41716
  • Árnyvadász
    #18914
    Ez durva :)

    Próbáld meg azt, hogy betérsz így egy városba. És ők jönnek utánad. Az őrőkkel abban a városban már biztos nem lesz gond, na meg a lakosság bizonyos %-val se! :)
  • SaGa Jr
    #18913
    Hali!

    A kalózkapitány a célpontja a DB küldetésnek nem a kalózok. A kalózokat ha akarod kinyírhatod, de megteszi ezt neked a Waterfronti őr is (csak menj fel a hajóra és amkior nekedesnek védekezz vagy hátrálj, mert már úton a segítség). A kapitányt viszont a DB küldetés megszerzéséig nem fogod ott találni a hajón soha így kinyírni sem tudod.
  • donpedro
    #18912
    Addig jönnek utánad, amíg látó-, hallótávolságon belül vagy. Ez akkor kellemetlen, ha az üldöző legalább olyan gyors, mint az üldözött. Anno én egy farkast hurcoltam magam mögött hegyen-völgyön át, bár sztem elég röhejes, hogy egy fél kontinensen át bírta a tempót a lovammal, ami egy egyébként szintén afroamerikai (értsd: fekete) típusú volt.
  • SaGa Jr
    #18911
    Hali!

    Ahogy eddig észrevettem, amíg látnak üldöznek. Ha sikerül lefutni őket (kikerülni a látó/érzékelő körükből) vagy valami más ellenfélre bkkannak, akkor fognak csak lemaradni. Nem gond ez, mert lehet szépen összeugrasztani őket egy kis helyezkedéssel, esetleg odavinni a brigádot pár segítő szándékú katonához.

    donpedro:
    Ja arra a 15 percesre gondolsz? :-) Az nem akadályozott, lazán meg lehet csinálni még mészárlással is. Igaz anélkül gyorsabb, de gyilkolászásra is jut idő és így sok cucc összeszedhető ha valakinek ez minden vágya. Meg legalább van valami izgalom, elvégre jobb ha nem jut át az a bazinagy dög a kapun.
  • CS@
    #18910
    Az IC Waterfrontban állomásozó kalózhajóval és a hozzá tartozó kalózokkal kapcsolatban lenne kérdésem:
    A keresőt használtam és Frednek köszönhetően addig eljutottam, hogy a DB valamelyik küldetéséhez tartoznak. Azt szeretném megtudni, hogy ha esetleg ezek a kalózok idő előtt elhaláloznak, akkor emiatt lesz e olyan helyzet amit nem tudok megcsinálni?
  • PiszkosFred
    #18909
    Apropó "hegyenvölgyön". A minap megvettem a Black Horse márkájú, egy lóerős vadiúj verdámat. Gondoltam bejáratom, és örült száguldásba kezdtem keresztül-kasul a világban. Aztán kifogyott a nafta, leszálltam a nyeregből, és teljesen véletlenül hátranéztem. Medvék, farkasok, daedrothok, atronachok, meg a fene tudja, de majdnem egy egész hegyoldanyi monszt ügetett a nyomomban... Szegény légiós aki segíteni akart, ott is maradt, én közben újraindítottam a gebét, és indultam IC felé, ott láttam utoljára megint őröket... ;]

    Szóval a kérdésem az, hogy van erre valami számadat, hogy egy-egy monszt meddig üldözi az embert? Néha eltűnnek, de legtöbbször nem akarnak lekopni, és tényleg kilómétereken keresztül jönnek. Ez főleg akkor igaz, amikor átvágtatok egy O kapu kinti "portásai" között, azok meg jönnek azonnal, végig az egész vidéken, fogukat csattogtatva.
  • obe
    #18908
    olyannal talákoztatok e már hogy a fővárosba vagyok, és csinálom az IC-hez kapcsolatos küldiket, de akárhány házba belépek, beszélek az aktuális személlyel, quest ápdételődik, mennék szépen tovább, nyitnám az ajtót amin bejöttem, hoppá zárva, average lock, very hard lock, stb...pedig bejövetelnél simán benyitottam..ha meg feltöröm, akkor egyből rámkiáltanak: lavbréker!...még az órát is megnéztem , nehog yabból legyen agond hogy túl későn zavarom a ház lakóját.....találkozott vki ilyesmivel??
  • donpedro
    #18907
    A Brumai nagy kapunál van limit
  • SaGa Jr
    #18906
    Hali!

