41716
  • AC2
    #19154
    Ismételten lenne néhány kérdésem:
    1. Megszerezetem a mystic dawn-okat ( az a 4 könyv a birodalomról) és elvittem a mágusokhoz ahova utasít a küldi. Nem vették el tőlem, de mondtak vmit és most enm tom hova menjek, mit csináljak?!
    2. Soul trap-es varázslatnál amikor kinyírom az ellent hova rakja a követ, mert sehol se találom (és helyem is van)
    3. Normális az ha, egy varázsló elkezd űldözni egy szarvast és el akarja intézni?
  • PiszkosFred
    #19153
    Na igen, de ott sem volt coop, csak pvp, már amennyire lehet azt annak nevezni ;] De igaz, az első, és mindeddig egyetlen játék, ahol gyárilag volt multiplay lehetőség.
  • Lysandus
    #19152
    Volt egy olyan TES amit lehetett játszani multiban. A Battlespire. Igaz az nem a főszálhoz kapcsolódott. De ott is egy daedra inváziót kellett megfékezni. :-)
  • Crokin
    #19151
    Legjobb ha nincs rajtad semmi cipő :D
  • NZiM
    #19150
    OK. Csizmacsere, kipróbálom.
  • SaGa Jr
    #19149
    hali!

    nem csak láthatnak, de hallhatnak is. Zajt csapsz. Emellett ha valaki látott bemenni egy házba, ami nem a tiéd, simán étesít róla egy őrt és az megy utánad. Lopakodva közlekedj benn is (figyelj a csizmádra mert lebuktathat ha túl nehéz és hangos) és ne csak benn ne lássanak, de amikor bemész akkor se. A lopakodás közben ha valamit leversz azt tuti meghallják a háziak és hangoskodni kezdhetnek, amire megintcsak bejön az őr.

    Összetett egy dolog ez és nagyon oda kell rá figyelni mit tesz az ember. :-) De kitanulható és onnan a lebukás esélye gyakorlatilag nulla.
  • Mike
    #19148
    koszi
  • CS@
    #19147
    Ha valahova elküldenek akkor megmutatják hol van, így nem kell keresgélned, de attól, hogy tudod hol van, még oda kell utaznod. Vess egy pillantást a #17739 -ra.
  • Lyan Kyj
    #19146
    Akkor jön, ha látja, hogy bemész. Arra kell figyelni, hogy a zárnyitáskor ne lásson
  • NZiM
    #19145
    Halo.

    A kérdésem az hogy mi alapján számítja ki a játék a tolvajlást, mert bemegyek egy házba éjjel, nem lát egy őr sem, és pár pillanat múlva amint valamihez hozzányúlok, jön az őr. Erre mi a megoldás?
  • hawkie22
    #19144
    De mivel már tudnám, hogy hol a hely, ezért rögtön oda tudnék menni, és nem kéne utazással pepecselnem. Jelenleg erre van időm, mert jön a vizsgaidőszak, ami egy orvosi egyetemen nem piskóta, így tanulnom kell, de szeretnék játszani is a játékkal. Ennyi.
  • CS@
    #19143
    Szerintem ez nyugodtan lehet egy hülye varázskönyv is, amiből kihúzom ami nem kell, ha meg ez a feje a karakteremnek akkor is nyugodtan elfelejthetné a már 1000éve ki nem mondott varázslatokat.
    BT –t használom, a saját spellekel nincs gond, mert elé rakok egy vonalat és kész.
    A franc se akar egy csomó fölösleges potiont magával hurcolni, úgyhogy számomra a spell nem vesztette értelmét. Ha már a kategorizálást szóba hoztad, akkor megjegyezném, hogy szerintem az egy kalap kaka lett. Ha ez jól meg lett volna csinálva, akkor nem érdekelne annyira a törlés. PL.:Miért nem osztályok szerint lehet csoportosítani vagy akár egy custom lenne köztük, amibe én válogathatom ki mik legyenek esetleg leggyakrabban használtakSTB, de így számomra semmi értelme a csoportoknak mert az egyikbe van 100 spell a másikban meg 3.
  • SaGa Jr
    #19142
    Hali!

