41716
  • tibor16
    #18954
    bazzz - kitalálhatnák már azt a modot, hogy az ember a karakterének a lapját, adatait tudja nézegetni, akkor is, ha nincs a játék kinyitva, - egyfajta honlap vagy tudomisén log gyanánt. Mindig eszembe jut, hogy most akkor, hogy is van ez meg ez, - de mindig nem nyitogathatom a játékot, mer dolgozni is kell (kéne)
  • grebber
    #18953
    Majd ez a lélekvadászatot én is kiprobálom mert összesen van nálam vagy 30 üres Soul Gem.

    Barlangok meg egyre brutálisabbak :(
  • ati2002
    #18952
    Ohhh, thx, elkerülte a figyelmemet.
  • s0n1c
    #18951
    Lélekvadászat / Oblivion HQ /
  • ati2002
    #18950
    Soul trap varázslattal (adott időn belül le kell ölni az áldozatot), vagy az Umbra karddal (az automata). Az enchantolás pedig csak az egyetemen, bazi egyszerüen.
  • PeeVee
    #18949
    és egyátalán hogy kell ?! :P
  • ati2002
    #18948
    Srácok! A grand Soul Gem-be és a Greater Soul Gem-be milyen élőlények lelkeit érdemes /lehet rabul ejteni, hogy fel tudjam tölteni a mágikus fegyvereimet? (az egyetemen már bent vagyok, és lvl 14)
  • juharfalvi
    #18947
    donpedro írta:
    "5 fagyott könnycsepp, az utolsó fent van a jégbefagyott Garridan mellett. fel kell mászni a középen lévő kupacra."

    A "kupac" alatt magát a harc közben megfagyott lovagot és ellenfelét érted?? Vagy hol van ez a kupac? A nyíl őrájuk mutat, de ott nem találtam semmit...
    (Egy-két varázslattal is próbálkoztam, de a jég sem olvadt meg...)
  • s0n1c
    #18946
    Én még bele se kezdtem a főszál kibontásába :) leadtam az amulettet és ennyi... Megmondom őszintén annyira nem is érdekel. Majd ha már eleget kalandoztam talán megcsinálom. Mindig is ezt szerettem a morrowindben (a szabadságot), itt sincs ez másképp. Bár DB guild quest sorozat végén tudnék értékelni egy guild újjáépítést :) (Csak úgy halkan megjegyzem, hogy ez mmorpg formában mennyire jól kivitelezhető lenne :) Na de mindegy.
  • Sipocz
    #18945
    Ezt a "légzőkészüléket" én is megcsíptem már 2. szintemen, arra gondolok hogy ha egy ennyire gagyi karakter mint az enyém bírtokolhatja akkor egy "BARNA MACI" miért ne rendelkezhetne vele:))!
  • SaGa Jr
    #18944
    Hali!

    Ez miért bug? Tud úszni minden állat, legalábbis mint egy tengeralattjáró biztosan. Legfeljebb akkor fullad meg, ha nem ér át időben a túlpartra. De egy macinak nagyon sok kell, hogy megfulladjon, mert sok a HP-ja.
    Mondjuk megcsinálhatták volna, hogy a felszínen úsznak, mert most tényleg annyit tesznek, hogy követik a talajt és átmennek ha tudnak.
  • Me0w
    #18943
    Biztos benyomta az instant teli alom skilljet a viz alatt :P
  • tibor16
    #18942
    macibug - tegnap, kihasználva a vizijártassági igazolvány adta lehetőséget (ami egy nyakláncban valósúlt meg) szépen trappoltam a folyó(?) kellős közepén. Felfedeztem a parton 1 macit, no gondoltam, most megtanítalak úszni, - közel mentem. Ahogy gondoltam az szépen be aa vízbe, ill a víz alá... utánnam. De mint kiderült, neki meg búvárigazolványa volt.... mert amikor már úgy gondoltam, nna ez sem kerül már elő, és kimentem a partra, a maci is megjelent a víz alól és utánnam - kissé meglepett a dolog.
  • s0n1c
    #18941
    DBnál tanítanak nagyon jó spelleket, kedvenceim ghostly visage (30 sec invisibility), black winter (nemtom mennyi frost dmg, és 2 sec paralyze), bazi hasznos mindkettő.
  • Mr. Perfect
    #18940
    Nem használsz véletlen hivatalos lópáncél modot? mert azzal nem működik egyenlőre...
  • s0n1c
    #18939
    Az tetszik nagyon, hogy nem "csak" fegyverrel lehet orvgyilkolászni :) egyszerűen sikoltozok örömömben, mennyire jól el van találva a tolvaj/orgyilok fíling a gameban!!!
  • SaGa Jr
    #18938
    Hali!

