41716
  • Looserke
    #16753
    meg thx...erre nem is gondoltam... :)

    de én szerintem damage magicka spellt fogok csinálni,mert az visszajön...
  • LegionarR
    #16752
    Nem csak a modderek jófejek, hanem azért a bethesdának is benne van a keze a modolhatóságban :)
    Elején én megvoltam modok nélkül, de most már nagyon jólesik néhány...
  • Lysandus
    #16751
    Megtaláltad a destruction trainges módszer beírásom?
  • Lysandus
    #16750
    Szerintem szintfüggő. Nyolcas szinten én csak commont találtam ott. Majd este lépek szintet, megnézem level 10-en mit találni. De szerintem max greatert. Grandot úgy 15-16-ra saccolom. Vagy ha tud valaki alacsony szinten is grand soul gemet, akkor szóljon nekem is.
  • DonnieBrasco
    #16749
    Gothic 1-et végijátszottam, a ketteshez már nem volt türelmem, mert frusztrált hogy übertáp orkok miatt csak szenvedve lehetett továbbjutni. A látszólag szabad terület ügyesen le volt zárva brutális monsztákkal, így elég lináris lett az egész.
    Mondjuk Oblival átestek a túlfelére, az 1-es szinten megnyerhető Aréna és végigjátszható főküldetés dolgokkal :( ez se jó igazán.
    Valahol a Morrowind volt az egészséges átmenet szerintem is.
    Éjenek a modderek!! :)

    DB
  • Kandurex
    #16748
    hm
  • Looserke
    #16747
    bármelyik Daedric shrine által adott cuccot...
  • Kandurex
    #16746
    pl mit?
  • tibor16
    #16745
    A Gothicban van blokk! - karddal vagy amivel vívsz - leginkább ott van szerepe, ahol túl erős az ellenfél.
    off: Maga a játék - szvsz - korántsem ilyen összetett, nincs ennyi varázslat, lötty, fejlődési lehetőség stb... Azért aki játszott már vele, az nem felejti - persze, ennek nem itt a helye (bocs) - de király játék... Amire igazán kíváncsi vagyok az a Gothic 3, ami talán az év 2. felében fog megjelenni...
  • Looserke
    #16744
    dehogynem...adhatsz helyette másik Daedric artifactot...
  • wedge31
    #16743
    Hát igen én folyamatosan ölök nekem ezért elég a star, dehát mit lehet várni egy nord gyilkológéptöl.Egy finomabb lelkü kari esetén természetesen igazad van.
  • b-type
    #16742
    semmi..:)
    De miért nyomnád végig?
    Meg akkor lemaradsz a jobb/érdekesebb elenfelekről, tárgyakról.
  • ZaJanga
    #16741
    Köszönöm!!
  • Kandurex
    #16740
    Csakhogy az Azurát nem tarhatod meg :(
  • PiszkosFred
    #16739
    Semmi, lévén hogy vannak szintkorlátos küldetések (lásd Daedra Hercegek és Istenek szentélyei), így aztán a végigjátszás max a főküldetésre és a szakmai céhekre vonatkozhat ;]
  • Mike
    #16738
    aha sajnos nekem a szorzók nem mindig jönnek össze ötösre
    ezen lehet javítani, vagy már marad ami van?

    és mi van ha végignyomom a játékot lvl3-mon? :)
  • donpedro
    #16736
    "Julienne Fanis közölte, hogy van egy speciális láda az Arch Mage szobájában. Hetente egyszer, ha belehelyezel egy összetevőt, és 1 nappal később visszatérsz, az összetevő megduplázódik (ergo 2 lesz belőle). Ugyanakkor, ha túl későn térsz vissza, akkor az eredeti alapanyagod is elveszhet."
  • PiszkosFred
    #16735
    Igaz, de csak egy tárgyra igaz ;] Mi van ha feltöltöttél egy kardot, és nicns tartalék gemed? Újra ölnöd kell, és csak utána tudsz újabb lelkekkel tölteni. Tényleg hatalmas kincs az Azura Star (MWben pl csak ez volt alkalmas az istenek lelkeinek tárolására), de azért emellett is kell még tovább gem tartalékba.
  • wedge31
    #16734
    Nem érdemes a soul gemmekel tökölni már második szinten megszerezhetö az Azura Star nevű item /azura shrine küldetésben/ amit folyamatosan fel lehet tölteni.A játék egyik legpraktikusabb tárgya.
  • donpedro
    #16733
    Fura, ez a kérdés már sokszor felmerült, pedig én akárhányszor megyek a Mystic Emporiumba Imperial City-ben, ott mindig találok Grand Soul Gemet. Néha feltöltve, néha üresen is. Lehet, hogy részben ez is szintfüggő.
  • ZaJanga
    #16732
    Üdv
    Pls. segítsetek!Nem igazán vágom vagyis csak nagyjából mi akar ez lenni legyen szíves valaki lefordítani. Nagyon köszönöm!!