    Azzal mire mész, hogy van kinyomtatva egy térképed ahol jelölve van minden (amúgy ilyesmivel még nem találkoztam)? Úgyis oda kell menned a karaktereddel ha akarsz ott valamit. Ráadásul sok helyre be sem jutsz, mert valami küldetéshez kapcsolódik és amíg az nincs meg nem mehetsz be, vagy nem tudsz mit csinálni.
    Meg ha van is térképed, attól még oda kell utazzál, azaz ugyanúgy be kell járjad az egész területet. :-)

    Ha meg nem akarod keresztül-kasul bejárni a térképet, akkor hogy akarsz játszani? Csak nem gyorsutazással akarsz mindent megoldani?
  • hawkie22
    #19141
    Skacok, nem lehet letölteni valahol egy térképet a netről, ahol jelölve vannak a barlangok, templomok, erődök, stb? Mert nekem annyi időm nincs, hogy a teljes térképet keresztül-kasul bejárjam, ellenben játszani viszont szeretnék. :D
    Köszi
  • Etele1
    #19140
    Hát nem tudom...egy biztos. A Skeleton Key előtt nekem nem volt 90-es a lockpick. Talán ha 50 körüli volt...most meg 90. Én ezt csak egyféleképp tudom megmagyarázni. Az extra cucc virtuálisan feltolja száz fölé v. 100-ra, de ahogy az adott skill nő (rejtve, mert ugye nem látod) a varázscucc egyre veszít az erejéből. Ez a növekedés mindenképp virtuális, mert ha van egy skilled, ami mondjuk 45-ös és felveszel vmi tárgyat pl: gyűrű, ami 15-öt dob rajta, akkor ugyan 60-asnak látod és aszerint is tudod használni, ám mégsem leszel journeyman-ból expert szintű, amit elvileg az 50-es szint után meg kell,h kapja és a hozzátartozó extrát is az adott skillnél.

    Valaki esetleg tud megoldást a Malada nevű szentélyről általam írtakhoz ? #19113
  • SaGa Jr
    #19139
    Nyugi, no para. Ha egyszer benyomtad akkor megtörténik aminek meg kell történnie (kinyílik valami vagy épp lezáródik). Nem minden helyen fog bennmaradni a betolt gomb. :-)
  • dunga
    #19138
    HELO

    Miscarcandban vagyok és ki kellene nyitni egy ajtót, van is hozzá egy aktiváló (világoskék ponttal a közepén), csakhogy visszatolódik, ha benyomom.. (??)

    Nem tudjátok mi van?
  • SaGa Jr
    #19137
    Hali!

    No nem kötözködni akarok, de azért leírom én hogyan látom. :-)

    Elméletileg megtanultad a spellt. Nehogy már egy gombnyomásra elfelejtsed. Nem tekercsekről, vagy hülye varázskönyvről van szó, amiből kihúzod azt kész. én ezt teljesen jogosnak érzem, hogy ki lett hagyva.

    Amúgy meg mondom, rakd sorrendbe őket magicka vagy név alapján. Pillanatok alatt megtalálod. Meg ugye eleve kategorizálva vannak a varázslatok (távolra hatókhoz van külön ablak, ami csak azt mutatja, érintőkhöz is van külön, meg a csak rád hatókhoz is).
    Én a gyűjtőszenvedélynek engedve minden varázslatot összeszedtem és így sem volt áttekinthetetlen a dolog. Azt kellett csak tudni, hogy mit keresek.
    Az ABC sorrend alapján nem volt nehéz a dolog. Aztán akésőbbiekben jobb volt a magicka alapján sorrendezés, mert tudtam, hogy a komoly varázslataim, amik tényleg hatékonyak és szükségesek, azok nem az alacsony értékűeknél lesznek.

