41716
  • Lacee
    #16793
    vigyel neki egy kancsót meg négy poharat
  • CUCLI
    #16792
    már megvan. de a tréning lehetőséget nem mutatja.
    hm. ez mit jelent? :P
    "Must acquire a silver pitcher and set of four glasses to give to him"
  • vLaDDD
    #16791
    akkor megnézem ott, mert a templomban nem találtam. kösz mindenkinek a segítséget
  • LegionarR
    #16790
    Nem lehet hogy éppen alszik valahol, vagy elment kóborolni (RAI rulez)?
  • CUCLI
    #16789
    a Heavy Armor master trénert nem találom. néztem a roxey innben vagy hol. ott nincs :S
    valaki help pls :S
  • LegionarR
    #16788
    Ott a templomban van (chapel). Mondjuk mintha ki akart volna nálam sétálni onnan, gondolom ha onnan kimegy, visszamegy a Kvatch előtti táborba...
  • LegionarR
    #16787
    Na ok... Kérek szépen mindenkit (már akit érint), hogy több privit a "karakterváltoztatás stat vesztés nélkül" témában ne küldjön nékem ha lehet. Ott van alul a kereső, igazán nem nehéz megtalálni, na mindegy... Utoljára itt az info:

    "
    1. Betöltöd a játékodat.
    2. nyomd le a konzolt előhívó billentyűt "0", vagy "~", és írd be hogy: showracemenu
    3. tetszőlegesen változtass az arcodon, hajadon stb. (fajhoz ne nyúlj, mert egyrész az nem biztos hogy műköni fog, meg már sztem ez csalásnak is számít, de hát te tudod)
    4. a konzolt NE kapcsold ki (vagy ha kikapcsolod, kapcsold vissza), mert nem tudod kikapcsolt konzollal elmenteni ha ESC-et nyomsz...
    5. még véletlenül se kattints a DONE gombra , hanem nyomj egy ESC-et, és mentsd el (én új slotra mentettem, de sztem régi mentéseket is felül lehet írni)
    6. töltsd be az új mentett játékot, és játsz az új arcoddal :)

    (ez én csak kissebb változtatásokra javaslom, pl. hajstílus, kicsit sötétebb/világosabb bőr, stb.)
    "

    Bocsi az ismétlésért...
  • vLaDDD
    #16786
    üdv all!

    lenne egy kérdésem(kicsit spoiler-es): a játék elején járok, már megsemmisítettem az első kaput, megtisztítottam Kvach városát, de ezt a Martin gyereket sehol sem találom. Hol van?
    THX a segítséget!
  • CsőKujts
    #16785
    Aki csinálta ezt a questet légyszi segítsen.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azani Blackheart. Megtaláltam a ruint és megöltem mindenkit Azani-t is beleértve plusz elvettem a gyűrűjét. Sajnos ennek ellenére a dark elf tag azt hiszem azt mondja nincs kész ez a küldetés. Mit kell még csinálni?
  • atkaq
    #16784
    valaki #16771
  • Mr_no_NaMe
    #16783
    Köszi a tanácsokat.
    Van skeletonom de arra egyet rávágok azt felborul :)
    Asszem szado/hulladék kard módszert fogom ma cuccolni :)
    Jah és a block skillt is fejleszthetjük a szado módszerrel? Szal 1 kis gyenge szörny pl egy patkány ütlegel (közbe blockolok, block gomb kipöckölve) és az úgy is megy?
  • tibor16
    #16782
    köszi - persze, tudtam, csak elfelejtettem...
  • b-type
    #16781
    helyesbítek: fél szint=egy pontnyi skill-t kellett kalapálnom vagy nem kalapálnom :)
  • b-type
    #16780
    persze, ez igaz.
    Viszont azért kell leírni a tápot is, hogy bárki aki nézi, tudja hogy mi merre.
    Mert tényleg nem kell tápolni, viszont tökre tartom magam ahoz hogy ha vki érti, és megfelelő a karaktere, akkor a tápolás tökölése nélkül tud eredményes karaktert csinálni,..mert ez az egésznek a lényege.
    Én értem ezeket a 'korrekciós időszakot', bár ennyit még nem kellett foglalkoznom vele, de nekem is volt már olyan hogy tudtam mit akarok és végig kalapáltam pár páncélt, vagy éppen nem kalapáltam, mert a végső lépést strenght-ből akartam megtenni a szinthez.
    de itt max fél szintről van szó (eddig) azaz mivel két pontnyi skillnövelés eredményez egy pontnyi szorzót.
  • b-type
    #16779
    táp-táp (némó nyomában->sirály )
  • Lobsterman
    #16778
    Hát amit itt most leírtál nekem úgy tűnik eléggé tápolsz(difficulty levétele/felhúzása és hasonlók, szorzókra gyúrás). Az a nem tápolás amit valószínűleg nem csak én csinálok. Akkor használok skilleket, spelleket és egyebeket amikor szükség van rájuk, és nem fogok 700 kjúrlájtvundzot eltolni hogy 5*ös szorzót kapjak a wisdomra. Egy RPGnek nem arról kell szólnia hogy a te szavaiddal élve "eltaláljam a jó fejlődést", hanem arról hogy kijátszd a karaktert, és ha olyat csinál ami a személyiségéhez tartozik, akkor majd okosabb lesz. Persze ennek köszönhetően 3as szorzónál még soha nem kaptam nagyobbat, de ez valahogy igencsak hidegen hagy.
  • haxoror
    #16777
    Ki kéne próbálni hogy ha szellemet ütsz vasfegyverrel (ami nem sebzi) akkor a skill a találatok után fejlődik-e
    Vagy valami gyenge de sok HP-s monszert majdnem kinyírni aztán felgyógyítani?