  • b-type
    #16731
    Szintet lépni kell, ha nem lépsz meg fogod bánni később.
    sem késleltetni sem elkapkodni nem szabad.
    Ha elhúznak a minor hozzáértések, akkor magadnak nehezíted meg a dolgot.
    Eleinte, alacsonyabb szinten, nagyon könnyen ki lehet, és sztem kell venni a plusszos szintlépéseket, szinte alibi major skill használattal,..később már a major skill-re is oda kell figyelni hogy ne menjen pocsékba és besegítsen a minor szorzókba, majd még magasabb szinten már van hogy teljes egésszében egy major-ból kell szintet lépni, hogy arra meglegyen a teljes szorzó. Ez mind attól függ hogy hogyan állnak egymáshoz képest a minor-major hozzáértések.
    Ha szintet halasztasz, azzal nagyon belassítod a játékot sztem.
    Ha elkapkodod, akkor meg nehézzé teszed (bár ez sztem még mindig jobb).
    Én eddig harcosként úgy gondolkodtam hogy maxolom az
    - strenght
    - endurance
    - willpower
    tulajdonságokat, majd
    - agility
    - speed
    - Luck
    és minden későbbi szintlépésnél a Luck is lép.
    Ha kihasználod a szorzókat akkor kaszttulajdonságnál maradva, akkor viszonylag hamar el lehet kezdeni a Luck fejlesztését...vagy ki mit akar.
  • PiszkosFred
    #16730
    Egyik romban van egy axe, soultrap on strike-kal, érdemes az utolsó ütésre átváltani. Még akkor is ha, nem igazán sebzi, de a spellt ha "rárakta" már pofozhatod tovább kedved szerint. Az alap soultrap sajnos "on touch", vagyis muszáj közel engedi a népet hogy elkapd a lelkét. Márpedig egy alulöltözött mágusnál ez nem épp egy életbiztosítás ;]
  • obe
    #16729
    aha...soul gemem az van már jópár darab..trap spellem is van, csak valahogy mindig elfelejtem a harc hevében használni, vagy mindig valami erősebb ellenfélre tartogatom, pedig 1 bd kaput kvachnál már bezártam , nah ott pedig használhattam volna..nah mindegy hisz még számtalan kapu nyitva-tárva:))
  • CS@
    #16728
    Helyes, addig üsd a vasat amíg a takaród ér :)
  • obe
    #16727
    bazz, én meg az elején minden varlát, meg a világitóst(weykil vagy mi) szépen fingért-hugyért eladtam, aztán az árát spellre költöttem...most meg van egy halom kissebzésü spellem:((
  • PiszkosFred
    #16726
    Bármikor újratöltheted gemmel, ahhoz nem kell Mágus tagsági. NPCk által pénzért, na ehhez kell már általában Mágus Céh tagsági kártya. Nem jutottam még be az Egyetemre eddig, de mégis midnig fullon vannak a fegyverek, ha komolyabb harcba indulok. Igaz, mágus vagyok, kevés szerep jut a melee fegyókra. Constans effektek (armorok, gyűrűk) pedig sosem merülnek le, csak a fegyverek. Szal én elvagyok lemerült fegyverekkel is, de ha komoly csatában vagyok és kifogy a kakaó (mana), akkor kénytelen vagyok odacsapni a fejükre valamivel, ami lehetőleg fáj is nekik ;]
  • csocso14
    #16725
    Helló, nem tudja valaki, hogy grand soul gem-et hol találok, már az összes város, összes kereskedőjénél voltam, de sehol semmi
  • obe
    #16724
    jaja, de még nem tudok ujratölteni amig nem jutok el az academy-re:((

    a tört már sajnos nem tudom hol, de egy goblin varázslótól vettem el, halála után

