsak mégiscsak...

    Már eleve vegyük magunkat, egy rosszabfajta kutya is szétszedne, nemhogy egy nagyobb ragadozó. Bár Chuck Norris valszeg egy sintértelepnyi kutyát is egyrúgással a Holdra küldene. De mint tudjuk ő már Chuck ilyen :)
  • PiszkosFred
    #15294
    (halkan jegyzi meg) Azért a hazai történelemben is van rá példa, hogy soksok győztes csatát megjárt harcos vezérünket egy-egy kóbor vaddisznó küldte a másvilágra. Illetve azt mondják ;]
  • BEAST #15293
    [feszít] :D:D:D:DD ... de a lion semmi a vaddisznóhoz meg a medvéhez képest :D
  • Mayday
    #15292
    Hat koszonom, ezt kiprobalom ma delutan, nagyon szep huzas az ATI-tol, meg Toled a linkert :)
  • Árnyvadász
    #15291
    Vampire vagy. Gondolom ez is belejátszik abba, hogy túl erős lettél. Ha esetleg még nem tetted, vidd fel a nehézség csúszkáját, úgy biztos keményebb lesz. Fejlesztő nyilatkozta (Todd talán?), az egyik kérdésre ami pont a kihívásról szólt, hogy ha valaki egy éve játszik már ugyanazzal a karakterrel, akkor is lesz pár olyan ellenfél aki kihívást fog nyújtani.
  • SaGa Jr
    #15290
    Hali!

    A küldetés leírásában pontosan le van írva mikor legyél ott a sirboltnál. Ha az adott időben vagy ott, akkor majd látni fogod a különbséget és tovább léphetsz.

    Ha meg 1-2 ütés egy nagyobb monszta akkor tedd fentebb a nehézséget. Kezdetben én is lentebb vettem mert csak a játékba akartam belekóstolni, és akkor volt ez, hogy magasabb szinten 1-2 ütés volt a barna maci vagy a legerősebb daedra. Nem is volt komoly fejlődés így, mert 1-2 ütésbe belepusztuló ellenfeleken nehéz fejlődnie a skilleknek Aztán feltettem közepes fölé a csuszkát. Na mindjárt más a dolog van itt kihívás. Csak így meg veszett gyorsan fejlődöm ami nem tetszik nekem, mert a fő küldetésben ez sok helyütt hártánnyá válik, főleg mikor másokat kéne védelmezni/életben tartani az meg elhullik mert hozzám vannak méretezve az ellenfelek.
  • ShaiHulud
    #15289
    jaaj mountain lion is uberdurva 2 sec alatt ut 3 at es egy utessel lemegy a harmad hpd:D beast tipus valamiert nagyon kemeny lett.
  • ShaiHulud
    #15288
    jaja az a west weald akarmi ami skingradtol nyugatra van ubertapos medvefajta:) van is ra quest hogy olni kell parat:)
  • TVelvet
    #15287
    SPoilert kéne..?:P

    Egéybként
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    pont délben birizgáld meg a követ, mert akkor vőrőslik.
  • ShaiHulud
    #15286
    ez sajnos igyvan:( roppant unalmasak kezdenek lenni a dungeonok:(
  • ShaiHulud
    #15285
    mivel mehet negativban az ellenallas (ahogy a sajatod is) ezert hatalmas elonyod van a weakness of xy spellbol, termeszetesen pl eyg wrathra ami frostra resistance nem weakness of frost + frost spellt fogok loni hanem mondjuk weakness of shock+shock spell igy az alap sebzes megno. tehat ha pl wreathnak 0 a shock resistanceja es rarakod a 100% os weaknesst shockra akkor a shock spelled 2x annyuit fog sebezni.
  • ShaiHulud
    #15284
    csak mutattatam hogy en nem pocsolok a stat tapolassal. es csak poen kedveert hogy micsoda imba levelupom volt:)
  • Lord Zax
    #15283
    Sziasztok!

    Egy ideje nyomom már a gamet, kb 100 játékorám van, 42-es szintü vagyok, már semmi kihivás nincs a játékban joideje. A legerösebb szörnyek is 1-2 ütésre hullanak, a cuccaim meg annyira erösek hogy megse tudnak sebezni. 90% magic ellenállás, meg 100% normal weapon, 120 feletti attribok. Amugy redguard warrior/vampire vagyok. Mind csalás nélkül.
    Na mind1, elkezdtem nemrég a fö küldetés szálat csinálni, és megakadtam. Ott tartok hogy 4 könyvet kellett összeszednem, valami mythic dawn ról van szó. És utánna elküldenek egy sirköhöz hogy ott kellene valamit csinálni, de nemtudok bemenni. Ha tudja valaki mikor hogy lehet oda bejutni légyszi irja le pm-ben.
    Köszi.
  • ShaiHulud
    #15282
    en meg azt gondolom hogy pure mage kurvaimba. csak ugye nem fos atronachhal kellett volna menni:) mivel a magickaregen nagyon fontos.
  • PiszkosFred
    #15281
    Csernus doktor topikja a szomszédban van, ott jelentkezz kezelésre, ne itt.