41716
  • Sipocz
    #18634
    A sneak-kel kapcsolatban azt tapasztaltam, hogy igazán jól ellenséges környezetben fejlődik és talán egy picit gyorsan is. Azt érzékeltem, hogy a "hatásgömbben" levő megfigyelőkhöz checkolja a lopakodást nem csupán a line of sight-ben lévőkre hanem mindenkire akár a födémen-padlón túl is (szvsz. ezért talán túlzásban is fejlődik). Az meg hogy egy csörömpölő vértben nem vesznek észre akkor ha egy huntsman mokasine-t viselek tegnap tényleg kipróbáltam (egy redgard hentessel:)) és meglepődtem, mondjuk jó volt és annyira azért kihasználtam hogy távolról lőtte a sneakeket.
  • CsőKujts
    #18633
    Hát ha így álltok a játékhoz, nyugodtan nyomd be q betűt majd irány a sarok. Csináld a dolgodat. Elmehetsz haverokhoz stb. :)Mire x idő múlva visszatérsz fejlődött a sneak... B ár ez inkább anti szerepjátékosoknak ajánlott. Sajnos ez igaz még pár skillre pld. Alteration
  • deep
    #18632
    6600GT
  • N1ggA
    #18631
    Aham. És tudtok olyan videókártyát, ami viszonylag olcsó, de az ilyen és hasonlóan új játékokhoz tökéletes? Jó az ár-minőség aránya.
  • Sipocz
    #18630
    Tényleg elhalmoztok nagyszerű tanácsokkal, amiket nagyon köszönök (frankón jók és tényleg semmi mellégzöngém nincs)!
    Annyi volt az egész difficulty bajom hogy végsősoron kiderült defaulthoz képest 200%-os beállításon (teljesen felhúzott csuszkával, a fiam vert át mert ő úgy tekintette hogy az én beállításom 50%) mentem a karival és persze hogy lehallt, a diffi-csuszka most a teljes vezérelhető terjedelmének kb. 0.6-én áll (értelmezésemben ez 120%-a a Beth. ajánlatának?) és ez így kényelmes és nem is csapnak le a dögök egyben 100 HP-t 14-es szintemen (azt néztem hogy lejebbszedni ennél már tényleg gyerekség mer egy csontihero 2-3 25-ös firetouchtól kinyúvadna:)). Arra gondoltam hogy a legnagyobb problémát mégis csak a "power leveling" (tehát az 5-5-5 vagy 5-5-1 jellegü attr. növelés) teljes hiánya okozza, azaz a kari fizikai és mentál-asztrál kondiciója nagyon lemaradt a szintjéhez képest (mivel mindig teszek a luck-ra is a legjobb szintlépéseim 4-2-1 szerüek). A másik hátrányom lehet hogy igazán Brumán meg Cheydinhalon kívül csak az IC-ben jártam (lehet hogy nem kellene ennyit dungeonoznom, csak úgy vagyok vele hogy ha már útba esik bekukkantok és találtam már olyan óelf templomromot is amit 3 napig pucolgattam:)) a lóvém még csak most indult meg és így egyáltalán nem rendelkezek hatékony illúziós mágiákkal és enchantolt cucossal sem. Emléxem én a Morro-ból eféle befürdésekre és persze alkalmazom majd ha lesz elég chameleon meg invisibility, de addig azzal főzök ami van. Igazán nem is szeretném magam állandóan nagyhatalmu enchantokkal agyonturbózni (nem vitatom hogy lehetnek a gamának olyan részei ahol ezek elkerülhetetlenek), az alkalmazott fortify-okat kézből(fejből?) nyomom és megpróbálom a pure magic gyilkolászást (hiszen még tanulós a kari, mondhatnám "kispöcsnek" is csakhogy egy filigrán breton kisasszony a drága és persze kérdés hogy egy eféle nőcske miféle bűnök miatt is került az IC börtönébe, talán csak nem ÜK??, merthogy az IC-ben valahol már találkoztam hivatásos kélyhölgy NPC-vel aki ezt nem is tagadta:)).
  • Sir Quno Jedi
    #18629
    Én tökre úgy szoktam kinézni mint egy sündisznó, ha hagyom, hogy megtűzdeljenek nyilakkal a besték! Azt vajon miért nem lehet elrakni, legalább ami a pajzsunkban állt meg?! :D
  • Sir Quno Jedi
    #18628
    az a "q" gomb
  • Árnyvadász
    #18627
    Ugyanebben a magazinban vagy egy jópofa ötlet, bár még nem próbáltam ki.

    Következőről van szó: Ha egy íjjász ellenfél egy olyan helyszínen ahol te épp egy ajtó előtt állsz (ajtónyitásnál nincs töltésesre értve term.), akkor nyitod-csukod az ajtót és az felfogja a lövedékeket. Majd miután elintézted az íjjászt, visszamész az ajtóhoz és kiszeded a vesszőket belőle :)
  • Sir Quno Jedi
    #18626
    Ja és amíg nem elég magas a sneak-ed NE viselj csizmákat, csak mokaszínt pl., mert növeli a felfedezés esélyét! Sőt nehéz páncél sem ajánlott, meg atúlzott terhelés is gond, illetve ha csillog a vért (pl. mithril) az nagyon gáz!
  • Csokimano
    #18625
    Csak akkor fejlődik, ha valakitől észlelési távolságban lopakodsz, "csak úgy" lopakodni értelmetlen.