    Az is segíthet, ha felteszi az ember a Dark UI, vagy BT modot. mindjárt sokkal több dolog látható.

    A Will-o-k meg ugye nem azok a gyakori dögök, hogy olyan sűrűn kelljen használni a restore varázslatot. Főként, hogy ingyen és bérmentve sokkal jobb italok készíthetőek. Gyakoraltilag a restore varázslatok értelmüket veszítették így, hogy ennyire erős italokat lehet kutyulni akár csak apprentice felszereléssel is.

    A saját varázslatok megtalálását meg az elnevezéssel lehet még megkönnyíteni. Elvégre az ember maga adja a nevet a művének. :-)
  • Dr4gonlord
    #19136
    Nem, alapból nincs benne, egy apró kis plugin, aztán meg lehet venni a Mystic Emporiumba.

  • PiszkosFred
    #19135
    Főleg hogy a spell törlés nem a rajongók kívánsága lett volna, hanem egy már a Morrowindben is bevált feature. Tényleg furcsa, hogy kimaradt.
  • Dr4gonlord
    #19134
    De, ha 100ason van, akkor nincs tovább. Legalább is nekem nem volt, mert a skill fejlődésből 100 fölé nem mehet. A SK 102-re rakta az egyik karimnál a secet, és maradt is ott, a 100. zár után is, a másiknál 90-re, ott fejlődött még, de csak 100 ig, ha letettem a keyt, akkor minden ment tovább. Major a security mindenhol nekem.
  • Dr4gonlord
    #19133
    Nem, nem fejlődik, ha 60-as a skill és 100-ra teszi. Ezért használok sima picket még, majd ha 100-as lesz a security, akkor kezdem el csak ezt használni.
  • Rambo 20
    #19132
    Kösz ez segít.Eltartott volna egy darabig rátalálnom:D
  • Etele1
    #19131
    Ja tényleg Shrine adja...most,h mondjátok. Régen volt na :)
    Szerintem nem ugrik a level up. A security skill akkor ugrik amikor egy zárszerkezetben 1 pöcköt feltolsz és ott marad. Skeleton key-el is nő a skill de értelemszerűen lassabban, mivel akkorát dob a securitydon,h még very hard zárakat is simán nyitsz úgy,h elsőre felakad minden pöcök így nem hullik vissza pár ha egyet elrontassz...mivel nem rontod el. Nekem ugyan nem major skill a lockpick, de ha minorként nőtt, majorként is fog, tuti.
  • CS@
    #19130
    Will-o-k rendszeresen lehúzzák a WILL-t és INT –et ez helyből két restore amivel már azt sem lehet megcsinálni mint a Morroban, hogy egy spellbe rakom őket, mert nem engedi. Néha a többi restoret is használom. Ezek azért nem érnek meg egy-egy quicket. A CureDisease –t egy vámpíros barlang után ajánlott elsütni, de quicket ez sem ér. Vannak spellek amit csináltam (PLfortify100acrob) ritkán használom, de akkor megtalálni marha nehéz.
    Azt fejlesztettem ki, hogy már megtanultam, hogy ez vagy az, jó közel van egy másik spellhez ami be van lőve a quickba, akkor kiválasztom azt és így könnyebben megtalálom.
    Az igazat megvallva eddig lusta voltam arra, hogy összeírjam a fölös spelleket aztán kikeressem őket, de már annyi hülyeség van a spellek közt, hogy kénytelen leszek.
    Ezt a törlést nem is értem, hogy hagyhatták ki.
  • BEAST #19129
    :DD
  • PiszkosFred
    #19128
    Ott a WoW, StVben az Aréna, van ott pvp minden ládikó spawnnál ha ennyire hiányzik... ;]

  • PiszkosFred
    #19127
    Hát nem guild ;] Nocturnal adja.