    Szerintem a tolvajok küldetéssorozatának utolsó darabja, egy Elder Scroll megfújása a palotából sokkal élvezetesebb. Igaz ez csak egy küldetés de nagyon hangulatos ez is.
    Mondjuk igazán kihívást ez sem jelentene egy mágusnak, de a Khajiit tolvajommal iszonyat jókat kommandóztam (ismer összesen 8 varázslatot, ebből 2-t mindenki megkap ugye a játék elején, a maradékok meg egy világító varázslat, egy villámsebzést okozó érintő varázslat, két detect life, egy komolyabb gyógyító és egy feather spell). Voltak így ízzasztó pillanatok, hiába volt már Expert lopakodó a srác.
  • donpedro
    #18937
    Ez a terv. :)

    Bár azt nem tudom, hogy mégis hogyan lehet ezt összeegyeztetni a főküldetéssel. Bár nem féltem magamat, fantáziában nincs hiány. :)

    Kicsit azért fura, hogy a játék hangulatához nagyon passzol a jószívű karakter, a mellékküldetések 90%-a ilyet feltételez, ehhez képest a sokak szerint legjobb questsorozat a DB-féle. Talán ez valamiféle kompenzáció.
  • SaGa Jr
    #18936
    Hali!

    Én is csak arra mászkáltam és jó szokás szerint benéztem mindenhová. Esetemben az adott ajtó nyiva volt és egy patkány mászkált át rajta. Pedig tudom, hogy annak zárva kéne lennie (pár karakteremmel már jártam a helyen), hiszen a Prince adja hozzá a kulcsot és csak azután lesz kinyitható. Ez a mocsok kis patkány meg feltörte a zárat (volt is benne 1 picklock). :-)
  • PiszkosFred
    #18935
    Én magamtól keveredtem Ravencrest-be - asszem ez a neve - és nem tudtam a végén átmenni az ajtón. Kerestem a kulcsot, nyitószerkezetet, egyéb trükköt, de nem. Aztán derült ki, hogy a szürke barátunk is szeretné ha szétnéznénk ott. Igaz, azóta nem mentem vissza oda.
  • s0n1c
    #18934
    talán a legjobb és legélvezetesebb quest sorozatot hagynád ki a gambe-ban :) indíts egy altot és jól vidd végig :)
  • donpedro
    #18933
    Nem fog, én ui. nem közösködöm a Sötét Fivérekkel. Ahhoz én nem vagyok elég söt...izé... gonosz. :)
  • ChevyG work
    #18932
    modok listája magyarul merre talál6o?
  • SaGa Jr
    #18931
    Mondjuk ilyen bug volt nálam is, amikor valmiért nyitva volt az ajtó a Grey Prince eredetét kutató küldetésben, aminek spéci kulcsal lezárva kell volna lennie. Naná hogy bementem, de nem volt ott a vámpírka. Felvettem a könyvet, jött is a szöveg hogy jaj de jó, lehet visszamenni a célszemélyhez és vinni neki az örömhírt. Nosza visszamentem, erre jól nem volt semmilyen opció a diskurzushoz. Lehetett vele bratyizni meg kilépni a bratyizásból de ennyi. Pedig jól jött volna amit tanítani tud. Meg zavaró az aktív küldetések között a bejegyzés mert megcsinálni azt nem tudom, hiszen beszélni sem tudok a rosszarcú orkkal.
  • SaGa Jr
    #18930
    Hali!

    Bug majd akkor lesz, ha a DB küldetésben ez a fazon megjelenik újra mint kinyírandó áldozat. :-)
  • donpedro
    #18929
    Asszem díszes kék (vagy zöld?) ruha volt rajta, rendes neve volt, és emlékeim szerint az ő neve van a kabinban lévő ládán. Persze valószínűleg rosszul emlékszem, vagy bug.
  • donpedro
    #18928
    Neki vadlova van, csak fordítva írja, ló-vad, érted? :) (Bocs Grebber, csak ezen most tényleg jót röhögtem.)
  • SaGa Jr
    #18927
    Hali!

    Ezek fantasy farkasok, nem tanultak az itteni kollégáiktól. :-)