    # 16719: persze, használom haggle-t, sőt mint irtam közepes tudásom van merchantból..

    #16715: nah ezt akkor megköszöntem és egyből ki is próbálom
  • PiszkosFred
    #16723
    1. Soultrap varázslat a lényre, amikor már 10% körüli hpja van. Ekkor egy lilás aurát kap, amíg tart a soultrap hatása. Ez default spellel 30 sec. Enchantolt vagy saját kezűleg készített varázslat tovább illetve kevesebb ideig is tarthat értelemszerűen.

    2. Ha van megfelelő méretű SOULGEM-ed, akkor a lelke a halála után oda vándorol.

    3. Inventoryban rákattintva a soulgemre, megkérdezi, hogy melyik cuccot akarod feltölteni vele. Minden soulgemnek más és más értéke van, 150, 300, 800, stb. Ez függ a gem méretétől, és függ a benne levő lélek értékétől. De látod midnig, hogy mennyi pontot képes feltölteni a kő.

    4. Kattintasz a tárgyra, és a lélekkő értéke hozzadódik a fegyverhez, vagyis egy 800as kővel a 0/1200es fegyver 800/1200as lesz. Felhasználhatsz több követ is egy tárgyhoz, sok kis apró 150essel is fel lehet ölteni 1200est.

    Ennyi röviden.
  • Mike
    #16722
    az a +25%? aha
    vadul kalapálok, uram! :)))
  • Mike
    #16721
    affene :(
    ezt nem tudtam
    már örvendeztem mim van :)

    ez a lelkes dolog hogy működik?
  • PiszkosFred
    #16720
    Ha a Volverine-re gondolsz, annak a mélyén a Varla Stone-ra, akkor az csak egyszer használatos móka. Én általában eladom, jó kis pénzalap kezdésként, recharge meg úgyis megvan lelkekből.
  • donpedro
    #16719
    Szép az a tőr, meg jó is, de én inkább hazavittem és beraktam a vitrinbe. :)

    Amúgy a 200 septim körül valami nem stimmel, nekem néhány helyen 1000 körüli összeget is ajánlanak érte, pedig még nem vagyok Journeyman. Használod a Haggle opciót? Tőlem a bénább kereskedők már 65-70%-on vásárolnak a haggle-nek köszönhetően. (Más kérdés, hogy sajnos a bénább kereskedőknek viszonylag kicsi a forgótőkéje, bár ez logikus.)
  • CS@
    #16718
    Az armourer szerintem is nagyon hasznos, mert ugye magasabb szinten űzve jobban meg tudod csinálni a saját cuccaid mint egy kovács.
  • Mike
    #16717
    és a bicskát merre találtad?
  • Mike
    #16716
    elsőre én is furcsáltam, hogy ilyet is lehet :)
  • Mike
    #16715
    rém egszerü a helyzeted
    ha hülyeséget írok, akkor kérném a többieket jaítsanak ki
    tehát Imperial Citytől úgy észak nyugatra, rötön a vízpaton van egy elf rom Vi... nemtudommmi :) szal ott lemész, a legalján van egy szobor ami feltölti a botokat, és szerintem azt is ami neked van
    kérek vkit irja ide a neveket!
  • Lysandus
    #16714
    Tényleg, ha valaki végigcsinálja a főküldit, akkor már nem is tud újra kirándulni Oblivionba? Mármint úgy, hogy ne a load gombbal kelljen visszajönni onnan! :-) Vagy ez majd valamelyik kiegészítőben lesz benne? Kiegekről mit hallani?
  • PiszkosFred
    #16713
    Soultrap vagy soulgemek, és egy alternatív bicska. Én is váltogatom az enchantolt cuccaimat, hogy legyen töltet benne a nehezebb ellenfelek ellen is. Aztán a nyugodt percekben meg újratöltöm. Vagy nem ;]