41716
  • SaGa Jr
    #19114
    Szia!

    Nem mondod, hogy nyolcnál több varázslatra van egyfolytában szükséged? :-)

    Nálam a mágus karakternél összesen be volt téve 2 támadó spell (egy tűzre meg egy villámra), 2 gyógyító (egyikkel magamat, a másikkal másokat gyógyítani bár ez utóbbi összesen 2 küldetéshez kellett a fő szálon), egy shield, egy feather, egy világító és egy idéző spell.

    Ha kellett netán valami más, egyszerűen kiválasztottam és kész. Ezekkel minden harc lerendezhető. Ha meg már van valami tárgy amivel megoldódik a sötétben tájékozódás problematikája, netán jobb feather/ shield effektje van, akkor ezek is mennek ki a listából.
    Általában ha jön a lecserélés, akkor a shield/fény/feather helyett bejön a láthatatlanság (ideális elhúzni a csíkot szorongatott helyzetből), olykor a detect life vagy egy charm azt kész. Mást nem nagyon kellett használnom, mert azok iszonyat ritkán kerültek bevetésre (betegség gyógyítás, reflect varázslatok, resist varázslatok, restore varázslatok).

    A támadó varázslatok közül ez a kettő bőven elég minden helyzetre. Oblivionban úgyis a villám a király (kivéve storm atronach ellen de ezért van benn a tűz is), de ugyanígy prímán működik a normál helyzetekben is. Idézni egy lénytípus elégnek bizonyult (persze mindig a lehető legjobb vagy a legszimpatikusabb).
  • Etele1
    #19113
    Hmm...köszi. Akkor ezt kihagyom mert a jelenlegi felszerelésemmel is elég jól boldogoluk :)

    Eszembe jutott még 1 ilyen furcsa hely, talán ebben is tudsz v. más tud segíteni.
    Bravil-tól K-re szinte már a határnál "Lake Canulus" felett kicsivel van egy Ayedin szentély, ami Malada névre hallgat. Ezt a helyet valamikor valaki megadta nekem mert megjelent a térképemen bár még nem voltam ott és nem is tudom mikor és ki adta. Szóval ez felkeltette érdeklődésem és behatoltam. kb: a szentély 1/3-nak bejárása után belebotlottam egy nem szokványos ajtóba, aminek a közepén egy kerek lyuk van, ami a két ajtószárnyat összekapcsolja. Pont egy sajt tömb férne bele. Amikor a megjelenő kéz ikonra kattintok ki is írja,h ez vmi kulcslyuk szerűség de nincs további információ az ajtó környékén...és én máshol sem találtam. Valaki tudja,h miképp lehet ezt a furcsa ajtót kinyitni ???
  • SaGa Jr
    #19112
    Menj ki a fővárosból a Talos plaza kapun. Itt kijutsz az istállókhoz. Itt indulj el északnak a fal mentén. nagyjából félúton a következő kapuhoz, lesz az egyik beugróban egy ember, akinél minden nap lehet venni 30 darabot. Éjjel és nappal egyaránt ott tartózkodik.

    Lehet még szerezni lootból nagyon sokat, illetve a Dark Brotherhood ellátójától.
  • CS@
    #19111
    Van egy problémám az eredetileg megvásárolható házak átszerkesztésével, amit le is írnék, hátha tud rá valaki megoldást:
    Az a gondom, hogy az a script ami engedélyezi a bútorokat a megvételük után csak egyetlen egyszer fut le(logikus). Tehát ha megveszem a kérót és aztán bele a bútorokat, akkor minden frankó, de nem tudom, hogyan oldjam meg azt a helyzetet, ha a játékosnak már megvan az adott ház és be is bútorozta. Ilyenkor értelemszerűen már nem fut le a script tehát az újonnan berakott cuccosok nem fognak megjelenni. Egyenlőre azt a nem túl elegáns megoldást találtam, hogy két esp fájlt készítek egyet arra az esetre, ha még nincs meg a ház egyet pedig arra, ha már megvan és teljesen be is van bútorozva.
  • MrAndree
    #19110
    Ha kilépsz imperial cityből és a fal mentén elindulsz jobbra, akkor belefutsz egy fickóba aki közvetlenül a fal mellett álldogál. Nála szokott lenni.
  • CS@
    #19109
    Pofátlan leszek és válaszolok a nem hozzám intézett kérdésre:
    Annyi gyorsbillentyű azért nincs, hogy erre elég legyen, ellenben fölösleges varázslat dögivel.
  • CS@
    #19108
    Nálam benne vannak azok is.
    Az lehetséges(valószínű), hogy egy szinttel visszafele loggolja a dolgokat.
    Tehát a most elkészített varázslataid csak a következő szintlépés után kerülnek bele.
  • Rambo 20
    #19107
    Toom' kicsit gagyi kérdés de ha nem vagyok tagja a thieves guildnek(arról sem tudom biztosan) honnan tudok tolvajkulcsot szerválni?Az hogy néha az ellennél van oké de nincs ötlet?
  • SaGa Jr
    #19106
    Hali!