    A kapitány tuti nincs a hajón míg nem jön a küldetés. Akit kinyírtak biztosan kapitány volt? Mondjuk emlékeim szerint az áldozat nevében nincs is benne, hogy kapitány lenne, csak egy extra cicomás ruházatú fazon aki mindig fixen a kabinjában dekkolt miután megkaptam a küldetést. Ezt leellenőriztem.
    Meg a küldtés előtt én is odatévedtem a környékre és felmentem hogy majd én jól körülnézek, erre jött nekem mindenki (3 figura, köztük egy nő), meg nekiestek a hajófedélzeten bámuló civilnek is aki ott mászkált valamiért. De kapitányra nem bukkantam, pedig jó lett volna. Talán akkor könnyebb lett volna kinyitni azt a ládát a kabinjában.
  • CS@
    #18926
    Köszi mindkettőtöknek.
  • BladeW
    #18925
    A lovadtól allsz fél centire nem a lóvadtol!!!
  • donpedro
    #18924
    Félreérthető voltam? Bocsi, tudom, hogy csak egyet kell városonként, párat én is megcsináltam.
  • Sipocz
    #18923
    Helló Népek!
    Mizujs?
    A call stead önmagában hibátlanul müxik. A lesser power-eket csak akkor kapod meg ha a karámban ahol lovat veszel elolvasol egy quest könyvet(azt amit a mod odarak) és már kiperkáltad a ló árát, tehát van sajáttulajdonu (nem lopott) jószágod. Szvsz. van még mit javítania a modernek a lomon mert ugyan "cautious" parancs tényleg lemaradós követésre inti a lovat de ha közben harcba keveredsz akkor előbb-utóbb mégis csak beér mivel ha már megindult akkor csak jön-jöddögél és megint kell vmi trigger ahhoz hogy elkezdje újra felvenni a távolságot.
    Addig is talán jobb és pláne biztonságosabb "ne kövess" (a follow váltókapcsoló egyik állása, tehát a lesser power be/ki kapcsolgat) és ha tiszta a helyzet akkor "hívás" parancsok alkalmazása. Bár szvsz. nem nagy baj ha a paci olykor belekeveredik agy kis csetepatába (ez állandóra úgysem megkerülhető) mivel ha beraksz neki az "nyeregtáska mod" használatával rest.health italt akkor használja meg persze a karámban teljesen regenerál.
  • donpedro
    #18922
    alapjában véve ez igaz is, csak ugye ez elvileg a leggyorsabb normál ló, másrészt csak egy madárcsontú mágust hurcolt, nem egy nehézvértezetű harcost. Hozzáteszem, hogy eleve hülyeség az egész, mivel a farkasok csak falkában mernének megtámadni egy lovast. Persze ilyen apróságon nem fogok fennakadni, attól ez még egy jó játék :)
  • SaGa Jr
    #18921
    Hali!

    A többi városnál csak 1-1 kijelölt kaput kell becsukni, nem mindet. Ekkor jön az erősítés onnan ha kéri az ember a helyi uralkodótól. Azt nem tudtam, hogy ez befolyásolja az időt. Első karakterem kemény 9. szinten volt mikor ezt a küldetést megkapta. A második akrakteremmel már 25. szinten mentem neki de ugyanannyi volt az idő. Igaz előtte mindig begyűjtöttem az erősítést mindenhonnan, talán ez lehetett a dolog nyitja.
  • PiszkosFred
    #18920
    A vicc az, hogy a vágtatáshoz szükséges "fázisok" megvannak, hellyel-közzel a játékban. Amikor úszik a vízben, a karakter előredől, a ló is "megfeszül", simán össze lehetett volna kombinálni ezt, és a többi lómozgást, lábmozgást és karakteranimációt egy villámgyors szárazföldi száguldással, mondjuk megadott (lovanként változó) ideig - amíg ki nem fullad a paci. De azért így sem panaszkodok. Mostmár legalább tudom, hogy le kell hagynom a dögöket ha nem akarom hogy megegyenek. Thx a választ mindenkinek!
  • donpedro
    #18919
    Ez fura, mert én megtaláltam az ürgét, pedig nem is vagy ok tagja a DB-nek. Őszintén szólva nem is értettem, hogy mi van, én gyanútlanul felmentem a hajóra, hogy beszéljek az ott áldogáló csávóval (a kapitánnyal, mint később kiderült), erre elrohant mellettem pár rosszarcú figura, és lekaszabolták, mielőtt megszólítottam volna. Aztán meg nekem estek. Csak néztem.
  • SaGa Jr
    #18918
    Hali!

    Viccesnek tűnhet, de tekintve hogy a lovak nem vágtatnak hanem csak galoppoznak a játékban, a farkasnak nem kunszt lépést tartani. A való életben is a farkas az egyik legkitartóbb ragadozó és eszméletlen sokáig tudja elég gyorsan követni az áldozatát. A játéktér meg nem nagy legyen meg a farkas öröme hogy üldözhet. :-)
  • PiszkosFred
    #18917
    Én úgy emléxem,hogy amikor kiírtottam őket, a kapitány nem volt köztük. A kvesztben meg mintha őt kellene levadászni, aki feltehetően akkor spawnol oda, a küldetés felvételekor. De ez csak tipp ;]
  • joeperry
    #18916
    Sziasztok!
    Tudna valaki tanácsot adni, mit hogyan állítsak be, hogy játszható FPS értéket kapjak az alábbi konfigon:
    P4 2,4Ghz
    512Mb DDR RAM
    NVIDIA FX5600
    Tudom, messze van az ajánlott-tól, szaggat is rendesen.
  • donpedro
    #18915
    Nekem csak 13 perc volt, mert nem voltam hajlandó az összes kis kaput becsukni a többi város körül, és részben ez alapján adja meg a rendelkezésre álló időt. (A másik szempont a szinted.)

    Így nekem 3 percem maradt a végén, de én nem öldököltem, csak rohantam. Egyedül az utolsó toronyban raktam rendet.