    Egy nem elegáns, de jó megoldás: egy barlangban, mondjuk egy patkány háta mögött a fal felé fordulsz, és lenyomod a folyamatos előrehaladást ( talán defaultból a tab ), kb. percenkét fejlődik a skill egy szintet....
  • Sir Quno Jedi
    #18624
    Nekem úgy tűnt, akkor fejlődik gyorsan, ha sokan vannak körülötted (lásd. pl. arcane university udvara nappal) és sikerül is a sneak, tehát nem néznek rád pl.! Ezért érdemes invisibility-t, vagy chameleont használni. Ja meg jó nagy agility sem árt hozzá. Simán cikázol álcázva a kiscsávók között és máris fel tudod nyomni zéróról 30 köré. Utána már a dungeonokban mindig mehetsz sneak-elve és így külön fáradtság nélkül fejlődsz (term. az álcázó varikat/tárgyakat SOSEM feledve).
  • Lyan Kyj
    #18623
    33-as szintű harcos vok, gondoltam ideje lenne lopakodűást is fejleszteni. Hiába megyek mindig lopakodva, hihetetlenül lassan fejlődik, szal már nem is mesterséges, többet szenvedek vele, mint bármi mással:P
  • Sir Quno Jedi
    #18622
    Pesze hoyg lehet! Ha lopakodva közlekedsz midenfelé, akkor nő a sneak, mi ebben a fura?! Én is sneak-ben futkározok páncél nélkül félterhelésen, bazi magas speed-el. Így is elég gyorsan lehet suhanni már. Arról nem beszélve, hogy így futás miatt mindig kapsz speed-re szorzót (meg asszem agira is a sneak miatt).
  • koschwarz
    #18621
    olvastam a gamestar megaguide-ját, és kíváncsi lennék, hogy úgymond mesterségesen növelte-e valaki a skilljeit. mittomén a lopakodás skillt mesterségesen úgy is lehet növelni, ha mindenhová lopakodva megy az ember, vagy az acrobatics skillt, ha mindenhová ugrálva megyek.

    szép dolog ez?
  • Sipocz
    #18620
    Helló Népek!
    Mizujs?
    Nálam hasonló problémára az első körben megoldást adott a videókártya cseréje (nem támogatott az 5000-es sorozat) és feltétlen a DVD-n található directx 9c-t tedd fel (valószinü eltérő build mint amit jelenleg használsz). A FAQ-ban lévő tanácsok jók és a .ini túrkálásához is ad segítséget ha a gugliban rákeresel az "oblivion tweak" frázisra.
  • Sir Quno Jedi
    #18619
    100%chameleon + sneak-elsz. Csak bambán néznek majd az ellenfeleid...
  • CsőKujts
    #18618
    Spoiler
    LOOOOL! Hát most sikerült megint megnevettetnie a játéknak. 75 fölé fejlődött a destructonom. Megyek Skingradba megvenni a fincsi kis varázslatokat. Természetesen miután kiléptem az ajtón először az őrségen teszteltem. Megfeküdt vagy 5 jön nekem mindenki támadnak a lakosok, őrök. Ezért is látom meglepve, hogy egyszer csak az egyik ember ököllel üti az őrt. Látom ám, hogy a paranoiás csávó az. :))) Segítek neki leütni és amint meghalt az őr már veszi is el a kardját és halálordítással ront rá a lakosokra!!! :))) Eljött az ő ideje, azért meg kell hagyni van a készítőknek humorérzéke!
  • CsőKujts
    #18617
    Hehh. Nekem már beadott egy küldit is. Majd kiderül. :)
  • Methylisocloro
    #18616
    Én annyit láttok hogy az Arcane University-n (mágus főhadiszállás) van egy Orrery nevű ajtó ahova nem lehet bemenni az alapjátékban.
  • CsőKujts
    #18615
    Hát ez LOL, hogy erről az orrery-ről mindenki csak rébuszokba beszél. Olvasom már egy ideje a fórumot de konkrétan még senki nem írta le miről is van szó. Plusz oblivion hq-n sincs csak, hogy a magusoknak jó. Szóval akkor mi is ez tul képpen? :)
  • CsőKujts
    #18614
    Szerintem állj le vele és csináld a mellékküldetéseket először. Nem kezdtem bele pedig már játszottam vagy 50 órát és ez így van rendjén. :)
  • Bandii
    #18613
    A főküldetésen haladva elakadtam, megvan a 4 mythic dawn könyv és dumáltam is a gyíkarc varázslóval az arcane university-ben. Innen hogyan tovább???? Plz help!
  • N1ggA
    #18612
    A f.a.q-ban leírtak se segítettek.
  • N1ggA
    #18611
    Sziasztok! Felraktam a játékot, a gép kiírta hogy ellenőrzni, hogy milyen grafikára állítsa alapból a játékot. Mediumot írt ki. Ennek ellenére ha belépek, hihetetlenül akad. Mindenféle grafikát a minimumra raktam, de még 640x480-on se megy. P4 2,6 Ghz; Geforce4 FX5600 128MB videókari, 1024 ram. Tudom, hogy nem tökéletes, de ezen azért mennie kéne. Aki tudja mi a gond, az írjon please!
  • Lyan Kyj
    #18610
    Egyszerre csak 2 gyűrűt és 1 nyakláncot viselhetsz!
  • ati2002
    #18609
    Lenne egy kérdésem: az mitől függ, hogy hány gyürüt tudok egyszerre felhúzni, mert van amelyik letiltja a másikat, pedig jó lenne mindkettőt, vagy mindhármat hordani? Vagy később lehet majd?
  • ati2002
    #18608
    Nah, megkaptam első Glass tőrömet, gyönyörü a drága, és éles, mint a penge, viszi a dögöket rendesen.
  • CsőKujts
    #18607
    Ehh. Ez a válasz kicsit félrement. :) Sry! #18463-ra ment eredetileg.
  • grebber
    #18606
    Eddig a legdurvább barlang abiben voltam a következő lényket tartalmazta de dögivel:

    - Mynotaurus
    - Mynotaurus Lord
    - Will o Wishp
    - Patkányok
    - Az a négylábú csáps akármi nevét nemtom hirtelen.
    És ha ez még mindig nem elég egy szinte togában lévő nagydarab monstrum emberszerő mintha ősember lett volna nevét nemtudom mert mire hozzá elértem kb 20 an voltak rajtam és game over :(
  • CsőKujts
    #18605
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azt én úgy csináltam, hogy csak Sextiust mártottam be. Mert őt könnyű megölni. Miután kiléptem a házából rámrontott az őr, hogy fizessek 40 bountit. :) Utána pedig a paranoiás ürge beborított ezer arannyal. Ráadásul hatalmas a duma amit ezután mond. Megnevetetett. Már nem emlékszem pontosan de valami olyasmi, hogy ennek soha nem lesz vége úgyse. Szóval tudja magáról, hogy nem épelméjű. :))
  • Dr4gonlord
    #18604
    Menézem mindjárt, hogy az erők, amiket ad, azok a szinttel erősebbek lesznek-e.
  • PiszkosFred
    #18603
    Hja, egyébként mégsem akkora hülyeség ez az Orrery ;]
  • CsőKujts
    #18602
    Kösz a segítséget! Úgy tűnik kérdezek valamit aztán egyből meg is oldom ez már vagy a harmadik ilyen. :) Végülis ott toltam el, hogy nem mentem vissza Waterfrontba. Túl sok dolgom volt.
    Szóval semmi bug csak figyelmetlenség. THX!
  • erx13
    #18601
    na jó már megtaláltam a választ a kérdésemre de még lenne egy ojan kérdésem, hogy lehet 1 cuccot többször enchantolni vagy nem?
  • haxoror
    #18600
    Illusion és a command spellek
  • b-type
    #18599
    ehh, nem biztos hogy feltétlen fel kell hozni, de azért van vélemény :)..(sry versenyen voltam)

    A WoW-ot ugye nem veszük ide, más okból sem vettük, az más kategória.
    Hidd el hogy én csak becsüllek azért mert te fizetsz érte, mittomén ki mire fizet, én pl. dohányzom.
    Viszont van pár játékom ami netről letöltős és én szívok vele, mert csak online aktíválható, mert minden hardwer változásra ha telepíted új kódot kér, és 3-at kapsz, amikor fizetsz, külön művészet még kérni...stb.
    Szal lehet hogy ez a jövő, de szvsz azért kicsit kigyúrhatnák a jelent is, mert ha a jövő erre épül akkor az gáz lesz.
    Én úgy gondolom, hogy a játékfejlesztők egyenlőre csinálják a küldetéslemezeket, és a hozzáértő rajongók pedig a moddokat.
    Majd ha meg tudják oldani hogy biztonságosan, és kiérdemelten használja az aki fizetett érte akkor terítsék online eléréssel.
    Mert ez egyenlőre nem az.
    Szvsz inkább küldenének 4m×6m-s pósztert postacímre, az a hűséges rajongókért lenne.
    Oké nem tépem a témát, mindenki azt vesz és úgy ahogy akar, akartam kicsit felülemelkedni a 'kinek mi köze van hozzá'-n, de nem fontos, árultam én már kézivarrógépet is, szal tom hogy aki venni akar az vesz is. :)
  • erx13
    #18598
    elég hasznos oldal kezdőknek, sok segítséggel
  • arpad vezer
    #18597
    Ok. Köszi szépen a segítséget!
  • Lyan Kyj
    #18596
    Huh, nem jut eszembe, de CONJURATION skillek közt nézd meg
  • arpad vezer
    #18595
    Bocs, hogy már ennyit kérdezek , de a nevüket nem tudod?