    Melyik fő küldetésben volt időlimit? Én nem találkoztam ilyesmivel... Valamit kihagytam volna?
  • SaGa Jr
    #18905
    Hali!

    Arra gondoltál már esetleg, hogy a modok okozzák a problémát? Nem 100%, de előfordulhat, hogy egy mod miatt tűnt el ilyen módon mellőled a lovad, elvégre alapesetben nem lehet pakolni a pacira és talán ez összeakadt valamivel az alap programban. Egy másik mod meg ezt csak még jobban megkavarhatja.
  • Methylisocloro
    #18904
    Azért ez az időlimit nem kellett volna az egyik main questben :(
  • grebber
    #18903
    Feltettem a CallSteed modot és semmi nem történik nem jelenik meg a gyűrű és a spellek aminek kellenének.
    Mitől van ez?
  • Sir Quno Jedi
    #18902
    Esetleg nagyhatótávolságú tűzlabdákat durrogtatni (ez ott eszembe se jutott anno, pedig ettől minden elkezd repkedni).
  • Sir Quno Jedi
    #18901
    Érdemes a felbontást nagyon felhúzni, AA-t levenni, benyomni egy night-eye-t és az actor/object/item látótávolságát maxra állítani a video beállításokban, majd pedig néhány magaslati helyre felkapaszkodni a medence körül és jól körülnézni!
  • tibor16
    #18900
    Köszi :)
  • donpedro
    #18899
    Valóban nem fül, hanem fagyott könnycsepp, és nem 6 van, hanem csak 5, az utolsó pedig fent van a jégbefagyott Garridan mellett. fel kell mászni a középen lévő kupacra.
  • Sir Quno Jedi
    #18898
    Sőt, ha kilősz egy látványosabb varit, pl. egy tűzlabdát, akkor pl. a storm atronach-ok azonnal odadübörögnek, ahonnan kilőtted!
  • Sir Quno Jedi
    #18897
    Az ellenfelek általában próbálják kidodgeolni a lövéseidet, varázslataidat, gyógyítják magukat, varázsolnak magukra és a többiekre is, idéznek lényeket, páncélt magukra, felvesznek fegyvereket, tárgyakat a földről, vagy mások hullájáról, néha elfutnak, ha te menekülsz üldöznek téged hegyen völgyön át, kinyitogatják a kapukat stb.-stb.!
  • Árnyvadász
    #18896
    AI-val kapcs én is meglepődtem. Pedig a készítők egy interjúban elmondták ezt, csak valahogy azóta kiment a fejemből. A helyzet az, hogy ha íjjal meglövünk valakit, úgy hogy lopakodó módban vagyunk, és utána még nem vesz észre az ellenfél, akkor a találat után, pont arra a helyre fog jönni, ahonnan lőttünk. Tehát azt tudja, milyen irányból és honnan lőttünk.

    De ha amíg odaér sikerül elmenni úgy, hogy ne vegyen észre, akkor ismét nyert ügyünk van, mert nem talál ott semmit és szépen visszamegy a helyére, ahol eredetileg is volt. Eközben megint lehet egy támadást csinálni, és a többi...
  • Mr. Perfect
    #18895
    CallSteed Ezzel a moddal magadhoz hívhatod a lovad. Sajna egyenlőre a hivatalos lópáncél moddal nem működik együtt de igérik, hogy a köv. verzióban már azzal is működni fog.
  • b-type
    #18894
    custom az enyém, és rémlik is hogy volt egy Combat-Mage-Thief panel, de ezt hirtelen átkattintottam, sztem meg sem néztem alaposabban. :( :)
  • Árnyvadász
    #18893


    Más: Tegnap meghalt Mazuga. Nem tudok napirendre térni. Ez van sajnos.

    Visszaolvasva: Látom a vérpistik ismét előjöttek a barlangból :)
  • CS@
    #18892
    Bemész a boltba és veszel(nálam a skingradi alkimista is árulja).
  • CS@
    #18891
    Mások irományai alapján : kipucolhatod a tanyát az oltár akkor is működik viszont csak grand kővel és gondolom abból is csak üressel.
  • CS@
    #18890
    Gondolom előre generált classt játszol és ott nem tűnik fel annyira mintha customot készítettél volna.
  • dronkZero
    #18889
    Ja, ehhez már csak annyit, hogy ha pl a Spider Daedra észreveszi, hogy target jellegű varázslatokkal lődözök rá, akkor elkezd veszettül oldalazni jobbra-balra. Szerintem már ez is elég kemény.