    Oda csak a hivatalos, fizetős mod letöltése után mehetsz be (Orrery mod). De ekkor meg abszolúte nem kell archmage-nek lenni. Bárki bemehet ha megva neki feltelepítve és aktiválva a mod. Itt kap egy nagyon gagyi küldetést meg istentelen erős jutalmat ha megcsinálja azt.
  • Etele1
    #19105
    Aki már Archmage a MAge Guild-ban, attól kérnék most segítséget...

    Már én is az vagyok, de a gondom az,h az egyetemen az archmage toronyba belépve velem szemben van 3 ajtó, amiből a középsőt nem tudom kinyitni...A két szélső az kivezet az egyetem területére de ez a középső vmi kerek csarnokszerűségbe vezetne. Mivel itt már én vagyok a góré már tuti nem fogja ideadni senki és mivel már minden Guildban is a legjobb vagyok már más küldetés kapcsán sem kapom meg...valaki? ötlet ?
  • SaGa Jr
    #19104
    Hali!

    Nem módosítható és nem is megtoldható egyetlen varázstárgy sem. Enchanted tárgyat elve nem enged (nagyon helyesen) a program tovább tápolni, sem enchanttal, sem sigil stone-al. Amit egyszer legyártottál az olyan is marad.

    Mike:
    Miért kell törölni varázslatot? Jól elvannak azok a többi között, elgfeljebb használva nem lesznek. Amik gyakran kellenek úgyis mennek gyorsbillentyűre nem? A többit meg egyszerűen Magicka igény vagy név szerint állítsa sorba magának a játékos, így azonnal meglesz amire szüksége van. :-)
  • csgj
    #19103
    oké, már megnéztem az oblivion hq-ban...már tom
  • Tepet
    #19102
    kivan irva hogy meik időpontban kell, akkor klikk a szoborra és kész...
  • csgj
    #19101
    hello, a will-o-the-wisp genyáit hogyan kell odaadni annak az istennőszobornak???
  • haxoror
    #19100
    Ja az lemaradt hogy ott már 4-5 szinten is tömegével lehet találni varázs cuccokat, a főküldivel vigyázz mert én csak Martin akartam begyűjteni de most meg nem bírom abbahagyni

    Hírtelen olyan bazi fontosnak tűnik a Birodalom jövője hogy minden mást félreraktam
  • Mike
    #19099
    csak egy baj van:

    a sajat gyartasuakat ebben nem talalom
  • cenobite
    #19098
    Köszi az infot, most pont azt a területet készülök felderíteni. Csak előbb még megveszem a viskót Skingrad-ban. :D

    Ja! A főszálba még mindig bele se' szagoltam. Imádom ezt a játékot!
  • haxoror
    #19097
    A térképen kb ott ahol a Kvatch felirat "h" betűje van lesz egy olyan hely hogy "sandstone cavern" ott a ládák szinte mindig enchantos cuccokat dobnak
  • Mike
    #19096
    igen, te irtad le, koszi szepen
  • Mike
    #19095
    ok, megtalaltam, hogy talalaom meg az ID-t
  • CS@
    #19094
    #16181
  • Mike
    #19093
    na jo, de hogy jovok ra mi az ID-ja?
  • Mike
    #19092
    hat ezzel sokra nem mentem
    fogalmam sincs hol van az a lista, ami a nalam levo spelleket mutatja :(
  • cenobite
    #19091
    Egy kicsi spoiler azoknak akik pénzszűkében vannak. Lehet, hogy már sokan ismeritek, de azért leírom. A lentebbi linken található barlangba bekukkantva és végigdarálva kb. 15.000 arannyal lettem gazdagabb (a cuccokkal kellett egy párat fordulni míg mindet kihordtam.) 15. szinten estem be, ork barbárral vagyok, különösebb nehézségek nélkül végig lehetett nyomni. Sok mithrill páncél, néhány kisebb glass, dwarven, elven cucc, elég sok mágiával turbózva.