    Skeleton keyt használva 60as skillel (+40secu consttal lesz 100as érték) fejlődik még a skill? Vagyis ha egy tolvaj 60as secuval megszerzi, és majorban ott a secu, akkor lőttek annak a major skillnek a levelup szempontjából?
  • MrAndree
    #19126
    Az egyik daedric shrine adja a skeleton key-t.
  • David2
    #19125
    azér sztem jó lenne, h lenne mód rá, h legalább az arénában lehessen pvpzni
  • Etele1
    #19124
    Lockpick: Létezik egy 'Skeleton Key' névre hallgató daedra artifact, amit ha megkapsz, akkor elfelejtheted a lockpickeket. Ugyanis ez nem törik bele a zárba sosem, mert mechanikusan hajlik...tök jól néz ki. Egészen addig jól szolgált, míg Martin nem kért tőlem egy artifactot de nem bántam meg, mert már addigra 90-es volt a security skillem. Bizisten nem tudom hol kaptam már mert jó rég volt és 170 óra játékidő után már összefolynak a korai dolgok, de lényeg,h valamelyik Guild küldetés során kaptam valakitől...szóval van ilyen is, csináljátok csak a küldetéseket rendületlenül! :)
  • ZS90
    #19123
    azért kössz az infot
  • PiszkosFred
    #19122
    Ottvan, csak nincs barter ikonja, csak a pletykálós. Én vártam nála egyszer több napot is a mágusommal, és nem volt lockpick respawn a készletében ;] De ha két kaland között estem be hozzá, mindig volt. Lehet cellaváltás kell neki, lehet más, nemtudom, a tolvajjal már csak kétszer látogattam meg, utána megoldottam magam ;]
  • ZS90
    #19121

    Én ezzel játszottam először de egy haver azt mondta hogy a Morrwindhez kiadtak egy patchet ami multissá tette azért gondoltam hát ha lesz ehez is
  • PiszkosFred
    #19120
    Várni lehet, de reális esélye egyenlő a 0.00001el. Azért van a végén az "1"-es, mert Morrowindhez is készült egy mod, amivel két telejsen független játék tudott egymással kommunikálni, sőt, még tárgyat is tudott cserélni benne az ember a cimborával. És ennyi, már ez is egy körülményes és macerás meló volt. Oblivion sem lesz másként, 2-3 év múlva talán lesz valami aprócska lehetőség, amely hasonlóan nem csinál semmit. A TES játékok a mindenkori offline játékok mérföldkövei voltak, és a fejlesztés legelső napján, a legelső mondat a "Sziasztok" után a fejlesztői megbeszélésen az, hogy "Most sem lesz multi, semmilyen formában".
  • SaGa Jr
    #19119
    Nam. Ez hagyomány. A TES sorozat valamennyi darabja szigorúan offline, egy játékos módra megalkotott program. nagyon remélem, hogy nem is lesz belőle soha multiplayer.
  • SaGa Jr
    #19118
    Hali!

    Nem várakoztam még ugyan előtte, de mindeddig mindegy milyen időpontban mentem hozzá, mindig ott dekkolt. Külön mondja is, hogy jöjjek bármikor bátran ő bizony ott lesz.
    Az újratermelődésre nem teszem le a nagyesküt, de nagyjából 24-36 óránként benéztem hozzá kezdetben, hogy legyen elég nagy mennyiségben lockpickem. Ekkor mindig volt nála 30.
  • ZS90
    #19117
    bakker rossz helyre szúrta be szmájlit...
  • ZS90
    #19116
    Hi all!
    Egy kérdés: várható hogy esteleg csinálnak vmi patchet vagy modot a játékhoz hogy lehessen multiba játszani
    Bocsi ha nagy hülyeség amit kérdeztem
  • PiszkosFred
    #19115
    kieg: a "simlis jack"nél is újratermelődik idővel a készlet, de nem 24óránként. És asszem bizonyos napszakban nem árul semmit, akkor pihen ;]