    Szal szerintem az ismert hülyeségei ellenére nagyon fasza AI-t brikkentettek a játéknak...
  • tomo
    #18888
    visszaallitja, ha valami gonosz hatas folytan lecsokkent a kepesseged.
  • dronkZero
    #18887
    Az inkább arra való, hogy a pirosra, maradandóan leszedett statjaidat gyógyítja vissza alapértékre.
  • AC2
    #18886
    Lenne egy kérdésem:
    a restore-os potionok mire jók? Azt vágom, hogy megnöveli a cuccom pár másodpercre, de ezzel miree megyek?
  • dronkZero
    #18885
    Tegnap ismét villantott nekem olyat az Oblivion, hogy azóta is csak az államat keresgélem.

    Adva volt egy Oblivion-torony középső része, még nem a Sigillum Sanguis, de már nem az alja. Teleportok vittek egyik szintről a másikra. Felmentem az egyikkel, volt fenn két harcos Dremora, meg egy varázsló. A két harcos a szokásos módon elhalálozott, amikor is a varázsló:
    Idézett egy flame attronachot, aztán beugrott a teleportba. Na jó, megöltem az attronachot. Megállok a teleport előtt. Hirtelen varázsló beteleportál, elsüt egy varázslatot, kiteleportál. Pislogok kettőt. Megint bejön, varázsol rám, kimenekül... Amikor legközelebb jött, persze meghalt, de ezen nagyon meglepődtem. Olyan RPG-knél, ahol mg az ellenfelek nem tudtak szektorok közt mozogni, ezzel a módszerrel lehetett szivatni az AI-t. Itt, Oblivionban meg az AI szivat engem ezzel...

    Nagyon, nagyon durvának találom...
  • juharfalvi
    #18884
    "Megvettem a viskót, és egy palihoz küldenek (jel is rá mutat) hogy tőle kérjek bele cuccot. Semmi olyat nem lehet neki mondani, hogy adjon."

    A házad belső berendezését lehet megvásárolni a boltban. Olyan, mintha egy tárgyat vennél, de valami tekercs vagy számla kinézetű dolgot keress a listájában... Elég drága a lakberendezés, kb. 1-2000 pénz darabja, és ha nagyobb a ház, akkor ez helyiségenként értendő.
  • Sheltem
    #18883
    Lehet, már nem emlékszem pontosan.
  • grebber
    #18882
    Nincs vagy nem lesz valami lójelző mód? Et most komolyan kérdezem.

    Mert olyan van nekem ott állok fél centire a lóvamtól azt egyszer csak eltünik.
    Hova tünik ilyenkor vagy miezmost?Kurvára idegesit mert ez a csukjás adta ló és tele van jo cucokkal.
  • rage at work
    #18881
    Muszáj kinyírni az egyiket ? Más úton nem lehet glowdust-hoz jutni?
  • CsőKujts
    #18880
    Amúgy annál a résznél az idegeid megkímélése érdekében szerintem használj qsave ill. qload.
  • CsőKujts
    #18879
    Én inkább fagyott könnycsepre tippelnék. :)) Azt lehet fagyott fül is, azt a küldit még nem csináltam.
  • tibor16
    #18878
    Dark Fissure - ahol a Black Soulgame készül(het), valamilyen küldinek a része? Azért érdekelne, mert mögötte van 1 barlang, gondoltam, kipucolom, - csak ekkor is működik az oltár? Vagyis előtte a nekronak kell megcsinálnia az első alkalommal, vagy ez nem számít? Az oltárba több is helyezhető - üres kövek jöhetnek csak szóba??? hogy mekkora a soulgame - az számít? köszi a választ előre is...
  • Sheltem
    #18877
    Egy nagy jég van azon a helyen(ha egyre gondolunk), alaposan körbe kell nézni rajta mert mind a 6 fül(füleket keresel ugye?) ott van.
  • Sheltem
    #18876
    "Még az elején járok... 1 hídon állok amelynek mind a 2 vége 1-1 várhoz vezet. Mi itt a teendő?"

    Válasz: Rakd fel a Diablo2t.

    Ez mehet faq-ba is, köszi
  • b-type
    #18875
    nohát, ezt nem is tudtam...komolyan :))
    valszeg annál a résznél pont pislogtam [maga sem hiszi..]