    Speechcraftot meg akár egyetlen emberen is a végtelenségig lehet fejleszteni csak arra kell figyelni hogy ne érd el a maximum dispositiont
  • Lysandus
    #16776
    Heavy Armorban Haxororhoz csatlakozom. Annyi kieg még (az uespről), hogy: keress egy patkányt vagy egy rákot, és vedd le a nehézséget a legalacsonyabbra, úgy keveset sebez. Utána már csak a sarkokat kell számolgatni a szobában. Blade, blunt, hand to hand: ugyanez, csak állítsd maxra a nehézséget, mert így több csapás kell a legyőzésükhöz, többet fejlődik a skill. Igazából én ezt a nirnroot kereséssel kötöm össze, sétálok végig a vízparton, és mintha korreláció lenne a nirnroot és a rákok között. Leveszem alacsonyra a nehézséget, és gyúrok blokkra és vmilyen armorra, majd felveszem maxra és legyakom a rákot. A rákkal meg könnyű küzdeni, mert ha lépget az ember hátra nem tud megütni (vagy harapni, esetleg csípni?). Utána meg kikalapálom a páncélt, tehát nő az armorer is. De tényleg a strengthet a legnehezebb felhozni.

    Szal nem olyan nehéz a jó fejlődést eltalálni. Nem igazán tápolok, csinálom amihez éppen kedvem van, csak amikor szintet lépnék, akkor csinálok egy "korrekciós időszakot", tehát mikor majdnem lépnék megnézem hogy mit kell még fejleszteni a max, vagy aközeli szorzókhoz. Felírom, hogy melyik major fejlődött és mennyit, és utána kalkulálok. Pl ha léptem kettőt athleticsből, akkor még nyolcat gyúrok ligth armorra vagy acrobaticsra. Tehát mindig annyit minorból, hogy összesen a majorral együtt meglegyen a tíz. Ha háromnál több major is fejlődött, akkor az egyiket vagy többet veszni hagyom, mer annyit nem ér.
  • haxoror
    #16775
    Alapból a "G" gomb, az optionsban grab.
  • tibor16
    #16774
    keresem, de nem találom - hogy kell 1 hullát megfogni? (kell hozzá vmilyen mod?)
  • haxoror
    #16773
    Kinek mi a hobbija, én kupacba hordom a hullákat aztán felrobbantom az egészet tűzgolyóval very avantgarde!
  • David2
    #16772
    idézel, lecsapod
    50. kör után már észlelni fogsz egy pötyni fejlődést
  • atkaq
    #16771
    Kérlek segitsetek elakadtam abban a küldetésben amikor vámprokra kell vadászni BLOODCRUST CAVERN-ben vannak a vámpirok és van 3 Vampire hunter akikkel meg kell ölni a vápirokat meg is öltem mindet a nyil az egyik vámirvadászta mutat követem de vagy megáll a kapunál és vár vagy az egyik fogadóban alszik persze beszélni nem hajlandó velem a fogadós meg azt hiszem azt mondja hogy nála szoktak lenni a vámpirvadászok de én sosem találkozok velük mi lehet a hiba???
  • b-type
    #16770
    :)))
    volt olyan dungeon ahol minden levert mob után átnéztem a felszerelését és annak rendje módja szerint széppen helyrehoztam/kovácsoltam
  • haxoror
    #16769
    Ha valamelyik skilled lassan fejlődik akkor arra nincs is igazán szükséged mert nem használod :)
    Heavy Armort úgy tudod fejleszteni ha keresel egy gyengébb monsztát és hagyod hogy üssön (szado-mazo rulez )
    Blade-et meg úgy hogy szerzel egy hulladék kardot, mondjuk iron-shortsword és azzal kezded ütni a népet
  • b-type
    #16768
    igazából a Heavy Armor azért jó mert azt kapod ajándékba...mész ütnek->kapod..plussz ha megkovácsolod az is endurance-ra megy. :)