    [URL=http://www.sg.hu/forumkepek/2006_04/oblivion21.jpg]"Na, itt a kert...." Izé... a barlang. :D[/URL]
  • haxoror
    #19090
    Meglévőt a legjobb tudásom szerint levenni vagy módosítani nem lehet.
  • haxoror
    #19089
    Morroban shift + bal klikkel lehetett törölni, itt most a konzolos megoldás van csak talán majd a patchben javítják

    Egyébként elég lett volna a lap alján a keresőt használnod :)

  • tibor16
    #19088
    ez a soulgame tisztító mod, ez hogy működik - ez mod, vagy alapból benne van a játékban?
    Tudom nem szállok re a témáról: vki árulja már el, hogy meglévő enchantot le lehet-e venni, lehet e módosítani a tárgyon? -esetleg lehet másikat hozzárakni a már meglévőhöz... (elnézést az ismétlésért, de nem hagy nyugodni a téma, és nem találok erről infót)
  • Fejes021
    #19087
    Ha van HP nyomtatód akkor nem elég egyszer kilőni a hp-s cuccokat, mert (legalább is nekem) minden újra indításnál , visszapakolja a cuccait.

    egyébként különös ,hogy ha simán kilépek a gameből fél perc mire kipakolja a memóriából, de ha nem lövöm ki a hp nyomtatómat akkor egy pillanat alatt kilép.
  • haxoror
    #19086
  • Fejes021
    #19085
    Gamestarra csinálod?

    Ha valaki még nem tudná akkor a gamestar magazin Chuck Norris hasonmás versenyt hirdetett Oblivion karakterekből.
    Ha valaki összehozott valamit akkor betolhatná nekünk ide
  • Mike
    #19084
    akkor te legyozhetetlen vagy :o
  • cuccok
    #19083
    kössz!! most éppen egy chuck norris klónt alakítok
  • Quki
    #19082
    tököm ki van már ,hogy állandóan kilép a játék....a faq-ba leírtakkal semmire se megyek...vki tudna segíteni?
  • Mike
    #19081
    Q: I'm clueless on this one... how can a person use the console to delete spells out of the spellbook? After visiting all of the guilds and making my own, it's more like a fraggin' phone book. Anyone?

    A: ya, this has been a problem in every elder scrolls game... on the xbox you coul delete morrowing spells, but it is a pain on pc for both morrowind and oblivion...

    you can delete it if you look up its code in the construction set and type:

    player.removespell [Spell-ID]


    koszontem...
  • Fejes021
    #19080
    Valaki próbálta a Hidden Castle modot?
    Ott valami Questet kell megoldani, hogy a miénk legyen? Vagy alapból szabad bejárásunk van oda?
    Mert ha rögtön az enyém akkor föl se rakom elég illúzió romboló, hogy van egy lvl 2 karakter és saját különbejártú kastélyjal rendelkezik, csak úgy.
  • Mike
    #19079
  • Mike
    #19078
    az elrontott varazslatokat miert ne lenne ertelme?

    legalabb lenne egy lista az utoljara hasznaltakrol, vagy favorit lista, hogy ne kelljen annyit kotoraszni
  • SaGa Jr
    #19077
    Bocs, pontatlan voltam. Nem tripla, csak dupla az esély. 10%, de még így is jobbak a pusztakezes küzdők a spéci manőverekben.
  • SaGa Jr
    #19076
    Hali!

    nem szintfüggő, mint ahogy semmilyen sebzés sem a szintedtől függ a játékban. Skillfüggő a dolog. 60-as strength esetén 100-as skillel 10-et sebzett a Kahjiit karakterem. Mondjuk orkkal 100-as erő és skill esetén is asszem 13 volt a max.
    Ez kevéske ugyebár, ráadásul nincs is kesztyű sem ami növelné a sebzést. De a hand to hand harc előnye, hogy alapból tripla eséllyel jönnek be a különleges manőverek (lefegyverzés, KO, paralizálás). Ez fixen 5% a blunt és blade fegyverek esetében a skilledtől függetlenül 8illetve skillfüggő, hogy miko tudod végrehajtani a manővert). Hand to hand esetében 15% az alapesély. Némi előny, ha már gyengén sebzel.
  • SaGa Jr
    #19075
    Hali!

    A válasz ott van a FAQ-ban (Mielőtt kérdeznél kattints ide a bannerben) gyakorlatilag legalul. Ne csak write only módban tessék már üzemelni kérem szépen!

    Vámpír meg akkor leszel, ha elkaptad a betegséget és alszol utána. Ha aludtál, onnantól már nem lehetséges templomban gyógyítani és mindenképp vámpír leszel. Egyébként sem kell templomba menni ha megkaptad a betegséget. Ha van betegséget gyógyító varázstekercs, ital vagy varázslat nálad, akkor csak használod és kész. Ja és ha nagyjából egy napnyit visszaolvasol, akkor itt elég jól ki is volt fejtve minden a fórumon.

    Előnyei vannak (nagyon dúrvák), majd kitapasztalod.
    Hátrányai meg alig akadnak (na jó, bűn ronda leszel egy idő után, nehezebb lesz a társadalomban normálisan létezni, de mindez kiküszöbölhető a kapott előnyökkel, meg ugye még a nap is sebezget bár baromi gyengén).