  • b-type
    #16767
    Heavy armor nem is húzó skill...arra ott van endurance-ban a Block és az Armorer.
    A Strenght kicsit nehezebb, blade-blunt-hand2hand..amelyik alacsonyabb azt érdemes nyomni term.
  • donpedro
    #16766
    Erre én sikeresen rá is ***tam, tudatlan marhaként odaadtam neki Azura csillagát...
  • Mr_no_NaMe
    #16765
    Milyeza fasság, hogy a deadra shrineknél level 20 meg 15 kell ahhoz hogy el tudjam kezdeni??? 3 napja játszom éjjel nappal, Listener vagyok és Grand Champion 5 szintesen...Rengeteg helyen voltam már de hogy a francba lehet gyorsan fejlőni?? Mert ha csak idégzegetek akkor csak a mágia fog sok szorzót kapni...blade, heavy armor meg nagyon lassan fejlődik...
  • CS@
    #16764
    Sehol sem lehet venni és arra is csak egész minimális az esélyed, hogy találj.
    Ha varázslattal akarod kinyitni, akkor előbb tanulj meg varázsolni.
    Vagy ott van amit Lacee írt. Végső esetben meg ott van még a SkeletonKey is.
  • Lacee
    #16763
    akkor csináld kézzel a törést, rossz skillel is ki lehet nyitni a very hard lockot is.
  • XbandX
    #16762
    én szinttől függetlenül találok olyat amiet akarok grandot;greatert;lessert;mindent.....az első greatert 4-es szintten találtam és most 14-es vok és ugyanaz a felhozatal viszont én már nagyon keveset találok szinte csak oblivionban ha igen ezér inkább megveszem az egy mages guildben.....
    nézzzetek meg minden cuccot oblivionban mer én olyan cuccokat találok néha hogy huhuhuhu....jó cuccokat a múltkor egy elf íjat találtam....meg mindenféle varázs cuccot...
  • Mike
    #16761
    nem is kell órákat
    elég egy fél orát nyomkodni a defense-t :)
  • Pretorian
    #16760
    Shalom. Nem tudjátok, hol lehet very hard lockot nyitó tekercset venni? Sok questhez szükséges, és nem akarok órákat tökölni a skill kimaxolásával, sem a Construction Set-es "drag&drop" segítségéhez folyamodni.
  • Lysandus
    #16759
    Hoppsz, a damage fatituge szerintem még jobb.
  • Lysandus
    #16758
    Bár templomban kell edzeni. A múlkor én is valamelyik plébánián idézgettem csontikat. Bár, legalább ott helyben vannak. Ahogy a tapasztalt nekromanta mondta: a halottakat el kell temetni, csak ne túl mélyre, mert bármikor szükség lehet rájuk.

    Egyébként megfigyelésem szerint valamilyen korreláció van a varázslat nagysága (pl sebzés, vagy manaigény) és a kapott tapasztalati pont között. Pl. egy csontvázidézésből 40-es conjurationnal is ötöt nyolcat kellett elsütni a fejlődéshez, ha csináltam volna erre is egy tréningelő skillt, ami egy manába kerül, akkor szerintem azt jóval többször kellett volna elnyomni ugyanezért. De nem biztos, hogy lineáris a kapcsolat, tehát érzésem szerint érdemesebb inkább egy kis varázslatot többször elsütni.
  • Lysandus
    #16757
    Az is jó. Csak nekem attronach a csillagjegyem.
  • Mike
    #16756
    pedig a 2-es jobb volt mint az 1
  • Mike
    #16755
    na arra már fix nem lesz elég a 6600GT
    az Obli is akad rajta
  • Looserke
    #16754
    ha van nálad több ilyen cucc is, akkor a Király fiával ha beszélsz választhatsz hogy mit adsz oda...